Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Notowanie 102 (15.11.08)
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Notowanie 102 (15.11.08)
Pomimo tzw. długiego łikędu płyty stoją dość blado w tym tyg. Może nie chodzi o sam fakt małej liczby poznania, ale o poziom. Nic mnie jakoś szczególnie nie powaliło, nie odkryłem przełomowego zbawienia sceny rock/pop/elektronika...itd. To chyba jednak nie powinien być zły znak. Niech coś zostanie na najbliższe kilka lat Icon_wink
Taki zbieg okoliczności spowodował, że chyba po raz pierwszy w historii na czele jest Polski zespół. Bo Voo Voo nagrało płytę równą, dobrą, czasami zabawną, czasami bezpośrednią w oskarżeniach i w końcu płytę, która przemycając coś ze starszej ich twórczości i tak brzmi nowatorsko i świeżo...jak na polskie warunki. To mi się podoba.
Robbie Williams na razie ukazuje się w dwóch pozycjach, reszta pewnie za tydzień. Dzięki liście podsumowania 400 notowań Krzysia natchnęło mnie na posłuchanie Tripping, potem całego Intensive Care, napisania recki, a potem już całej jego dyskografii Icon_smile Tym razem tak naprawdę solidnie i dokładnie. I nadal, nieprzerwanie: Old Before I Die, Tripping, No Regrets, mają u mnie podium.
W minionym tyg. doszło też do małego precedensu. Zostałem zaproszony przez mojego kolegę z klasy do posłuchania niejakiego Łony, Szczecińskiero rapera, rapera dla inteligentnych - jak to ładnie owy kolega mi zareklamował Icon_wink I cóż, trzeba przyznać mu rację. Muzyka zawarta na Insert to jest tradycyjny Polski hip hop, ale obdarzony naprawdę intrygującymi tekstami i melodiami (np. nagranie tytułowe ma podkład muzyczny wręcz bombowy! - żeby takie Radiohead go zgapiło Icon_razz2)
I jeszcze Modern Talkin z The Best Of, z tych wszystkich artystów Italo Disco, Disco La 80's oni mają u mnie chyba największy szacunek. Przesłuchałem The Best, trochę dla przypomnienia, trochę dla poznania kilku mniej znanych numerów. Wyszło dość średnio, ale te ''perełki'' powiedzmy, są naprawdę miłe i relaksujące Icon_wink

Lista płyt:

01 - Voo Voo - Samo Voo Voo (2008)
02 - The Dears - Missiles (2008)
03 - Robbie Williams - Life Thru a Lens (1997)
04 - Robbie Williams - Intensive Care (2006)
05 - Razorlight - Slipway Fires (2008)
06 - Simply Red - Greatest 25 Hits (2008)
07 - Łona i Webber - Insert (2008)
08 - Kasia Kowalska - Antepenultimate (2008)
09 - Modern Talking - The very Best Of (2002)
10 - Coma - Hipertrofia (2008)


Nowości:

Marillion - This Trains Is My Life: Chyba najlepszy na płycie, chyba...bo w sumie liczę, że po którymś kolejnym przesłuchaniu znajdę kolejne, jeszcze lepsze momenty, które będą walczyć o wysokie miejsca na mojej liście. Train ma niezwykłą szansę bycia pierwszym numerem 1 Marillion, ale....to w sumie bardzo daleka perspektywa. Urzeka mnie swoją delikatnością, emocjami zawartymi w sobie, wyśpiewanymi na tle bardzo subtelnej linii melodyjnej, jak za dawnych najlepszych lat. Coś unikalnego. W drugi części nabiera nie co rozpędu i przeobraża się w bardziej przyziemny i typowy hard rockowy numer.

Voo Voo - Leszek Mi Mówił: Efekt współpracy mojej i nowej płyty Voo Voo. Być może gdyby nie recenzja w TR, która wychwaliła niesamowicie ten longplay, zarówno płyta, jak i Leszek nie trafiły by do mojej biblioteki. Nie ukrywam, że Voo Voo najmocniej kojarzyło się niestety z dość wiochowatym (nowe słowo?, chyba tak bo mozzilla mi podkreśla Icon_razz2) wykonaniem Filozofii pewnego Dramatu z grupą Trebunie Tutki. Oczywiście było mi dane poznać również udane kompozycje stworzone przez lidera razem z synami, czy Maleńczukiem, ale nazwa Voo Voo się w nich nie pojawiała. Swobodny rock n' roll, humorystyczny, prosty, przebojowy. Posiedzieć może 5 tyg., może 25 - w każdym razie będzie bawił mnie nieźle.

The Killers - Spaceman: Bardzo ważne nagranie z punktu widzenia moich kontaktów z The Killers, bo dość mało pompatycznym, boleśnie przesyconym nutką synthpopu Human nie spełniło moich wymagań at all. Ale trzeba wierzyć w swoich....no dobra ulubieńców, to takie pół-odpowiednie słowo, ale Killersów lubię i żal by było, żeby trzeci album przeszedł bez echa. Już wiem, że nie przejdzie. Cokolwiek będzie dalej, to Spaceman będzie chociaż małym światełkiem w czarnej dziurze. Jest bardziej rockowo, przebojowo (ale na szczęście nie tak standardowo, bo na później też musi zostać coś, co mógłbym odkrywać na nowo w utworze) tak jak w Human, ale jest to już naturalne, z pompą, a nie oblepione plastikiem i szminką. Szybko i długo. Wyraźna perkusja. Same plusy.

Razorlight - Wire To Wire: Wkurzają mnie zespołu pokroju Razorlight. Cała masa Brytyjskich i Amerykańskich grup, które gdzieś z drugą, trzecią płytą zatrzymają się na poziomie solidnych średniaków, które dostarczają na listy przebojów po 2 znakomite single i to by było na tyle. Tak jest chyba z nową pozycją w dyskografii tej grupy. Zarówno płyta ja i singiel potwierdzają moją teorie. Niby coś kombinowali, przemieniali, nagrali taki piano-singiel, trochę inny od tego czego można było się spodziewać, płyta też bardziej wyciszona - nowe brzmienie i próba zmiany - udana po części czyli tak na 3/5 - wychodzi na to, że nic się nie zmieniło [nic oprócz fatalnych, więcej, żenująco nieudanych okładek Icon_biggrin, ale to inna sprawa] Wire To Wire ma szansę stać się całkiem sporym hitem, a nawet już jest, jak patrzę tak na inne listy. U mnie trochę się spóźnił bo musiałem się do niego lekko przekonywać, ale teraz ma tylko ''z górki''. Szkoda tylko, że nie poparte jest to czymś głębszym...czymś co znajdę w każdym numerze na płycie.

Simply Red - Go Now: Ostatni singiel w karierze Simply Red (oby ta pewna na 99'9% informacja w jakiś cudowny sposób została odwołana) to przerobiony utwór z repertuaru Moody Blues. Kawałek przechodzący ogromną metamorfozę z uroczej i cichutkiej ballady w rytmiczny, skoczny i pełen instrumentalnego przepychu motyw. Pożegnanie w bardzo radosnym stylu (a bałem się, że to będzie bardzo ckliwa pieśń o tytule w stylu Last Time We Say Goodbye) Spisali się. Nagrali coś, co można uznać za kanon ich dance'owych numerów. Obok Stars, Something Get Me Started czt Fairground. Wszystkie w/w utwory być może z tego powodu stały się ogromnymi przebojami. Czy uda się to Go Now? Może nie na świecie, może nie w UK...ale może tutaj na mycharts, tak na pożegnanie...


01. 01. 07. Elbow - The Bones Of You
02. 03. 04. Cranes - Worlds
03. 07. 04. Metallica - That Was Just Your Life
04. 11. 05. The Verve - Sit And Wonder
05. 05. 06. Coldplay - Lost!
06. 04. 09. The Verve - Rather Be
07. 02. 12. Coldplay - Yes/Chinese Sleep Chant
08. 13. 02. R.E.M - Living Well Is The Best Revenge
09. 06. 10. Portishead - We Carry On
10. 10. 10. Ladytron - Runaway

11. 12. 04. The Cure - The Hungry Ghost
12. 09. 06. The Raveonettes - Aly, Walk With Me
13. 18. 03. Gabriella Cilmi - Sanctuary
14. 26. 02. Oasis - I'm Outta Time
15. 22. 16. Fleet Foxes - White Winter Hymnal
16. 08. 06. Shirley Manson - Samson And Delilah
17. 17. 16. Deerhunter - Agoraphobia
18. NE. 01. Marillion - This Train Is My Life
19. 15. 11. Roisin Murphy - Slave To Love
20. 20. 05. Tindersticks - The Turns We Took

21. 21. 07. Garbage - Witness To Your Love
22. 16. 12. Kings Of Leon - Sex On Fire
23. 14. 09. Calexico - Two Silver Trees
24. 30. 03. Emiliana Torrini - Big Jumps
25. 25. 11. Strachy Na Lachy - Po Prostu Pastelowe
26. 36. 03. Tom Morello: The Nightwatchman & Serj Tankian - Lazarus On Down
27. 27. 02. Deerhunter - Nothing Ever Happened
28. 19. 12. Oasis - The Shock Of Lightning
29. 24. 09. Silver Rocket - Coil
30. 23. 10. TV On The Radio - Halfway Home

31. 33. 05. Stereophonics - You're My Star
32. 28. 14. Kings Of Leon - Crawl
33. 41. 05. Pustki - Parzydełko
34. 38. 09. M83 - Kim & Jessie
35. 49. 02. Tricky - Past Mistake
36. NE. 01. Voo Voo - Leszek Mi Mówił
37. 29. 18. Nick Cave & The Bad Seeds - Midnight Man
38. NE. 01. The Killers - Spaceman
39. 35. 17. Radiohead - House Of Cards
40. 34. 13. Guillemots - Kriss Kross

41. 31. 12. Metallica - The Day That Never Comes
42. 45. 03. The Dears - Disclaimer
43. 47. 06. Maria Peszek - Muchomory
44. 50. 02. The Last Shadow Puppets - My Mistakes Were Made For You
45. 32. 13. Sparks - Strange Animal
47. 40. 09. R.E.M. - Man Sized Wreath
47. 44. 10. Cyndi Lauper - Same Ol' Story
48. 37. 06. Pudelsi - Gdyby Ryby
49. 58. 02. Guns N' Roses - Chinese Democracy
50. 39. 17. Marillion - Whatever Is Wrong With You

51. NE. 01. Razorlight - Wire To Wire
52. 46. 18. Interpol - Rest Of My Chemistry
53. 48. 04. Sharleen Spiteri - All The Times I Cried
54. 53. 03. dEUS - Popular Culture
55. 60. 07. Franz Ferdinand - Lucid Dreams
56. 57. 04. Jack White & Alicia Keys - Another Way To Die
57. 51. 15. UNKLE - Cut Me Loose
58. 43. 09. Keane - Spiralling
59. NE. 01. Simply Red - Go Now
60. 42. 08. The Cure - The Perfect Boy

61. 56. 05. AC/DC - Rock 'N' Roll Train
62. 55. 08. The Gutter Twins - Down The Line
63. 62. 12. Hooverphonic - 50 Watt
64. 63. 07. theSTART - Runaway
65. 54. 15. Foo Fighters - Come Alive
66. 69. 07. Spiritualized - You Lie You Cheat
67. 64. 14. Muchy - Wyścigi
68. 52. 16. The Kills - Last Day Of Magic
69. 59. 08. Death Cab For Cutie - Cath...
70. 61. 21. The Verve - Love Is Noise

Z listy wypadły:

z 65 - Enigma - La Puerta Del Cielo - po 14 tyg.
z 66 - Travis - Something Anything - po 8 tyg.
z 67 - Elbow - An Audience With The Pope - po 23 tyg.
z 68 - The Last Shadow Puppets - Standing Next To Me - po 19 tyg.
z 70 - Tindersticks - The Hungry Saw - po 22 tyg.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.11.2008 05:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #2
 
saferłel napisał(a):17. 17. 16. Deerhunter - Agoraphobia

czekam jak nowy singiel zawojuje Twoją listę, który na razie tylko na 27.

ponadto: 1. miejsce cieszy bardzo, i polskie Pustki i Voo Voo;
fajna lista, choć w sumie to nie mamy za dużo wspólnych utworów, mimo wspólnych gustów, prawda?
16.11.2008 05:27 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
No wiesz, wiele utworów, które są u ciebie na liście bardzo lubię, ale jeszcze nie ma ich na liście, albo już np. były. W samym top 10 twojej listy dwa takie mam, a co dopiero dalej Icon_smile Pewnie z tobą jest tak samo więc....jakbyśmy się postarali i mieli trochę szczęścia to byłoby aż zbyt podobnie i nudno Icon_razz2 Więc dobrze jest jak jest Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.11.2008 05:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
koszMAREK Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 239
Dołączył: Sep 2007
Post: #4
 
saferłel napisał(a):02. 03. 04. Cranes - Worlds
Moje prognozy z tamtego tygodnia, że będzie na szczycie się nie sprawdziły Icon_frown
saferłel napisał(a):18. NE. 01. Marillion - This Train Is My Life
Rzeczywiście piękny utwór!
Aż 25 wspólnych utworów na naszych listach Icon_smile2
16.11.2008 08:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #5
 
Hm... Simply Red to jakieś nowe tak? Zobaczymy, zobaczymy...
Razorlight od dłuższego czasu chcę, ale jakoś nie mam okazji przesłuchać. Coś mnie od tego nagrania odciąga.
Podium Twojego w całości niestety nie znam.
Przyznam, że myślałem, że Lost coś więcej u Ciebie zwojuje. No cóż...
16.11.2008 08:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #6
 
koszMAREK napisał(a):Aż 25 wspólnych utworów na naszych listach

wzorowo się posiłkujesz listą saferłela Icon_mrgreen
16.11.2008 08:31 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Paweł napisał(a):Hm..
Przyznam, że myślałem, że Lost coś więcej u Ciebie zwojuje. No cóż...

Faktycznie, byli na 3 miejscu, więc to skandal, że nic nie zwojowali Icon_mrgreen

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.11.2008 08:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
koszMAREK napisał(a):Rzeczywiście piękny utwór!

To co, niedługo 26 wspólnych? Icon_mrgreen

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.11.2008 08:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
saferłel napisał(a):51. NE. 01. Razorlight - Wire To Wire
A mnie to wzrusza i bardzo się podoba. Do tego stopnia, że właśnie teraz Razorlight zdobyli szczyt mojego zestawienia... Piękna piosenka.
17.11.2008 08:38 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
U mnie równie pięknie odbierana jak już napisałem, tylko na razie 50 oczek niżej Icon_mrgreen Ale to się zmieni Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.11.2008 09:21 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #11
 
saferłel napisał(a):Faktycznie, byli na 3 miejscu, więc to skandal, że nic nie zwojowali Icon_mrgreen
Jak dla mnie jest to taki hit, że wolałbym, żeby był u Ciebie na pierwszym miejscu. Icon_wink2
17.11.2008 07:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
I jest hitem, bez obaw, gdyby było więcej czasu do końca roku to zwojowałbym wiele w podsumowaniu, a tak...trzeba czekać na bardziej ogólne topy Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.11.2008 09:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #13
 
Poza KOL moi faworyci z Twego zestawienia Icon_frown
Cytat:61. 56. 05. AC/DC - Rock 'N' Roll Train
Bu Icon_frown

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
17.11.2008 09:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Zapomniałeś o Crawl czy Bondzie ;DIcon_biggrinIcon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.11.2008 10:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #15
 
No napisałem, że poza "KOL", a Bond mi gdzieś umknął Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
17.11.2008 10:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
Aha, dziwnym trafem KOL skojarzyłem jedynie z Sex On Fire Icon_mrgreen

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.11.2008 10:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #17
 
Nie, o oba mi chodziło Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
18.11.2008 12:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 114
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
no i w końcu wchodzę skomentować Twoją listę Icon_smile2. ja moją wystawiam później niż Ty swoją, a tak wychodzi, że później komentuję niż Ty Icon_razz. to przez to, że wrzucasz zwykle w piątek wieczorem, a ja wtedy jestem zajęty, potem jest weekend, kiedy staram się odpocząć od forum (ale nie od muzyki Icon_smile2 ), a potem w poniedzialek mam takie zaległości, że listy, które wiem, że mi zajmą najwięcej czasu zostawiam sobie na później Icon_wink2.
o, Voo Voo na pierwszym w płytach. ja wczoraj sobie ściągnąłem ten album. trochę zwlekałem, ale to dlatego, że Voo Voo nigdy nie należało do specjalnie lubianych przeze mnie zespołów. teraz jednak "Leszek mi mówił" mi się podoba, a poza tym zewsząd same pozytywne opinie, więc postanowiłem spróbować.
super, że poznajesz Robbiego Williamsa. moje trzy jego ulubione płyty to zdecydowanie "Swing When You're Winning", "Escapology" i "Rudebox".
Modern Talking też lubię Icon_razz. w ogóle w tym tygodniu Twoja lista płyt jest mi chyba najbardziej bliska ze wszystkich notowań które pamiętam Icon_smile2. kurde, nawet Coma się załapała Icon_razz.
Metallica na podium :?: Icon_exclaim Icon_eek2 Icon_eek2 Szoook! Teraz to nawet nie chcę myśleć co jeszcze może się zdarzyć...
i "Sit And Wonder" na czwartym, też pięknie!
zainteresowałeś mnie tym opisem Marillion, będę musiał się z tym zapoznać.
Lazarus pięknie do góry! czekam na następne skoki.
Oasis też duży skok. do tej piosenki na razie mam neutralny stosunek.
Gunsi 9 do góry Icon_smile2. ale to jeszcze za niskie pozycje, żeby się tak naprawde cieszyć Icon_wink2.
no i AC/DC już w drodze do wylotu, tak myślałem Icon_razz.
18.11.2008 11:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #19
 
saferłel napisał(a):I jest hitem, bez obaw, gdyby było więcej czasu do końca roku to zwojowałbym wiele w podsumowaniu, a tak...trzeba czekać na bardziej ogólne topy Icon_wink
Zrób TOP Roku Szkolnego.. czyli najlepszy utwór okresu Wrzesień - Czerwiec. Icon_razz
21.11.2008 06:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
Paweł napisał(a):
saferłel napisał(a):I jest hitem, bez obaw, gdyby było więcej czasu do końca roku to zwojowałbym wiele w podsumowaniu, a tak...trzeba czekać na bardziej ogólne topy Icon_wink
Zrób TOP Roku Szkolnego.. czyli najlepszy utwór okresu Wrzesień - Czerwiec. Icon_razz

Kiedyś chciałem się bawić w specjalną listę wakacyjną, obejmującą 8 notowań ze specjalną klasyfikacją itp, ale jednak przeszło mi Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
21.11.2008 06:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości