Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Coma - Hipertrofia
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
 
tadzio3 napisał(a):Gdyby taki wspomniany "The Wall" był jednopłytowy, okrojony, miałoby to wszystko koncepcyjny sens?
"The Wall" jednopłytowy jak najbardziej miałby sens. Ja zwykle słuchałem tylko części 1 zdecydowanie lepszej. Icon_wink2
Choć na 2 części znajdują się najlepsze perełki. Icon_smile2
14.11.2008 09:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #22
 
Gary napisał(a):Długość płyty, to jednak duża jej wada. Tu się kłania to co powiedział Zbigniew Hołdys w czasie ostatniej swojej bytności podczas listy Trójki. Na razie tylko 2x wygospodarowałem na tyle czasu, żeby móc spokojnie się wsłuchiwać. Następna okazja pewnie dopiero w nocy z sobotę na niedzielę.
No to ja podobnie mam. Kupiłem w dniu premiery, następnego dnia przesłuchałem całość w skupieniu, a później tylko raz podobnie. We fragmentach nie bardzo też mogłem głośno słuchać, bo moja kobieta nie przepada.
Ale na pierwsze wrażenie płyta dobra. Nie wiem dlaczego was zaskakuje, że z PF się kojarzy. To chyba naturalne Icon_smile2.
Może też przez tą długość płyta nie robi takiego wielkiego wrażenia jak poprzednia, która mnie po prostu po_wa_li_ła, ale jeszcze zobaczymy.
Co ważne - singiel brzmi zaskakująco dobrze na płycie. Jak nie ten utwór Icon_wink2.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
15.11.2008 10:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
 
Miszon napisał(a):Co ważne - singiel brzmi zaskakująco dobrze na płycie. Jak nie ten utwór Icon_wink2
Bo moim zdaniem jedyne w pełni dopracowane zespolenie intra z piosenką + epilog. Icon_wink2 Jedynie jak już pisałem refren brzmi banalnie na tle całego utworu.
15.11.2008 10:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
 
Tadzio miał rację. Lepiej słuchać w częściach, bo to chyba 2 różne płyty są. Jakoś ten Recykling nasunął mi taką myśl. Może chodzi o to, że 1 część to stara Coma, a druga to już zgodnie z tym jak się zaczyna "początek pewnego etapu". Nie wiem czy tylko mi, ale "Popołudnia bezkarnie cytrynowe" brzmią mi bardzo "Toolowo". No i ten recykling na końcu, gdzie pochłaniana jest zarówno "Daleka droga do domu" jak i "08 wojna". :->
PS. A w "Parapecie" to w ogóle swoje rewiry opuścili.
16.11.2008 01:10 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
drwycior Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 711
Dołączył: Aug 2007
Post: #25
 
Dla wszystkich przeciwnikow i zwolennikow - taka plyte nagrywa sie tylko raz! Icon_wink Chlopcy zrobili to co musieli/chcieli nastepna plyta bedzie calkiem inna.

https://radio-orbit.pl/
16.11.2008 07:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 697
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
 
Wazne że zaskoczyła, oczywiście pozytywnbie. Przez chwile bałem się że trzecia płyta bedzie połykaniem własnego ogona, bez pomysłu. A jest bardzo dobrze Icon_smile2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
17.11.2008 01:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #27
 
Gary napisał(a):Nie wiem czy tylko mi, ale "Popołudnia bezkarnie cytrynowe" brzmią mi bardzo "Toolowo".
PS. A w "Parapecie" to w ogóle swoje rewiry opuścili.
A w "Emigracji" to już w ogóle opuścili Icon_wink2.

A w kwestii TOOLa - nie wiem jak wam, ale mnie już na poprzedniej płycie narzucała się ta nazwa. Posłuchajcie sobie pewnych riffów (głównie takie "zgrania" bębnów i basu) na kawałkach typu "System", czy "Swięta wojna" (z naciskiem na "Święta") albo "To-nacja".

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
17.11.2008 01:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
 
no ja jak tłumaczyłem 2 lata temu swojemu kumplowi co to jest Coma i chciałem zrobić porównania do innych zespołów które on zna, to od razu powiedziałem o Toolu Icon_razz.
17.11.2008 02:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 697
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
 
A "Hipertrofia" juz pokryła się platyną Icon_eek2 Icon_biggrin3 Ludzie wiedzą co dobre Icon_mrgreen

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
17.11.2008 04:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
 
Coma to kolejny zespół który dzieli. Płyta faktycznie sprzedaje się (przynajmniej na papierze) świetnie, ale moi znajomi wszyscy z wyjątkiem jednego (jakiegoś nawiedzonego fanatyka Icon_biggrin) twierdzą, że to bardzo słaba płyta. I jak tu się dziwić moim odczuciom, skoro wyrastam w takim środowisku Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.11.2008 04:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
 
tadzio3 napisał(a):A "Hipertrofia" juz pokryła się platyną
tylko chyba w jej przypadku potrzeba sprzedanych 2 razy mniej egzemplarzy, bo to album dwuplytowy...
saferłel napisał(a):moi znajomi wszyscy z wyjątkiem jednego (jakiegoś nawiedzonego fanatyka Icon_biggrin) twierdzą, że to bardzo słaba płyta.
to o niczym nie świadczy. czy oni rozumieją tą płytę? czy wiedzą na czym polega pomysł na nia? czy może słuchają jako po prostu zbiór piosenek? ile razy sluchali? itd.
(żeby nie było - ja wciąż nie wyrobiłem sobie opinii o niej)
17.11.2008 07:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
 
Miszon napisał(a):
Gary napisał(a):Nie wiem czy tylko mi, ale "Popołudnia bezkarnie cytrynowe" brzmią mi bardzo "Toolowo".
PS. A w "Parapecie" to w ogóle swoje rewiry opuścili.
A w "Emigracji" to już w ogóle opuścili Icon_wink2.

A w kwestii TOOLa - nie wiem jak wam, ale mnie już na poprzedniej płycie narzucała się ta nazwa. Posłuchajcie sobie pewnych riffów (głównie takie "zgrania" bębnów i basu) na kawałkach typu "System", czy "Swięta wojna" (z naciskiem na "Święta") albo "To-nacja".
No tak, ale tutaj już "bezkarnie" narzuca mi się "Right in Two". Icon_wink2
17.11.2008 08:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
 
Ja tylko mówię jaka powszechna opinia panuje wśród moich znajomych i tyle. Nie wnikałem w szczegóły, zapewniam jednak, że nie są to ''niedzielni'' słuchacze i nie rzucają pochopnych stwierdzeń. Masz rację, że to o niczym nie świadczy, płyta sprzedaje się dobrze, na jednym portalu dostaje 10/10, na drugim 2/10 i tylko tyle...a tak w ogóle trzeba zadać sobie pytanie czy Ci, którzy ją polubili nie zrozumieli czegoś...nie do zrozumienia [alem złośliwy jest ;]].

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.11.2008 09:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
 
ku3a napisał(a):to o niczym nie świadczy. czy oni rozumieją tą płytę? czy wiedzą na czym polega pomysł na nia? czy może słuchają jako po prostu zbiór piosenek? ile razy sluchali? itd.
(żeby nie było - ja wciąż nie wyrobiłem sobie opinii o niej)
Myślę, że jej zrozumienie to klucz do jej polubienia. U mnie dopiero się to rozkręca po kilku przesłuchaniach. Na razie wydaje mi się, że częściej będę sięgał po część drugą.
17.11.2008 09:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
 
Gary napisał(a):Myślę, że jej zrozumienie to klucz do jej polubienia.
no właśnie, ja też tak uważam, dlatego podkreśliłem to kluczowe słowo.
17.11.2008 10:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 697
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
 
ku3a napisał(a):tylko chyba w jej przypadku potrzeba sprzedanych 2 razy mniej egzemplarzy, bo to album dwuplytowy...
A nawet o tym nie wiedziałem. Mimo wszystko niezły sukces. Ile teraz trzeba sprzedać, aby mieć status platynowej płyty? Orientuje się ktoś? Ostatnio podobno ten pułap się zmniejszył.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
18.11.2008 02:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #37
 
O tu masz link co do ilości płyt potrzebnych do przyznania jakiejś tam płyty w Polsce:
http://www.zpav.pl/zasady_zpd.asp

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
19.11.2008 02:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 697
Dołączył: Jun 2007
Post: #38
 
zawikłane to wszystko

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
20.11.2008 01:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #39
 
Czy ja wiem? Z tej tabeli wynika, że albumów muzyki rozrywkowej polskiej trzeba sprzedać 30000 na platynę, a 15000 na złoto i 150000 na diament (dotyczy płyt wydanych od połowy 2005 roku). A albumy podwójne/wielokrotne tak jak normalne, ale każda płytka w boxie liczy się oddzielnie (czyli np. zestawów z 15 płytami wystarczy sprzedać 1000 Icon_wink2 ).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
20.11.2008 10:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #40
 
My tu pitu pitu, a ja przy kolejnym przesłuchaniem (dopiero???) "Ekharta" zauważyłem, że rozpoczyna się jak skrzyżowanie początku płyty "Dark side of the moon" i "Shine on You crazy diamond". Icon_eek2
24.11.2008 07:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Coma-Excess+Coma Symfonicznie bugman 8 1 510 10.09.2010 03:47 PM
Ostatni post: bugman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości