Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Lady Pank
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 502
Dołączył: Dec 2014
Post: #121
RE: Mychartsowy Top Lady Pank
Były emocje, choć pod koniec to już bardziej jak na rybach. Icon_wink
Z góry dziękuję za głosy (wszystkie!). Naprawdę dzięki!
Dobra frekwencja, popularny zespół.
A Panu Podliczającemu dziękuję szczególnie i gratuluję chęci i takiego udzielania się na forum.
27.04.2016 11:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #122
RE: Mychartsowy Top Lady Pank
adameria napisał(a):I tak, i nie... choć jednak raczej zauważenie faktu.
po prostu pozostałe utwory według mnie nie miały szansy na Top 10 i punkty.
27.04.2016 11:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #123
RE: Mychartsowy Top Lady Pank
dziękuję za głosy i za uwagę, i przepraszam że dziś było tak długo, nowym wykonawcą (wybranym przez Tomkka) jest Amy Winehouse
27.04.2016 11:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #124
RE: Mychartsowy Top Lady Pank
Tym razem moje czołowe kawałki nie doszły do podium! Ale były tuż za. Icon_lol Czyli aż tak źle to się nie skończyło.
Dziękuję thestranglersowi i pozostałym forowiczom za wspólną zabawę i życzę dobrej i spokojnej nocy.
27.04.2016 11:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #125
RE: Mychartsowy Top Lady Pank
Yacy napisał(a):kajman nie słucha tekstów
Nie biorę pod uwagę textow przy ocenie utworu. Gdybym je brał to większość utworów zespołu byłoby dla mnie koszmarami. A text jest ciekawy i niejednoznaczny. Pewne sformułowania wskazują na to, że to senna wizja.
1. Zbudzony w środku nocy choć za oknem dzień
2. chyba to był sen wchodziłeś po drabinie na samiutki dach
Ten helikopter i wyludnione miasta także nie wskazują na świat realny, a końcówka też wskazuje że życie na dachu to tylko mrzonka.
adameria napisał(a):Przy czym muzyka tam też się niczym nie wyróżnia.
Tutaj akurat mam zupełnie inne zdanie.
Sundrajta napisał(a):śmiał się kajman ze "Wspinaczki"
Nie umywa się do Z dachu. Totalna żenada w moim odczuciu.
27.04.2016 11:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 648
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #126
RE: Mychartsowy Top Lady Pank
cudny wybór Icon_smile Dzięki Tomekk!
27.04.2016 11:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 502
Dołączył: Dec 2014
Post: #127
RE: Mychartsowy Top Lady Pank
kajman napisał(a):że to senna wizja
No tak.
Z dachu dla jaj oglądaj kraj
najlepiej gdy przychodzi maj
wesoły bądź na dachu siądź
całkiem bez jaj piękny to kraj
Zwłaszcza jak podmiot liryczny ma wesoło usiąść na dachu, najlepiej w czasie majówki, ale bez swojego przyrodzenia, żeby podziwiać okoliczną krainę.

mike napisał(a):cudny wybór
Jak dla mnie bardzo trudny. Ułożenie dziesiątki też będzie wysiłkiem (tak jak było zaproponowanie 2 utworów),
bo to kompletnie nie moja bajka. Nie znam się... nie jest to moja ulubiona wykonawczyni, po prostu.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.04.2016 12:16 AM przez adameria.)
28.04.2016 12:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #128
RE: Mychartsowy Top Lady Pank
adameria napisał(a):podmiot liryczny
Podmiot liryczny występuje tylko w pierwszej osobie.
A tak w ogole to zgadzam się, że text można tak interpretować jakby to była rzeczywistość, chociaż akurat ta zwrotka nie mowi o czynności wykonywanej lecz sugerowanej.
No i podejrzewam, że ta nierzeczywistość mogła wyjść autorowi przypadkiem.
28.04.2016 09:18 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #129
RE: Mychartsowy Top Lady Pank
Uwielbiam czytać te wasze pseudointelektualne interpretacje domorosłych filozofów do momentu kiedy się nie porzygam Icon_razz2
28.04.2016 09:38 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 502
Dołączył: Dec 2014
Post: #130
RE: Mychartsowy Top Lady Pank
kajman napisał(a):Podmiot liryczny występuje tylko w pierwszej osobie.
OK, nie znam się na języku polskim od tej strony. Tutaj może bardziej adekwatnym słowem byłby "adresat" lub "odbiorca".
Autorem tekstu jest Panasewicz, ten sam który napisał Do Moniki L., Rozmowa z... i Znowu pada deszcz, tak dla porównania.
28.04.2016 09:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 164
Dołączył: Jul 2014
Post: #131
RE: Mychartsowy Top Lady Pank
(28.04.2016 09:38 AM)Listoholik napisał(a):  Uwielbiam czytać te wasze pseudointelektualne interpretacje domorosłych filozofów do momentu kiedy się nie porzygam Icon_razz2
Ale przed skoczeniem z dachu czy już po? Icon_rolleyes

A tak poza tym rzeczywiście wszystko zależy od interpretacji słów! Zresztą z muzyką bywa podobnie. Icon_wink

No właśnie Amy W. Icon_idea Zastanawiam się czy w ogóle wziąć udział w tym topie, bo podobnie jak adameria uważam jej muzykę za zupełnie nie z mojej bajki. Poznałem jedną płytę i tylko "Back to Black" mnie poruszyła, reszta była przeciętna w odbiorze. Ale może następnym razem będzie lepiej?
28.04.2016 12:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #132
RE: Mychartsowy Top Lady Pank
Ode mnie plejlista. Brakuje "Babilon Disco Najt" oraz "Siódmego nieba nienawiści", a zaś "Na granicy", "Stacja Warszawa" i "Sztuka latania" nie występują na Spotify w wersjach podstawowych (są więc na plejliście symfoniczne).
https://open.spotify.com/playlist/3ysKQj...802b024a5e

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
04.05.2021 07:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #133
RE: Mychartsowy Top Lady Pank
Artur.O napisał(a):(są więc na plejliście symfoniczne)
Swoją drogą dopadłem ten symfoniczny koncert na promocji w Biedrze i byłem zaskoczony jak dobrze wypadł, a właśnie Sztuka latania zyskała sporo świeżości w tej wersji.

Radio Epsilon
04.05.2021 08:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #134
RE: Mychartsowy Top Lady Pank
Poszlo

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
04.05.2021 10:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #135
RE: Mychartsowy Top Lady Pank
Artur.O napisał(a):są więc na plejliście symfoniczne
Dopiero po przeczytaniu odpowiedzi zorientowałem się, że nie napisałeś symbolicznie.
04.05.2021 10:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #136
RE: Mychartsowy Top Lady Pank
Najbardziej brakuje mi kawałka
Zabić strach

Pewnie pierwsza piątka.
Solo wgniata w fotel.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
04.05.2021 10:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #137
RE: Mychartsowy Top Lady Pank
Mnie w ogóle nie było w tym temacie jak widzę, ale to kwiecień 2016, więc nie dziwne... to wtedy dokonała moja lista.
Ja z kolei zgadzam się z Tomkkiem sprzed paru lat, że "Znowu pada deszcz" to duży brak; nagranie tak chwytliwe, że jak na późne Lady Pank to aż dziwne! Icon_wink

(04.05.2021 08:25 PM)EVENo napisał(a):  
Artur.O napisał(a):(są więc na plejliście symfoniczne)
Swoją drogą dopadłem ten symfoniczny koncert na promocji w Biedrze i byłem zaskoczony jak dobrze wypadł, a właśnie Sztuka latania zyskała sporo świeżości w tej wersji.
Właśnie ja uważam, że ta cała symfonika wprowadza nadmiar patosu w tym i w innych kawałkach. To jest zbyt proste granie na to. Icon_wink

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
05.05.2021 01:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #138
RE: Mychartsowy Top Lady Pank
Artur.O napisał(a):Ja z kolei zgadzam się z Tomkkiem sprzed paru lat, że "Znowu pada deszcz" to duży brak; nagranie tak chwytliwe, że jak na późne Lady Pank to aż dziwne!
To było nawet w moim TWC rok temu, więc podpisuję się, że to duży brak.
Artur.O napisał(a):Właśnie ja uważam, że ta cała symfonika wprowadza nadmiar patosu w tym i w innych kawałkach. To jest zbyt proste granie na to.
Doszedłem do odwrotnego wniosku. To znaczy, może i proste w kwestii prostego zagrania w studio, ale za to kompozycja wydaje się być przemyślana pod kątem właśnie tego patosu, co oznacza, że on zawsze tam był, tylko wcześniej nie wykrzesał z siebie pełni potencjału Icon_wink

Radio Epsilon
05.05.2021 03:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #139
RE: Mychartsowy Top Lady Pank
a mnie brakuje najwspanialszego "oh, luczija", który ma najlepszy refren i najlepsze przejście do refrenu w całej dyskografii lady punk

poza wspominaną absencją cenię debiut, który w tej sytuacji dostanie niemal całość moich punktów
05.05.2021 03:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #140
RE: Mychartsowy Top Lady Pank
To ja dorzucę z odrzutów naszego debeściaka Co mnie to obchodzi.
05.05.2021 04:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości