Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Notowanie 98 (18.10.08)
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Notowanie 98 (18.10.08)
Z powodu Topu Radiohead chyba nie muszę tłumaczyć co robią na liście pozycje tej grupy, więc przejdźmy od razu dalej. Liderem niesamowite Happy Mondays. Poznani zgodnie ze swoją nazwą....w poniedziałek, ale nawet nie ten ostatni, tylko jeszcze poprzedni. Oj to był szczęśliwy dzień. To klasycy gatunków o dość obco brzmiących nazwach jak madchaster czy rave. Ja też wolę to łatwiej klasyfikować, ale i tak najważniejsza jest muzyka. A jest przepysznie. Płyta z 1990 roku, brzmi w sensie produkcji jakby była nagrywana pod koniec tej dekady. Utwory na niej zawarte to połączenie rocka z wpływami alternative dance, dużo loopów, sampli. Przyjemny wokal, a wszystko mógłbym określić jako ''tańczące The Cure'' i hity...ah te hity - Kinky Aro, Step On i God's Cop przede wszystkim. Mus!
To był zdecydowany highlights na liście płyt w tym tyg. Po za tym znów w ramach przypominajek pojawia się The Prodigy. Płyty może nie do końca fantastyczne całościowo, ale pojedynczo da się wyciągnąć wielkie smakołyki, szczególnie z płyty Fat Of The Land. Bardzo ożywcze, energetyzujące - chcę więcej! - tylko teraz już trzeba szukać u kogo innego.
Dziękuję Michałowi za polecenie grupy Ptaky. Nie jest to nic zjawiskowego, ale bardzo mi umilili czas, szczególnie w drodze z i do szkoły ;] Najbardziej mógłbym uczepić się tekstów, za to świetne riffy i melodię wynagradzają mi te usterki (szczególnie Kaznodzieja i Pielgrzym).
Na koniec wyjaśnienie pozycji 9. Tak, to nowa płyta The Cure, ale w wersji Live, którą łatwo już zdobyć w internecie. Koncert promocyjny na którym grupa zagrała wszystkie nowe utwory odbył się 11 października, mnie podkusiło kilka dni potem by się zapoznać...
Mimo iż nie pamiętam w tej chwili (po około 2 pełnych przesłuchaniach Icon_razz2) nic, oprócz singli kompletnie nie przywiązuje do tego uwagi, bo z dużego jest doświadczenia w tym temacie (słuchania piosenek live z płyty, która nie wyszła) wiem, że nie ma to zupełnie odbicia na studyjnej wersji albumu. Mimo, że zmiany ostatecznie nie są przecież tak wielki! Ale to jest MAGIA STUDYJNEGO GRANIA. Naprawdę.

Lista płyt:
01 - Happy Mondays - Pills 'n' Thrills and Bellyaches (1990)
02 - The Prodigy - The Fat of the Land (1997)
03 - Radiohead - Amnesiac (2001)
04 - The Prodigy - Music for the Jilted Generation (1994)
05 - Mazzy Star - So Tonight That I Might See (1993)
06 - PtakY - Szkoła latania (2008)
07 - Radiohead - OK Computer (1997)
08 - New Radicals - Maybe You've Been Brainwashed Too (1998)
09 - The Cure - 4:13 Dream....(Live In Roma) (2008)
10 - Radiohead - In Rainbows (2007)



Nowości:


The Verve - Sit And Wonder - nie ma co ukrywać, że na fali popularności, forumowej popularności, kawałek ten szybciej niż planowo dostał się na listę, przesłuchałem go zresztą kilka razy w ostatnim czasie i tak mi się spodobał, że nie było innego wyjścia. Po prostu. A opisywać go chyba nie muszę. Wiele o nim, jak i o całej płycie Forth było już napisane z mojej strony na tym forum czy blogu. Fantastyczne psycho granie.

Tindersticks - The Turns We Took - następca singla The Hungry Saw. Bardziej podniosły, już nie taki luzacki i kameralny jak poprzednik. Świetne smyki wyjęte momentami z pewnego klasyka z lat 60...jak ktoś byłby mi w stanie zdradzić tytuł byłbym wdzięczny (zaczyna się to od 2:20). Ciepły głos wokalisty, wszech panujący spokój - czysty relax po prostu. Idealne na piątkowe i sobotnie popołudnia (czyli dni gdy tworzę listę - a więc ma fory Icon_razz2)

Stereophonics - You're My Star - ciekawe czy będzie z tego przebój na forum. Mam nadzieję, bo nowy singiel Stereophonics wydany specjalnie na składankę The Best Of tejże grupy ma wszelkie predyspozycje by stać się czołowym nagraniem naszej forumowej LP. Trochę przybrudzone, rockowe, ale jak zwykle z zamysłem na popową melodię. Proste granie, ale dające dużo satysfakcji. Fajne chórki. Szkoda, że nie zasilił ostatniej płyty grupy.

AC/DC - Rock 'N' Roll Train - Ci panowie dołączyli do mojej poczekalni już kilka tyg. temu. Ostatnio coś mnie skłoniło by przyjrzeć się im baczniej i...tak to się stało - normalka. Chociaż razem z ostatnią nowością walczyli o wejście na liście z jeszcze jednym numerem, który dopiero za tydzień prawdopodobnie się pojawi. Ostatnio podobno poszedłem w elektronikę jak niektórzy twierdzą, więc tutaj 100% rock 'n' roll i to w tak klasycznym wydaniu.

Pustki - Parzydełko - A to ta ostatnia, wywołana już przeze mnie nowość. Dziś rano tak naprawdę zdałem sobie sprawę, że nie wyobrażam sobie nowego notowania bez Parzydełka. I niech nikogo nie zmyli 61 miejsce tej piosenki...
W sumie to pierwsze nagranie Pustek, które mi się podoba. Z przeszłości znałem z 3,4 - wszystkie krążące gdzieś w P3, w różniastych audycjach, ale nigdy mnie nie kręcili. A teraz piosenka z dobrym tekstem, świetnym zabrudzonym refrenem, ani to czysto rockowe, ani popowe, z fajnym wokalem i po POLSKU - jak widać same zalety. Ciekawe na ile to wystarczy.

Co innego na liście?

- Coldplay masowo atakuje, strach myśleć co będzie jak wyjdzie Epka - nowy lider!
- Rather Be wciąż drugie, dzięki pojawieniu się w sieci videa przetrwało oblężenie nowych numerów i w przeciwieństwie do innych numerów z czołówki nie ucierpiało w ogóle.
- Kings Of Leon zamyka 10 i wciąż ma szansę nawiązać do wyników swoich znakomitych poprzedników.
- Metallica nie odpuszcza w przeciwieństwie do Strachów, które niestety przez brutalną matematykę musiały ucierpieć w tym tyg. Icon_sad
- Kilka spektakularnych awansów w wykonaniu Elbow, Manson i The Raveonettes.
- Kjur w końcu się ruszyli! I to w dobrą stronę.
- Ladytron po kilku ładnych tyg. niezdecydowania wybrali dobry kierunek.
- Spadki kilku starych wyjadaczy (Beck, Enigma)
- ''Garbage w zaskakująco słabej formie, jak na Garbage, prawda?'' - ktoś by pomyślał widząc miejsce Witness To Your Love.
- Ryby z piosenki Pudelsów porwane w górę nurtu listy.
- Coldplay z czołówki chyba nawet nie wie jak fatalnie w tym tyg. poradziła sobie Viva La Vida.

Notowanie:

01. 07. 07. Coldplay - Yes/Chinese Sleep Chant
02. 02. 05. The Verve - Rather Be
03. 15. 02. Coldplay - Lost!
04. 03. 05. Calexico - Two Silver Trees
05. 01. 07. Roisin Murphy - Slave To Love
06. 23. 03. Elbow - The Bones Of You
07. 04. 06. TV On The Radio - Halfway Home
08. 08. 08. Oasis - The Shock Of Lightning
09. 05. 09. Sparks - Strange Animal
10. 06. 08. Kings Of Leon - Sex On Fire

11. 33. 02. Shirley Manson - Samson And Delilah
12. 10. 14. Nick Cave & The Bad Seeds - Midnight Man
13. 13. 08. Metallica - The Day That Never Comes
14. 16. 06. Portishead - We Carry On
15. 09. 09. Guillemots - Kriss Kross
16. 12. 10. Kings Of Leon - Crawl
17. 11. 13. Marillion - Whatever Is Wrong With You
18. 14. 07. Strachy Na Lachy - Po Prostu Pastelowe
19. 22. 12. Deerhunter - Agoraphobia
20. 40. 02. The Raveonettes - Aly, Walk With Me

21. 29. 06. Ladytron - Runaway
22. 17. 12. The Kills - Last Day Of Magic
23. 20. 13. Radiohead - House Of Cards
24. 24. 06. Cyndi Lauper - Same Ol' Story
25. 27. 05. Silver Rocket - Coil
26. 21. 10. Muchy - Wyścigi
27. 18. 13. Beck - Chemtrails
28. 32. 04. The Cure - The Perfect Boy
29. 19. 11. Enigma - La Puerta Del Cielo
30. NE. 01. The Verve - Sit And Wonder

31. 25. 14. Interpol - Rest Of My Chemistry
32. 26. 17. The Verve - Love Is Noise
33. 34. 05. R.E.M. - Man Sized Wreath
34. 37. 05. Keane - Spiralling
35. 31. 11. Foo Fighters - Come Alive
36. 30. 11. UNKLE - Cut Me Loose
37. 39. 03. Garbage - Witness To Your Love
38. NE. 01. Tindersticks - The Turns We Took
39. 28. 15. The Cure - Sleep When I'm Dead
40. 35. 05. M83 - Kim & Jessie

41. 41. 12. Fleet Foxes - White Winter Hymnal
42. 49. 02. Pudelsi - Gdyby Ryby
43. NE. 01. Stereophonics - You're My Star
44. 45. 04. The Gutter Twins - Down The Line
45. 48. 06. Out Of Tune - Plastikowy
46. 44. 05. Travis - Something Anything
47. 42. 20. Elbow - An Audience With The Pope
48. 50. 03. Spiritualized - You Lie You Cheat
49. 51. 08. Hooverphonic - 50 Watt
50. 43. 15. Duffy - Warwick Avenue

51. 38. 16. The Last Shadow Puppets - Standing Next To Me
52. 53. 04. Kaiser Chiefs - Never Miss A Beat
53. 55. 09. Moby - The Stars
54. 60. 03. Franz Ferdinand - Lucid Dreams
55. 47. 18. R.E.M. - Sing For The Submarine
56. 46. 16. The Raconteurs - Many Shades Of Black
57. 36. 04. Death Cab For Cutie - Cath...
58. NE. 01. AC/DC - Rock 'N' Roll Train
59. 63. 02. Maria Peszek - Muchomory
60. 59. 05. Isa & Filthy Tongues - Big Star

61. NE. 01. Pustki - Parzydełko
62. 52. 04. Cold War Kids - Something Is Not Right With Me
63. 56. 18. Portishead - The Rip
64. 57. 19. Tindersticks - The Hungry Saw
65. 67. 03. theSTART - Runaway
66. 58. 15. Tricky - Slow
67. 61. 16. Goldfrapp - Caravan Girl
68. 62. 05. Gavin Rossdale & Shirley Manson - The Trouble I'm In
69. 54. 24. Coldplay - Viva La Vida
70. 68. 07. The Fratellis - Look Out Sunshine

Z listy wypadły:

z 64 - The Ting Tings - Great DJ - po 9 tyg.
z 65 - Primal Scream - Can't Go Back - po 15 tyg.
z 66 - The Zutons - Always Right Behind You - po 9 tyg.
z 69 - Gabriella Cilmi - Sweet About Me - po 14 tyg.
z 70 - Roisin Murphy - Movie Star - po 19 tyg.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.10.2008 05:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 608
Dołączył: May 2008
Post: #2
 
Bardzo rani mnie podwójny Coldplay w top3 Icon_frown
Skąd to miejsce pierwsze w ogóle? Icon_frown
I w ramach ciekawostki, na którym najwyżej było "Viva La Vida"?

Calexico tak wysoko u Ciebie nigdy bym się nie spodziewał! Icon_surprised Miły jest ten utwór, chociaż ostatecznie nie pojawił się u mnie na liście, mimo, że był dość długo w propozycjach, natomiast nigdy przenigdy nie spodziewałem się, że gdziekolwiek może dotrzeć tak wysoko!

Kibicuję obu propozycjom KOL Icon_cool2
Z nowości z tego tygodnia nie znam nic, ale jakoś się nie wstydzę Icon_mrgreen

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
18.10.2008 05:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
W sumie chyba nie musisz się wstydzić, bo to nie twoja muzyka, choć może Stereophonics.....

Ten Coldplay z 1 miejsca, to absolutnie moja inwencja twórcza Icon_wink Trochę posiedział na liście...i nagle na pierwsze miejsce wskoczył. U nikogo nie ma z tego co wiem i nie było tego utworu wcześniej...może teraz będzie.

Calexico to moje małe odkrycie z którego bardzo się cieszę. To nie ostatni ich utwór tutaj.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.10.2008 05:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 608
Dołączył: May 2008
Post: #4
 
Ale ja wiem, że ten Coldplay to nie singiel, tylko pytałem z jakiego powodu nagle znalazł się na szczycie. I to jeszcze w radioheadowym tygodniu! Icon_surprised

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
18.10.2008 06:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
koszMAREK Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 239
Dołączył: Sep 2007
Post: #5
 
saferłel napisał(a):15. 09. 09. Guillemots - Kriss Kross
Szkoda, że w dół, u mnie najwyższy skok w zestawieniu - 21 oczek!
saferłel napisał(a):11. 33. 02. Shirley Manson - Samson And Delilah
A tu widzę największy skok w Twoim zestawieniu - nie znam, znajdę na Twoim chomiku??? Icon_lol
18.10.2008 07:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Marku - wszystko znajdziesz na moim chomiku, ciągle muszę to powtarzać Icon_biggrin?
Przykro mi z powodu Guillemots, ale u mnie po prostu szybciej niż u ciebie się pojawili, w dodatku u ciebie mają długą drogę do przejścia na szczyt ;]

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.10.2008 08:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
aaktt napisał(a):Ale ja wiem, że ten Coldplay to nie singiel, tylko pytałem z jakiego powodu nagle znalazł się na szczycie. I to jeszcze w radioheadowym tygodniu! Icon_surprised

Takie samo pytanie mógłbyś mi zadać do każdej piosenki jaka wchodzi na szczyt, do top 3, czy do top 10....;] Byli najlepsi i tyle.....a zresztą TR napisał, że mają miejsce obok Radiohead, tzn są już w tej samej lidze dzięki Vivie.. Icon_biggrinIcon_biggrin więc top Radioheadowy działał na ich korzyść Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.10.2008 08:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 123
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #8
 
saferłel napisał(a):05 - Mazzy Star - So Tonight That I Might See (1993)
świetna płyta!!!

jeszcze tu wrócę Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
18.10.2008 08:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
Yacy napisał(a):
saferłel napisał(a):05 - Mazzy Star - So Tonight That I Might See (1993)
świetna płyta!!!

jeszcze tu wrócę Icon_wink2

Świetnie, że ją znasz w ogóle! Icon_wink2 Icon_eek2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.10.2008 08:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 123
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #10
 
Ja ja znam już kilkanaście lat, a od dobrych 7-8 stoi u mnie na półce Icon_mrgreen
A Among My Swan znasz? Również świetna!

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
18.10.2008 08:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 063
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Najbardziej kibicuję miejscu 10, u mnie też AC/DC debiutują chociaż nigdy nie byłem ich bardzo wielkim fanem

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
18.10.2008 09:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Konrad napisał(a):u mnie też AC/DC debiutują chociaż nigdy nie byłem ich bardzo wielkim fanem
...Bo liczy się muzyka. a nie nazwa ;]

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.10.2008 10:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
Yacy napisał(a):Ja ja znam już kilkanaście lat, a od dobrych 7-8 stoi u mnie na półce Icon_mrgreen
A Among My Swan znasz? Również świetna!

Jeszcze nie, na razie poznałem tylko ten album. Bardzo mi się podoba. Dałem 4/5. Może nawet więcej kiedyś dam. Perspektywiczna płyta w każdym razie. Wokalistka świetnie śpiewa. Repertuar fajny, mroczny....szkoda, że Fade Into You, które jest na samym początku przyćmiewa resztę, ale oczywiście poziom bardzo wysoko.
Obie pozostałe płyty mam już na dysku.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.10.2008 10:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 624
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
saferłel napisał(a):30. NE. 01. The Verve - Sit And Wonder
No to teraz tylko w górę listy marsz! Icon_biggrin3

saferłel napisał(a):01. 07. 07. Coldplay - Yes/Chinese Sleep Chant
No nieźle, ale u mnie chyba już nic więcej koldplejowego się nie pojawi. Chyba, że "Lost!", bo jak wczoraj to słuchałem to pierwszy raz bez skrzywienia twarzy, więc może coś jeszcze da się zrobić. Icon_wink2

saferłel napisał(a):43. NE. 01. Stereophonics - You're My Star
Czy to z tej samej płyty, co w zeszłym roku już pojawiały się ich piosenki ? (np. "It means nothing")
19.10.2008 12:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
Przeczytaj komentarz to się dowiesz Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.10.2008 01:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 624
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
Icon_redface2 muszę niestety szybko literkami przebiegać i nie doczytałem.
19.10.2008 01:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #17
 
saferłel napisał(a):Calexico to moje małe odkrycie z którego bardzo się cieszę.
Ulubiony zespół Piotra Metza zresztą Icon_smile2

AC/DC i Pustki - Trójka ostro promuje ich ostatnie albumy z tego co słyszę Icon_wink2 Oba utwory co najmniej dobre, oby do góry Icon_arrow

[Obrazek: kleschko.png]
19.10.2008 04:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
To dobrze, bo Pustki są przyzwoite, AC/DC jeszcze nie znam, ale liczę na 3/5 przynajmniej....eh kiedy przyjdą czasy promowania takich płyt jak Verve, Elbow czy Calexico właśnie Icon_biggrin

Metx wie co dobre, jak zwykle Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.10.2008 07:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 608
Dołączył: May 2008
Post: #19
 
"Chińczycy" w podtytule winni być pisani wielką literą Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
19.10.2008 08:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
Rozumiem jakby Krzysiek zwrócił mi uwagę, ale ty Icon_razz2? To są MALI chińczycy Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.10.2008 08:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości