Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wątek dyskusyjny
Tutaj można zgłaszać wszelkie błędy , czy propozycje zmian
Lombthorne Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 697
Dołączył: May 2016
Post: #81
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Tylko kto będzie liczył to? Jeśli ma być taka wersja, to ja odpadam.
08.08.2016 11:20 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #82
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
ale Lombthorne, raczej nie chce zbierać utworów z naszych list, więc to zupełnie inna bajka...
(08.08.2016 10:17 AM)thestranglers napisał(a):  Forumowa w formie jaka obowiązywała miała wpływ na trwałość naszych list.
Icon_question nie jestem pewien czy rozumiem to zdanie...
naszych list = naszych osobistych list? nie żartuj. układasz swoją liste mimo braku Forumowej? układasz. na trwałość Mojej Listy mam wpływ wyłącznie ja. nie zmieni to Forumowa lub jej brak na tym czy innym forum... zawsze mogę wrzucać koeljne notowania ... do szuflady Icon_razz /a precyzyjniej do nowego arkusza accessa Icon_wink2/
w momencie gdy była Forumowa też znikały listy osobiste. ja zupełnie nie widzę związku...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
08.08.2016 11:21 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #83
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
o! nie zdążyłem. Icon_smile2
no właśnie...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
08.08.2016 11:21 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #84
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
thestranglers napisał(a):Wyrzucanie nowych utworów
O co Ci chodzi z tym wyrzucaniem, bo nie rozumiem. MCT30 ma być zabawą podobną do MCCT a nie czymś w rodzaju kontynuacji forumowej.
08.08.2016 11:52 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #85
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
No ok. Tak głośno myślę tylko.
Po prostu by nie było potem płaczu że nowa Adela spadła po tygodniu.
W sumie co tydzień gram po osiem nowych numerów, więc faktycznie propozycji nie zabraknie.
Wiadomo że będę brał udział, tylko trzymam kciuki by wszystkim starczyło chęci bo w przypadku classikowej czasem jest mało głosów, no ale patrzę optymistycznie na przyszłość Icon_smile2
08.08.2016 11:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lombthorne Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 697
Dołączył: May 2016
Post: #86
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.08.2016 08:11 PM przez Lombthorne.)
08.08.2016 08:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lombthorne Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 697
Dołączył: May 2016
Post: #87
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Cytat:1.''A tak w ogole co do pierwszego tygodnia to mam taką propozycję, żeby zgłasza propozycje numerowane i przyjąć jakąś konkretną liczbę utworów, która powinna być w nim zagwarantowana (myślę, że jeżeli przejdzie top 40 to byłoby ich minimum 50, przy top 30 lub miej co najmniej 40). I etedy zależnie od ilości zgłaszających wybrać po tyle ile zapewniłoby to wymagane minimum. Np każdy zgłasza sześć propozycji, wymagane minimum to 40, wtedy przy 11 zgłaszających przechodzą 4 propozycje, a kolejne odrzucamy. Dana osoba może je zgłosić (jeżeli będzie chciała) do drugiego lub trzeciego notowania.'' cyt. - kajman

2. Na samym początku dążymy do tego, by w zestawie do głosowania na PIERWSZE NOTOWANIE było 50 utworów.

3. Zgłaszamy utwory, które nie są starsze niż 12 miesięcy (wyjątek jest wtedy, kiedy utwór zostaje wydany na singlu powiedzmy 2 lata po wydaniu płyty - wtedy liczy się to, by nie utwór nie miał więcej niż 12 miesięcy od wydania na singlu)

4. W zestawie mogą znajdować się maksymalnie 3 utwory jednego artysty.

5. Jeśli utwór wypadnie to nie można go po pewnym czasie na nowo zgłaszać.

5.1 Zgłaszać można również utwory, które nie zostały singlami, ani nie są w żaden sposób promowane.

6. Forma wątku będzie wyglądać tak jak przy liście klasyków ; najpierw zestaw utworów, następnie głosowanie, a zaś wyniki notowania.

7. Koniec głosowania będzie kończyło się w piątki ok.godziny 18, a wyniki ukażą się tego samego dnia ok.19.

8. W przypadku kiedy spóznie się z napisaniem ''Koniec głosowania'' to wszystkie głosy (nawet jeśli będą one po czasie) do czasu pojawienia się tego napisu będę wliczał.

9. W każdym notowaniu w danych utworów znajdować się będzie aktualna pozycja, poprzednia pozycja oraz liczba tygodni.

10. ''Jeszcze trzeba ustalić zasady ustalania kolejności utworów. Myślę, że te początkowe to klasyka czyli:
1. liczba punktów
2. liczba głosujących
3. najwyższe miejsce w poszczegolnym głosowaniu
4. liczba najwyższych miejsc
5. drugie najwyższe miejsce'' cyt. - kajman

11.Jeśli to (pkt.10) nie rozstrzygnie ostatecznej kolejności bierzemy pod uwagę :
A. kolejność alfabetyczną
B. kolejność chronologiczną
C. czas pobytu w zestawie
D. miejsce w poprzednim tygodniu
E. kolejność w głosowaniu
Dziękuję za głosy. Wszystkie zasady dostały pozytywne opinie. Odnośnie punktu siódmego jedynie kajman był z lekka przeciwny ; zakończenie głosowania będzie miało miejsce tak jak ustaliliśmy, czyli o 18, a odnośnie pojawiania się wyników to myślę, że mogę jej publikować chwilę wcześniej niż o 19 np. o 18:30 - mam nadzieję, że nikt nie będzie przeciwny Icon_wink
Jutro postaram się napisać regulamin. Od razu mówię, że nie będzie to regulamin z górnej półki, ponieważ w tym nie jestem najlepszy, ale postaram się wszystkie najważniejsze zasady w nim opisać. CHYBA, ŻE JEST KTOŚ KTO BY CHCIAŁ ZEBRAĆ GÓRNE ZASADY ORAZ TE POPRZEDNIE W PORZĄDNĄ CAŁOŚĆ I NAPISAĆ REGULAMIN (byłbym bardzo wdzięczny) Icon_lol . Również w ciągu najbliższych dni ; możliwe, że jutro postaram się zacząć przyjmować propozycje Icon_smile
Powoli możecie się już zacząć zastanawiać jakie utwory zgłosicie do głosowania. Według zasady nr.1 przewiduję, że będziemy zgłaszać 7-10 utworów (i tutaj się boję, że przez to, że nie ma zasady dawania punktów na obce nowości to każdy będzie głosował na swoje utwory Icon_neutral ) na start, ale (jutro dam dokładnie znać) i również będziecie musieli ustawić te piosenki od najlepszej do najgorszej, by w przypadku gdyby wiele osób zgłosiło utwory to po prostu wtedy powiedzmy dwa ostatnie od każdego wyrzucić.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.08.2016 08:42 PM przez Lombthorne.)
08.08.2016 08:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #88
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
W pytaniu 11 padło rozstrzygnięcie i z wybikow wyszła, że decydować ostatecznie będzie kolejność chronologiczna czyli data wydania singla lub przy jego (singla) braku albumu. Czyli przy braku rozstrzygnięć na podstawie poprzednich kryteriów wygrywa utwór najmłodszy.
08.08.2016 08:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lombthorne Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 697
Dołączył: May 2016
Post: #89
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
No właśnie Icon_wink
08.08.2016 09:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 502
Dołączył: Dec 2014
Post: #90
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
thestranglers napisał(a):Popieram pomysł Konrada.
A ja nie popieram, bo nie ma chętnych do liczenia. Proste.
Konradowi dziękujemy (bardzo!) za to, co robił, ale przestał robić, a nie widać jakoś zastępcy.
Bądźmy bardziej realni...

Lombthorne napisał(a):W PORZĄDNĄ CAŁOŚĆ I NAPISAĆ REGULAMIN
Niestety, obecnie jest chaos, nie było mnie kilka dni i nie wiem, co zostało ustalone, a chętnie poznałbym.
Myślę, że dopóki to nie będzie zebrane "do kupy" to nie ma sensu zgłaszać propozycji.

Ile utworów ma lista? Jest poczekalnia? Są powroty (jeśli tak - to na jakiej zasadzie)?
Ile maksymalnie może mieć zgłaszany utwór?
To są podstawowe pytania, na które odpowiedzi powinny być zamieszczone w regulaminie.
09.08.2016 10:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #91
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Wszystkie te odpowiedzi są na poprzedniej stronie. Najnowsze na tej.
30 utworów, nie ma poczekalni, nie ma powrotów, zgłaszamy po dwa utwory, w pierwszym notowaniu 10 z kolejnością (niekoniecznie przechodzą wszystkie), góra trzy utwory wykonawcy w zestawie, czas pobytu jeżeli nie wejdzie to 3 tygodnie, głosujemy na 10 utworów liczonych od 10 do 1, ustalenie kolejności klasyczne a w ostateczności decyduje data wydania, głosujemy do piątku do 18.00. Pewnie coś jeszcze zgubiłem, ale chyba z mniej istotnych rzeczy.
09.08.2016 11:54 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 502
Dołączył: Dec 2014
Post: #92
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Dzięki, wszystko ładnie zebrałeś, oprócz jednej rzeczy - ile może mieć maksymalnie dana propozycja? Rok?
No i mam nadzieję, że kwestia singli upadła, prawda?
09.08.2016 12:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lombthorne Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 697
Dołączył: May 2016
Post: #93
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Dana propozycja może mieć nie więcej niż rok (w przypadku singli liczy się rok od wydania na singlu) Icon_wink
Tak, kwestia z singlami upadła - mogą być na liście także zwykłe utwory Icon_smile
09.08.2016 12:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #94
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Wszystko wygląda w miarę jasno. Jestem za. Od kiedy zgłaszamy te top tens?
09.08.2016 12:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #95
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
I jeszcze jedno. Warto przy każdym zgłoszonym utworze olinkować go, żeby potem nie szukać każdego po kolei. Bo jednak posłuchać byłoby warto.
09.08.2016 01:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lombthorne Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 697
Dołączył: May 2016
Post: #96
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
(09.08.2016 12:56 PM)thestranglers napisał(a):  Wszystko wygląda w miarę jasno. Jestem za. Od kiedy zgłaszamy te top tens?
Cieszę się. Już dzisiaj można zacząć. Najpierw dla jasności napiszę i opublikuję taki krótki regulamin i od razu po tym zaczniemy przyjmować propozycje Icon_lol
09.08.2016 01:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lombthorne Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 697
Dołączył: May 2016
Post: #97
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
(09.08.2016 01:13 PM)kajman napisał(a):  I jeszcze jedno. Warto przy każdym zgłoszonym utworze olinkować go, żeby potem nie szukać każdego po kolei. Bo jednak posłuchać byłoby warto.
Nie zawsze się da. Skoro jednak również utwory, które nie są singlami będą się znajdować to wielu z nich może nie być na yt. Ja proponuję, by może lepiej stworzyć playlistę na Spotify czy czymś podobnym - tam znajdują się utwory z prawie wszystkich albumów Icon_wink
09.08.2016 01:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lombthorne Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 697
Dołączył: May 2016
Post: #98
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Zgłaszanie utworów!
Od teraz do dnia 19 sierpnia, godziny 14:00 zgłaszamy tutaj 10 utworów, które ustawić należy w kolejności od najlepszego do najmniej lubianego.

Zapraszam do zapoznania się z regulaminem, gdzie znajdują się wszystkie informacje związane ze zgłaszaniem utworów. Zgłoszenie utworów wiąże się z zapoznaniem i zaakceptowaniem regulaminu Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.08.2016 02:03 PM przez Lombthorne.)
09.08.2016 02:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #99
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
Lombthorne napisał(a):stworzyć playlistę na Spotify
Jeżeli ktoś korzysta to nie ma problemów. Ja te ze swoich utworów, których nie ma na tubie będę umieszczał na swoim chomiku w specjalnym folderze (zresztą można (jeżeli byście chcieli) zrobić z tego folderu oficjalną bazę utworów) i będzie można tam posłuchać.
09.08.2016 02:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #100
RE: Propozycja (?) - Forumowa lista przebojów
(09.08.2016 02:09 PM)kajman napisał(a):  (zresztą można (jeżeli byście chcieli) zrobić z tego folderu oficjalną bazę utworów) i będzie można tam posłuchać.
dla mnie to jest optymalne wyjście!

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
09.08.2016 02:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości