Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wątek dyskusyjny
Tutaj można zgłaszać wszelkie błędy , czy propozycje zmian
TuneHunterz Offline
Student/Prezenter Radiowy
*****

Liczba postów: 6 519
Dołączył: Jun 2010
Post: #61
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Moja propozycja: Mycharts Hit Top 20

Radio Soundice - Siła Hitów na nowy rok akademicki
02.08.2016 07:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #62
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
A może jakoś z pomysłem? Na przykład Turquoise Chart, albo Turkusowa Lista (w kolorze forum). Icon_razz2 Te wszystkie "Hot", "Fresh" są mega oklepane. W ostateczności może być MyCharts Top 20.
Chociaż czy naprawdę 20 pozycji będzie wystarczało?

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.08.2016 03:09 PM przez Dobromiera.)
03.08.2016 03:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #63
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Na Classic całkowicie wystarcza.
03.08.2016 03:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lombthorne Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 697
Dołączył: May 2016
Post: #64
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Zobaczymy jaka wyjdzie odpowiedź w pytaniach nr.1 i 10. Jeżeli będzie inna liczba pozycji, niż 20 i w pytaniu 10 będą głosy na tak to zostawimy taką nazwę, a jeśli będzie 20 to w kolejnym zestawie pytań dodam pytanie o nazwę Icon_wink
03.08.2016 04:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #65
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
1. Jako że na pewno spora część osób nie była zadowolona z listy, w ktorej liczba utworów nie będzie okrągłą dziesiątką (a może się okazać, że mediana by trafiła na moją propozycję) zmieniam głos z 25 na 30.
2. Moją odpowiedź mam nadzięję potraktowałeś jako nie.
8. Niech będzie, że zostają. I niech trzy tygodnie. To też chyba trzeba będzie liczyć medianą.
03.08.2016 07:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lombthorne Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 697
Dołączył: May 2016
Post: #66
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE!
Niedługo ukażą się wyniki i przedstawię kolejny etap Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.08.2016 11:16 AM przez Lombthorne.)
06.08.2016 11:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lombthorne Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 697
Dołączył: May 2016
Post: #67
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
1. Ile ma być utworów na głównej liście?

mediana - 30

2. Czy ma istnieć poczekalnia?

NIE

3. W jakim systemie będziemy głosować?

MYCHARTS CLASSIC TOP 20 (10 pkt, 09 pkt, 08 pkt, 07 pkt, 06 pkt, 05 pkt, 04 pkt, 03 pkt, 02 pkt, 01 pkt.)

4. Czym będzie lista?

Zupełnie czymś nowym - od 1 notowania

5. Czy ma istnieć przymus oddawania punktów na obce nowości?

NIE

6. Czy jeśli utwór wypada z głównej listy to jeszcze tydzień zostaję w zestawie do głosowania (poczekalni jeśli ona będzie), czy całkiem wypada z zestawu?

Wypada

7. Czy utwory, które nie weszły zostają nadal w zestawie (poczekalni jeśli ona będzie) - Jeśli tak to ile tygodni? Czy od razu wypadają?

Zostają w zestawie
mediana - 3 tygodnie


8. Ile utworów będzie można co tydzień zgłaszać do zestawu?

mediana - 2

9. Czy lista może nosić nazwę ''Mycharts Top...(i tutaj liczba pozycji)'', czyli 30 ?

TAK
Dziękuję za zagłosowanie. Rzeczy te będę obowiązywały w przyszłości na liście. Za chwilę przedstawię nowe pytania w nieco innej, prostszej formie i zaś, po kilku dniach, gdy poznamy wyniki to założę wątek z regulaminem.
Właśnie teraz pytanie ode mnie główne dla admina i moderatorów ; w jakim dziale w ogóle mam opublikować zaś regulamin i w przyszłości notowania?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.08.2016 01:09 PM przez Lombthorne.)
06.08.2016 11:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #68
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Lombthorne napisał(a):2. Czy ma istnieć poczekalnia?
TAK
Pogubiłem się, bo z tego co widzę to wyszło że nie.
Lombthorne napisał(a):Właśnie teraz pytanie ode mnie główne dla admina i moderatorów ; w jakim dziale w ogóle mam opublikować zaś regulamin i w przyszłości notowania?
Wprawdzie nie należę do tej grupy ale wydaje mi się, że to powinno wyglądać tak:
Wspólne listy przebojów › Mycharts Top 30
Czyli nowy poddział w dziale WLP.
06.08.2016 12:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lombthorne Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 697
Dołączył: May 2016
Post: #69
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
(06.08.2016 12:42 PM)kajman napisał(a):  
Lombthorne napisał(a):2. Czy ma istnieć poczekalnia?
TAK
Pogubiłem się, bo z tego co widzę to wyszło że nie.
Rzeczywiście. Bardzo przepraszam. Już zmieniam Icon_wink
06.08.2016 01:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #70
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
9x za.

Tylko w pkt 4 zamieniłbym "notowanie" na "zestaw", bo o to chyba chodzi...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
06.08.2016 02:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
MExpress Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 271
Dołączył: Apr 2012
Post: #71
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Podobnie jak Yacy- 9x na tak
06.08.2016 02:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #72
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
7 na nie. Dla mnie to najgłupszy możliwy termin bo 19 to początek LP3 czyli wyniki zobaczę dopiero w sobotę po południu.
Pozostałe na tak.
No i jeszcze trzeba ustalić zasady ustalania kolejności utworów. Myślę, że te początkowe to klasyka czyli:
1. liczba punktów
2. liczba głosujących
3. najwyższe miejsce w poszczegolnym głosowaniu
4. liczba najwyższych miejsc
5. drugie najwyższe miejsce
itd
Natomiast może się zdarzyć, że to nie rozstrzygnie ostatecznej kolejności. I tutaj już nie ma nic oczywistego. Możemy brać pod uwagę rożne opcje (a także zestawy opcji jeżeli te pierwsze nie będą rozstrzygające). Mi przyszło do głowy takich pięć opcji:
A. kolejność alfabetyczna
B. kolejność chronologiczna
C. czas pobytu w zestawie
D. miejsce w poprzednim tygodniu
E. kolejność w głosowaniu
W przypadku B chodzi o datę wydania singla (lub albumu, jeżeli utwor nie jest singlem). Jako że to lista hitów to najświeższe utwory byłyby w ten sposob preferowane (chociaż ktoś może uważać, że na odwrót). W przypadku D wyżej może być utwór, który był wyżej lub niżej w poprzednim tygodniu (do ustalenia). Przypadek E obowiązuje w MCCT.
Ja bym był za C, jeżeli nie wystarczy to B, w ostateczności (rzadki przypadek) E.
I jeszcze dwie sprawy:
Rozumiem, że wkrotce po ogłoszeniu wyników będzie otwarte głosowanie na kolejne notowanie.
Ja jestem kajman z małej litery. Jeżeli można to proszę mnie nie powiększać.
06.08.2016 03:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lombthorne Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 697
Dołączył: May 2016
Post: #73
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Cytat:7 na nie. Dla mnie to najgłupszy możliwy termin bo 19 to początek LP3 czyli wyniki zobaczę dopiero w sobotę po południu.
A jaki proponujesz? W ciągu dni roboczych pasuje mi każdy dzień od godziny 16, więc jak najbardziej mogę lecz pomyślałem, że to od piątku dopiero wiele osób wchodzi na forum i notowanie powiedzmy ze wtorku mogłyby przegapić. W soboty to już od 13 mam czas. Natomiast niedziele odpadają, ponieważ bardzo często wyjeżdżam a nie chce ustalać terminu, w którym prawie co tydzień bym się spózniał. Więc proszę wybrać dowolny termin z tych, które ci wypisałem jako wolne, a dodam do pytań Icon_wink
Cytat:No i jeszcze trzeba ustalić zasady ustalania kolejności utworów. Myślę, że te początkowe to klasyka czyli:
Oczywiście. Już dodaję do pytań. Dziękuję.
Cytat:Mi przyszło do głowy takich pięć opcji:
Też dodam do pytań.
Cytat:Rozumiem, że wkrotce po ogłoszeniu wyników będzie otwarte głosowanie na kolejne notowanie.
Tak. Opublikuję wyniki i od razu bez żadnej przerwy wezmę się za otwarcie nowego wątku Icon_wink
Cytat:Ja jestem kajman z małej litery. Jeżeli można to proszę mnie nie powiększać.
OK. Przepraszam. Jakoś tak już z szacunku wszystkich piszę wielką literą Icon_lol
06.08.2016 04:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lombthorne Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 697
Dołączył: May 2016
Post: #74
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Moje głosy :
1 - 10 za
11 - A, B, D ( głosuje na trzy, ponieważ to które z nich wygra jest dla mnie obojętne, natomiast nie chciałbym żadnej z dwóch pozostałych opcji Icon_lol)
06.08.2016 04:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #75
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Lombthorne napisał(a):A jaki proponujesz?
Dla mnie wystarczyłoby jakby wyniki i nowy wątek ukazały się w piątek do 18.30.
Zaskoczyłeś mnie, bo nie wpadłem, że ktoś może być za punktem A, a dodałem go tylko dla porządku. A przy punkcie D to jeszcze napisz, czy przed tygodniem to miejsce byłoby wyższe czy niższe.
Lombthorne napisał(a):A (1) b (1) C (1) D (1) E (1)
Dlaczego i B ma 1 i E ma 1? Przecież ja ustawiłem B wyżej niż E, więc albo ani jednego nie powinieneś liczyć albo oba.
Lombthorne napisał(a):TUTAJ WYJĄTKOWO PROSZĘ NIE GŁOSOWAĆ ZA LUB PRZECIW TYLKO WYBRAĆ NAJLEPSZĄ DLA WAS OPCJĘ.
Myślę, że vwarto byłoby podać drugą opcję, gdyby pierwsza nie dawałaby odpowiedzi (co może się zdarzyć w przypadku C i (chociaż rzadziej) w D.
06.08.2016 05:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #76
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Lombthorne napisał(a):Właśnie teraz pytanie ode mnie główne dla admina i moderatorów ; w jakim dziale w ogóle mam opublikować zaś regulamin i w przyszłości notowania?
mam nadzieję, że projekt doczeka się realizacji, dlatego zakładam nowy dział dla tej listy.
gdyby <odpukać> się nie udało, to go po prostu usunę.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
07.08.2016 01:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lombthorne Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 697
Dołączył: May 2016
Post: #77
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Aktualne wyniki :
Cytat:1.''A tak w ogole co do pierwszego tygodnia to mam taką propozycję, żeby zgłasza propozycje numerowane i przyjąć jakąś konkretną liczbę utworów, która powinna być w nim zagwarantowana (myślę, że jeżeli przejdzie top 40 to byłoby ich minimum 50, przy top 30 lub miej co najmniej 40). I etedy zależnie od ilości zgłaszających wybrać po tyle ile zapewniłoby to wymagane minimum. Np każdy zgłasza sześć propozycji, wymagane minimum to 40, wtedy przy 11 zgłaszających przechodzą 4 propozycje, a kolejne odrzucamy. Dana osoba może je zgłosić (jeżeli będzie chciała) do drugiego lub trzeciego notowania.'' cyt. - kajman
4:0
Cytat:2. Na samym początku dążymy do tego, by w zestawie do głosowania na PIERWSZE NOTOWANIE było 50 utworów.
4:0
Cytat:3. Zgłaszamy utwory, które nie są starsze niż 12 miesięcy (wyjątek jest wtedy, kiedy utwór zostaje wydany na singlu powiedzmy 2 lata po wydaniu płyty - wtedy liczy się to, by nie utwór nie miał więcej niż 12 miesięcy od wydania na singlu)
4:0
Cytat:4. W zestawie mogą znajdować się maksymalnie 3 utwory jednego artysty.
4:0
Cytat:5. Jeśli utwór wypadnie to nie można go po pewnym czasie na nowo zgłaszać.
4:0
Cytat:5.1 Zgłaszać można również utwory, które nie zostały singlami, ani nie są w żaden sposób promowane.
4:0
Cytat:6. Forma wątku będzie wyglądać tak jak przy liście klasyków ; najpierw zestaw utworów, następnie głosowanie, a zaś wyniki notowania.
4:0
Cytat:7. Koniec głosowania będzie kończyło się w piątki ok.godziny 18, a wyniki ukażą się tego samego dnia ok.19.
3:1
Cytat:8. W przypadku kiedy spóznie się z napisaniem ''Koniec głosowania'' to wszystkie głosy (nawet jeśli będą one po czasie) do czasu pojawienia się tego napisu będę wliczał.
4:0
Cytat:9. W każdym notowaniu w danych utworów znajdować się będzie aktualna pozycja, poprzednia pozycja oraz liczba tygodni.
4:0
Cytat:10. ''Jeszcze trzeba ustalić zasady ustalania kolejności utworów. Myślę, że te początkowe to klasyka czyli:
1. liczba punktów
2. liczba głosujących
3. najwyższe miejsce w poszczegolnym głosowaniu
4. liczba najwyższych miejsc
5. drugie najwyższe miejsce'' cyt. - kajman
2:0
Cytat:11.Jeśli to (pkt.10) nie rozstrzygnie ostatecznej kolejności bierzemy pod uwagę :
A. kolejność alfabetyczną
B. kolejność chronologiczną
C. czas pobytu w zestawie
D. miejsce w poprzednim tygodniu
E. kolejność w głosowaniu
komentarz ; TUTAJ WYJĄTKOWO PROSZĘ NIE GŁOSOWAĆ ZA LUB PRZECIW TYLKO WYBRAĆ NAJLEPSZĄ DLA WAS OPCJĘ.
A (1) b (2) C (1) D (1) E (1)


Jeśli o czymś ważnym zapomniałem, a przychodzi wam do głowy to proszę pisać, a dodam pytanie Icon_wink

Wraz z pojawieniem się nowych pytań proszę o głosowanie na nie, ale w nowym poście. Można także zmienić swój głos, ale to także w nowym poście!

Czas daję do poniedziałku, 8 sierpnia, godziny 20:00
07.08.2016 02:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lombthorne Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 697
Dołączył: May 2016
Post: #78
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Cytat:więc albo ani jednego nie powinieneś liczyć albo oba.
Bardzo przepraszam. Nie przeczytałem ze zrozumieniem, ale już poprawione Icon_razz
Cytat:mam nadzieję, że projekt doczeka się realizacji
Też mam taka nadzieję i myślę, że się uda Icon_lol
Cytat:zakładam nowy dział dla tej listy.
Dziękuję Icon_smile
07.08.2016 03:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 055
Dołączył: Jun 2007
Post: #79
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
a czy nie łatwiej byłoby liczyć na przykład 20-ki wszystkich prywatnych list. Ja liczyłem 40-ki, ale najbardziej czasochłonne było tworzenie bazy i w pewnym momencie nie dałem rady.

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
07.08.2016 09:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #80
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Popieram pomysł Konrada. Wyrzucanie nowych utworów spowoduje w przeciwieństwie do classikowej wreszcie ich brak.
Forumowa w formie jaka obowiązywała miała wpływ na trwałość naszych list.
08.08.2016 10:17 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości