Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Notowanie 101 z 17.10.08
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 645
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
 
abd3mz napisał(a):
kajman napisał(a):1. 10. 3 SUMMERTIME - Eva Cassidy
Rewelacja.
kajman napisał(a):8. 2. 8 RICH KID BLUES - The Raconteurs
Kolejny duży spadek w czołówce, po spadku Raz, Dwa, Trzy.
kajman napisał(a):14. 6. 3 CZARNO-CZARNY FILM - Jean Lubera & Piotr Nalepa
Buuuu
kajman napisał(a):16. 22. 60 NIE ZABIJAJ - Katarzyna Groniec
Mało, a cieszy.
kajman napisał(a):17. 15. 19 LOVE ME LIKE A RIVER DOES - Melody Gardot
Szkoda, że utwór o podobnym tytule nie jest w tych okolicach...
kajman napisał(a):28. 27. 16 ONE DAY YOU WILL TEACH ME TO LET GO OF MY FEARS - Sleepmakeswaves
29. 28. 5 I WILL WRITE PEACE ON YOUR WINGS AND YOU WILL FLY OVER THE WORLD - Sleepmakeswaves
Też lubisz pary?...
1. Też tak uważam.
2. Tylko że jego dalsze losy mogą potoczyć się zupełnie inaczej.
14. Wiem, ale jest straszny tłok. Inne rzeczy zaatakowały.
16. Z większym awansem może poczekam, aż u Aro znajdzie się znacznie wyżej. Może wtedy wrócimy na Forumową. Icon_lol
17. Jeżeli ten, który jak sądzę masz na myśli, to raczej tak wysoko nie zajdzie.
28. Tak jakoś się polubiły, a na siłę rozdzielał nie będę. Icon_wink2
22.10.2008 04:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 645
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
 
Jopkolog napisał(a):
kajman napisał(a):5. P. 20 NAGLE - Anna Maria Jopek
A jednak!!! Baaaardzo się cieszę z tego powrotu Icon_mrgreen Icon_mrgreen Icon_mrgreen
kajman napisał(a):7. 9. 55 ZRÓB CO MOŻESZ - Anna Maria Jopek
A słyszałeś już wersję koncertową na płytce "Jo & Co"! Znakomita! Piękną partię na saksofonie zagrał tam Henryk Miśkiewicz! Polecam!!!
kajman napisał(a):32. 31. 2 BUDZIĆ SIĘ I ZASYPIAĆ Z TOBĄ - Dorota Miśkiewicz
Czyżby mały wypadek przy pracy?? :roll:
Listoholik napisał(a):kajman napisał/a:
9. 4. 3 ANOTHER WAY TO DIE - Jack White & Alicia Keys
kibicuję.
u mnie tez pojawi się w najbliższym notowaniu!
Nie lubię marudzić, ale tym razem sobie pozwolę... Tak sobie naiwnie myślałem, że po piosence Madonny "Die Another Day" nie da się już nagrać gorszego tematu do Bonda. No i myliłem się! Nowy temat to po prostu KOSZMAR! Jak nic na "Quantum Of Solace" wezmę ze sobą do kina jakieś zatyczki do uszu, żeby przeczekać czołówkę...
5. Jest na Forumowej, więc dostała zielone światło. I wykorzystała je znakomicie.
7. Niestety ostatnio mam alergię na płyty, bo sobie kupię i okaże mi się, że nie jest przeznaczona do słuchania tak jak poprzednia, którą kupiłem.
32. Po prostu to okolice szczytu możliwości.
9. No cóż, jak dla mnie to o ile kojarzę to jest numer 2 w historii Bondów. Co do Madonny to się zgadzam, chociaż mam wrażenie, że Duran Duran bardziej mnie wkurzał.
22.10.2008 05:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #23
 
kajman napisał(a):
aaktt napisał(a):
Cytat:37. N. 1 COAT OF MANY COLOURS - Eva Cassidy
Założę się, że to niestety profanacja cudownego wykonania Dolly Parton :roll:
Z tego, co kojarzę Dolly, to na pewno wersja Evy podobałaby mi się ze 100 razy bardziej. Nawet nie próbuję sięgać do oryginału.
A to błąd, bo oryginał jest prawdziwy, wzruszający i pełen emocji. Jak zwykle stereotypy górą.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
22.10.2008 05:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 645
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
 
aaktt napisał(a):
kajman napisał(a):
aaktt napisał(a):
Cytat:37. N. 1 COAT OF MANY COLOURS - Eva Cassidy
Założę się, że to niestety profanacja cudownego wykonania Dolly Parton :roll:
Z tego, co kojarzę Dolly, to na pewno wersja Evy podobałaby mi się ze 100 razy bardziej. Nawet nie próbuję sięgać do oryginału.
A to błąd, bo oryginał jest prawdziwy, wzruszający i pełen emocji. Jak zwykle stereotypy górą.
A wersja Evy jest fałszywa i nie budząca żadnych emocji? Ty także z założenia przyjmujesz, że wersja Evy jest gorsza. A ja mam następujące podstawy, żeby nie sięgać po oryginał:
1. Eva Cassidy jest genialna w przeróbkach i zdecydowana większość jej wersji jest lepsza od oryginałów.
2. Dolly podobała mi się tylko w jednym utworze (a właściwie podobał mi się jeden utwór, w którym śpiewała, bo tam świetnie wypadli towarzyszące jej Ladysmith Black Mambazo).
3. Dolly nagrała kiedyś przyjemny, chociaż trochę przesłodzony kawałek Jolene. Nie był zły, ale wersja White Stripes jest 1000 razy lepsza.
22.10.2008 09:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #25
 
kajman napisał(a):Eva Cassidy jest genialna w przeróbkach i zdecydowana większość jej wersji jest lepsza od oryginałów.

uwielbiam, jak wszyscy mają tu swoje własne zdanie, i tylko ono jest prawdziwe Icon_biggrin3
22.10.2008 09:58 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #26
 
kajman napisał(a):
aaktt napisał(a):
kajman napisał(a):
aaktt napisał(a):
Cytat:37. N. 1 COAT OF MANY COLOURS - Eva Cassidy
Założę się, że to niestety profanacja cudownego wykonania Dolly Parton :roll:
Z tego, co kojarzę Dolly, to na pewno wersja Evy podobałaby mi się ze 100 razy bardziej. Nawet nie próbuję sięgać do oryginału.
A to błąd, bo oryginał jest prawdziwy, wzruszający i pełen emocji. Jak zwykle stereotypy górą.
A wersja Evy jest fałszywa i nie budząca żadnych emocji? Ty także z założenia przyjmujesz, że wersja Evy jest gorsza. A ja mam następujące podstawy, żeby nie sięgać po oryginał:
1. Eva Cassidy jest genialna w przeróbkach i zdecydowana większość jej wersji jest lepsza od oryginałów.
2. Dolly podobała mi się tylko w jednym utworze (a właściwie podobał mi się jeden utwór, w którym śpiewała, bo tam świetnie wypadli towarzyszące jej Ladysmith Black Mambazo).
3. Dolly nagrała kiedyś przyjemny, chociaż trochę przesłodzony kawałek Jolene. Nie był zły, ale wersja White Stripes jest 1000 razy lepsza.
Pomimo całej mojej wielkiej sympatii do White Stripes, ich wersja Jolene ssie po całości i to chyba najgorszy utwór w ich całej karierze, podczas gdy oryginał jest genialny. A mniemam, że cover Evy jest gorszy, bo "Coat Of Many Colors" to zbyt osobisty utwór, żeby móc go odwzorować z równie rozbudowaną i prawdziwą warstwą uczuciowo-emocjonalną. I to, że ktoś jest genialną fabryką przeróbek wcale nie jest argumentem za.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
22.10.2008 10:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 645
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
 
aaktt napisał(a):Pomimo całej mojej wielkiej sympatii do White Stripes, ich wersja Jolene ssie po całości i to chyba najgorszy utwór w ich całej karierze, podczas gdy oryginał jest genialny. A mniemam, że cover Evy jest gorszy, bo "Coat Of Many Colors" to zbyt osobisty utwór, żeby móc go odwzorować z równie rozbudowaną i prawdziwą warstwą uczuciowo-emocjonalną. I to, że ktoś jest genialną fabryką przeróbek wcale nie jest argumentem za.
No cóż, dla mnie to zdecydowanie najlepszy utwór w ich karierze i w tym roku był na 52 miejscu mojego topu wszechczasuff. A Twoja opinia o oryginale tym bardziej zniechęca mnie do poznawania pierwotnej wersji COMC. Poza tym określenie genialna fabryka przeróbek brzmi mocno pejoratywnie, a przeróbki Evy są nie dlatego dobre, że perfekcyjne, lecz dlatego, że wyjątkowo osobiste.
22.10.2008 11:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 645
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
 
Listoholik napisał(a):
kajman napisał(a):Eva Cassidy jest genialna w przeróbkach i zdecydowana większość jej wersji jest lepsza od oryginałów.
uwielbiam, jak wszyscy mają tu swoje własne zdanie, i tylko ono jest prawdziwe Icon_biggrin3
Po prostu wzorujemy się na mistrzu, jakim Ty jesteś.
22.10.2008 11:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #29
 
kajman napisał(a):1. To chyba u Ciebie przejdzie w nałóg, chociaż wielokolorowy, bo to raz zielone, raz niebieskie. Icon_lol
zielony , a zwłaszcza niebieski to moje ulubione kolory Icon_lol , ale oczywiście czerwony tez jest ładny... chocby w tym a własciwie to już w zeszłym tygodniu Icon_smile2
kajman napisał(a):5. Z tą 4 to mi strasznie mieszasz. A ten drugi RDT to chyba też Ci mocno pasi.
A dlaczego ja mieszam ?? Ewidentna wina Grabaża lub/i Renaty Icon_mrgreen
A drugi RDT oczywiscie także mi mocno pasi, tylko w tym tygodniu skupiłem się na innych kolorach Icon_lol
kajman napisał(a):6. Zawsze istnieją powroty. Zobaczymy jak w3 tym tygodniu, a właśnie w tej chwili mam na uszach drugi odsłuch tego utworu w tym tygodniu.
Ciekawe czy drugi odsłuch w tygodniu to lepiej czy gorzej dla mnie Icon_wink2 Icon_biggrin3
23.10.2008 09:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #30
 
kajman napisał(a):
aaktt napisał(a):Pomimo całej mojej wielkiej sympatii do White Stripes, ich wersja Jolene ssie po całości i to chyba najgorszy utwór w ich całej karierze, podczas gdy oryginał jest genialny. A mniemam, że cover Evy jest gorszy, bo "Coat Of Many Colors" to zbyt osobisty utwór, żeby móc go odwzorować z równie rozbudowaną i prawdziwą warstwą uczuciowo-emocjonalną. I to, że ktoś jest genialną fabryką przeróbek wcale nie jest argumentem za.
No cóż, dla mnie to zdecydowanie najlepszy utwór w ich karierze i w tym roku był na 52 miejscu mojego topu wszechczasuff. A Twoja opinia o oryginale tym bardziej zniechęca mnie do poznawania pierwotnej wersji COMC. Poza tym określenie genialna fabryka przeróbek brzmi mocno pejoratywnie, a przeróbki Evy są nie dlatego dobre, że perfekcyjne, lecz dlatego, że wyjątkowo osobiste.
wszechczasuff? ale to mrochnie i strashnie bshmi Icon_lol

powiem Ci, że w moich oczach wyrobiłeś sobie opinię osoby, która nie przyjmuje żadnych uwag i nie dopuszcza w ogóle możliwości, żeby ktoś inny (poza Tobą) mógł mieć rację, jeśli to koliduje z Twoimi przekonaniami. dlatego zwykle wszystko, co mówisz, biorę odwrotnie i dopiero wtedy nabiera to jakiegokolwiek sensu.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
23.10.2008 01:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 645
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
 
aaktt napisał(a):1. wszechczasuff? ale to mrochnie i strashnie bshmi Icon_lol
2. powiem Ci, że w moich oczach wyrobiłeś sobie opinię osoby, która nie przyjmuje żadnych uwag i nie dopuszcza w ogóle możliwości, żeby ktoś inny (poza Tobą) mógł mieć rację, jeśli to koliduje z Twoimi przekonaniami. dlatego zwykle wszystko, co mówisz, biorę odwrotnie i dopiero wtedy nabiera to jakiegokolwiek sensu.
1. Jak dla mnie to ani strasznie ani mrocznie.
2. Tylko że ja nigdy nie pisałem, że uważam to za obiektywną opinię i w przeciwieństwie do Ciebie traktowałem swoich rozmówców zawsze z szacunkiem. A w tym przypadku Ty rozpocząłeś tą dyskusję używając określenia profanacja w stosunku do wersji Evy.
23.10.2008 03:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 645
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
 
Aro napisał(a):
kajman napisał(a):1. To chyba u Ciebie przejdzie w nałóg, chociaż wielokolorowy, bo to raz zielone, raz niebieskie. Icon_lol
zielony , a zwłaszcza niebieski to moje ulubione kolory Icon_lol , ale oczywiście czerwony tez jest ładny... chocby w tym a własciwie to już w zeszłym tygodniu Icon_smile2
kajman napisał(a):6. Zawsze istnieją powroty. Zobaczymy jak w3 tym tygodniu, a właśnie w tej chwili mam na uszach drugi odsłuch tego utworu w tym tygodniu.
Ciekawe czy drugi odsłuch w tygodniu to lepiej czy gorzej dla mnie Icon_wink2 Icon_biggrin3
1. Ja też te kolory lubię i dlatego ich używam. Icon_wink2 Ciekawe, jaki w najbliższym notowaniu wygra?
6. O tym dowiesz się całkiem niedługo. W każdym razie stagnacji na pewno nie będzie.
23.10.2008 03:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #33
 
kajman napisał(a):Tylko że ja nigdy nie pisałem, że uważam to za obiektywną opinię i w przeciwieństwie do Ciebie traktowałem swoich rozmówców zawsze z szacunkiem. A w tym przypadku Ty rozpocząłeś tą dyskusję używając określenia profanacja w stosunku do wersji Evy.
Bo uważam, że tego utworu nie da się scoverować nie profanując go. A co do rzekomego szacunku z Twojej strony, to przyznam, że nic takiego nie zauważyłem.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
23.10.2008 06:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #34
 
aaktt napisał(a):Bo uważam, że tego utworu nie da się scoverować nie profanując go. A co do rzekomego szacunku z Twojej strony, to przyznam, że nic takiego nie zauważyłem.
To masz problem.

Powiedz tak naprawdę o co Ci chodzi? Zaczynasz dyskusję, a potem dziwisz się że ktoś ma inne zdanie od Twojego. A chyba najbardziej boli Cię to, że nie udaje Ci się przymusić kogoś do zmiany zdania. Paranoja. Jeśli nie możesz się z kimś ewidentnie dogadać to po co po raz kolejny zagadujesz? Marzy Ci się bycie trollem?
23.10.2008 09:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 645
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
 
aaktt napisał(a):
kajman napisał(a):Tylko że ja nigdy nie pisałem, że uważam to za obiektywną opinię i w przeciwieństwie do Ciebie traktowałem swoich rozmówców zawsze z szacunkiem.
A co do rzekomego szacunku z Twojej strony, to przyznam, że nic takiego nie zauważyłem.
Prowadzę z Tobą dyskusję w kulturalny sposób, nie uwłaczając Tobie osobiście i nie wyśmiewając Twojego zdania i Twoich poglądów. Pozwalam się tylko mieć zdanie mocno odmienne od Twojego.
23.10.2008 10:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #36
 
abd3mz napisał(a):
aaktt napisał(a):Bo uważam, że tego utworu nie da się scoverować nie profanując go. A co do rzekomego szacunku z Twojej strony, to przyznam, że nic takiego nie zauważyłem.
To masz problem.

Powiedz tak naprawdę o co Ci chodzi? Zaczynasz dyskusję, a potem dziwisz się że ktoś ma inne zdanie od Twojego. A chyba najbardziej boli Cię to, że nie udaje Ci się przymusić kogoś do zmiany zdania. Paranoja. Jeśli nie możesz się z kimś ewidentnie dogadać to po co po raz kolejny zagadujesz? Marzy Ci się bycie trollem?
Nie o to chodzi. Jakoś ze wszystkimi innymi osobami na forum potrafię dyskutować tak, aby jakakolwiek racjonalna dyskusja faktycznie miała miejsce. Natomiast Wy zawsze z góry zakładacie, że macie monopol na rację. A trollem jest tu akurat chyba ktoś inny :roll:

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
24.10.2008 11:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #37
 
aaktt napisał(a):Jakoś ze wszystkimi innymi osobami na forum potrafię dyskutować tak, aby jakakolwiek racjonalna dyskusja faktycznie miała miejsce.
co??... :roll:
Racjonalna dyskusja polega na tym, że np. piszesz że uwielbienie dla Radiohead rodzi megalomanię i kompleks Boga. Gdzie tu miejsce na argumenty?...
aaktt napisał(a):Natomiast Wy zawsze z góry zakładacie, że macie monopol na rację.
Nie wiem jak kajman, ale ja uważam że zawsze moja opinia jest moją opinią, więc jeśli tak to rozumieć to masz rację.
24.10.2008 06:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #38
 
abd3mz napisał(a):
aaktt napisał(a):Jakoś ze wszystkimi innymi osobami na forum potrafię dyskutować tak, aby jakakolwiek racjonalna dyskusja faktycznie miała miejsce.
co??... :roll:
Racjonalna dyskusja polega na tym, że np. piszesz że uwielbienie dla Radiohead rodzi megalomanię i kompleks Boga. Gdzie tu miejsce na argumenty?...
Si, bo to prawda. Zresztą nieważne. Czegokolwiek bym nie napisał i tak będę be. Niech będzie. Z Bogiem.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
24.10.2008 09:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #39
 
aaktt napisał(a):Si, bo to prawda.
aaktt napisał(a):Natomiast Wy zawsze z góry zakładacie, że macie monopol na rację.
Opinię uważasz za prawdę, a wcześniej to samo zarzucasz mi i kajmanowi.
24.10.2008 09:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #40
 
Odezwał się znawca od faktów i opinii, lol. Boki zrywać.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
24.10.2008 09:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości