Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oli.P - Wie früher
German, Deutsch, niemieckie, Germany, Deutschland, Niemcy, comeback po latach
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Oli.P - Wie früher
[Obrazek: 26263_gr.png]

Że też mogłem przeoczyć to wydawnictwo! Ale nadrabiam już zaległości. Otóż Oli.P, znany w polskim eterze (zwłaszcza wśród nieco starszych słuchaczy radia RMF FM) ze swojej wersji utwóru "So bist du", a w niemieckim również z "Flugzeuge im Bauch", wydał nowy album. Do tytułowego numeru powstał klip. Zupełnie inna muzyka, Oli więcej śpiewa niż melorecytuje, ale ogólnie bardzo się cieszę, że wrócił Icon_smile


(katastrofalnie niska liczba wyświetleń przeraża...)
19.06.2016 02:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
MExpress Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 271
Dołączył: Apr 2012
Post: #2
RE: Oli.P - Wie früher
Oj pamiętam pamiętam. Oli P. miał swoje pięć minut w latach 90-tych. "Flugzeuge im Bauch" czy "I Wish" hity tego artysty panowały na listach. Ale bądzmy szczerzy, temu nowemu nagraniu bardzo daleko do tamtych kawałków, lepiej było jak dla Oliego śpiewały wokalistki. Jego czas przeminął bezpowrotnie, niestety.
19.06.2016 03:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: Oli.P - Wie früher
Rany, ale fajnie, że ktoś się odezwał w tym wątku Icon_smile
Cóż... Moim zdaniem nie brakuje więcej niż większości numerów w dzisiejszym eterze.
Słucham sobie teraz tej płytki (https://open.spotify.com/album/4tGGGowjI4NaqVZFVHWvPu) i fakt, nie ma tam "bomb na Anglię", ale miło mi się jej słucha. Choć być może z sentymentu.
No i cóż. Jeśli coś przeminęło, to na pewno nie ze względu na muzykę. To rynek jest po prostu bezlitosny (ale słuchacze trochę też).
19.06.2016 03:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
MExpress Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 271
Dołączył: Apr 2012
Post: #4
RE: Oli.P - Wie früher
Rynek napewno jest bezlitosny, ja też nie ukrywam że od czasu do czasu wracam do jego wielkich hitów, może też dlatego że lata 90-te to moja ulubiona dekada muzyczna. Kiedyś chciałem nawet dodac jako propozycje do Mycharts Classic Top 20 jego "Flugzeuge im Bauch", ale zrezygnowałem bo pewnie oprócz moich głosów to więcej by nie dostał. Icon_cry
19.06.2016 03:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
RE: Oli.P - Wie früher
No jak to tylko Twoich... Icon_wink
Choć osobiścię wolę "So bist du". Jest bardziej monumentalne Icon_wink
19.06.2016 03:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #6
RE: Oli.P - Wie früher
a ja tego Pana zupełnie nie kojarzę.
Piosenka miło zaskoczyła, ale jak już wspominałem - tylko nieliczne piosenki w języku niemieckim są dla mnie słuchalne Icon_wink

PS> ta jest oczywiście słuchalna i bardzo mi się podoba. Chętnie bym ją usłyszał w naszych stacjach radiowych, ale to niemożliwe raczej...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.06.2016 08:52 PM przez Tomekk.)
19.06.2016 08:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: Oli.P - Wie früher
Tomekk napisał(a):a ja tego Pana zupełnie nie kojarzę.
Chyba nie słuchałeś RMF-u na przełomie 1999 i 2000 Icon_wink
Tomekk napisał(a):Chętnie bym ją usłyszał w naszych stacjach radiowych, ale to niemożliwe raczej...
No kiedyś było. Ale dzisiaj już niezbyt...
W ogóle niemiecka muzyka ma dziś pod górkę. Kiedyś promowały ją stacje radiowe, poza tym był przemożny wpływ Vivy i, w mniejszym stopniu, niemieckiego MTV, no i było Bravo. Nie wiem, czy wspominają tam jeszcze o jakichś niemieckich wykonawcach (wątpliwe, biorąc pod uwagę, że tam już jest w ogóle niewiele miejsca na muzykę...).
Choć i ta niemiecka muzyka nie jest taka jak kiedyś...
19.06.2016 09:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #8
RE: Oli.P - Wie früher
prz_rulez napisał(a):Chyba nie słuchałeś RMF-u na przełomie 1999 i 2000
nie, słuchać radia świadomie zacząłem na przełomie 2001 i 2002 roku.

prz_rulez napisał(a):Choć i ta niemiecka muzyka nie jest taka jak kiedyś...
i to chyba jest największy problem.
19.06.2016 10:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
RE: Oli.P - Wie früher
Tomekk napisał(a):i to chyba jest największy problem.
No tak, bo wszystkie so called arcydzieła muzyczne są chętnie grane przez komercyjne stacje Icon_wink No bądźmy poważni.
19.06.2016 10:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości