Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Notowanie 97 (11.10.08)
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Notowanie 97 (11.10.08)
Na początek tradycyjnie o nowościach:

Coldplay - Lost! - jedno z moich ulubionych nagrań z płyty, w końcu pojawia się na liście. Coldplay bawią się schematem 4 minutowej piosenki i ubarwiają ją cudownymi organami, perkusją, bębnami - całość brzmi bardzo pioniersko i sakralnie. A jeszcze jak wchodzi gitarowe solo przerywające tą atmosferę świętości Icon_razz2...Bardzo im się udała ta piosenka! Nie mam zastrzeżeń. Więcej nie ma się co rozpisywać, bo akurat ten numer jak i cały Coldplay jest tu dość ograny i popularny ;] Pozostaje życzyć równie udanych utworów na nowej EP-ce ;]

Shirley Manson - Samson And Delilah - gościnnie z Panem Rossdale nie radzi sobie już za dobrze, za to jej pierwsza, oficjalna solowa kompozycja to takie granie, jakiego oczekuje od zarówno jej nowej płyty jak i od Garbage. Piosenka nagrana do serialu Terminator: The Sarah Chronicles, prezentuje Manson w zupełnie innym świetle niż ma to miejsce w Garbage. Utwór ma sporo zmian tempa (od spokojnej ballady po agresywne partie wokalne w końcówce). Całość to mix alternative rocka/bluesa/classic rocka i brzmi....jak by Nick Cave i jego Bad Seeds się za to wzięli. To chyba najlepsza rekomendacja.

The Raveonettes - Aly, Walk With Me - teraz rzecz mocno psychodeliczna, jak zwykle to bywa w przypadku Raveonettes. Aly, Walk With Me to ciągle materiał z ich wydanego w końcówce 2007 roku albumu Lust, Lust, Lust. Genialny klimat lat 60 wraca! Są mistrzami w tym co robią, nie mają wyraźniej konkurencji i przypominają dźwięki z których to na przestrzeni lat rodziły się kolejne pokolenia przeróżnych rockowych gatunków. Hałas, zgrzyt....a jednocześnie niesamowita subtelność wokalu i jeden wielkie TRANS....Chyba najlepszy moment Lust, Lust, Lust - serdecznie polecam!

Pudelsi - Gdyby Ryby - a to niespodzianka, prawda? Sam nie podszedłem do nowej płyty Pudelsów zbyt entuzjastycznie, ale jednak nie wyszło tak źle, a na krążku Madame Castro znalazły się 3-4 naprawdę BARDZO DOBRE numery. Najlepszy z ich (przynajmniej na chwilę obecną) ląduje na 49 miejscu mojej listy. Pudelsi grają tutaj jak nigdy, przynajmniej ja nie słyszałem ich w takim muzycznym środowisku (znam tylko 3 ostatnie płyty). W warstwie muzycznej to great come back to the 90's i pokaźna dawka...post grunge'u i dobrej amerykańskiej alternatywy. Super sprawa. A do tego niezwykle oryginalny tekst napisany przez Wiktora Zina, który mógłby raczej zostać uznany za fragment przyrodniczego filmu o rybach z cyklu Zwierzęta Świata. Naprawdę niezwykle oryginalne.

Maria Peszek - Muchomory
- Prawdziwa perła na ostatniej płycie Marii Avarii. Niezły tekst (nie ma już żadnych głupich/niepotrzebnych/wulgarnych bla bla bla rymów i wiązanek), muzycznie przypomina eksperymentalny pop Bjork z pierwszej płyty oraz przedstawia trochę kabaretowy (refren i ten fortepian) wizerunek Peszek. Wreszcie jest to muzyka, a nie jazzująco-chilloutowe plumkanie do...nomen omen rosołu Icon_wink
Wielki plus i pewność, że ona jak chce to potrafi....tylko chyba nie chce jakoś ostatnio Icon_razz2


W płytach dość normalnie, zero wielkich, wspaniałych nowo poznanych rzeczy, powrót do Radiohead, - PRZYPOMINAM, ŻE MÓJ TOP RADIOGŁOWYCH ZBLIŻA SIĘ NIEUCHRONNIE, BĘDZIE W NIEDZIELE, JAK WRÓCĘ ZE WSI - zapoznanie się z dyskografią Lady Pank (średniawy bardzo zespół, nawet te niby klasyczne płyty z lat 80 nie zachwycają, piosenki mają czasem bardzo dobre (Wciąż Bardziej Obcy), ale niestety brzmienie jest tragicznie Icon_sad, tragiczne Icon_sad....Jak widać jednak dwie płyty się w top 10 zmieściły i są to udane pozycje ;]
Na czele zestawu krótka 4-utworowa Epka The Raveonettes - najnowsze jej wydanie, jednak na nim nie ma numeru, który dziś u mnie debiutuje, z Epki wezmę może coś później...ale z drugiej strony jest na niej takie oblicze tej grupy, że nie wiem czy ma sens rozbijanie tego kwartetu....jest w każdym razie cudownie - 4/5 - i to tylko dlatego, że to EPKA.
Nowe Keane rozczarowało. Po znajomości 3 wstawiłem, ale.....Icon_sad No 3-4 kawałki naprawdę warte posłuchania, reszta poprawna, ale taka...zwyczajna. Cold War Kids, które katuję już od tygodnia prawie również zawiodło, jeszcze bardziej nawet niż Keane. Jest po prostu nudne, a ja przez około 7-8 przesłuchań nie przywykłem do ich nowego brzmienia Icon_sad..w sumie mogliby zamykać tą 10 płyt


Płyty:
01. The Raveonettes - Sometimes They Drop By (2008) [EP]
02. Eurythmics - Greatest Hits (1991)
03. Püdelsi - Madame Castro (2008)
04. Lady Pank - Łowcy głów (1998
05. Keane - Perfect Symmetry (2008)
06. Cold War Kids - Loyalty to Loyalty (2008)
07. Radiohead - The Bends (1995)
08. Radiohead - OK Computer (1997)
09. Radiohead - Pablo Honey (1993)
10. Lady Pank - Lady Pank (1983)



Najważniejsze rzeczy na liście:

- 5 nowości
- zmiana lidera
- liderem zostaje kultowa już u mnie Roisin Murphy, która prawie zawsze dochodzi do tej najwyższej pozycji....prawie zawsze....teraz w końcu się jej udało. To piękne ukoronowanie jej kariery Icon_razz2Icon_razz2
- Coldplay atakuje x3 (cóż to wyprawia Viva!)
- Metallica nie odpuszcza, wręcz przeciwnie!
- blisko pierwszego od wieeeelu tyg. polskiego numeru w top 10
- Verve w końcu znacząco w dół
- The Cure od 3 tyg. na tym samym miejscu, od początku swojej kariery na liście
- Roczarowujący płytą Keane, singlem ruszył z kopyta
- Nawet mój ukochany Goldfrapp nie daje rady Icon_razz2
- Can't Go Back mimo świetnego dorobku tyg. nie ma nawet 100 pkt jeszcze!!!


Notowanie:

01. 02. 06. Roisin Murphy - Slave To Love
02. 03. 04. The Verve - Rather Be
03. 05. 04. Calexico - Two Silver Trees
04. 01. 05. TV On The Radio - Halfway Home
05. 09. 08. Sparks - Strange Animal
06. 06. 07. Kings Of Leon - Sex On Fire
07. 14. 06. Coldplay - Yes/Chinese Sleep Chant
08. 08. 07. Oasis - The Shock Of Lightning
09. 04. 08. Guillemots - Kriss Kross
10. 12. 13. Nick Cave & The Bad Seeds - Midnight Man

11. 07. 12. Marillion - Whatever Is Wrong With You
12. 10. 09. Kings Of Leon - Crawl
13. 17. 07. Metallica - The Day That Never Comes
14. 16. 06. Strachy Na Lachy - Po Prostu Pastelowe
15. NE. 01. Coldplay - Lost!
16. 22. 05. Portishead - We Carry On
17. 13. 11. The Kills - Last Day Of Magic
18. 11. 12. Beck - Chemtrails
19. 15. 10. Enigma - La Puerta Del Cielo
20. 20. 12. Radiohead - House Of Cards

21. 21. 09. Muchy - Wyścigi
22. 25. 11. Deerhunter - Agoraphobia
23. 30. 02. Elbow - The Bones Of You
24. 24. 05. Cyndi Lauper - Same Ol' Story
25. 19. 13. Interpol - Rest Of My Chemistry
26. 18. 16. The Verve - Love Is Noise
27. 26. 04. Silver Rocket - Coil
28. 23. 14. The Cure - Sleep When I'm Dead
29. 29. 05. Ladytron - Runaway
30. 28. 10. UNKLE - Cut Me Loose

31. 27. 10. Foo Fighters - Come Alive
32. 32. 03. The Cure - The Perfect Boy
33. NE. 01. Shirley Manson - Samson And Delilah
34. 35. 04. R.E.M. - Man Sized Wreath
35. 31. 04. M83 - Kim & Jessie
36. 33. 03. Death Cab For Cutie - Cath...
37. 58. 04. Keane - Spiralling
38. 38. 15. The Last Shadow Puppets - Standing Next To Me
39. 40. 02. Garbage - Witness To Your Love
40. NE. 01. The Raveonettes - Aly, Walk With Me

41. 51. 11. Fleet Foxes - White Winter Hymnal
42. 37. 19. Elbow - An Audience With The Pope
43. 36. 14. Duffy - Warwick Avenue
44. 39. 04. Travis - Something Anything
45. 45. 03. The Gutter Twins - Down The Line
46. 34. 15. The Raconteurs - Many Shades Of Black
47. 41. 17. R.E.M. - Sing For The Submarine
48. 43. 05. Out Of Tune - Plastikowy
49. NE. 01. Pudelsi - Gdyby Ryby
50. 50. 02. Spiritualized - You Lie You Cheat

51. 42. 07. Hooverphonic - 50 Watt
52. 44. 03. Cold War Kids - Something Is Not Right With Me
53. 53. 03. Kaiser Chiefs - Never Miss A Beat
54. 64. 23. Coldplay - Viva La Vida
55. 49. 08. Moby - The Stars
56. 47. 17. Portishead - The Rip
57. 55. 18. Tindersticks - The Hungry Saw
58. 52. 14. Tricky - Slow
59. 54. 04. Isa & Filthy Tongues - Big Star
60. 63. 02. Franz Ferdinand - Lucid Dreams

61. 46. 15. Goldfrapp - Caravan Girl
62. 56. 04. Gavin Rossdale & Shirley Manson - The Trouble I'm In
63. NE. 01. Maria Peszek - Muchomory
64. 48. 09. The Ting Tings - Great DJ
65. 61. 15. Primal Scream - Can't Go Back
66. 62. 09. The Zutons - Always Right Behind You
67. 70. 02. theSTART - Runaway
68. 65. 06. The Fratellis - Look Out Sunshine
69. 68. 14. Gabriella Cilmi - Sweet About Me
70. 59. 19. Roisin Murphy - Movie Star

Z listy wypadły:

z 57 - Late Of The Pier - Heartbeat - po 7 tyg.
z 60 - The Dresden Dolls - Lonesome Organist Rapes Page-Turner - po 17 tyg.
z 66 - The Cure - Freakshow - po 17 tyg.
z 67 - Bloc Party - Mercury - po 11 tyg.
z 69 - Nick Cave & The Bad Seeds - More News From Nowhere - po 23 tyg.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.10.2008 09:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
koszMAREK Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 239
Dołączył: Sep 2007
Post: #2
 
saferłel napisał(a):09. 04. 08. Guillemots - Kriss Kross
Szkoda,że w dół - przepiękny utwór!
Poza tym dużo świetnych kawałków na Twojej liście Icon_lol
10.10.2008 10:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
koszMAREK napisał(a):
saferłel napisał(a):09. 04. 08. Guillemots - Kriss Kross
Szkoda,że w dół - przepiękny utwór!
Poza tym dużo świetnych kawałków na Twojej liście Icon_lol

1. Wiem
2...i wiem Icon_razz2

Określenie ''przepiękny'' przy Kriss Kross dziwnie brzmi Icon_razz2 Jest świetny, taneczny, przebojowy, przepiękny...hmm kojarzy mi się to raczej z innym rodzajem muzyki, ale co tam...;] Skoro jest świetny to może i przepiękny być Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.10.2008 10:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #4
 
epitet 'przepiękny' to mi się kojarzy z Enyią Icon_wink2
10.10.2008 11:20 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Listoholik napisał(a):epitet 'przepiękny' to mi się kojarzy z Enyią Icon_wink2

O właśnie, o muzyce tego typu pisałem Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.10.2008 11:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #6
 
może stworzymy top wszechczasów odnoszący się do przymiotnika "piękny" :?: Icon_wink2
11.10.2008 12:26 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #7
 
saferłel napisał(a):33. NE. 01. Shirley Manson - Samson And Delilah
chciałem skomentować, ale chomik nie nakarmiony Icon_cry , wiec ogłaszam bojkot Icon_mrgreen

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
11.10.2008 12:48 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Kurde....faktycznie znów zapomniałem :/ :/ :/. Zaraz wyjeżdżam, ale wrzucę wszystko, nie opuszczajcie mnie Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.10.2008 08:57 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #9
 
koniec bojkotu, bo sam sobie poszukałem Icon_wink2 I co ? i poczekam na płytę Garbage Icon_mrgreen

Z nowości LOST [być może w końcu u mnie jakiś Coldplay poza debiutem] i The Raveonettes [cala plyta misie podobała, więc pewnie to też, chociaż niekojarzę w te chwili]
Strachnie powoli idą Pastelowe Icon_wink2 ale własciwe patrząc na DLP i czytając Twoje posty to wypada sie tylko cieszyć, że są Icon_wink2
saferłel napisał(a):28. 23. 14. The Cure - Sleep When I'm Dead
nie mówię, że u mnie biją rekordy, ale 28 miejsce to chyba za szybko... Obawiam sie, że ja moge na płycie nie znaleźć nic lepszego...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
11.10.2008 10:25 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #10
 
Z Coldplay na tak wysokim miejscu i to w dodatku debiutującego mogę się tylko cieszyć... co niniejszym czynię. Icon_razz
Pozostałe nowości kojarzą mi się z listą(holika). Średnio... jakoś mi nie podchodzą.
11.10.2008 05:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #11
 
Najbardziej z tego zestawu lubię na chwilę obecną nadal "Sex On Fire" Icon_wink2
Z nowości kibicuję tej ostatniej Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
11.10.2008 06:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #12
 
A ja pierwszej. Icon_razz
Faktycznie! Kings of Leon.. fajnie, że jest. Icon_wink2 Mógłby trochę wyżej. Widać przypisana jest do niego liczba 6.
11.10.2008 07:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
Yacy napisał(a):koniec bojkotu, bo sam sobie poszukałem Icon_wink2 I co ? i poczekam na płytę Garbage Icon_mrgreen

A to mnie rozczarowałeś...przyznam Icon_sad Miałem takie dziwne uczucie, że ten jej solowy numer ''załapie'' u wielu userów...skoro taki styl cię nie satysfakcjonuje nie wiem czy powinieneś czekać na dalsze ich płyty Icon_biggrin...chociaż kto tam wie...

Yacy napisał(a):Z nowości LOST [być może w końcu u mnie jakiś Coldplay poza debiutem] i The Raveonettes [cala plyta misie podobała, więc pewnie to też, chociaż niekojarzę w te chwili]
Nie można tak nie korzystać z najpopularniejszej płyty 2008 roku, więc Lost! jak najbardziej zachwalam i całe Coldplay ;]

Pisałem, że Raveni z najlepszej postaci z Lust Lust Lust? ;]....może nie kojarzysz....bo to 1 piosenka na płycie i najdłuższa Icon_biggrin - i to by było logiczne ;P



Yacy napisał(a):Strachnie powoli idą Pastelowe Icon_wink2 ale własciwe patrząc na DLP i czytając Twoje posty to wypada sie tylko cieszyć, że są Icon_wink2

Bez takich proszę Icon_smile Rozumiem, że i tak są ciągle za nisko według ciebie? Dobra, zobaczymy kto inny się opowie za twoją teorią, bo wiesz, że sam jesteś nieobiektywny Icon_biggrinIcon_biggrin

Yacy napisał(a):nie mówię, że u mnie biją rekordy, ale 28 miejsce to chyba za szybko... Obawiam sie, że ja moge na płycie nie znaleźć nic lepszego...

Tu też muszę się domyślać - za szybko w dół, tak?
Ja pisałem wiele razy, że na płycie będzie taki numer jak Underneath The Stars...więc w tym wypadku można tylko nie wierzyć w moje proroctwa i faktycznie już stracić nadziejęIcon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.10.2008 05:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Paweł napisał(a):Pozostałe nowości kojarzą mi się z listą(holika). Średnio... jakoś mi nie podchodzą.

Taaak, te skojarzenia są jak najbardziej poprawne, bo żadnej z nich nie ma na jego liście Icon_razz2, nie wiem nawet czy Lost! jest (?), muszę sam zerknąć....

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.10.2008 10:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #15
 
Kojarzyć a być to dwie inne rzeczy. Chodzi mi o klimat tych nagrań... podobnie się czułem słuchając list(oholika).
12.10.2008 10:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
Czemu piszesz List{oholika) w taki dziwny sposób Icon_razz2? Chciałbym coś dopisać odnośnie tego klimatu jeszcze, ale chyba nie ma sensu się sprzeczać, bo ty w bardzo ciekawy sposób odczuwasz i interpretujesz muzykę Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.10.2008 10:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adr Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 558
Dołączył: Mar 2008
Post: #17
Re: Notowanie 97 (11.10.08)
saferłel napisał(a):Płyty:
(...)
Polecam oddanie głosów na forumowej liście płyt na forum.lp3.pl. Icon_smile2
13.10.2008 09:44 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
Eh widać rzadko tu bywasz, bo byś wiedział, że raczej sensu to nie ma, a to z tego względu, że moja lista płyt wygląda co tydzień zupełnie inaczej, często są na niej również pozycje, które w żaden sposób nie wpłynęłyby na listę płyt na forum lp3...

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.10.2008 10:01 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adr Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 558
Dołączył: Mar 2008
Post: #19
 
Rzadko piszę, to prawda, ale bywam częściej. Icon_smile2
A jeśli chodzi o listę płyt - wiele osób głosując na forum lp3, co tydzień ma właśnie zupełnie inną dziesiątkę. To nie jest problem. Icon_smile2
13.10.2008 11:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #20
 
saferłel napisał(a):Czemu piszesz List{oholika) w taki dziwny sposób Icon_razz2?
Bo po co pisać dwa razy listo-? Icon_razz
saferłel napisał(a):Chciałbym coś dopisać odnośnie tego klimatu jeszcze, ale chyba nie ma sensu się sprzeczać, bo ty w bardzo ciekawy sposób odczuwasz i interpretujesz muzykę Icon_wink
Słuchaj... i tych nagrań z Twojej listy, i nagrań z listy Listoholika nie znam. Słuchając Twoich kojarzę ich klimat, rodzaj muzyki z muzyką Listoholika. Nie wiem czy to są te, czy inne kawałki.
13.10.2008 01:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości