Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 19
Od tego notowania 7 punktów na obce propozycje.
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #41
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 19
kajman napisał(a):Sorry, nie czekam dłużej i zamykam głosowanie. W wynikach nie uwzględniam głosu kleschki.
Czy od razu musi być całe głosowanie nie ważne? Można było nie przyznać punktów atyście, którego nie było w zestawie i wziąść po uwagę tylko 9 propozycji. Jak widać niedopatrzenia się zdarzają nie tylko mi, bywa że nie ma czasu na poprawę głosu. Myślę, że warto dopisać taką opcję w regulaminie. Kolejność propozycji od A-Z również wskazana. Tak jest chyba wszystkim wygodniej. Nie wiem po co zmieniac układ?!

[Obrazek: kleschko.png]
11.01.2016 03:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 689
Dołączył: Jun 2007
Post: #42
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 19
kleschko napisał(a):Czy od razu musi być całe głosowanie nie ważne?
Takie przyjęliśmy zasady i tak były dotychczas egzekwowane z jednym wyjątkiem, ale wtedy było miejsce 11 podane).
kleschko napisał(a):wziąść po uwagę tylko 9 propozycji
Te poniżej błędu przesunąć w górę czy nie? I tak i tak trci na tym utwór, który mógłby być dziesiąty.
kleschko napisał(a):Myślę, że warto dopisać taką opcję w regulaminie.
Jestem przeciwny i myślę, że nie tylko ja. Natomiast możesz podać rezerwowe miejsce/a i w wypadku jakiegoś błędu przesunie się i będzie komplet.
kleschko napisał(a):Tak jest chyba wszystkim wygodniej.
Na czym polega ta wygoda? Ale jeżeli jest takie Twoje wyraźne życzenie to się dostosuję.
11.01.2016 07:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 128
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #43
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 19
kajman napisał(a):Jestem przeciwny i myślę, że nie tylko ja.
nie pamiętam i nie mogę znaleźć jakie było moje zdanie, ale teraz po kilku wątpliwościach byłbym za tym aby w przypadku błędu liczyć pozostałe pozycje, jest to mniejsze zło.
a kajman dlaczego jesteś przeciwny?

w regulaminie też nie widzę takiego punktu, ale wiadomo jak wyglądało tworzenie zasad, więc już sam nie wiem gdzie są te ostateczne Icon_smile2

mam nadzieję że mogę o to zapytać i nie musimy głosować na sposobem głosowania?

pytania mogłyby wyglądać tak:

1. czy w przypadku umieszczenia w "10" utworu, którego nie ma w "zestawie do głosowania", całe głosowanie uznaje się za nieważne?

przy założeniu, że więcej osób będzie na Nie (dla dotychczasowych zasad) ustalić trzeba co robimy z takim zestawem.
2. w przypadku gdy w "10" pojawi się błędny utwór, pozycje niższe:
a. zostają bez zmian
b. zostają przesunięte o jedną pozycję w górę, bez uzupełnienia pozycji nr 10,
c. zostają przesunięte o jedną pozycję w górę, z uzupełnieniem pozycji nr 10, gdy osoba głosująca podaje pozycję nr 11.

specjalnie piszę o jednym utworze, bo to ma być zasada w przypadku nieświadomego błędu, no i sporadycznie a nie co tydzień Icon_wink2
zdaję sobie sprawę, że będą wątpliwości do moich pytań, że nie wyczerpuje wszystkich możliwości, itd, ale od czegoś chciałem zacząć.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
11.01.2016 08:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 689
Dołączył: Jun 2007
Post: #44
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 19
Yacy napisał(a):dlaczego jesteś przeciwny?
Druga odpowiedź powyżej, poza tym były już takie sytuacje i głosy nie były uznawane.
A tak w ogóle w pierwszym poście wątku jest napisane
kajman napisał(a):Głosowanie, w którym oddano głosy na utwory nie znajdujące się w zestawie będą uznawane za nieważne.
Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem będzie umieszczanie jedenastego utworu dla zabezpieczenia. Wtedy w przypadku utworu, którego nie ma w zestawie nastąpi przesunięcie tych poniżej błędnego jedno miejsce w gorę i uzupełnienie dodatkowym. A jeżeli ktoś nie chce go umieścić ponosi ryzyko.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.01.2016 08:32 PM przez kajman.)
11.01.2016 08:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 128
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #45
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 19
kajman napisał(a):I tak i tak trci na tym utwór, który mógłby być dziesiąty.
czyli lepiej żeby traciły wszystkie i przede wszystkim głosujący?
kajman napisał(a):poza tym były już takie sytuacje i głosy nie były uznawane.
wiem i
Yacy napisał(a):teraz po kilku wątpliwościach byłbym za tym aby w przypadku błędu liczyć pozostałe pozycje, jest to mniejsze zło.
Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
11.01.2016 08:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #46
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 19
Yacy napisał(a):b. zostają przesunięte o jedną pozycję w górę, bez uzupełnienia pozycji nr 10,
myślę, że takie rozwiązanie byłoby optymalne
głosujący z góry nie zakłada, że popełni błąd tzn. zagłosuje na utwór spoza zestawu; więc dlaczego miałby podawać utwór rezerwowy?

[Obrazek: kleschko.png]
11.01.2016 09:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 689
Dołączył: Jun 2007
Post: #47
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 19
kleschko napisał(a):więc dlaczego miałby podawać utwór rezerwowy?
Tak na wszelki wypadek. Czy byłby z tym jakiś problem? A jeżeli nie chce to niech po prostu sprawdzi zgodność swoich propozycji z zestawem do głosowania.
11.01.2016 10:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #48
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 19
kajman napisał(a):A jeżeli nie chce to niech po prostu sprawdzi zgodność swoich propozycji z zestawem do głosowania.
Ok. Widzę, że jakiekolwiek sugestie nie są wskazane, nie drąże tematu.

[Obrazek: kleschko.png]
11.01.2016 11:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #49
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 19
cała dyskusja nie miałaby racji bytu, gdyby po prostu nie było zestawu do głosowania, często z błędami, czy niekompletnego..

a tylko Top 20 + poczekalnia + nowe propozycje.. i na ich podstawie każdy oddaje głosy.... po co ten beznadziejny alfabetyczny, albo i nie, zestaw do głosowania? ;/
11.01.2016 11:45 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 128
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #50
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 19
kleschko napisał(a):Ok. Widzę, że jakiekolwiek sugestie nie są wskazane, nie drąże tematu.
dokładnie tak samo pomyślałem

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
11.01.2016 11:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 192
Dołączył: Jul 2014
Post: #51
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 19
A ja mam odrębne zdanie w tym temacie. Ostatecznie moglibyśmy zaliczać takie głosy, które spełniają wymóg 7 pkt. na obce nowości! Tylko bez żadnych przesunięć czyli miejsce, które jest z błędem byłoby po prostu bez punktów. No chyba że uczestnik przedstawił dalsze pozycje tj. 11, 12, to wtedy spokojnie można by te piosenki przesunąć o jedną lokatę w górę (tak już wszak było w jednym przypadku). Icon_idea
12.01.2016 03:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #52
RE: Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 19
Można ten jeden błąd tylko tolerować jak to napisał Jacek.
Yacy napisał(a):2. w przypadku gdy w "10" pojawi się błędny utwór, pozycje niższe:
a. zostają bez zmian
b. zostają przesunięte o jedną pozycję w górę, bez uzupełnienia pozycji nr 10,
c. zostają przesunięte o jedną pozycję w górę, z uzupełnieniem pozycji nr 10, gdy osoba głosująca podaje pozycję nr 11.

Po namyśle jestem za opcją 2c.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.01.2016 04:22 PM przez thestranglers.)
12.01.2016 04:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 450 kajman 15 317 Dzisiaj 05:58 PM
Ostatni post: adameria
  Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 449 kajman 26 562 14.04.2024 06:11 PM
Ostatni post: kajman
  Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 448 kajman 33 741 13.04.2024 12:49 AM
Ostatni post: thestranglers
  Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 447 kajman 33 845 03.04.2024 05:19 PM
Ostatni post: stokrotka
  Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 446 kajman 24 859 24.03.2024 10:07 PM
Ostatni post: kajman
  Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 445 kajman 27 937 18.03.2024 12:41 PM
Ostatni post: stokrotka
  Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 444 kajman 25 1 102 10.03.2024 07:03 PM
Ostatni post: kajman
  Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 443 kajman 27 2 303 03.03.2024 10:47 PM
Ostatni post: kajman
  Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 442 kajman 29 1 139 26.02.2024 02:19 AM
Ostatni post: Sundrajta
  Mycharts Classic Top 20 - Notowanie 441 kajman 28 1 035 18.02.2024 07:40 PM
Ostatni post: Yacy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości