Ankieta: Jaka jest twoja ulubiona p
Pablo Honey
The Bends
Ok Computer
Kid A
Amnesiac
Hail To The Thief
In Rainbows
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TOP 50 RADIOHEAD
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #61
 
A pewnie, że tak Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.10.2008 11:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #62
 
w drugiej dziesiatce jak na razie najwiecej piosenek które lubie Icon_razz
17.10.2008 10:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #63
 
Dla mnie to zdecydowanie najlepsza część Twojego topu. Icon_smile2

20 - No Surprises (OK Computer)
my favourite track
18 - How To Dissapear Completely (Kid A)
number seven
15 - Creep (Pablo Honey)
9.
14 - Fake Plastic Trees (The Bends)
nr 8
13 - Lucky (OK Computer)
mój numer dwa.
12 - Climbing Up The Wall (OK Computer)
last, but not least Icon_wink2
17.10.2008 02:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #64
 
No to za kilka godzin ostatnia dziesiątka. Typuj ludu mój! Oczywiście szczególnie apeluje do tych co znają się odpowiednio na R i wiedzą co może być w 10 Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.10.2008 02:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #65
 
Od kiedy How To Disappear Completely znajduje się na płycie In Rainbows? I gdzie jest miejsce 17. ?! Icon_razz

Druga dziesiątka:
13 /mój nr 1/, 12, 16, 20 /tak jakby znajome Icon_razz/, 19, 18, 14, 11 /dziesięć tysięcy przepaści/, 15

Typy:

1 SS/FO/
2 PT
3 PA
4 bisajd
5 KP
6 TNA
7 STTM./BTCOTS/
8 bisajd
9 JFIP
10 A

Moja prywatna galeria
17.10.2008 08:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #66
 
Błąd poprawiony, w zapisie jest wszystko dobrze, ale po prostu trochę pomyliłem znaki gdy wstawiałem video i Jigsaw, który jest na 17 miejscu został zjedzony przez How To, które również pożyczyło sobie od niego tytuł płyty ; ]

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.10.2008 09:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #67
 
Miejsca 10-1

10 - Optimistic (Kid A)

09 - Airbag (OK Computer)

08 - The National Anthem (Kid A)

07 - Planet Telex (The Bends)

06 - Street Spirit [Fade Out] (The Bends)

05 - There There (Half To The Thief)

04 - Just (The Bends)

03 - Paranoid Android (Ok Computer)

02 - Karma Police (Ok Computer)


01 - My Iron Lung (The Bends)



Top skończony, może trochę standardowo, ale cóż ;] My Iron Lung jako rozwinięcie wspaniałego Heart-Shaped Box grupy Nirvana miał wygraną pewną jeszcze przed wielkimi przygotowaniami do topu, które objęło ponowne przesłuchanie wszystkich płyt R i ich b-sidów. Karma Police na drugim miejscu. Najpiękniejszy akustyczny track świata. Emocje płyną z niego hektolitrami, a najlepsze są elektroniczne wstawki pod koniec utworu.
Podium domyka, wyprzedziwszy o włos największy hit grupy w moim mniemaniu (Just), utwór Paranoid Android, czyli niezwykła opowieść, mini-suita, Bohemian Rhapsody (czy jak tam chcecie to nazywać) naszych czasów. Na otarcie łez, Hail To The Thief ma reprezentanta w czołowej 10, powiem więcej, w top 5. Dużo piosenek tej grupy dostaje przydomek ''Naj'', a w tym wypadku jest to najbardziej przerażający mnie numer ;] Teledysk pamiętam co do sekundy ;D i szczerze zachęcam by ten kto nie widział PRZEJRZAŁ na oczy Icon_wink Ostatni ich klip. Wybitny. Kid A, które na półmetku rywalizacji płyt radziło sobie marnie, wyszło na swoje dzięki dwóm reprezentantom w ścisłej czołówce. National Anthem godny jest swojej nazwy, choć Iron Lung jest i będzie tym głównym motywem, przynajmniej do następnej edycji Topu. Do niego klip w wersji koncertowej, z Astori z 94 roku, nie jest to ta wersja, która jest na DVD The Best Of (filmowana właśnie tam, tylko oczywiście pod muzykę ze studia), ale warto wsłuchać się, ponieważ jako ciekawostkę zdradzę niewtajemniczonym, że zespół w studiu nie potrafił wyzwolić w sobie tyle energii co na koncercie, a więc linia melodyjna na płycie The Bends, EP-ce My Iron Lung czy też płycie Best Of jest tą z koncertu z Astorii. W studiu nagrany został jedynie wokal.

Płyty:

Lista płyt, która powstała poprzez dodanie do siebie pkt odpowiednich piosenek jest dość wiarygodna. My Iron Loung to EP-ka, więc w sumie się nie liczy, ale, że były tam b-sidy pewne, to znalazła się w notowaniu. Trzy ostatnie płyty na pewno są dobrze wypunktowane. Problem w tym, że nie potrafię wskazać tego ''najsłabszego'' Pablo Honey to fajna britpopowa, w miarę równa płyta. Hail ma GENIALNE momenty, ale ma też BARDZO POWAŻNE przestoję, a IR jest świeże stosunkowo i potrzebuje jeszcze obycia... Dwójka liderów niezagrożona i w dobrej kolejności. Tak, The Bends jest The BEndST. Amnesiac zaskakująco wysoko, tym bardziej, że miałem o nim jeszcze kilka tyg. temu wyobrażenie, że to być może ich...najgorsza płyta. Teraz przejrzałem na oczy, ale nie ukrywam, że w wyprzedzeniu Kid A pomógł fakt, że wysoko notowany był b-sid z okresu Amnesiac (Sound Of Orgy), a z Kid A nic extra nie było. Można więc rzec, że Kid A powinno być wyżej - a tak to. Myślę, że kolejność prawidłowa, tak jak pisałem.

The Bends - 334 pkt.
OK Computer - 296 pkt.
Amnesiac - 154 pkt.
Kid A - 146 pkt.
In Rainbows - 103 pkt.
Hail To The Thief - 99 pkt.
Pablo Honey - 76 pkt.
My Iron Lung EP - 54 pkt.


I to by było na tyle.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.10.2008 09:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #68
 
saferłel napisał(a):03 - Paranoid Android (Ok Computer)

a dałbym sobie rękę uciąć, że to było gdzieś w czwartej 10-ce Icon_wink2

Icon_exclaim Icon_exclaim u mnie tez chyba w Top 3 Icon_exclaim Icon_exclaim
17.10.2008 09:15 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #69
 
Listoholik napisał(a):
saferłel napisał(a):03 - Paranoid Android (Ok Computer)

a dałbym sobie rękę uciąć, że to było gdzieś w czwartej 10-ce Icon_wink2

Icon_exclaim Icon_exclaim u mnie tez chyba w Top 3 Icon_exclaim Icon_exclaim

Nawet nie mów! Taki utwór w czwartej 10!!

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.10.2008 09:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #70
 
właśnie dlatego byłem lekko zdziwiony, i przez to nawet nie wytypowałem Twojej czołówki Icon_wink2


Icon_exclaim Icon_exclaim ale tak naprawdę, to kawał dobrej roboty z kawałem dobrej muzyki Icon_exclaim Icon_exclaim
GRATULUJĘ i PODZIWIAM
gdybym ja teraz zaczął układać swój TOP RADIOHEAD, to pewnie na lastfm w dość szybkim czasie doszliby do 1000 odsłuchań Icon_biggrin3
17.10.2008 09:20 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #71
 
Ha, odgadłem sześć nagrań z pierwszej dziesiątki, jeden strzał Icon_wink2
No i tradycyjnie - moja kolejność:
3 !!!, 5 !!!, 6 !!!, 8 !!!, 7 !!, 10 !!, 9 !!, 2 !, 1, 4.
Znakomita dycha. U mnie pierwsze miejsce mogłyby zająć ex aequo 4 utwory z tej dziesiątki, a ogólnie z 15 kawałków... no ale to jest właśnie magia Radiohead. Nie wiadomo, jakie nagrania umieścić w niższych dziesiątkach Icon_razz
Chociaż takie "Creep" umieściłbym nieco niżej. U mnie było na 84. Icon_wink2

Moja prywatna galeria
17.10.2008 09:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #72
 
Listoholik napisał(a):GRATULUJĘ i PODZIWIAM
gdybym ja teraz zaczął układać swój TOP RADIOHEAD, to pewnie na lastfm w dość szybkim czasie doszliby do 1000 odsłuchań Icon_biggrin3

Dzięki, u mnie właśnie dzięki Topowi przekroczyli tą magiczną granicę 1000 Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.10.2008 09:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #73
 
ksch napisał(a):Ha, odgadłem sześć nagrań z pierwszej dziesiątki, jeden strzał Icon_wink2
Gdyby nie twoja fantazja i obsadzenie aż dwóch b-sidów w top 10 mogłoby być jeszcze wspanialej Icon_smile Szczególnie, że nie postawiłeś na There There co mnie bardzo zdziwiło.

ksch napisał(a):No i tradycyjnie - moja kolejność:
3 !!!, 5 !!!, 6 !!!, 8 !!!, 7 !!, 10 !!, 9 !!, 2 !, 1, 4.
Spodziewane zestawienie Icon_razz2 The Bends na szarym końcu Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.10.2008 09:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #74
 
saferłel napisał(a):Spodziewane zestawienie Icon_razz2 The Bends na szarym końcu Icon_razz2
No tak, zapomniałem, że Street Spirit pochodzi dopiero z Kid A Icon_razz

Moja prywatna galeria
17.10.2008 09:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #75
 
Fakt Icon_razz2 Ale i tak miałem na myśli Just i Myron jako czołowych przedstawicieli tej płyty u mnie Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.10.2008 09:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #76
 
A mojego numeru 1 w ogóle nie ma. Icon_frown
Dobre chociaż, że płytę mamy taką samą na 1.
17.10.2008 11:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #77
 
no to najwyższa dziesiątka najbardziej mi się podoba Icon_smile2

a moja dziesiątka najbardziej lubianych ich nagrań jest taka:

1. Karma Police
2. Creep
3. No Surprises
4. Jigsaw Falling Into Place
5. 2+2=5
6. Optimistic
7. Paranoid Android
8. Fake Plastic Trees
9. High & Dry
10. Nude
18.10.2008 12:17 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #78
 
ku3a napisał(a):a moja dziesiątka najbardziej lubianych ich nagrań jest taka:

5. 2+2=5



a myślę, że z racji mojego wykształcenia, i mojego zawodu, to ma szansę na numer 1. Icon_smile2
18.10.2008 02:44 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #79
 
Cytat:05 - There There (Half To The Thief)
O, "There There" miało świetny klip Icon_biggrin3 Kiedyś nawet to lubiłem ^_^

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
18.10.2008 02:46 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #80
 
aaktt napisał(a):świetny

to "świetny" ma wydźwięk wyraźnie priorytatywny Icon_wink2
Icon_razz


PS. aaktt, co Ty jeszcze robisz o tej porze na necie? Icon_wink2
18.10.2008 02:55 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości