Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Kultu
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 508
Dołączył: Dec 2014
Post: #121
RE: Mychartsowy Top Kultu
Cieszy mnie cała czołówka, a kolejność jest mniej istotna.
Cieszy liczba oddanych głosów.
In minus na pewno pozycja Pana Waldka, którego jestem w stanie słuchać 20 razy z rzędu raz za razem,
na plus Królestwo, bo spodziewałem się 2 głosów...
Z utworów popularnych dość nisko Gdy nie ma dzieci, ale to ograny radiowo numer,
a wręcz dla niektórych stacji radiowych jedyny kultowy... więc dobrze, że na mycharts
nie jest wyżej. Paradoksalnie... bo na forum, na którym single są raczej wynoszone na piedestał.
No i należę do grona osób, które nie rozumieją fenomenu Czarnych słońc, ale może
to grono nie jest tak wielkie, więc i gust mój pewnie odbiega od normy.
Z dużo Kultu się nasłuchałem w swoim czasie i teraz tak mam. Icon_wink2

I jak zwykle dziękuję za sprawne przeprowadzenie topu.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.02.2016 10:36 AM przez adameria.)
24.02.2016 10:34 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #122
RE: Mychartsowy Top Kultu
Dawałem "Polsce" 99% szans na sukces Icon_razz
a jednak ten 1% czasami się sprawdza.
Dzięki za wyniki.
24.02.2016 03:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #123
RE: Mychartsowy Top Kultu
Wow... mój numer jeden nie wygrał topu. To już drugi raz pod rząd. Co się dzieje z moim gustem? Icon_eek No ale tym razem było baardzo blisko.
Wraz z "Arahją" bardzo mocne podium, naprawdę odległe punktowo od całej reszty.
Pozycja "Hej, czy nie wiecie" myślałem że będzie trochę mocniejsza, to jeden z tych naprawdę KULTOWYCH utworów. Natomiast jeśli chodzi o "Czarne słońca" to myślałem że jestem bardziej oryginalny z tym nagraniem a tu nieźle zapunktowało nawet!
"6 lat później" było tak blisko mojej dziesiątki, ale niestety.

No w każdym razie dziękuję za ten top, tym bardziej, że natchnął mnie do powrotu do tworzenia własnego pełnego topu Kultu. Icon_biggrin

(24.02.2016 10:34 AM)adameria napisał(a):  Z utworów popularnych dość nisko Gdy nie ma dzieci, ale to ograny radiowo numer,
a wręcz dla niektórych stacji radiowych jedyny kultowy... więc dobrze, że na mycharts
nie jest wyżej. Paradoksalnie... bo na forum, na którym single są raczej wynoszone na piedestał.

Szczerze - są ludzie, którzy kochają ten kawałek? Icon_wink Dla mnie to taki Kultowy odpowiednik "Scenariusza dla moich sąsiadów" Myslovitz - utworu chyba kompletnie losowo wybranego do oklepywania w radiu przez długie lata.
(a tak swoją drogą
, dlaczego tak dziwnie przenosisz linie w postach? Wygląda to strasznie
dramatycznie)

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.02.2016 05:18 PM przez Dobromiera.)
24.02.2016 05:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 508
Dołączył: Dec 2014
Post: #124
RE: Mychartsowy Top Kultu
Artur.O napisał(a):(a tak swoją drogą
, dlaczego tak dziwnie przenosisz linie w postach? Wygląda to strasznie
dramatycznie)
To jest offtop, tak swoją drogą. Ja uważam, że tak się lepiej czyta.
Tobie nic do tego, bo to jest kwestią gustu.

Artur.O napisał(a):są ludzie, którzy kochają ten kawałek?
Popatrz sobie dobrze jeszcze raz na punktację tego utworu i...? Jest 12 punktów?
24.02.2016 08:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #125
RE: Mychartsowy Top Kultu
(24.02.2016 08:35 PM)adameria napisał(a):  To jest offtop, tak swoją drogą.
Skoro nie podoba ci się, że piszę nie na temat, to nie czytaj. Nikt ci nie każe.

(24.02.2016 08:35 PM)adameria napisał(a):  Popatrz sobie dobrze jeszcze raz na punktację tego utworu i...? Jest 12 punktów?
Serio? Patrzysz na głosy gościa który kompletnie nie słucha muzyki poza jednym podgatunkiem jakiejś rąbanki? XD To tak jakbym ja zagłosował w jakimś topie disco polo i ktoś by twierdził, że lubię jakiś utwór bo dałem go na 1. miejsce.

(zmieniłem ton na agresywny pod wpływem twojego posta)

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.02.2016 09:02 PM przez Dobromiera.)
24.02.2016 09:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 508
Dołączył: Dec 2014
Post: #126
RE: Mychartsowy Top Kultu
Na sebastosie też się mnie czepiałeś i mnie zaczepiałeś i m.in. dlatego stamtąd się wyniosłem prawie w 100%
(choć nie byłeś jedyny), więc może chociaż tutaj się odczep i pilnuj końca swojego noska.
Ja Ciebie nie zaczepiam i nie prowokuję. Nie podoba Ci się mój styl pisania, to nie czytaj. Icon_cool
Wiem, że znów odpiszesz i nie odpuścisz, bo należysz, do tej grupy osób, która musi mieć ostatnie zdanie,
więc odpisz sobie, wszyscy pokiwają głowami na "tak" albo na "nie" i zakończmy to przedstawienie,
które sam zacząłeś.

Jak rozumiem, nie wolno mi nic komentować, bo jak już nie ma się do czego przyczepić,
to można się przyczepić do tego, że ktoś łamie linijki albo przecinek stawia nie po Twojej myśli.
24.02.2016 11:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 645
Dołączył: Jun 2007
Post: #127
RE: Mychartsowy Top Kultu
Artur.O napisał(a):Szczerze - są ludzie, którzy kochają ten kawałek?
Gdybym miał ustawiać ulubione utwory Kultu to u mnie byłoby to pewnie podium. Jednak cenię go mniej niż lubię.
adameria napisał(a):In minus na pewno pozycja Pana Waldka
Dla mnie też. Jest to jeden z tych utworów, od których mnie odrzuca. Muzycznie, bo na text staram się nie zwracać uwagi (gdybym zwracał to odrzucałoby mnie jeszcze bardziej).
adameria napisał(a):Ja uważam, że tak się lepiej czyta.
Ja uważam, że tak się zdecydowanie gorzej czyta, ale to takie moje odczucie. Ale na pewno bardzo mi przeszkadza przy cytowaniu.
adameria napisał(a):Tobie nic do tego, bo to jest kwestią gustu.
Wyraził swoją opinię, co mu wolno. Sorry, ale uważam, że Twoja reakcja jest przesadzona. Swoją drogą nie podoba mi się nakręcanie spirali przez Was obu.
Artur.O napisał(a):Patrzysz na głosy gościa który kompletnie nie słucha muzyki poza jednym podgatunkiem jakiejś rąbanki?
Zagranie co najmniej niekulturalne w stosunku do TuneHunterza. A poza tym po pierwsze chyba musi słuchać i chociaż trochę lubić Kult skoro ustawił w kolejności 10 utworów (nie sądzę, żeby był takim maniakiem co ustawia wszystko niezależnie od tego czy mu się podoba czy nie). Po drugie natomiast jeszcze dwukrotnie ten utwór znalazł się w top 10.
adameria napisał(a):Jak rozumiem, nie wolno mi nic komentować
Wolno i dobrze, że coś takiego robisz.
25.02.2016 10:34 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #128
RE: Mychartsowy Top Kultu
kajman napisał(a):(gdybym zwracał to odrzucałoby mnie jeszcze bardziej)
tekst jest akurat największym plusem tego nagrania Icon_smile
25.02.2016 10:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 645
Dołączył: Jun 2007
Post: #129
RE: Mychartsowy Top Kultu
Dla mnie fatalny, zresztą w ogóle niewiele textów Kazika uważam za dobre. Ale Kult lubię za muzykę.
25.02.2016 06:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 994
Dołączył: Sep 2017
Post: #130
RE: Mychartsowy Top Kultu
Nie ma Jeźdźców?!

Radio Epsilon
28.02.2021 09:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 071
Dołączył: Dec 2009
Post: #131
RE: Mychartsowy Top Kultu
EVENo napisał(a):Nie ma Jeźdźców?!
Noo, nie ma też choćby "Śmierci poety". Poza tym w miarę OK, choć fajnie byłoby mieć też do dyspozycji "Tan", "Niejeden" czy "Poznaj swój raj". Dziwić może natomiast brak "Prosto" czy "Amnezji".

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.02.2021 09:25 PM przez neo01.)
28.02.2021 09:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #132
RE: Mychartsowy Top Kultu
u la la, już cztery nowe głosy
ja będę potrzebował chyba trochę więcej czasu
chociaż selekcja jest dość wąska i dość oczywista, przez co brakuje moich cichych ulubieńców

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
01.03.2021 05:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 930
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #133
RE: Mychartsowy Top Kultu
AKT! napisał(a):u la la, już cztery nowe głosy
Na mnie nie zwracaj uwagi, słucham gdy mam czas i ochotę, najczęściej z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem żeby później nie gnać z głosami.
Kult ułożyłem już w styczniu, przy czym nie wyłapałem, że jeszcze Bowie był przed nimi. Icon_wink

http://rateyourmusic.com/~meni
01.03.2021 06:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #134
RE: Mychartsowy Top Kultu
Skontrowałem zestaw ze swoim topem Kultu - ułożonym pod wpływem zabawy w Najsilniejszych a potem porzuconym - i największe braki dla mnie to "Grosstanz"/"Wielki taniec", "Patrz"̇, oraz... "Skazani" (perła ostatniego dwudziestolecia Kultu!). Dyskografia zespołu jest naprawdę bogata, więc w sumie można to wybaczyć, ale że naprawdę jest tylko jedna piosenka ze "Spokojnie", to wygląda po latach dziwnie...

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
01.03.2021 06:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #135
RE: Mychartsowy Top Kultu
mnie najbardziej brakuje "wróci wiosna, baronowo", aczkolwiek ten utwór jest dla mnie ważny głównie z pobudek sentymentalnych

oczywiście brakuje bardzo wielu najlepszych rzeczy kultu, natomiast z pierwszej dziesiątki są w zasadzie wszystkie (oprócz baronowej może faktycznie jeszcze śmierć poety), więc oddanie głosu nie było przesadnie skomplikowane
01.03.2021 06:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 879
Dołączył: Aug 2007
Post: #136
RE: Mychartsowy Top Kultu
Szkoda, że nie można zagłosować drugi raz Icon_razz

"Lubię chleb,więc sobie zjem.
I po brzuchu się poklepię." [K. Nosowska]
13.03.2021 11:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #137
RE: Mychartsowy Top Kultu
nie sądziłem, że mi się uda wykroić taką ładną dyszkę ze szczątkowymi propozycjami w puli ze "spokojnie" i obu części "taty kazika" oraz absencją kilku moich ulubionych, ale jestem bardzo zadowolony, zainspirowany nawet, żeby do kultu wrócić, ha!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
18.03.2021 02:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #138
RE: Mychartsowy Top Kultu
A to przy konkursie płyt nie wróciłeś?
18.03.2021 02:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #139
RE: Mychartsowy Top Kultu
wróciłem, stąd tu miałem łatwiej, ale teraz już wiem, do czego chcę wrócić, bo wtedy części słuchałem po raz pierwszy w całości

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
18.03.2021 04:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 994
Dołączył: Sep 2017
Post: #140
RE: Mychartsowy Top Kultu
Zestaw do głosowania:

6 lat później
Arahja
Baranek
Brooklyńska Rada Żydów
Celina
Czarne słońca
Czekając na Królestwo J.H.W.H.
Do Ani
Dziewczyna Bez Zęba Na Przedzie
Gdy Nie Ma Dzieci
Generał Ferreira (Rząd oficjalny)
Hej, czy nie wiecie
Jeśli zechcesz odejść - odejdź
Knajpa morderców
Komu bije dzwon
Krew Boga
Krew jak śnieg
Krutkie kazanie na temat jazdy na maxa
Lewe lewe loff
Największa armia świata wzywa cię
Panie Waldku, Pan się nie boi czyli lewy czerwcowy
Parada wspomnień
Piloci
Piosenka Młodych Wioślarzy
Piotr Pielgrzym
Po co wolność?
Polska
Twoje słowo jest prawdą
Wódka

---

Głosujecie na swoje Top 10 systemem eurowizyjnym 12-10-08-07-06-05-04-03-02-01 do mnie na PW do soboty 20 marca do godziny 19:00. Za swoje głosy otrzymacie po dwa punkty w programie lojalnościowym. Wyniki zostaną zaprezentowane w niedzielę 21 marca.

---

Zagłosowali: thestranglers, adameria, kajman, miszony, TuneHunterz, Yacy, Aro, marsvolta, Szymek79, Sundrajta, Rincewind, Tomekk, Lilian, Artur.O
Zagłosowali:
EVENo
meni
neo01
Dyfeomorfizm
ku3a
Gansenrozes
AKT!
obserw99
Miszon
stokrotka
Kuba1201
tomas585

Radio Epsilon
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.03.2021 08:11 PM przez EVENo.)
20.03.2021 05:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości