Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wątek dyskusyjny
Tutaj można zgłaszać wszelkie błędy , czy propozycje zmian
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 196
Dołączył: Jul 2014
Post: #321
RE: Wątek dyskusyjny
No właśnie już tydzień temu chciałem zaproponować podobne rozwiązanie, które dodałem do regulaminu Rankingu Płytowego.
Tylko jak to u mnie czasem bywa, miałem wiele innych zajęć i po prostu postanowiłem później podjąć temat. A że pojawiła się ta ankieta, to nadszedł czas na działanie.
Wybieram opcję 1C.
Myślę, że ona spokojnie wystarczy i zniechęci te osoby od kolejnych prób wrzucania piosenek ich ulubionego zespołu? Icon_twisted
17.12.2017 09:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #322
RE: Wątek dyskusyjny
A nie przestali jeszcze głosować na Metallicę w którymś momencie?
I skoro już zajrzałeś może byś się w ankiecie wypowiedział?
EDIT: Czy mi się wydawało czy jeden post zniknął?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.12.2017 09:34 PM przez kajman.)
17.12.2017 09:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #323
RE: Wątek dyskusyjny
kajman napisał(a):EDIT: Czy mi się wydawało czy jeden post zniknął?
coś z edycją mi się stało i dlatego, ale udało się i odzyskałem:
kajman napisał(a):kajman napisał(a):Wystarczy popatrzeć na ich głosy, które prawie nigdy nie padają na utwory będące realnym zagrożeniem dla Ceez. W poprzednim tygodniu padł głos na Foo, które wydawało się być poza zasięgiem, ale skoro okazało się, że jednak jest w zasięgu to już głos się nie pojawił.
z głosowaniem na płyty jest podobnie. Można prześledzić wątek głosowania na forumową płyt na lp3 od notowania notowanie 507 - 28.07.2017 do 515 - 22.09.2017 jednego z wielbicieli Ceezów, który głosował na płytę Foo.
Na początku wydawać być się mogło, że ją lubi, słucha, docenia itp.itd co przekłada się na jego głosy i w kolejnych tygodniach umieszcza je na miejscach : 5-5-3-6-7-4 i nagle ....trach, koniec, płyta wyparowała.. traci nagle wsparcie. Album wypada z hukiem z jego top20 albumów. Po co głosować na coś, co zaczyna być realnym zagrożeniem dla.. Cóż za zbieg z okolicznością... W kolejnym tygodniu wygrywa jeszcze Ceez, ale tydzień później dzięki 8 naturalnym (forumowicze głosują na 18, 12, 8, 1, 9, 1, 2 i 5 miejscu swoich zestawień płyt- lub jak to woli w sposób zgodny ze zwykłym porządkiem rzeczy i zrozumiały) głosom, album Concrete and Gold wygrywa w 515 notowaniu (uzyskując 112 pkt) i zrzuca z 1 miejsca płytę Ceezów (uzbierali jak zwykle 80 punktów tj. od 4 tych samych osób (20pkt za miejsce 1).
kajman napisał(a):A nie przestali jeszcze głosować na Metallicę w którymś momencie?
w 507 i 508 głosy na 2 miejsce, a w 509 wylot i Ceez wygrywa notowanie.
kajman napisał(a):I skoro już zajrzałeś może byś się w ankiecie wypowiedział?
mam zamiar. a co innego pozostaje?
No chyba, ze są jakieś bardziej rozsądne argumenty.
17.12.2017 09:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 999
Dołączył: Sep 2017
Post: #324
RE: Wątek dyskusyjny
Mam pytanie z innej beczki. Co będzie lepsze - tygodniowa przerwa plebiscytu, aby wszystkim dać do zrozumienia, że nadchodzą zmiany, czy rach ciach ciach wprowadzamy zmiany, likwidujemy gimnazja (czytaj: fanów The Ceez) i sprawdzamy, czy się w ogóle zorientują, bo mam dziwne wrażenie, że nawet nie zauważyli zwycięstwa ich ukochanego zespołu w najważniejszej liście przebojów w tym układzie planetarnym.

Radio Epsilon
17.12.2017 10:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 098
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #325
RE: Wątek dyskusyjny
Eveno, Jak zniknie Ceez to się pojawi kolejny twór. Czemu ignorujecie mój pomysł? Jest aż tak zły?

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
17.12.2017 10:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 510
Dołączył: Dec 2014
Post: #326
RE: Wątek dyskusyjny
EVENo napisał(a):w najważniejszej liście przebojów w tym układzie planetarnym
Dawno, dawno temu w odległej galaktyce powstał The Ceez czyli opowieść o tym jak skutecznie obrzydzić nazwę nie poznawszy ani pół piosenki.
W każdym razie wymieniana czwórka jest dla mnie taką ekipą przybyłą z kosmosu...
Bardziej na serio, cieszę się, że to napisałeś, bo może to pozwoli nabrać nam wszystkim dystansu do całej tej sytuacji.
17.12.2017 10:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #327
RE: Wątek dyskusyjny
dziobaseczek napisał(a):Czemu ignorujecie mój pomysł? Jest aż tak zły?
Moim zdaniem jest zły, gdyż wprowadza sztuczne ograniczenia dla utworów starszych stażem.
17.12.2017 11:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 460
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #328
RE: Wątek dyskusyjny
1B

Niezaliczenie głosów i w związku z tym relegacja utworu od następnego notowania. I zawieszenie możliwości zgłaszania utworów, przez kogokolwiek z tej czwórki przez jakiś czas (ostateczną decyzję w tym zakresie pozostawiam kajmanowi, jako prowadzącemu).
Problem trzeba rozwiązać raz a dobrze. Choć nie mam nic przeciwko śpiewanej poezji Baczyńskiego czy też innego polskiego poety (przeciwko samemu Ceezowi również - to wokalista, a nie zespół), ale tego typu działania ustawkowe nie powinny być akceptowane. Mogę zrozumieć coś takiego w pierwszych dwóch czy trzech tygodniach od ukazania się płyty, ale cztery miesiące to już trochę za dużo.
No i pomysł napisania do Ceeza na temat tego co wyprawiają jego "fani" uważam za dobry.

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
18.12.2017 02:35 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 098
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #329
RE: Wątek dyskusyjny
Tomekk napisał(a):Moim zdaniem jest zły, gdyż wprowadza sztuczne ograniczenia dla utworów starszych stażem.
Wolę sztuczne ograniczenia względem utworów niż ludzi. Ludzi którzy być może w taki sposób zaczynają się interesować naszym forum i są potencjalnie ciekawymi osobami. Nawet służby muszą co jakiś przechodzić okresowe testy, więc nie wiem dlaczego jest to sztuczne ograniczenie? Jaką masz gwarancję, czy długa obecność innych piosenek nie jest ustawką? Dlaczego The Ceez jest gorszy od np. Bukartyka czy Metalliki, który zakisił się już dokumentnie na liście, nie będąc znacznie od The Ceez lepszymi? Dlaczego nagle stwierdzamy, że ci Użytkownicy są gorsi od innych - bo nie głosują na Foo Fighters czy Metallikę?
Teoretycznie mnie to jest obojętnie, bo moje nowe propozycje, gdyby nie Kordian i Vingoe przepadały by raczej od razu, ale mnie dziwi bezruch w czołówce i nie potrafię tego zrozumieć. Proponuję realne rozwiązanie i jest ono bez echa. Likwidujemy "gimnazja", czyli zakiszone kawałki. Tylko taki test ognia jest w stanie wyrugować userów duchów.
Jest jeszcze inny (gorszy od pierwotnego) pomysł - np. test znajomości - do uzgodnienia jaki i z czego.
Dobrym pomysłem jest dwa razy proponowane już (eveno i prz) napisanie na Facebooku do The Ceez, że ich fani się kompromitują i robią czarny PR.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.12.2017 08:26 AM przez dziobaseczek.)
18.12.2017 08:25 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gaspard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 054
Dołączył: Dec 2016
Post: #330
RE: Wątek dyskusyjny
Nie lepiej wprowadzić taką zasadę, że tylko prowadzący własną listę na forum mogą głosować? W końcu chyba do tego to forum jest. Jeżeli ktoś aktualnie nie prowadzi, ale ileśtam tych swoich notowań opublikował w przeszłości, też może głosować. W ten sposób wyeliminowalibyśmy fanów Ceezów i zapobieglibyśmy powstawania takich pustych głosów w przyszłości.
18.12.2017 09:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 098
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #331
RE: Wątek dyskusyjny
Gaspard napisał(a):tylko prowadzący własną listę na forum mogą głosować
Jeśli już, to prowadzący od jakiegoś czasu. Ktoś może sobie zacząć robić listę na potrzebę promowania The Ceez Icon_smile

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
18.12.2017 09:20 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #332
RE: Wątek dyskusyjny
dziobaseczek napisał(a):Dobrym pomysłem jest dwa razy proponowane już (eveno i prz) napisanie na Facebooku do The Ceez, że ich fani się kompromitują i robią czarny PR.
Szczerze mówiąc, napisałem to bardziej w formie żartu, ale ok, jeśli idea wam się podoba, to mogę to zrobić. Tylko zaproponujcie co napisać, bo nie chciałbym tego robić bez konsultacji z wami.
18.12.2017 05:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #333
RE: Wątek dyskusyjny
Ja nie widzę sensu, bo nie sądzę, żeby nie wiedzieli o tym, a nawet uważam, że przykładają do tego rękę.
18.12.2017 05:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gaspard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 054
Dołączył: Dec 2016
Post: #334
RE: Wątek dyskusyjny
Taaak ... na pewno interesuje ich to, że cztery osoby rozpowszechniają ich muzykę na jakimś niszowym forum. No co z tym mogą zrobić? Sądzę, że mają większe problemy i takie bawienie się w donosy da dokładnie nic
18.12.2017 06:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #335
RE: Wątek dyskusyjny
dziobaseczek napisał(a):Jaką masz gwarancję, czy długa obecność innych piosenek nie jest ustawką?
zgadza się. skąd mam gwarancję, że 3 tygodnie z rzędu Strange Names na 1 u Ciebie to nie ustawka. Większej paranoi już dawno nie czytałem.
dziobaseczek napisał(a):Likwidujemy "gimnazja", czyli zakiszone kawałki.
3 tygodnie kiszenia to bardzo dobry ogóras jest. Jeszcze niby małosolny, ale smakuje wybornie jak ukiszony. Pycha. Icon_wink
dziobaseczek napisał(a):Dlaczego The Ceez jest gorszy od np. Bukartyka czy Metalliki,
załamka, przecież nie o to chodzi....
dziobaseczek napisał(a):Dlaczego nagle stwierdzamy, że ci Użytkownicy są gorsi od innych - bo nie głosują na Foo Fighters czy Metallikę?
rozumiem, że można mieć awersję do M i FF czy jeszcze Bóg tam wie do kogo, ale wróć i przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem, bo zupełnie odchodzisz od problemu. Co ma piernik do wiatraka..
I zaczyna mnie irytować kolejne przekręcanie, manipulacja i kłamliwy przekaz.
Kto i w którym miejscu napisał, że Ci użytkownicy są gorsi od innych?. Icon_evil
18.12.2017 06:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #336
RE: Wątek dyskusyjny
No trochę w domyśle uznaliśmy ich za gorszych, nie wypierajmy się Icon_wink Ale to tylko i wyłącznie ze względu na zachowanie.
A właściwie najgorszy to jest ich totalny brak reakcji na to.
18.12.2017 07:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 710
Dołączył: Jun 2007
Post: #337
RE: Wątek dyskusyjny
Tutaj pewnie nie zaglądają. A w innych wątkach to co mogliby powiedzieć?
18.12.2017 08:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 098
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #338
RE: Wątek dyskusyjny
Za długo kiszone ogórki tracą konsystencje i są za słone. Trzeba wiedzieć kiedy je wyciągnąć. Aro, uprosciłeś, coś tam pomarudzileś, ale do mojej propozycji się nie odniosłes wcale. Oberwalem za Strange names, nie za bardzo wiem czemu Icon_biggrin Zamiast zacietrzewienia trochę zyczliwej współpracy. Podtrzymuję stanowisko.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
18.12.2017 09:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #339
RE: Wątek dyskusyjny
jak najbardziej odniosłem. Decyzja jest tylko jedna. wywalam utwór nie ludzi mimo, że ich postawa względem innych pozostawia wiele do życzenia.
W ankiecie proszę odnotować:
1a
18.12.2017 09:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #340
RE: Wątek dyskusyjny
dziobaseczek napisał(a):Dlaczego The Ceez jest gorszy od np. Bukartyka czy Metalliki, który zakisił się już dokumentnie na liście, nie będąc znacznie od The Ceez lepszymi? Dlaczego nagle stwierdzamy, że ci Użytkownicy są gorsi od innych - bo nie głosują na Foo Fighters czy Metallikę?
To juz jest niestety nieprawda i przeinaczanie wypowiedzi pod swoją teorię. Kto napisał, że The Ceez jest gorszy? każdy ma inny gust? i nie nam to oceniać, kto jest gorszy. Użytkownicy nie są gorsi od innych, dlaczego?
Opisujemy tylko ich działanie i sposób oddawania głosów i całkowity brak reakcji. Tylko to. Nie znamy ich, więc nie oceniamy.
JA nie zauważyłem zmowy głosowania na Metallikę czy FF?
Szkoda, że aż tak przekręcasz nasze wypowiedzi.
18.12.2017 11:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości