Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
bearlista 3/44
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 537
Dołączył: Nov 2008
Post: #1
bearlista 3/44
Swoje najnowsze notowanie publikuje już dziś z dwóch powodów: pierwszy jest taki że jutro prosto po pracy zmierzam na wielkie piłkarskie święto jakim będzie mecz Irlandia- Polska i nie zamierzam wracać z niego wcześnie ani robić tego w stanie umożliwiającym pisanie na komputerze Icon_wink2 . W czwartek rano wyjeżdżam natomiast na małe holiday i z wędrówek po irlandzkich wzgórzach wrócę sobotnim wieczorem. A w przyszłości zamierzam powrócić do układania swojej listy regularnie co piątek.
To pierwsze notowanie, do którego przygotowałem się tak solidnie. Stworzyłem specjalny folder z piosenkami z listy i jej okolic i wałkowałem je w swoim odtwarzaczu mp3 niemal do bólu. Efekty widać: jest kilka spektakularnych upadków, już raczej bez większych nadziei na lepsze czasy dla tych piosenek. Dziwić może szczególnie degradacja Marillion z 6 aż na 22pozycję (cóżâ€Ś5 tygodni to czas w którym można „jechać” na sentymencie, potem przychodzi realna ocena wartości utworu – na szczęście poznaję już płytę i jest na niej kilka lepszych fragmentów) oraz Voo Voo z 8 na 25(przy częstych przesłuchaniach szybko się nudzi i się chyba pożegnamy za tydzień).
Pierwszą pozycję obroniła „Modlitwa”, ale czuje na plecach coraz większy oddech „Lazarusa…”, i kto wie co wydarzy się za tydzień… „Lazarus…” znakomicie sprawdza się jako wieczorna piosenka pod ostatniego papierosa.
Znów sypnęło nowościami. Najwyżej notowana to Cree- bo choć wpływy forum na mojej liście coraz większe, to jednak moja pieczęć musi być Icon_smile2 Icon_smile2 .
Lao Che w jednym z moich ulubionych fragmentów „Gospelu”.
„Nostalgia” – depeszem nigdy nie byłem i raczej już nie zostanę, za to fanem nostalgii w każdej postaci byłem i będę zawsze Icon_wink2 .
Gary Moore – taki, jakiego kocham najbardziej.
KSU i Grabowski – porwała mnie ta wersja…
Strachy i Przemyk- takie duety też bardzo lubię.
Po raz pierwszy publikuję też swoją poczekalnię, w której także kilka bardzo ciekawych utworów.
Do następnego.
P.S. Zastanawiam się, czy po niektórych wykonawcach nie powinienem pisać w nawiasach nicków tych, dzięki którym odkryłem te utwory Icon_smile2 …

Nr 3/44

1 1 4 Maciej Balcar & Jerzy Styczyński „Modlitwa”
2 12 2 The Nightwatchman & Serj Tankian „Lazarus on down”
3 16 2 Quidam “Together alone”
4 2 4 Frutti di Mare “Praca za szejset”
5 19 2 Blackfield “Edpidemic”
6 17 2 Porcupine Tree “My ashes”
7 4 7 Cree “Wszystko co mam… dla Ciebie”
8 5 8 Bogusław Mec & Maciej Balcar „Wszystko lub nic”
9 20 2 Pendragon „Eraserhead”
10 10 20 S.Riedel, M.Balcar, A.Papa Gonzo “Ostatnie dni”
11 7 7 Stare Dobre Małżeństwo „Wiersz o płaczu”
12 3 4 Katie Melua ‘What I miss about you”
13 9 4 The Cure “Sleep when I’m dead”
14 N 1 Cree “Nagle ktośâ€
15 N 1 Lao Che “Siedmiu nie zawsze wspaniałych”
16 N 1 Mirror & Dave Gaham „Nostalgia”
17 27 2 Aga Zaryan “Never said”
18 N 1 Gary Moore “I love you more than you’ll ever know”
19 N 1 KSU & Andrzej Grabowski “Po drugiej stronie drzwi”
20 N 1 Strachy Na Lachy & Renata Przemyk „Zamknij wszystkie drzwi”
21 14 29 Cree „Ballada dla miłości”
22 6 6 Marillion „Whatever is wrong with you”
23 25 2 Radiohead “Reckoner”
24 28 2 Tracy Chapman “Sing for you”
25 8 9 Voo Voo “Leszek mi mówiłâ€
26 18 5 Myslovitz „Kilka uścisków, kilka snów”
27 11 16 Maciej Balcar & Jerzy Styczyński „Nauczyłem się niewiary”
28 23 33 Riverside „Schizophrenic prayer”
29 13 13 Katie Melua „Ghost town”
30 N 1 The Raconteurs ‘Many shades of black”

31 49 Counting Crows “Come around”
32 N Sigur Ros “Ara batur”
33 42 Bruce Springsteen “O Mary don’t you weep” (Live in Dublin)
34 N Eva Cassidy “My love is like a red, red rose”
35 41 Get Cape. Wear Cape. Fly “Postcards from Catalunya”
36 33 Katie Melua “Perfect circle”
37 37 Within Temtetions “Forgiven”
38 N Dream Theater “To tame a land”
39 34 Guns’n’Roses „Chinese democracy”
40 48 Tomasz Budzyński „Halo, halo”
41 47 Plateau “Igorek”
42 N Partyzant “Ta ostania niedziela” http://www.youtube.com/watch?v=onHLBORdzt0
43 43 AC/DC „Rock’n’roll train”
44 38 Rotofobia „Warszawa”
45 N Basia Stępniak-Wilk „Pośród cisz”
46 46 Seal „A change is gonna come”
47 39 Alanis Morisette “Not as we”
48 40 Bjork & A. Hogarthy “Dull flame of desire”
49 N Bogusław Mec & Tatiana Okupnik „Lubię kiedy śpiewa Nat King Cole”
50 N Less Is More ‘Poza czas”

Wypadły:
15. David Gilmour “A great day for freedom” (10 tygodni)
21. Cree “Tacy sami” (43!!!!!-rekord mojej listy, ostatni utwór który był od początku… żal ale co zrobić)
22.Gary Moore “Umbrella man” (4)
24. Homo Twist “Matematyk” (4)
27. Nick Cave & The Bad Seeds “Midnight man” (4)
29. Lao Che “Hiszpan” (14)
30. Kings Of Leon “Sex on fire” (2- o 2za długo)
18.11.2008 12:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
hoho, rozrasta się lista Icon_biggrin3 . nie jest to dla mnie żadną niespodzianką Icon_mrgreen .
bear napisał(a):Lao Che w jednym z moich ulubionych fragmentów „Gospelu”.
hurra, "Siedmiu"! Icon_biggrin3
bear napisał(a):„Nostalgia” – depeszem nigdy nie byłem i raczej już nie zostanę, za to fanem nostalgii w każdej postaci byłem i będę zawsze .
Icon_mrgreen
piękny debiut!
bear napisał(a):P.S. Zastanawiam się, czy po niektórych wykonawcach nie powinienem pisać w nawiasach nicków tych, dzięki którym odkryłem te utwory …
byłoby ciekawie Icon_mrgreen .

ostatnio na drugim "Praca za szejset", teraz Lazarus, super! Icon_smile2
uuu, wypadł rekordzista i to z całkiem wysokiego miejsca. heh, pamiętam jak u mnie wypadło "Wind Of Change", które najdłużej było na liście od pierwszego notowania albo jak z LP3 wypadło "Promise Me", które było tam od pierwszego notowania którego słuchałem...
bear napisał(a):jutro prosto po pracy zmierzam na wielkie piłkarskie święto jakim będzie mecz Irlandia- Polska
zazdroszczę Icon_smile2.
no to dobrze tam kibicuj i oby było co świętować Icon_wink2. weź flagę mycharts.pl, to będę Cie wypatrywać w tv Icon_lol .
18.11.2008 01:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 134
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #3
 
bear napisał(a):2 12 2 The Nightwatchman & Serj Tankian „Lazarus on down”
3 16 2 Quidam “Together alone”
bardzo ładne 2/3 podium. O liderze nie powiem, bo za mało znam Icon_wink2
Nowości:
bear napisał(a):14 N 1 Cree “Nagle ktośâ€
koniecznie musiałbym posłuchać. Chy Misie też mają chomiki Icon_mrgreen
bear napisał(a):15 N 1 Lao Che “Siedmiu nie zawsze wspaniałych”
na pewno lepsza połowa płyty GOSPEL, jeśli zdążą to może i u mnie się jeszcze pojawią. [teraz są drudzy w kolejce po BÓG ZAPŁAĆ Icon_wink2]
bear napisał(a):16 N 1 Mirror & Dave Gaham „Nostalgia”
super!!! U mnie też nisko debiutował, a już jest podium!
bear napisał(a):20 N 1 Strachy Na Lachy & Renata Przemyk „Zamknij wszystkie drzwi”
Też utwór, który jest na moim podium!!! W tym wykonaniu najlepsza zakazana piosenka, chociaż w wykonaniu Grabaża również misie podoba Icon_wink2
bear napisał(a):34 N Eva Cassidy “My love is like a red, red rose”
Kolejny piękny utwór!!! Będę trzymał kciuki!!!
bear napisał(a):45 N Basia Stępniak-Wilk „Pośród cisz”
Bardzo lubię Panią Basię, niestety ten utwór miał u mnie pecha bo po prostu trafił na lepsze kawałki i wypadł szybko z zestawienia Icon_frown ale bardzo lubię!
bear napisał(a):49 N Bogusław Mec & Tatiana Okupnik „Lubię kiedy śpiewa Nat King Cole”
słysałem raz i nawet nie kojarzę w tej chwili... Muszę nadrobić, bo chociaż wolę Annę Marię czy Justynę to generalnie do Tatiany nic nie mam ... Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
18.11.2008 02:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 537
Dołączył: Nov 2008
Post: #4
 
Cytat:zazdroszczę .
no to dobrze tam kibicuj i oby było co świętować . weź flagę mycharts.pl, to będę Cie wypatrywać w tv .
na zmontowanie flagi już zostało mi trochę mało czasu, szkoda bo mogłem o tym wcześniej pomyśleć Icon_wink2
Yacy napisał(a):14 N 1 Cree “Nagle ktośâ€
koniecznie musiałbym posłuchać. Chy Misie też mają chomiki
misie mają chomiki choć jeszcze słabo wyhodowane i trochę zaniedbane, ale wieczorem postarają się nakarmić je mniej znanymi utworami z mojej listy
Yacy napisał(a):49 N Bogusław Mec & Tatiana Okupnik „Lubię kiedy śpiewa Nat King Cole”
słysałem raz i nawet nie kojarzę w tej chwili... Muszę nadrobić, bo chociaż wolę Annę Marię czy Justynę to generalnie do Tatiany nic nie mam ...
a ja właśnie w pierwszej chwili myślałem że to Anna Maria, tutaj Tatiana chyba pierwszy raz w życiu śpiewa zamiast skrzeczeć.
18.11.2008 02:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 697
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Cóż za ciekawa lista. Co notowanie to ciekawiej Icon_razz
Kurcze, muszę chyba wrócić do najnowszego albumu Cree i w ogóle do tego zespołu. Ostatnia płyta bardzo mi sie podobała, ale w pewnym momencie nie wiem czemu przestalem jej słuchac i inc nie weszło na listę. Musi się to zniemić Icon_mrgreen
bear napisał(a):po pracy zmierzam na wielkie piłkarskie święto jakim będzie mecz Irlandia- Polska
Kto wygra mecz? Kto wygra mecz? Polska, Polska Icon_exclaim Na pewno będe oglądał w telewizji
bear napisał(a):To pierwsze notowanie, do którego przygotowałem się tak solidnie
I pewnie nie ostatnie Icon_smile2
bear napisał(a):„Lazarus…” znakomicie sprawdza się jako wieczorna piosenka pod ostatniego papierosa.
Tak, tylko wieczorem. w zasadzie codziennie na dobranoc tego słucham, nie koniecznie do papierosa Icon_wink2
bear napisał(a):„Nostalgia” – depeszem nigdy nie byłem i raczej już nie zostanę, za to fanem nostalgii w każdej postaci byłem i będę zawsze
ja wciąz nie moge się przekonac do tej piosenki
bear napisał(a):KSU i Grabowski – porwała mnie ta wersja…
Icon_biggrin3 Cieszę się, bo mnie rózwnież bardzo mocno porwała ta wersja. Piosenka w świetnej aranżacji, tekst jak to KSU klimatyczny no i Grabowski w bardzo dobrym wykonaniu.
bear napisał(a):Po raz pierwszy publikuję też swoją poczekalnię
Powtarzam - i pewnie nie po raz ostatni Icon_mrgreen
bear napisał(a):Zastanawiam się, czy po niektórych wykonawcach nie powinienem pisać w nawiasach nicków tych, dzięki którym odkryłem te utwory
Potem się z tym nie połapiesz.
SDM, Riedel wciąż w czołowce. Świetnie Icon_smile2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
19.11.2008 12:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 537
Dołączył: Nov 2008
Post: #6
 
tadzio3 napisał(a):Kto wygra mecz? Kto wygra mecz? Polska, Polska
no ba, oczywista sprawa! Icon_smile2
tadzio3 napisał(a):Cóż za ciekawa lista. Co notowanie to ciekawiej
spokojnie, dopiero się rozkręcam :->
tadzio3 napisał(a):Kurcze, muszę chyba wrócić do najnowszego albumu Cree i w ogóle do tego zespołu. Ostatnia płyta bardzo mi sie podobała, ale w pewnym momencie nie wiem czemu przestalem jej słuchac i inc nie weszło na listę. Musi się to zniemić
polecam, aczkolwiek to cholernie smutna płyta i nawet nie wszystkim znanym mi fanom Cree się podoba
tadzio3 napisał(a):Cieszę się, bo mnie rózwnież bardzo mocno porwała ta wersja. Piosenka w świetnej aranżacji, tekst jak to KSU klimatyczny no i Grabowski w bardzo dobrym wykonaniu
spodziewałem się raczej czegoś w rodzaju żartu, a tu Grabowski zaśpiewał wprost rewelacyjnie. I to chyba moj ulubiony w o ogole kawalek KSU, nie slyszalem go dobrych kilka lat.
tadzio3 napisał(a):Zastanawiam się, czy po niektórych wykonawcach nie powinienem pisać w nawiasach nicków tych, dzięki którym odkryłem te utwory
Potem się z tym nie połapiesz.
racja. nigdy nie miałem pamięci do imion,nazwisk, więc tymbardziej do tak często skomplikowanych nicków Icon_wink2
19.11.2008 02:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 697
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
bear napisał(a):polecam, aczkolwiek to cholernie smutna płyta i nawet nie wszystkim znanym mi fanom Cree się podoba
Może dlatego w czsie gorącego lata nie miałem ochoty słuchac jej, ale teraz w zimne długie wieczory może to się zmnieni.
bear napisał(a):spodziewałem się raczej czegoś w rodzaju żartu, a tu Grabowski zaśpiewał wprost rewelacyjnie. I to chyba moj ulubiony w o ogole kawalek KSU, nie slyszalem go dobrych kilka lat.
Polecam całą najnowszą płytę. Dla mnie to jedna z polskich płyt roku.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
19.11.2008 03:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 537
Dołączył: Nov 2008
Post: #8
 
ku3a napisał(a):no to dobrze tam kibicuj i oby było co świętować
melduję wykonanie zadania Icon_smile2
oj, działo się, działo... Icon_wink2 nie zapomnę tego do końca życia! Icon_smile2
22.11.2008 07:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
dobrze się spisałeś Icon_razz Icon_mrgreen .
ale co się nakląłem pod koniec meczu... :roll: Icon_lol
24.11.2008 01:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 697
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
A ja końcówkę zaspałem Icon_redface2 :roll:

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
24.11.2008 05:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 134
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #11
 
no to się wyrównało Icon_mrgreen bo ja widziałem tylko końcówkę Icon_lol

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
24.11.2008 05:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 537
Dołączył: Nov 2008
Post: #12
 
tadzio3 napisał(a):A ja końcówkę zaspałem Icon_redface2 :roll:
a ja widziałem kilku naszych rodaków którzy przysnęli na trybunach Icon_wink2 źle rozłożyli siły Icon_wink2 a końcówka była niesamowita! Icon_smile2
24.11.2008 06:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
bear napisał(a):źle rozłożyli siły Icon_wink2
Icon_lol Icon_lol
24.11.2008 09:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
41 47 Plateau “Igorek”
Pamiętam, pamiętam... Icon_smile2
25.11.2008 03:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 067
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
bear, przygotuj jeszcze zestawienie numerów 1 Icon_mrgreen

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
26.11.2008 08:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 537
Dołączył: Nov 2008
Post: #16
 
Cytat:bear, przygotuj jeszcze zestawienie numerów 1 Icon_mrgreen

OK, bedzie w piatek, razem z nowym notowaniemIcon_wink choc zbyt wiele to ich nie bylo, wiec tym latwiej dla mnie Icon_smile2 fajnie miec tu wreszcie wlasny kat, dzieki Icon_wink2
26.11.2008 09:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  bearlista bear 24 4 666 06.10.2012 03:17 PM
Ostatni post: thestranglers
  Bearlista 91, 11.10.2009 bear 25 5 658 17.10.2009 10:06 PM
Ostatni post: Yacy
  Bearlista 90, 4.10.2009 bear 13 2 880 10.10.2009 12:49 PM
Ostatni post: emigrant
  Bearlista 89, 27.9.2009 bear 14 4 478 03.10.2009 10:37 AM
Ostatni post: saferłel
  Bearlista 88, 20.9.2009 bear 12 3 155 24.09.2009 05:10 PM
Ostatni post: emigrant
  Bearlista 87, 14.9.2009 bear 20 4 131 17.09.2009 10:09 PM
Ostatni post: bear
  Bearlista 86, 6.9.2009 bear 16 4 173 13.09.2009 03:49 PM
Ostatni post: michal91d
  Bearlista 85, 31.8.2009 bear 23 4 741 06.09.2009 01:24 PM
Ostatni post: bear
  Bearlista 80, 27.7.2009 bear 15 4 074 26.08.2009 11:43 PM
Ostatni post: Konrad
  Bearlista 79, 23.7.2009 bear 14 3 036 26.07.2009 11:06 PM
Ostatni post: emigrant

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości