Ankieta: Jaka jest twoja ulubiona p
Pablo Honey
The Bends
Ok Computer
Kid A
Amnesiac
Hail To The Thief
In Rainbows
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TOP 50 RADIOHEAD
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
TOP 50 RADIOHEAD
[Obrazek: 8461967.jpg]
''Zaczynamy top! - start!''

Frontman formacji R.E.M. [Michael Stipe], spytany kiedyś co sądzi o zespole Radiohead, odrzekł - ''Są cholernie dobrzy, boję się ich!''. To było w 1995 roku, gdy zespół miał za sobą już swój pierwszy album, pierwszy przebój, a jednocześnie promował swój najnowszy, jeszcze nie wydany longplay The Bends na swojej pierwszej wielkiej trasie koncertowej jako support R.E.M.
W niedługim czasie uczniowie (którzy oprócz R.E.M. uwielbiali Sonic Youth, Pixies, Massive Attack, Pink Floyd czy też The Smith) przerośli w niektórych aspektach mistrzów, a inne zespoły zaczęły masowo podpisywać się po stwierdzeniem Stipe'a. Wszystko za sprawą splotu kilku genialnych płyt jakie zaserwowali nam w okresie od 13 do 8 lat temu. Najpierw byli gwiazdami britpopu, potem wyznacznikami nowej mody w tzw (i piszę to w bardzo uproszczonym terminie) rocka elektronicznego, by na koniec przedstawić mnóstwo niepokojących pejzaży i kolaży na płycie Kid A.
Obecnie jako grupa pięciu Panów w średnim wieku wciąż budzą ogromne emocje i jak pokazują wszystkie możliwe źródła w wirtualnym i realnym świecie są chyba (i teraz zastrzegam sobie, że jest to OBIEKTYWNA opinia) najpopularniejszą grupą na świecie.
Najbardziej twórczy zespół, najbardziej uczuciowy w tym co robi - wiele epitetów bym mógł do nich przepisać. Nie od początku mnie urzekli, ale o tym za chwilę.
Nową płytą rozczarowali. Nagrali bardzo dobry krążek, ale z przyczyn jasnych wszystkim nie będę się wgłębiał czemu bardzo dobra płyta (i to ta z niższej półki w tej skali) nie spełnia moich oczekiwań. To jednak wciąż zespół, który aspiruje do nagrania największej płyty 21 wieku. Grupa, która jest na tyle twórcza, że może zrobić wszystko - trzeba tylko poczekać i trzymać kciuki, by wybrali odpowiedni kierunek w swoich nowych poczynaniach, bo drugiego In Rainbows nie będzie, tak jak nie było drugiego Pablo Honey, Bends czy Ok Computer.

To wyżej to coś w stylu bardzo zminiaturyzowanej historii i kilku myśli na temat ostatnich dokonań Radiohead. A jak było na początku? Oczywiście na początku mojej przygody z Radiohead.

To był czas kiedy o moim muzycznym wykształceniu często decydował przypadek i ślepy los. Wyszukiwałem zupełnie egzotyczne zespoły w internecie i....aż nie wiem czy warto o tym pisać....i wpisałem ich nazwę w serwisie typu polyhex.com, patrząc jak wyświetlają się przede mną dziesiątki pozycji piosenek danej grupy na liście przebojów w UK i innych zakątkach świata. Kiedyś wyznacznikiem poziomu danej grupy była liczba ich piosenek w top 10 Uk Chart. Oj tak było, ale kiedy? W 2004 roku bodajże...Powiedzmy, że miałem wtedy stałą bazę (PSB, DM, R.E.M. itp) i nie ekscytował mnie szerszy świat muzyczny.
Wracając do tematu - zgrałem chyba Karme Police i Street Spirit i pamiętam, że wynudziłem się okropnie i szybko zapomniałem o tej grupie. Nowy impuls nadszedł dopiero w 2006 roku. Nie pamiętam już jak - i to jest najlepsze - bo praktycznie nie pamiętam żadnej historii od której zaczęło się moje poznanie danego zespołu Icon_razz2. Być może było to związane z Topem Wszechczasów w 3 (czyli późny 2006). Miałem chyba ich wszystkie albumy, ale za słuchanie, takie solidne, wziąłem się po tej dacie - wiadomo, na Topie kręcił się Creep. Znałem też chyba kilka pojedynczych numerów, które zapadły mi w pamięć, ale nie traktowałem tego super poważnie - a jeśli się w ogóle mylę jeśli chodzi o te zdarzenia to wybaczcie, najważniejsze, że się w końcu w nich wkręciłem!
Obecnie brytyjska formacja Radiohead, początkowo znana jako On A Friday, znajduję się w top 5 moich artystów wszech czasów.

To tyle introdukcji, bo nie będę pisał co mnie zachwyciło, jaka piosenka, jaka płyta - wszystko to wyjdzie na jaw w moim topie, który składa się z 50 piosenek, do tego zostanie zapostowana lista płyt (podobnie jak to było u Sebastiana), a piosenki z czołowej 50 zostaną odpowiednio wypunktowane i ułożą płyty w odpowiedniej, mam nadzieję,
kolejności.

Listę przedstawię w pięciu częściach. Po 10 utworów w każdej. Cóż...Radiohead to wyjątkowy zespół, więc zasługuję na odpowiednie celebrowanie Icon_wink Ale nie będę przeciągał. Dzisiaj pojawią się prawdopodobnie dwie części, jutro tak samo....albo wszystko będzie zależeć od popularności tematu i komentarzy, bo Top jest w dużej mierze dla Was, byście poznali co u mnie w trawie piszczy i wyrazili swoje opinie. Zakładam, że każdy Radiohead słyszał, a większość ich zna, a jeszcze kolejna partia userów z tej większości zna ich bardzo dobrze, więc będzie fun, liczę na to ;]

Pierwsza część za kilkadziesiąt minut!

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.10.2008 09:45 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #2
 
saferłel napisał(a):Pierwsza część za kilkadziesiąt minut!
czyżby dzisiaj był Dzień Ucznia? Icon_mrgreen

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
14.10.2008 10:24 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Yacy napisał(a):
saferłel napisał(a):Pierwsza część za kilkadziesiąt minut!
czyżby dzisiaj był Dzień Ucznia? Icon_mrgreen

Owszem, ucznia i jego NAUCZYCIELA Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.10.2008 10:25 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #4
 
Bardzo nie lubię jak ktoś uważa Radiohead za genialny zespół. Grają miłą muzykę, ale dla mnie to nic specjalnego. Dodatkowo bardzo często szczególnie ostatnio wieje u nich nudą. Uwielbienie dla Radiohead rodzi megalomanię i kompleks boga. I wiem to z doświadczenia.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
14.10.2008 10:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Icon_mrgreen Oczywiście Panie Prezydencie, zaraz się dostosuje do Pańskich rozkazów i przestanę ich lubić.

Oczywiście twoja opinia jest bardzo krzywdząca, niby mam kompleks Boga :>?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.10.2008 10:32 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #6
 
aaktt napisał(a):Uwielbienie dla Radiohead rodzi megalomanię i kompleks boga.
Icon_eek2 Icon_lol Icon_eek2
ja na szczęście po postu ich tylko lubię. I to nie wszystko, więc nie straszne mi te zagrożenia
Icon_mrgreen

A płyta? No tylko i wyłącznie OK jest najlepsza!!!

A mój top RAdiohead wygląda tak jak po kliknięciu

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
14.10.2008 10:33 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #7
 
saferłel napisał(a):Icon_mrgreen Oczywiście Panie Prezydencie, zaraz się dostosuje do Pańskich rozkazów i przestanę ich lubić.

Oczywiście twoja opinia jest bardzo krzywdząca, niby mam kompleks Boga :>?

Nie, akurat Ty nie. Ale znam wiele osób, które mają i pozwolę sobie dorobić ideologię, że to właśnie przez Radiohead.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
14.10.2008 10:34 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Yacy napisał(a): A mój top RAdiohead wygląda tak jak po kliknięciu

Nie będę nic zdradzał na razie, ale no podoba mi się twój Jacku, nie ukrywam Icon_mrgreen

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.10.2008 10:35 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
aaktt napisał(a):
saferłel napisał(a):Icon_mrgreen Oczywiście Panie Prezydencie, zaraz się dostosuje do Pańskich rozkazów i przestanę ich lubić.

Oczywiście twoja opinia jest bardzo krzywdząca, niby mam kompleks Boga :>?

Nie, akurat Ty nie. Ale znam wiele osób, które mają i pozwolę sobie dorobić ideologię, że to właśnie przez Radiohead.

To jak ja nie mam, to myślę, że z czystym sumieniem mogę już ten top kontynuować Icon_razz
Mam nadzieję, że jednak coś Ci się z tego topu spodoba Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.10.2008 10:36 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
u mnie Radiohead nie znalazłoby się w top100 ulubionych zespołów, ale Twoj ich top chętnie obejrzę Icon_smile2.
14.10.2008 10:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
ku3a napisał(a):u mnie Radiohead nie znalazłoby się w top100 ulubionych zespołów, ale Twoj ich top chętnie obejrzę Icon_smile2.

Powstaje pytanie czy są aż tak źli czy znasz aż tak wiele zespołów Icon_biggrin..dobrze znasz...
Miło mi będzie oczywiście, że będziesz uczestniczył. Oczywiście będą linki itp więc każdy będzie mógł poznać co nie co ;]

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.10.2008 10:43 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
absolutnie nie twierdzę, że są źli. bardzo ich doceniam i szanuję, ale to zupełnie nie moja muzyka.
14.10.2008 10:47 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #13
 
saferłel napisał(a):To jak ja nie mam, to myślę, że z czystym sumieniem mogę już ten top kontynuować Icon_razz
Mam nadzieję, że jednak coś Ci się z tego topu spodoba Icon_wink
Możesz & zobaczymy Icon_mrgreen

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
14.10.2008 10:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Żeby było jeszcze dłużej i (mam nadzieję Icon_razz2) ciekawiej wymyśliłem sobie (choć już taka rzecz zastosowałem w podsumowaniu 2007 roku) nieszczęśliwą piątkę piosenek, którym naprawdę nie wiele zabrakło by się w top 50 znaleźć.
===========================


55 - Banana Co. (The Bends, B-sid)
54 - Up On The Ladder (In Rainhows)
53 - Pull/Pulk Revolving Doors (Amnesiac)
52 - Thinking About You (Pablo Honey)
51 - You And Whose Army (Amnesiac)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.10.2008 11:09 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #15
 
saferłel napisał(a):(i teraz zastrzegam sobie, że jest to OBIEKTYWNA opinia)
Z tego co się orientuję to te dwa słowa się wykluczają.
saferłel napisał(a):Obecnie brytyjska formacja Radiohead, początkowo znana jako On A Friday, znajduję się w top 5 moich artystów wszech czasów.
A pozostałe cztery? Icon_smile2
saferłel napisał(a):do tego zostanie zapostowana lista płyt (podobnie jak to było u Sebastiana)
I u paru innych osób też. Icon_wink2

Ja będę komentował tylko te utwory, które były też u mnie.
14.10.2008 11:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #16
 
abd3mz napisał(a):A pozostałe cztery?
uwaga będę strzelał:

1. Garbage
2. The Cure
3. Depeche Mode
4. Pink Floyd

Kolejność pewnie nie taka...
The Good, The Bad & The Oueen pewnie też wysoko, ale chyba nie aż tak Icon_wink2

Edit: REM!!!!
Edit2: PSB Icon_redface2 Icon_redface2 Icon_redface2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
14.10.2008 11:25 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
No co? Opinia, ale obiektywna....w sumie mogłem napisać. ''Piszę to obiektywnie zachowując jak najwięcej cech subiektywnych Icon_razz2'' Nie od dziś znane są te wszelkie słynne powiedzonka: Subiektywny obiektywizm itp - ale już nic nie pisze, bo jest tu kilka osób bardzo czułych na to i nie mam zamiaru schodzić na off topic.

Nie wiem, różnie to bywa w moim top 5...Na pewno są tam na stałe Pet Shop Boys, Depeche Mode i R.E.M. - a w roli dopełniaczy występuje wiele zespołów, na których pisanie nie mogę sobie teraz pozwolić, nie będę zanudzać.

Ok, właśnie nie dawno sobie przypomniałem twój top Icon_wink I....trochę się różnią Icon_biggrin tzn mój i twój.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.10.2008 11:26 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
Yacy napisał(a):
abd3mz napisał(a):A pozostałe cztery?
uwaga będę strzelał:

1. Garbage
2. The Cure
3. Depeche Mode
4. Pink Floyd

Kolejność pewnie nie taka...
The Good, The Bad & The Oueen pewnie też wysoko, ale chyba nie aż tak Icon_wink2

Edit: REM!!!!

GBQ ma jeden album, są nadzieją, tak samo jak Interpol czy Arcade Fire, ale muszą jeszcze ponagrywać.

Z tych zespołów co wymieniłeś wszystkie by się zgadzały (ale patrz na mój post wyżej), tylko zabrakło Pet Shop Boys.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.10.2008 11:27 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #19
 
PSB, DM, REM no oki a gdzie Garbage?!

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
14.10.2008 11:27 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
A Garbage krąży po orbicie ;P Czasem jest w top 5, czasem w top 5....od kilku lat mam stałe top 3, ale reszta jest ruchoma, co wcale mi nie przeszkadza, a nawet cieszy, bo to znak, że jest rywalizacja ;]

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.10.2008 11:29 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości