Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2015
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #41
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2015
7 A Second of June - Naughty Boy
Takie granie zaspokoi wszystkich fanów wysmakowanego, ambitnego i jednocześnie przebojowego nowofalowego zimnego grania. Sprawą oczywistą jest mrok tej piosenki, ale bezdyskusyjna jest jej przystępność i lekkość. To granie nie męczy, jak spora część mrocznego indie. Oczywiście nie muszę pisać, że mało kto zauważył ten kawałek. Niech plują sobie w bodę Ci, którzy nie posłuchają. Będą należeli do smutnej grupy ludzi, którzy nie zmierzyli się z potęgą tej pieśni.

6 Django Django - First Light
Znów powtarza się historia, gdy bardzo niepozorna załoga robi ze mną co chce wykorzystując już patenty z dawnych dziejów. Znamienne jest dla DD łatwe i bardzo sprytne z nowoczesnych technologii, co powoduje, że muzyka ma pełne płuca i sporo przestrzeni. Wypaliła mi się już nieco i stępiła finezja w porównywaniu do innych wykonawców, jaką miałem drzewiej, ale sądzę, że Panowie bardzo mocno siedzieli w latach , gdy nie było mnie na świecie. First Light jest skoczną psychodelią, tak uroczą, że życzę sobie na takowej na co dzień.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
14.01.2016 05:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #42
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2015
Lubię chyba bardziej ich Reflections ale ok że są tak wysoko. Apetyt rośnie Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.01.2016 05:26 PM przez thestranglers.)
14.01.2016 05:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #43
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2015
5 Hælos - Earth Not Above
Kilka piosenek i od razu część czujnych recenzentów okrzyknęła, że to nowe Portishead. Faktycznie sporo odniesień w muzyce Hælos można znaleźć. Earth Not Above jest bardzo wysoko podniesioną poprzeczką. Wszystko się tu klei i ma sens. Zarówno niesamowity, nieco duszny klimat, jak i genialna sekcja rytmiczna, świetne wokalizy oraz wyborne budowanie napięcia. O tym, czy okrzyknięcie załogi następcą wielkiej triphopowej ekipy jest uzasadnione przekonamy się już niebawem, kiedy światło dzienne ujrzy debiutancki album. Już widać, że nowy singiel „Pray” pozwala nam na podtrzymanie tej nadziei.

4 Skylar Spence - Affairs
Skylar Spence to tak naprawdę Saint Pepsi po zmianie nazwy. Nie wiem dlaczego miała miejsce zmiana nazwy, czyżby koncern produkujący napoje miał konszachty z czarnym? Jedno jest pewne udało się Amerykanom wejść na wyższe poziomy wtejemniczenia i na Prom King osiągnęli chyba szczyt swojej formy. Prawdopodobne jest, że więcej już nie osiągną, ponieważ zahaczają o geniusz. A powtarzanie geniuszu w 21 wieku jest dużą rzadkością (oby moje słowa się nie sprawdziły). Z pewnością o niego zahacza właśnie Affairs. Doskonała melodia zawieszona w nieco chillwave’owskim sosie i udało się osiągnąć rzecz epokową. Przepiękne.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
15.01.2016 05:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #44
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2015
3 MIAMIGO - Hard To Love

MIAMIGO to jeden z najlepszych debiutów roku. O ile nie najlepszy. Co ciekawe z perspektywy dotychczas przedstawionych piosenk i EPek jedna z najbardziej wszechstronnych. Hard To Love ma w sobie coś z klimatu zapomnianej formacji Horse (może z racji głosu Wokalisty), Irreversible jest psychodelicznym odjazdem z mocno rockowymi inklinacjami, Seeing Two jest pięknym popowym, słonecznym hitem, What I Want ma w sobie coś z INXS, Last Summer jest niezwykle nerwowym i nieco nawiedzonym kawałkiem a Opinions to kompletne wariactwo i odlot. Słowem MIAMIGO łączą w sposób optymalne wszystkie style, ale mocno naciskają na chłód syntezatorów, chwytliwe (genialne melodie) i ubogacanie rozmaitymi przeszkadzajkami. Hard To Love nie jest ich typową piosenką, ale wyjątkowo głęboką i wstrząsającą. W jednej z recencji ktoś napisał, że to jest it’s really fucking sexy – końcówka tej piosenki to potwierdza.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
15.01.2016 05:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #45
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2015
Cieszą dwa utwory Neon Indian w czołówce Icon_razz

[Obrazek: kleschko.png]
15.01.2016 06:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #46
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2015
2 Strange Names - I Can't Control Myself

Strange names dobijali się do mojego serca od jakiegoś czasu, ale tak naprawdę przebili włócznią to serce, gdy zagrali piosenkę stworzoną idealnie pode mnie. Piosenka mająca w sobie i melancholię i radość, mającą w sobie przebojowość i melodyjność, ale nie pozbawiona dojrzałości i refleksji. Można powiedzieć, że jest to pieśń bliska ideału.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
19.01.2016 08:35 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #47
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2015
Utwór Roku 2015 wg Dziobasa:

1. Last Dinosaurs - Evie

Piosenką roku jest kawałek już znanej doskonale ekipy. Wszyscy już zdążyli się oswoić z ich bardzo wakacyjną i słoneczną muzyką. Wrócili i po raz kolejny mnie urzekli. Chyba coraz bardziej ulegam ich twórczości, bo myślełem, że poprzedni krążek jest już końcem ich możliwości i już nie będą w stanie wykrzesać więcej tak doskonałych melodii. Otóż wykrzesali i zrobili to z jeszcze większą gracją. Po raz kolejny zachwycili typowymi dla nich i charakterystycznymi melodiami, zabujali świetnym gitarowym, nienarzucającym się sosem. Wszystko jest tu idealnie zrobione pod moje potrzeby. Piosenka jest ożywcza i pomimo wielu przesłuchań w ogóle nie jest w stanie się osłuchać. Z każdym następnym przesłuchaniem coraz bardziej mnie zachwyca i coraz mocniej chwyta. I ten piękny niedosyt na końcu… gigantyczny dziobasowy hit, który nie miał sobie równych.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
19.01.2016 08:36 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #48
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2015
Dziękuję wszystkim za komentarze i życzę miłego 2016 roku.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
20.01.2016 02:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #49
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2015
Od dłuższego czasu nie śledziłem twojej listy, więc sporo jest dla mnie rzeczy anonimowych. Numer jeden znam - zameldował się na mojej liście przez parę tygodni. Neon Indian to jak dla mnie powrót roku. A reszta w sporej części do nadrobienia, na pewno ukryły się tu jakieś perły. Icon_biggrin

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
20.01.2016 05:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #50
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2015
nie znam całej pierwszej piątki - do nadrobienia!
20.01.2016 05:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2023 dziobaseczek 10 152 21.01.2024 10:42 AM
Ostatni post: Szymek79
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2022 dziobaseczek 12 457 26.01.2023 07:17 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2021 dziobaseczek 9 710 11.01.2022 06:48 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2020 dziobaseczek 12 1 027 14.01.2021 02:58 PM
Ostatni post: thestranglers
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2019 dziobaseczek 40 5 868 22.01.2020 10:09 AM
Ostatni post: Dobromiera
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2018 dziobaseczek 62 6 415 15.01.2019 09:23 PM
Ostatni post: AKT!
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2017 dziobaseczek 39 5 937 11.02.2018 02:58 PM
Ostatni post: Dobromiera
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2016 dziobaseczek 32 11 853 11.01.2017 02:47 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2014 dziobaseczek 54 22 601 10.01.2015 06:44 PM
Ostatni post: Kordian
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2013 dziobaseczek 77 26 533 24.01.2014 12:54 PM
Ostatni post: dziobaseczek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości