Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MOJA LISTA - notowanie 131 październik 2008
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 504
Dołączył: Mar 2008
Post: #1
MOJA LISTA - notowanie 131 październik 2008
NOTOWANIE 131 PAŹDZIERNIK 2008

  1. 01 03 METALLICA - THE DAY THAT NEVER COMES
  2. 10 02 THE LAST SHADOW PUPPETS - MY MISTAKES WERE MADE FOR YOU
  3. 02 03 KINGS OF LEON - SEX_ON_FIRE
  4. 03 04 THE AUTOMATIC - STEVE MCQUEEN
  5. 16 02 JACK WHITE AND ALICIA KEYS - ANOTHER WAY TO DIE
  6. 05 04 THE VERVE - LOVE IS NOISE
  7. 07 02 SCARS ON BROADWAY - WORLD LONG GONE
  8. 06 06 THE LAST SHADOW PUPPETS - THE AGE OF THE UNDERSTATEMENT
  9. N- 01 BILLY TALENT FEAT. ANTI-FLAG - TURN YOUR BACK
  10. 04 03 SLIPKNOT - PSYCHOSOCIAL
  11. 08 05 THE LAST SHADOW PUPPETS - STANDING NEXT TO ME
  12. N- 01 FALL OUT BOY - I DON'T CARE
  13. N- 01 MGMT - KIDS
  14. 13 07 BULLETS FOR MY VALENTINE - HEARTS BURST INTO FIRE
  15. 09 03 THE RACONTEURS - MANY SHADES OF BLACK
  16. 19 02 OASIS - THE SHOCK OF THE LIGHTNING
  17. 20 02 BIFFY CLYRO - MOUNTAINS
  18. 14 05 THE SUBWAYS - ALRIGHT
  19. N- 01 THE VERVE - RATHER BE
  20. N- 01 IGLU & HARTLY - IN THIS CITY
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.07.2011 04:16 PM przez marsvolta.)
31.10.2008 01:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 504
Dołączył: Mar 2008
Post: #2
RE: MOJA LISTA - notowanie 131 październik 2008
O Nowościach:

BILLY TALENT FEAT. ANTI-FLAG - TURN YOUR BACK

Zacznę od stwierdzenia. Jak tu nie lubić NHL! Teraz wyjaśnię dlaczego takie słowa. Od dawna jestem zwolennikiem tego sportu. Jest to taka odskocznia od szarej polskiej rzeczywistości. Tam rywalizacja sportowa ma zupełnie inny smak wszystko jest dla kibica i pod kibica. Jeżeli ktoś z was ma okazję oglądać mecze NHL to polecam. Można to zrobić za pomocą platformy cyfrowej „n”, program nsport lub ten lepszy prosto ze stanów lub kanady NASN. Skoro lubię sobie pokibicować Senatorom (Ottawa Senators) nie może dziwić fakt, że uwielbiam grę EASports NHL. I właśnie w tej grze można znaleźć ten utwór. Potem oczywiście dowiedziałem się więcej. Singiel wyszedł na potrzeby szczytnej kampanii. Ucieszyłem się oczywiście niesamowicie, ponieważ bardzo lubię te zespoły. A dlaczego tyle o NHL i tej grze. Właśnie dlatego, że z tej gry poznałem już w poprzednich latach oba zespoły. To niesamowite, ale utwór Red Flag Billy Talent był w tej grze na ponad rok przed premierą płyty, a gdy utwór Red Flag wychodził jako singiel ja znałem ten utwór już dwa lata i może dlatego na mojej liście furory nie zrobił, bo był już wtedy bardzo osłuchany.
Wracając jednak do samego utworu Turn Your Back muszę powiedziec, że nie jest zbyt wielkim zaskoczeniem dla kogoś kto zna obie kapele. Typowe dla Billy Talenta gitary i chwytliwy refren. Do tego taki trochę tradycjonalne ludowe podszycie i oczywiście niesamowite gitary niczym z At The Drive-In. Fajnie się tego słucha i naprawdę radość z takiej współpracy jest wielka.


PS.
Z tej gry poznałem wiele ciekawych zespołów min.
Brend New
Protest The Hero
Institute (dopiero później dowiedziałem się co mają wspólnego z Bush)
A nawet Avenged Sevenfold na samym początku.

FALL OUT BOY - I DON'T CARE

Tak tak! Fall Out Boy wydają nową płytę. Wiem, że wiele osób nie szanuje tego zespołu i opowiada głupoty o jakichś tam tworach emo i rozemocjonowanych nastolatkach. Ja tego nie rozumiem dla mnie podział jest prosty, albo mi się coś podoba albo nie. A Fall Out Boy to akurat ten zespół, który chyba najbardziej lubię z ich świetne podejście do grania. Mają praktycznie same przebojowe numery. To znaczy, że jak słucham ich płyt to od początku do końca są równe. I to jest bardzo ważna we współczesnym świecie gdzie już nie słucha się płyt w całości. Dwa trzy single i tyle, a w tym wszystkim taki zespół odnajduje równowagę i nagrywa płyty na poziomie. I oczywiście wiem, że ktoś mnie wyśmieje, ale tak samo jak chłopaki z Fall Out Boy odpowiadam na to I don’t care. Dokładnie widać ich podejście do tej sprawy na początku teledysku do tej piosenki. Jeżeli ktoś jeszcze nie widział to streszczę, że jacyś ludzie wyśmiewają się z nich, że są słabi technicznie i takie tam, a oni na to odpowiadają tym utworem. I taka jest prawda nie każdy musi być jak Satriani, jeżeli umieją grac i piszą fajne piosenki to wystarczy.

PS.
Jeśli ktoś nie wieży w moje zapewnienia o dobrych płytach zespołu radze sprawdzić na allmusic.com.
Płyty: Take This to Your Grave i From Under the Cork Tree dostały tam po 4,5 na 5. Cieszę się, że nie jestem sam w takiej ocenie.

MGMT – KIDS

Powiem szybka i zwięźle. Teraz mnie wzięło. Lubię ten utwór za tekst wciągający rytm i te wszystkie rewelacyjne sample i efekty. Nie dziwią mnie dobre recenzje tego albumu i zespołu Rolling Stone czy też w innych ważnych pismach. Muzyka dzisiaj ewoluuje i staje się hybrydą różnych muzycznych styli. Naprawdę nie widzę powodu, aby dyskredytować zespołu tylko z powodu tego, że grają muzykę bardziej elektroniczną. A wiem, że niektórzy nie mogą tego słuchać, na jednym z forów wybuchła nawet na ten temat niezła dyskusja, a wręcz zadyma, ale mam wrażenie, że zawsze będzie tak, że jedni i drudzy mają swoje rację i nikogo do niczego nie przekonasz. A to takie proste wystarczy się otworzyć na inne horyzonty muzyczne i podziwiać rożną muzykę. Widać to chyba dobrze z mojego notowanie, że różnorodność jest duża.

THE VERVE - RATHER BE

Do dziś nie mogę do końca przekonać się do tej czwórki Verve z jednaj strony fajne utwory, ale jakiejś magii im brak. Wyjątkiem jest tu oczywiście najlepszy na płycie Love Is Noise i po latach wspomnicie moje słowa. Rather Be to fajny typowy dla Verve utwór, ale klasyką z Urban nie dorównuje. Taki Sonet to był utwór. Wiem narzekam nie daje szansy. Może moja percepcja w obecnej chwili jest taka, a nie inna i nie łatwo mnie wzruszyć tyle człowiek już widział, tyle się nasłuchał. Chodzi o to, że przy Love Is Noise poszli na całość z nikim się nie ścigali otworzyli się na nowy sposób realizacji utworu. Rytmicznie, muzycznie tekstowo linie melodyczne i te wspaniałe efekty Uch Uch. To było coś (prawie jak Been Caught Sterling Jane's Addiction takie mam skojarzenie). Jednym zdaniem nie gonili własnego ogona poszli dalej bo dzisiaj już inne czasy. I dlatego choć podoba mi się nowy singiel Verve to jednak nie zwala mnie z nóg.

IGLU & HARTLY - IN THIS CITY

O tym zespole nie mogę powiedzieć za dużo bo niewiele o nich wiem. Wiem, że to ich drugi singiel podpisali właśnie kontrakt Merkury Records oraz podbijają Wielką Brytanie doszli już do piątego miejsca. Trochę elektroniki motyw z Queen fajne gitary i taki luz, który pozwala na swobodne przyswojenie tej piosenki, a nóżka sama podskakuje. Jedno wiem, że należy ich obserwować, a co z tego wyniknie to mam nadzieję zobaczymy już wkrótce.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.07.2011 04:25 PM przez marsvolta.)
31.10.2008 01:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Metallica utrzymała pierwsze miejsce, co mnie ogromnie cieszy Icon_smile2.
jest możliwe, żebyś jakoś udostępnił to "Turn Your Back"?
a 21. miejsce to co tu robi takie tajemnicze? Icon_razz
6 wspólnych - nieźle.
z płyty Scars On Broadway znacznie bardziej lubię kilka innych kawałków.
31.10.2008 02:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 504
Dołączył: Mar 2008
Post: #4
 
ku3a napisał(a):Metallica utrzymała pierwsze miejsce, co mnie ogromnie cieszy Icon_smile2.
w końcu czekało się na to tak długo, a na dodatek utwór nie rozczerował więc trzeba się cieszyc następna płyta za pięc lat tak jakos myślę.
ku3a napisał(a):jest możliwe, żebyś jakoś udostępnił to "Turn Your Back"?
ok. jest w w folderze propozycje na moim chomiku. Miałem to złosic do propozycji na listę, ale to takei skomplikowane. trzeba podac autora słów muzykę wydawnictwo. Na dodatek pewnie i tak się nie przebije.
oto adres:http://chomikuj.pl/fstoner
[/quote]
ku3a napisał(a):a 21. miejsce to co tu robi takie tajemnicze? Icon_razz
nie rozumiem może opera jakos inaczej wyswietla???
31.10.2008 02:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 504
Dołączył: Mar 2008
Post: #5
 
ku3a napisał(a):a 21. miejsce to co tu robi takie tajemnicze? Icon_razz
sorry już to wykryłem jedna gwiazdka [*] za dużo się ukryła
31.10.2008 02:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
marsvolta napisał(a):Miałem to złosic do propozycji na listę, ale to takei skomplikowane. trzeba podac autora słów muzykę wydawnictwo.
niestety te dane są konieczne, bo zakładamy, że piosenka kiedyś zostałaby zagrana na antenie, a wtedy wszystkie dane muszą iść do zaiksu.
marsvolta napisał(a):Na dodatek pewnie i tak się nie przebije.
i to mnie bardziej boli...
tzn. to jaka jest skuteczność tej naszej akcji...
marsvolta napisał(a):oto adres:http://chomikuj.pl/fstoner
dzięki Icon_smile2
31.10.2008 02:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #7
 
Świetne podium!
02.11.2008 10:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 063
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
A ja wolę numer 3 i 5 Icon_mrgreen

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
12.11.2008 12:09 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  MOJA LISTA - notowanie 155 październik 2010 marsvolta 2 1 115 04.11.2010 04:56 PM
Ostatni post: ku3a
  MOJA LISTA - notowanie 143 październik 2009 marsvolta 3 1 602 13.11.2009 01:18 PM
Ostatni post: ku3a
  MOJA LISTA - notowanie 133 grudzień 2008 marsvolta 3 1 561 27.12.2008 05:02 PM
Ostatni post: Gary
  MOJA LISTA - PODSUMOWANIE ROKU 2008 marsvolta 0 1 203 27.12.2008 03:10 PM
Ostatni post: marsvolta
  MOJA LISTA - notowanie 132 listopad 2008 marsvolta 6 2 213 19.12.2008 05:58 PM
Ostatni post: michal91d
  MOJA LISTA - notowanie 130 wrzesień 2008 marsvolta 8 2 397 06.10.2008 12:23 PM
Ostatni post: Miszon
  MOJA LISTA - notowanie 129 sierpień 2008 marsvolta 8 2 365 15.09.2008 12:07 PM
Ostatni post: ku3a
  MOJA LISTA - notowanie 128 lipiec 2008 marsvolta 7 2 390 26.08.2008 04:30 PM
Ostatni post: zbyszu
  MOJA LISTA - notowanie 127 czerwiec 2008 marsvolta 6 2 440 10.07.2008 10:52 PM
Ostatni post: kleschko
  MOJA LISTA - notowanie 126 maj 2008 marsvolta 2 1 290 31.05.2008 03:58 PM
Ostatni post: ku3a

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości