Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bear Top Wszechczasów nr 1
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #261
 
30. Hendrixa szanuję, ale mnie nie zachwyca...
29. Kiedyś uwielbiałem, teraz chyba tylko bardzo lubię, ale to się jeszcze okaże.
28. Jak dla mnie Nalepa ma [tak na oko] 5 lepszych utworów, ale ten też jest rewelacyjny.
27. Liczy się tylko wersja live!
26. Nie znam.
05.04.2009 11:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #262
 
Zawsze lubiłem Purpli, ale nigdy mnie nie zachwycali i właśnie dopiero Perfect Strangers było pierwszym ich utworem, o którym powiedziałem sobie: Jest świetny. Może to dlatego, że ma coś w rytmie, co spotkałem już wcześniej w 2 utworach, z których Kashmir lubię najmniej, a chyba nigdy nie słuchałem PS i Slow dancera razem, żeby stwierdzić, który z nich wolę.
Nie znam Camela, Moora słyszałem może dwa razy, a jeżeli słyszałem Kaczmarskiego, to jakoś nie zapadł mi w pamięć.
Bird of paradise to był zawsze dla mnie ładny i miły dla ucha utworek i na tym koniec.
Hendix może już nie tak miły dla ucha, ale też dobrze brzmiący.
Zeppelini w bluesie to dla mnie rewelacji, Since w tym także, lecz jest kilka utworów, które podobają mi się w tej stylistyce bardziej (tutaj absolutnie dla mnie mistrzowska jest pierwsza płyta).
Kolejny blues tym razem po polsku był przez wiele lat moim ulubionym utworem Breakout. Nadal plasuje się w czołówce, jednak obecnie nie ma dla mnie silnych na Co się stało kwiatom? (ciekawostką może być, że w tym czasie także Kamienie uległy Bluesowi w kategorii płyt).
TSA chyba gdzieś się ze mną rozmijało, bo owszem lubiłem, ale nigdy zbyt mocno i chociaż 51 oraz porównywalne dla mnie 3 zapałki podobały mi się, to nigdy nie zdołały zachwycić.
Krzak słyszałem i nie zrobił na mnie kiedyś wrażenia. Może teraz byłoby inaczej, ale chyba w instrumentalnych kawałkach wolałem Kasę Chorych.
06.04.2009 04:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #263
 
Kaczmarski, Snowy White i TSA to również moje piosenki wszech czasów

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
07.04.2009 04:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #264
 
kajman napisał(a):TSA chyba gdzieś się ze mną rozmijało, bo owszem lubiłem, ale nigdy zbyt mocno i chociaż 51 oraz porównywalne dla mnie 3 zapałki podobały mi się, to nigdy nie zdołały zachwycić.
gdy miałem 16-17lat uwielbiałem TSA w całości, dziś mogę już tak powiedzieć chyba tylko o "51", "Trzech zapałkach" i może "Alien", resztę już "tylko" lubię...
kajman napisał(a):Krzak słyszałem i nie zrobił na mnie kiedyś wrażenia. Może teraz byłoby inaczej
przyznaję że słuchanie ich płyt jest dla mnie trochę męczące, tak jak męczące jes dla mnie słuchanie muzyki wyłącznie instrumentalnej. Jednak ich koncert kilka lat temu w maleńkim, magicznym klubie pod Radomskiem to jedno z moich największych muzycznych doznań w życiu... Tego utworu niestety nie zagrali, pewnie dlatego że znacznie odbiega od bluesowej stylistyki której konsekwentnie się trzymają
kajman napisał(a):chyba w instrumentalnych kawałkach wolałem Kasę Chorych
to tutaj przyznaję że instrumentalnej Kasy nie znam...
tadzio3 napisał(a):Kaczmarski, Snowy White i TSA to również moje piosenki wszech czasów
i to chyba nie są nasze ostatnie wspólne, coś mi się zdaje Icon_razz
09.04.2009 11:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #265
 
25 Dire Straits "Telegraph road" http://www.youtube.com/watch?v=Yj0cvL8KsHI
Stosunkowo słabo znany utwór Knopflera i spółki, choć raczej nie w Polsce (pomóżcie bo mam dziurę w pamięci, ale gdy kiedyś Piotr Kaczkowski układał top Knopflera to na pewno ta piosenka była bardzo wysoko, a nawet coś mi świta, że niespodziewanie wygrała, ale mogę się mylić). Tę muzykę odkrywałem jeszcze w podstawówce, miałem wszystkie płyty Dire Straits przegrane na żółtych kasetach, i katowałem je w swoim walkmanie w drodze do i ze szkoły...
24 Dżem "List do M." .
http://www.youtube.com/watch?v=JN-2s9aPtQg
"Detox" jest dla mnie najlepszą, najrówniejszą płytą Dżemu. Zespół zawsze chciał nagrać album koncepcyjny, niestety przez to że Ryśka pod koniec życia coraz trudniej było zmobilizować do pisania tekstów nigdy im się to nie udało, ale na tej płycie byli tego celu chyba najbliżej. Mnie bardziej porusza wersja akustyczna, jest w niej jeszcze więcej dramatyzmu... "Akustycznie" to w ogóle bardzo udany album, godny uwagi nie tylko ze względu fakt że jest ostatnią ziemską płytą RR...
23 Pink Floyd "High hopes" http://www.youtube.com/watch?v=mUxKgtFHDo8
Ostatni utwór na “The division bell”, w pewnym sensie zamykający też historię zespołu. Piękne zakończenie wspaniałej historii…
22 Led Zeppelin "Stairway to heaven"
http://www.youtube.com/watch?v=81eSIwsLcWg
Utwór przez wielu uznawany za ten najważniejszy w dziejach rocka. Fenomenalnie skonstruowany, trzymający w napięciu od pierwszej do ostatniej sekundy. Pełen emocji głos Roberta Planta, żadnego przypadkowego dźwięku... (I jak tu po takiej laudacji napisać, że to nie jest i nigdy nie był mój numer jeden LZ?)
21 Dire Straits "Brothers in arms"
http://www.youtube.com/watch?v=5vUDmFjWgVo
Długo nie lubiłem tej piosenki, irytowało mnie to usypiające mruczenie pod nosem Knopflera. Widocznie są utwory, do których trzeba dorosnąć.
10.04.2009 12:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #266
 
ha! tak sobie pomyślałem, że pójdę do łazienki, a jak wróce to już będzie kolejna piątka. Icon_mrgreen
25. nie kojarzę... niestety nie było mnie jeszcze na forum jak był top Strajsów...
24. Też uważam 'Detox' za ich najlepszą płytę, a tak się jakoś złożyłem że 'Akustycznie' nie znam... Ale wątpię, żeby List bardziej misie z niej podobał. Nie słuchałeś jeszcze wtedy Astrologa, więc napiszę że przed topem Dżemu u sąsiadów poświęciłem mu pół audycji. List był ostatni.
23. Kiedyś misie podobało, ale to było dawno i nieprawda. W ogóle kiedyś miałem większy szacunek dla Flojdów.
22. Świetny utwór, ale Zeppelini mają chyba 5 lepszych. Mam nadzieję, że większość z nich jeszcze będzie.
21. Kiedyś bardzo lubiłem, a teraz chyba tylko lubię.
10.04.2009 12:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #267
 
wow, ale piątka!!
jest mój nr 1 wszech czasów, jest drugi utwór mojego drugiego zespołu wszech czasów, jest kilkukrotny nr 1 z trójkowego topu, jest polska piosenka, która od zawsze bardzo, bardzo lubię i nawet jeśli są Flojdzi, to akurat tacy których da się słuchać Icon_razz.
10.04.2009 10:50 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #268
 
bear napisał(a):i to chyba nie są nasze ostatnie wspólne, coś mi się zdaje
Własnie widzę Icon_smile2
bear napisał(a):Stosunkowo słabo znany utwór Knopflera i spółki, choć raczej nie w Polsce (pomóżcie bo mam dziurę w pamięci, ale gdy kiedyś Piotr Kaczkowski układał top Knopflera to na pewno ta piosenka była bardzo wysoko, a nawet coś mi świta, że niespodziewanie wygrała, ale mogę się mylić).
Nie mylisz się http://forum.lp3.pl/viewtopic.php?f=3&t=...4&start=25
bear napisał(a):24 Dżem "List do M." .
Najpiękniejszy numer Dżemu! Nie ma co więcej dodawać. Po prostu mój polski utwór wszech czasów.
bear napisał(a):23 Pink Floyd "High hopes"
Czołówka mojego topu wszech czasów.
bear napisał(a):Ostatni utwór na “The division bell”, w pewnym sensie zamykający też historię zespołu. Piękne zakończenie wspaniałej historii…
I moge podpisać się pod tymi słowami. Prawdziwy zespół poznaje się po tym jak kończy, a ostatnia płyta z biegiem lat coraz bardziej mi się podoba i nie tylko dlatego, że w ostatnich miejsiącach pojawiły sie dwa kawałki live Gilmoura z tej płyty na mojej liscie Icon_smile2
No a Pink Floyd mój zespół wszech czasów
bear napisał(a):22 Led Zeppelin "Stairway to heaven"
I tu juz przegiąłeś! Tyle wielkich hitów w jednym miejscu, a teraz mój wielkokrotny utwór wszech czasów i wielce prawdopodobne, że w najnowszej odsłonie bedzie na szczycie
bear napisał(a):21 Dire Straits "Brothers in arms"
Icon_eek2 I kolejny ogromny hit. Kolejna legendarna piosenka i ścisła czołówka mojego topu. Ufff....
Na tym powinieneś skończyć ten top, a nie że jeszcze 20 utworów. wyczerpałeś już te najważniejsze utwóry Icon_mrgreen

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
10.04.2009 11:30 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #269
 
abd3mz napisał(a):Też uważam 'Detox' za ich najlepszą płytę, a tak się jakoś złożyłem że 'Akustycznie' nie znam...
polecam, naprawdę piękny koncert, był nawet swego czasu w tv i wypadł świetnie. A jeśli widziałeś "Skazanego na bluesa" to tam właśnie akustyczna wersja "Listu" jest wykorzystana w chyba jedynej scenie filmu, która autentycznie mnie poruszyła...
abd3mz napisał(a):Zeppelini mają chyba 5 lepszych. Mam nadzieję, że większość z nich jeszcze będzie
5 to może nie, ale... Icon_wink2
ku3a napisał(a):i nawet jeśli są Flojdzi, to akurat tacy których da się słuchać
Icon_smile2
tadzio3 napisał(a):i to chyba nie są nasze ostatnie wspólne, coś mi się zdaje
Własnie widzę
i na tym raczej nie koniec Icon_wink2
tadzio3 napisał(a):Nie mylisz się
dzięki za potwierdzenie Icon_smile2
tadzio3 napisał(a):I tu juz przegiąłeś! Tyle wielkich hitów w jednym miejscu
tadzio3 napisał(a):Na tym powinieneś skończyć ten top, a nie że jeszcze 20 utworów. wyczerpałeś już te najważniejsze utwóry
no to co ja mam terazzrobić? Icon_frown Icon_razz
10.04.2009 11:56 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #270
 
bear napisał(a):A jeśli widziałeś "Skazanego na bluesa" to tam właśnie akustyczna wersja "Listu" jest wykorzystana w chyba jedynej scenie filmu, która autentycznie mnie poruszyła...
Tak, w scenie, która i mnie najbardziej poruszyła, kiedy Dżem walczył o kontrakt płytyowy, a Rysiek był w bardzo kiepskim stanie.
bear napisał(a):no to co ja mam terazzrobić?
Przesunąc miejsca i powiedzieć, że to był akurat pierwszy top 5 Icon_mrgreen Icon_wink2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
10.04.2009 12:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #271
 
bear napisał(a):35 Camel "Never let go"
bardzo lubię Camel, ale nie mam takiej jednaej ulubionej... Może Sationary T., może coś z Nude...
bear napisał(a):34 Deep Purple "Perfect stangers"
u mnie top20, a kilka lat temu nawet nr 5!!!
bear napisał(a):31 Snowy White “Bird of paradise”
w 2007 39, ale było też 19 - bardzo fajny utwór!
bear napisał(a):25 Dire Straits "Telegraph road"
nie zgodzę się, że mało znany... No chyba, że ktoś nie słucha DS Icon_wink2 u mnie top10 DS!!!
21, 22 i 24 - to najlepsze utwroy tych wykonawców!!! No i BiA o 20 pozycji za nisko Icon_mrgreen

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
10.04.2009 12:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #272
 
Yacy napisał(a):nie zgodzę się, że mało znany... No chyba, że ktoś nie słucha DS
w tym sensie to napisałem, że tzw. "przeciętny słuchacz" który nie jest fanem DR nie musi znać tego utworu, bo powszechnie do największych hitów tej grupy nie jest on zaliczany. Na szczęście trójkowi fani Knopflera myślą inaczej Icon_wink2
Yacy napisał(a):BiA o 20 pozycji za nisko
ale i tak jest wysoko, tymbardziej że długo tej piosenki nie lubiłem Icon_smile2
10.04.2009 01:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #273
 
bear napisał(a):polecam, naprawdę piękny koncert, był nawet swego czasu w tv i wypadł świetnie. A jeśli widziałeś "Skazanego na bluesa" to tam właśnie akustyczna wersja "Listu" jest wykorzystana w chyba jedynej scenie filmu, która autentycznie mnie poruszyła...
Niestety nie widziałem, a zdaję się że kiedyś widziałem go gdzieś za dyszkę. Niech no sobie tylko przypomnę gdzie. Icon_mrgreen
10.04.2009 02:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 511
Dołączył: Nov 2008
Post: #274
 
to jeszcze przed świętami kolejny przedostatni set utworów które się nie załapały (ostatni będzie przed top10).
Top układałem w listopadzie, dzisiaj już wiele rzeczy wyglądałoby tutaj inaczej...
250. The Clash "London calling"
249. Brygada Kryzys "To co czujesz"
248. Sting "Shape of my heart"
247. U2 "New year's day"
246. The Rolling Stones "Sympathy for the devil "
245. Houk "Transmission to your heart"
244. Pearl Jam "Jeremy"
243. Republika "Sexy doll" (wersja akustyczna)
242. Deep Purple "Strange kind of woman"
241. Janis Joplin "Summer time"
240. Blackfield "1000 people"
239. T.Love "King"
238. Cree "Nie ja pierwszy"
237. Dżem "Naiwne pytania"
236. Raz Dwa Trzy "Talerzyk"
235. Kult "Polska"
234. Deep Purple "Knockin' at your back door"
233. Klaus Mitfoch "Klus Mitroch"
232. Radiohead “Karma police”
231. Gary Moore "Empty rooms"
230. Ira "Nadzieja"
229. Peter Gabriel & Kate Bush „Don’t give up”
228. Porcupine Tree "Shesmovedon"
227. The Beatles "Come together"
226. Turbo "Dorosłe dzieci"
10.04.2009 04:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #275
 
Szkoda Duetu i Janis, ale nie wiem czy u mnie byliby wyżej.
10.04.2009 05:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #276
 
Piątka z miejsc 21-25 w sumie na plus, chociaż dla mnie pewnie mniejszy niż dla innych.
Zawsze się dziwiłem, jak można po tak rewelacyjnej płycie jak Love over gold można nagrać takie przeciętniactwo, jak BIA. Utwór tytułowy też dla mnie przeciętniutki (a przed wszystkim nudny). Natomiast Telegraph to mój numer 4 topu DS i 3 z płyty LOG. Dla mnie rewelacja i podobało mi się od zawsze.
High hopes u mnie poza 50 w topie PF, a Division bell poza 5 płyt, a z niej kilka utworów podoba mi się na pewno bardziej niż HH. Pink Floyd uwielbiam, ale nie rozumiem popularności akurat tego utworu.
Schody to był w topie mój numer 5 Zepów, ale czołówka tam jest tak wyrównana. Z drugiej strony jest to dla mnie utwór wszechczasów... i tu nie potrafię dokładnie zdefiniować dlaczego.
No i na zakończenie Dżem. Chociaż dla mnie to dopiero ich numer 22, jednak lubię Dżem bardzo i to nagranie też mi się podoba.
10.04.2009 10:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #277
 
Z dokładki u mnie na pewno wyżej jest Kate z Peterem, a przede wszystkim Współczucie dla diabła, które u mnie w topie jest na 18 miejscu (a nie licząc Crimsonów byłoby na 8).
10.04.2009 10:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #278
 
fajne kawałki te które sie nie załapały... ale tylko
bear napisał(a):235. Kult "Polska"
229. Peter Gabriel & Kate Bush „Don’t give up”
226. Turbo "Dorosłe dzieci"
u mnie mogłyby powalczyć o top. Kult i Turbo nawet na 100% Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
10.04.2009 10:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #279
 
W dalszych miejscach same znane i lubiane utwory. Jedynie nie znam pozycji nr 234

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
11.04.2009 02:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #280
 
High Hopes w top 25. Świetny wynik, to moja ulubiona ich piosenka. Faktycznie. Niesamowicie epickie zamknięcie ich kariery. Cudo! I jeszcze ten klip....

LZ, Dżem i DS (szczególnie ich właśnie) również BARDZO lubię.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.04.2009 02:54 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości