Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Garbage - przesłuchanie :-)
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #1
Garbage - przesłuchanie :-)
Nie bardzo widziałem gdzie to napisać, więc może tu.
Sprowokowany, zachęcony [niepotrzebne skreślić] przez saferłela, zacząłem segregację Śmieci Icon_mrgreen

Pierwsza płyta, a na niej tak świetne utwory jak: Supervixen, Only Happy When It Rains, Stupid Girl, Dog New Tricks i przede wszystkim najlepszym na płycie! Milk. [a teraz idę zerknąć jakie utwory zachwalał saferłel Icon_wink2]

No cóż świetna płyta, której nie słyszałem na pewno ponad rok... Skoro ta misie tek podoba to co będzie z Version 2.0??? Przecież nie mogło się to aż tak zmienić, że pierwsza podoba misie bardziej... Ale to zapewne jutro sie wyjaśni.

Paweł - dzięki!!!

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
09.10.2008 07:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Icon_biggrin Wow, szybko się uwinąłeś, teraz to chyba będziesz chętniej do niej wracał Icon_razz2
Ja polecam (jakby co to służę pomocą z zdobyciu) jedną z wersji tej płyty (japońskie wydanie), która zawiera jeszcze dwie piosenki po Milk - #1 Crush i Subhuman, one razem z singlem Vow tworzą najlepszy singiel w historii muzyki jeśli chodzi o całościową zawartość, a same są niegodne bycia b-sidami (dlatego w sumie oba wyszły w końcu na singlach, tylko jeden przed wydaniem płyty, a drugi po wydaniu i na niej koniec końców nie są Icon_razz2)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.10.2008 10:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #3
 
saferłel napisał(a):razem z singlem Vow
Vow mam na drugiej płytce Live dodanej do Version 2.0 Icon_wink2 a pozostałe mam w mp3, ale dzięki Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
10.10.2008 12:10 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
ja skromniutko - przesłuchałem sobie "I Think I'm Paranoid" Icon_wink2
10.10.2008 12:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #5
 
U mnie największym przebojem było: "The Trick is to Keep Breathing", kilka razy na 1 miejscu,
do tego jeszcze Milk i Stupid Girl, ale wtedy jeszcze listy nie układałem

.
10.10.2008 10:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #6
 
no to mam Version 2.o za sobą. Niestety... Niestety bo ta płyta powinna trwać i trwać i trwać i...
Po latach dalej najbardziej mnie kręca trzy pierwsze utwory z płyty Icon_wink2 Ale jednak nr 1 to When I Grow Up!!! A najsłabsze na płycie to ... Nie ma tam takiego utworu! chciałem coś "ustawić" na końcu ale nie dało rady!!! Muszę poszukac takiego mojego zestawienia płyt z roku 1999/2000 było tam z 20-30 najważniejszych dla mnie płyt. Nie pamiętam na którym była Wersja nr 2 Icon_mrgreen Ale na 100% była! I okazuje się że nadal jest!

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
11.10.2008 12:05 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
;] Ja kiedyś stawiałem WIGU na ostatnim miejscu, wkurzało mnie to papapapa i sialalala, takie dziecinne to było (również tekstowo) Icon_razz2 Ale teraz na starość już powoli przekonałem się, że to przecież posiada wszystkie cechu wielkiej pop piosenki i ona właśnie została nagrana by pokazać te wszystkie dziecinne cechy G, w końcu to when I GROW UP ;]

Najlepsze jest Push It (z jednym z najlepszych klipów w ogóle), Trick & Look (takich ballad się w 21 wieku nie ''sadzi'' już), Sleep Together oraz odjazdowo industrialno-popowy Hammering In My Head ;]


PS - a co ''najgorzej'' wypadło z debiutu? Pewnie Not My Idea i Fix Me Now? Też chętnie bym je zamienił na Crushai Suba, ale wtedy byłaby to przesadnie wybitna płyta ;]

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.10.2008 09:01 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #8
 
no to 3 płytka z głowy. A z niej tylko Cup of coffee. reszta to po prostu ... reszta ...

Edit:
ostatnia tez przesłuchana, ale postanowiłem, że zrobie to raz jeszcze... Icon_confused

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
12.10.2008 11:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
z BG puszczam oko do: Shut Your Mouth, Breaking Up The Girl, Cup Of Cofee, Nobody's Loves You i może Parade/Silence Is Golden, reszta słaba....a i tak z tych w/w tak naprawdę mało które przebijają poszczególne piosenki z pierwszych dwóch płyt, tylko Breaking Up to taki rasowy pop. Aha i jest jeszcze Cherry Lips Icon_razz2 które nie wiem czy traktować jako genialny jokesong i wtedy byłby może najlepszy z płyty czy jako kicz i bezguście ;P

Na ostatnią warto poświęcić więcej czasu, naprawdę jest dobra!!
- Boys Wanna Fight
- Bleed Like Me
- Right Between
- Bad Boyfriend
- Sex
- RUN BABY RUN!

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.10.2008 12:11 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #10
 
no dobra to udało misie przesłuchać drugi raz, ale to nie było przyjemne...
poprzednio moja klasyfikacja wyglądała tak:
1. Version 2.0 (1998)
...
...
2. Garbage (1995)
...
...
...
3. BeautifulGarbage (2001)
4. Bleed Like Me (2005)

po 4 dniach z Garbage wygląda tak: na czerwono zmiany Icon_mrgreen

1. Version 2.0 (1998)
...
...
2. Garbage (1995)
...
...
...
...
...

3. BeautifulGarbage (2001)
...
...

4. Bleed Like Me (2005)

z 4 płyty nie wybieram nic, jest po prostu tak równa i tak.. kiepska, że sobie daruję... Przykro mi, ale porównanie do dwóch pierwszych płyt to wg mnie ... <cenzura> Icon_mrgreen

sam nie wiem czy czekać na nową płytę czy może nie warto... Może lepiej od czasu do czasu sięgnąć po którąś z dwóch pierwszych płyt...?

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
13.10.2008 12:28 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Vig stated that Garbage is considering mid-2008 to begin making a fifth album, saying, "We're thinking about it...I think we're more interested in making something that's much more primal, dark and stripped down. Absolute Garbage is the postscript to chapter one. Whatever we do next will definitely be chapter two."

Jeśli to cię przekona, tak samo jak mnie przekonało, to czekaj ;]

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.10.2008 08:11 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #12
 
saferłel napisał(a):that's much more primal, dark and stripped down.
oki - będę czekał Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
13.10.2008 08:45 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
Yacy napisał(a):
saferłel napisał(a):that's much more primal, dark and stripped down.
oki - będę czekał Icon_wink2

Dokładnie - na tym miałem zaczepić wzrok. 5 dla ciebie Icon_mrgreen

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.10.2008 08:49 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
a mi się "Bleed Like Me" podoba Icon_smile2.
a "Why Do You Love Me" było u mnie 2 razy na pierwszym Icon_mrgreen .
13.10.2008 10:22 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości