Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Statek komediantów, czyli czterdziestka, której zawdzięczam kilka lat życia.
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 118
Dołączył: Dec 2014
Post: #171
RE: Statek komediantów, czyli czterdziestka, której zawdzięczam kilka lat życia.
1

[Obrazek: ds6.jpg]

Groucho Marx, właśc. Julius Henry Marx (1890 - 1977)

Pamiętacie pewnie, że żelazną zasadą każdej mojej listy jest dobry obiektywnie lider. Tu chyba nie jest inaczej, bo po moich mniejszych i większych fanaberiach (w Waszych oczach Icon_wink) przypomnę dziś postać absolutnie kultową, prymarną i wpływową na sztukę komiczną XX wieku, postać niestety śmiem się domyślać, że miejscami niesłusznie zapomnianą.
Więc tak, to jeden z braci Marx, ten najbardziej gadatliwy, ten, którego w filmach z ich udziałem było najwięcej i na pewno ten, który skupiał największą moją uwagę. I dlatego on jeden się znalazł na liście, Harpo i Chico sami po prostu tak śmieszni nie byli by znaleźć się na liście. No taki to mój zabieg, może się Wam okazać dziwnym, ale subiektywny, jak najbardziej.
No właśnie, miało być osobiście i wyjątkowo. Byli w Top10 artyści poważni, którym talent i maskę komedii powierzył w swe ręce. Byli i od początku do końca komedianci, śmieszni, zabawni i miejscami wbijający się na zawsze w pamięć. Ale nie było artysty, którego bym mniej czy bardziej świadomie w swoim życiu naśladował. O, zapytacie jak? Czy chodziłem śmiesznym krokiem w przydługim garniturze, z cygarem w ustach, z naklejonym wąsem szczerząc się do każdej napotkanej kobiety? No może nie było aż tak to wyraźne, ale poszczególne gesty mogłyby przywołać na myśl tego zwariowanego jegomościa. No cóż, tę pierwszą część życia należy przeżyć z należytym dystansem, nawet jeśli będzie to infantylne zaopatrywanie się w bohatera z dzieciństwa. Icon_wink

W okienku najpierw swoiste the best of (znalazłem jeno w oryginale):



No i wreszcie ostateczna tabela konkursowa:

1. Yacy - 35 pkt
2. barb42 - 26 pkt
3. kajman - 10 pkt

4. Matthew - 7 pkt
5. Sundrajta - 5 pkt
6. kolej_grzesiek - 4 pkt
7. albarn - 3 pkt
_. Miszon
9. AKT! - 2 pkt
_. wwas
11. marsvolta - 1 pkt
__. TomaszBr


Ogromne podziękowania dla wszystkich czytających i uczestniczących w zabawie. Wiem, że łatwo nie było ale chociaż może satysfakcja ze zdobytych punktów była większa? Gratuluję zwłaszcza pierwszej trójce, której zgodnie ze zwyczajem nisko się kłaniam i oferuję w zamian za porządną robotę wybraną przez zainteresowaną osobę przyjemność.

Kto wie, może do zobaczenia jeszcze w jakimś filmowym topie... Icon_wink
31.07.2017 06:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Statek komediantów, czyli czterdziestka, której zawdzięczam kilka lat życia. - thestranglers - 31.07.2017 06:33 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  lista napędowa do życia 4X40 (część pierwsza) thestranglers 23 5 502 22.10.2012 03:26 PM
Ostatni post: thestranglers
  lista napędowa do życia 4X40 (część czwarta) thestranglers 16 5 029 29.11.2011 11:04 PM
Ostatni post: thestranglers
  lista napędowa do życia 4X40 (część druga) thestranglers 16 4 486 14.11.2011 02:49 PM
Ostatni post: Arturo DDZ
  lista napędowa do życia 4X40 (część trzecia) thestranglers 22 5 277 12.11.2011 04:18 PM
Ostatni post: caligoola

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości