Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wątek dyskusyjny
Tutaj można zgłaszać wszelkie błędy , czy propozycje zmian
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #41
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
ja nie wiem czy będę głosował regularnie, bo sporo tych różnych forumowych obowiązków się narobiło, ale na pewno spróbuję jeśli zasady bedą ok.

1. b)
2. a)
3. b)
4. a)
5. b)
6. a)
7. b)
8. a) :
9. b)

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
31.07.2016 07:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lombthorne Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 697
Dołączył: May 2016
Post: #42
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Mimo to dzięki Yacy, że jednak jesteś na tak Icon_wink
31.07.2016 07:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #43
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Lombthorne napisał(a):może by zrobić po prostu Mycharts Top...(i tutaj liczba pozycji)
nie widziałem tego wcześniej - to bardzo dobry pomysł Icon_smile2

Lombthorne napisał(a):Mimo to dzięki Yacy, że jednak jesteś na tak
ale ja nigdy nie byłem przeciw. Icon_wink2

tak sobie myślę, że Classic zajmuje mi do 5 minut + wymyslenie nowości, co jest najbardziej czasochłonne.
tu nie bedzie z tym problemu, bo to beda nowości z mojej listy
także o ile bedę pamiętał to bedę głosował Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
31.07.2016 07:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lombthorne Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 697
Dołączył: May 2016
Post: #44
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Dziękuję Icon_lol
31.07.2016 07:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lombthorne Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 697
Dołączył: May 2016
Post: #45
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Czyli i ja i ty jesteśmy za taką nazwą Icon_lol Wobec tego dodaję pytanie do ankiety i od razu wliczam twój głos Icon_wink
31.07.2016 07:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #46
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Lombthorne napisał(a):tutaj liczba pozycji
Jak liczba pozycji to musi być 69. Icon_wink
7b
9a
10a
8 jeszcze się zastanowię.
Czy przy wynikach można podawać opcje z punktu a?
I wydaje mi się, że tutaj też warto zastosować medianę.
A tak w ogole co do pierwszego tygodnia to mam taką propozycję, żeby zgłasza propozycje numerowane i przyjąć jakąś konkretną liczbę utworów, która powinna być w nim zagwarantowana (myślę, że jeżeli przejdzie top 40 to byłoby ich minimum 50, przy top 30 lub miej co najmniej 40). I etedy zależnie od ilości zgłaszających wybrać po tyle ile zapewniłoby to wymagane minimum. Np każdy zgłasza sześć propozycji, wymagane minimum to 40, wtedy przy 11 zgłaszających przechodzą 4 propozycje, a kolejne odrzucamy. Dana osoba może je zgłosić (jeżeli będzie chciała) do drugiego lub trzeciego notowania.
31.07.2016 10:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 502
Dołączył: Dec 2014
Post: #47
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Jeszcze raz...

1. Ile ma być utworów na głównej liście?
b) 20,

2. Czy ma istnieć poczekalnia?
a) TAK

3. W jakim systemie będziemy głosować?
b) MYCHARTS CLASSIC TOP 20 (10 pkt, 09 pkt, 08 pkt, 07 pkt, 06 pkt, 05 pkt, 04 pkt, 03 pkt, 02 pkt, 01 pkt.)

4. Czym będzie lista?
a) Zupełnie czymś nowym - od 1 notowania

5. Czy ma istnieć przymus oddawania punktów na obce nowości?
a) TAK
* 5 pkt.

6. Czy w liczeniu wyników pytania pierwszego mogę zastosować medianę?
a) TAK
Jedna uwaga: zaokrąglając do 10 lub przynajmniej do 5.

7. Czy jeśli utwór wypada z głównej listy to jeszcze tydzień zostaję w zestawie do głosowania (poczekalni jeśli ona będzie), czy całkiem wypada z zestawu?
b) Wypada

8. Czy utwory, które nie weszły zostają nadal w zestawie (poczekalni jeśli ona będzie) - Jeśli tak to ile tygodni? Czy od razu wypadają?
a) Zostają w zestawie
& 4 tygodnie

9. Ile utworów będzie można co tydzień zgłaszać do zestawu?
a) 1

10. Czy lista może nosić nazwę ''Mycharts Top...(i tutaj liczba pozycji)''?
a) TAK
01.08.2016 12:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lombthorne Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 697
Dołączył: May 2016
Post: #48
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Cytat:A tak w ogole co do pierwszego tygodnia to mam taką propozycję, żeby zgłasza propozycje numerowane i przyjąć jakąś konkretną liczbę utworów, która powinna być w nim zagwarantowana (myślę, że jeżeli przejdzie top 40 to byłoby ich minimum 50, przy top 30 lub miej co najmniej 40). I etedy zależnie od ilości zgłaszających wybrać po tyle ile zapewniłoby to wymagane minimum. Np każdy zgłasza sześć propozycji, wymagane minimum to 40, wtedy przy 11 zgłaszających przechodzą 4 propozycje, a kolejne odrzucamy. Dana osoba może je zgłosić (jeżeli będzie chciała) do drugiego lub trzeciego notowania.
Myślę, że to jest bardzo dobry pomysł Icon_razz Nawet wydaje mi się, że nie trzeba pytania do ankiety dodawać, ponieważ raczej nikt nie będzie przeciwny Icon_lol
01.08.2016 12:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 502
Dołączył: Dec 2014
Post: #49
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Jeszcze jedno, jestem za tym, żeby karencją nie były 4 miesiące, tylko rok.
Czasem w ręce wpada mi coś bardzo późno, a niektóre "gatunki" muzyczne
nie spieszą się, mówiąc oględnie.
01.08.2016 12:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lombthorne Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 697
Dołączył: May 2016
Post: #50
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Ale mam rozumieć, że tylko single będą na liście i ewentualnie można zrobić zasadę, bu utwór nie był starszy niż rok od wydania go na singla Icon_wink
Co o tym sądzicie?
01.08.2016 12:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 502
Dołączył: Dec 2014
Post: #51
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Nie tylko single. Kajman by się rozpłakał. Icon_wink Ja też... Icon_wink
Jeśli nie single, to decyduje data wydania albumu lub pojawienia się w internecie.
01.08.2016 01:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #52
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
adameria napisał(a):Jeszcze jedno, jestem za tym, żeby karencją nie były 4 miesiące, tylko rok.
Rok to minimum.
Lombthorne napisał(a):Ale mam rozumieć, że tylko single będą na liście
Chyba sobie jaja robisz. Jeżeli ma być wprowadzona taka zasada to ja nie mam zamiaru brać w tym udział. Pomijając zresztą wszystko inne to sprawdzać dwadzieścia kolejnych utworów, żeby okazało się, że jeden z nich jest singlem (a może się okazać że żaden) to dla mnie zbędna strata czasu.
01.08.2016 01:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lombthorne Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 697
Dołączył: May 2016
Post: #53
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Dla mnie bardzo dziwnie będzie jeżeli mają być utwory, które nie są uznane za single. To zaczynam się bać, żeby na końcu nie było opcji, że jeden artysta będzie zajmował ponad 50% listy jeśli wyda nową płytę.... Chyba, że prędzej ustalimy, że na liście mogą być max 2 lub 3 utwory jednego artysty, chociaż nie wiem czy to dobra opcja. Załóżmy, że tak ustalimy i będą już dwie piosenki jednego artysty na liście i będą cały czas na liście gdzieś pod koniec, a w tym czasie artysta nagra już kolejny utwór o wiele lepszy, który mógłby być na szczycie bo wiele osób będzie lubić to zabraknie dla niego miejsca? Też bez sensu.
Wobec tego ja proponuję, by jednak były same single.
Ale dodam to pytanie w drugiej porcji pytań i jeśli większość zagłosuje, że nie tylko single to OK Icon_wink
01.08.2016 01:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 502
Dołączył: Dec 2014
Post: #54
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Jakoś w "classic" radzimy sobie z tym problemem, choć nie ma żadnego ograniczenia,
to zazwyczaj 1 wykonawca odpowiada 1 utworowi. Trzeba się kierować zdrowym rozsądkiem.
Ja nie widzę problemu, żeby było ograniczenie 2 czy 3 utworów na 1 wykonawcę,
ale jestem zdecydowanie przeciw ograniczaniu się do singli.
01.08.2016 01:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lombthorne Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 697
Dołączył: May 2016
Post: #55
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Na liście klasyków jest ograniczenie. O ile się nie mylę chyba do 2, ale pewności nie mam. Tam jest OK, ponieważ jeśli już są te dwa utwory to każdy spokojnie sobie czeka, aż wypadną i wtedy forumowicze zgłaszają dopiero inny numer tego wykonawcy . Natomiast tutaj nie zbyt normalne jest by czekać powiedzmy z dwa lata aż wypadną dwa numery by zgłosić nowy, który wtedy już będzie stary i za pewne już znudzony. Czyli przepadnie świetny utwór, na rzecz takiego sobie. OK jak tak chcecie to ja nie będę miał nic przeciwko i możemy tak zastosować, ale jedynie próbuję przekonać, że to nie zbyt dobre rozwiązanie, by były zwykłe utwory.
01.08.2016 01:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #56
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
adameria napisał(a):Nie tylko single. Kajman by się rozpłakał. Ja też...
i ja Icon_frown
kajman napisał(a):Jeżeli ma być wprowadzona taka zasada to ja nie mam zamiaru brać w tym udział.
i ja.
nie żebym szantażował czy coś, ale dla mnie pojęcie singla nie istnieje.
są utwory dobre i złe, ale bez podziału na single i nie-single.
jesli to ma być dla mnie zabawa to tak to widzę.
oczywiście możesz zadać to pytanie, bo zaraz pojawią się głosy w druga stronę i bedzie problem.

i karencja.
rok to maksimum!
często poznaję starsze utwory, ale w przypadku listy skoro nikt nie pozna się na utworze przez rok to sorry Winnetou.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
01.08.2016 01:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #57
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Lombthorne napisał(a):Na liście klasyków jest ograniczenie. O ile się nie mylę chyba do 2
Nie mylisz się.
Lombthorne napisał(a):Chyba, że prędzej ustalimy, że na liście mogą być max 2 lub 3 utwory
Jestem za dwoma i ewentualnym trzecim ale minimum 10 tygodniu po zgłoszeniu drugiego.
Lombthorne napisał(a):jeden artysta będzie zajmował ponad 50% listy jeśli wyda nową płytę [...] Wobec tego ja proponuję, by jednak były same single.
To musiałoby wiele osób na niego głosować. A co do singli z niektórych płyt jest ich 4 lub 5 więc też sporo.
Lombthorne napisał(a):Wobec tego ja proponuję, by jednak były same single.
To ja będę podsyłał Ci co tydzień jakieś 10-20 utworów i sprawdzisz czy to są single, bo mi się nie będzie chciało (i pewnie nie w każdym przypadku będę potrafił to sprawdzić). Zgadzasz się?
Lombthorne napisał(a):jedynie próbuję przekonać, że to nie zbyt dobre rozwiązanie, by były zwykłe utwory
Ale single to bardzo często najgorsze utwory na płytach, a już w większości przypadków są na nich rzeczy znacznie lepsze od nich.
01.08.2016 01:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #58
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
kajman napisał(a):Rok to minimum.
Yacy napisał(a):rok to maksimum!
No to ustalmy rok i będzie OK. Icon_biggrin
Yacy napisał(a):dla mnie pojęcie singla nie istnieje
Dla mnie istnieje, ale najczęściej nie wiem czy coś jest singlem czy nie. Zresztą bardzo możliwe, że z wielu płyt dla mnie interesujących nie było żadnych singli.
Yacy napisał(a):są utwory dobre i złe, ale bez podziału na single i nie-single
+
01.08.2016 01:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
MExpress Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 271
Dołączył: Apr 2012
Post: #59
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
No dobrze, to teraz moje głosy:

1. Ile ma być utworów na głównej liście?
d) 30

2. Czy ma istnieć poczekalnia?
b) NIE

3. W jakim systemie będziemy głosować?
b) MYCHARTS CLASSIC TOP 20 (10 pkt, 09 pkt, 08 pkt, 07 pkt, 06 pkt, 05 pkt, 04 pkt, 03 pkt, 02 pkt, 01 pkt.)

4. Czym będzie lista?
a) Zupełnie czymś nowym - od 1 notowania

5. Czy ma istnieć przymus oddawania punktów na obce nowości?
b) NIE

6. Czy w liczeniu wyników pytania pierwszego mogę zastosować medianę?
a) TAK

7. Czy jeśli utwór wypada z głównej listy to jeszcze tydzień zostaję w zestawie do głosowania (poczekalni jeśli ona będzie), czy całkiem wypada z zestawu?
a) Zostaje

8. Czy utwory, które nie weszły zostają nadal w zestawie (poczekalni jeśli ona będzie) - Jeśli tak to ile tygodni? Czy od razu wypadają?
a) Zostają w zestawie
* 1 tydzień.

9. Ile utworów będzie można co tydzień zgłaszać do zestawu?
b) 2

10. Czy lista może nosić nazwę ''Mycharts Top...(i tutaj liczba pozycji)''?
a) TAK

Odnośnie jeszcze pytania nr. 10, to jeśli zostanie nazwa Mycharts Top..., i jeśli przejdzie opcja z 20 nagraniami, to nie będzie sie to jakoś zlewać?
Popatrzcie sami:

Mycharts Classic Top 20
Mycharts Top 20...

Tak mi się jakoś narzuciło. Może by jednak wymyślić jakąś inną nazwe?
02.08.2016 02:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 502
Dołączył: Dec 2014
Post: #60
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Zawsze można dodać słowa takie jak "Hot", "Fresh", "New" czy "Recent".
Moim zdaniem nazwa to jest akurat najmniejszy problem.
Ja proponuję: Mycharts Fresh Top 20. Jakoś tak.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.08.2016 06:51 PM przez adameria.)
02.08.2016 06:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości