Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2015
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #21
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2015
dokładnie, największa skarbnica My Charts... foch Icon_razz2
30.12.2015 05:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #22
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2015

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
31.12.2015 06:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #23
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2015
dziobaseczek napisał(a):79 The Maccabees - Spit It Out
miejsce w Top100 jak najbardziej zasłużone, choć nie wiem czy nie powinno o wyższe lokaty walczyć Icon_wink
31.12.2015 07:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #24
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2015
dziobaseczek napisał(a):jaki tam foch Ja się nie gniewam. Tylko się dziwię, że w takiej ilości nie sposób znaleźć nic frapującego.
Żle się wyraziłem. Sporo rzeczy nie znam, albo nie pamiętam. Z tej ostatniej dwudziestki kojarzę tylko
dziobaseczek napisał(a):80 Bloodflower - Run
79 The Maccabees - Spit It Out
78 Disclosure - Omen ft. Sam Smith
73 Blackbird Blackbird - More Beautiful
70 Andy Burrows - See A Girl
Icon_frown

Od pocątku podsumowania uzbierało by się na Top 20. Zrób playlistę z tego podsumowania na SpotifyIcon_idea

[Obrazek: kleschko.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.12.2015 08:43 PM przez kleschko.)
31.12.2015 08:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #25
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2015
thestranglers napisał(a):The Maccabees - Spit It Out

miejsce w Top100 jak najbardziej zasłużone, choć nie wiem czy nie powinno o wyższe lokaty walczyć

Powinno. Moim skromnym zdaniem dużo lepsze chociażby od Disclosure, które jest o oczko wyżej.

dziobaseczek napisał(a):61 Sundara Karma - Flame
A to mniej więcej na takiej pozycji, na jakiej powinno być.
31.12.2015 09:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #26
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2015
Rincewind napisał(a):Powinno. Moim skromnym zdaniem dużo lepsze chociażby od Disclosure, które jest o oczko wyżej.

są takie dni, że chętnie bym dał wszystko exequo na 1 Icon_smile
kleschko napisał(a):Zrób playlistę z tego podsumowania na SpotifyIcon_idea
rozważę takie rozwiązanie
thestranglers napisał(a):miejsce w Top100 jak najbardziej zasłużone, choć nie wiem czy nie powinno o wyższe lokaty walczyć
faktycznie nieco pokrzywdzony kawałek Icon_sad Ale moje serce należy do nich
A tu coraz wyżej - coraz piękniejsza muza i krwawiące serce

----------------------------
Miejsca 60-51
----------------------------
60 The Maccabees - Something Like Happiness
59 Pr0files - I Know You Still Care
58 Toro Y Moi - Empty Nesters
57 ZIBRA - Heartache
56 FMLYBND - Letting Go
55 Smallpools - Karaoke
54 Work Drugs – Nicholas
53 CRUISR – Go For It
52 Lisbon - I Don't Know
51 Neon Indian - The Glitzy Hive

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
01.01.2016 06:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #27
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2015
dziobaseczek napisał(a):56 FMLYBND - Letting Go
jak już zauważyłeś u mnie zrobili jeszcze większą karierę Icon_wink
dziobaseczek napisał(a):60 The Maccabees - Something Like Happiness
pewnie jak i Rince wyżej cenię wspomniane wyżej Spit It Out
01.01.2016 07:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #28
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2015
thestranglers napisał(a):pewnie jak i Rince wyżej cenię wspomniane wyżej Spit It Out
nie dziwię się
thestranglers napisał(a):jak już zauważyłeś u mnie zrobili jeszcze większą karierę
zauważyłem Icon_smile

50 Night Riots – BACK TO YOUR LOVE
Skoczne melodyjne indie z nieco tanecznymi inklinacjami – małżowiny otwarte na oścież!
49 Tear Council - My Car
Oni jeszcze będą Icon_smile
48 Charlion — FIRE
Charlion reprezentują bardzo udany nurt wskrzeszający nieco przymierający gitarowy pop z naleciałościami typowo Amerykańskiego rocka w klimacie Incubus. Piosenka mogłaby być rewelacyjnym uzupełnieniem którejś późniejszej płyty Kalifornijczyków.
47 St. Lucia - Dancing On Glass
Teledysk odzwerciedla znakomicie naturę Świętoszka. Chłop oblepiony symetrycznymi figurami i jednocześnie szukający dźwięków w kielichach kwiatów. Od kilku lat doskonale kamuflował się jako pomagier i szlifier. A tu wreszcie odciął pępowinę i zaczął być odrębny. Cóż, że to już nuta, która ktoś kiedyś powiedział? Radości nadal sporo. Pożycz, proszę mi swoich okularów!
46 Her Magic Wand - Everything At Once
Kiedyś był taki zespół Pixies i pewnie znali go doskonale muzycy Her Magic Wand. Oczywiście nikt nie zaprzeczy, że znali też kilka znakomitych ekip władających biegle instrumentami klawiszowymi. Mi dokonania Her Magic Wand bardzo przypominają nieco Gloritone. Zapomnianą nieco gitarową załogę. Everything At Once jest niewątpliwie ich opus magnum.
45 That's Nice – Holyday Ft Josh Moriarty
Nazwa zespołu mówi wszystko – to jest miłe. Niech łukiem mijają tę załogę zagorzali miłośnicy death metalu i agresywnego techno. Tu jest pełen wakacyjny luz i jeden wielki uśmiech. Do tego dodam, że to po prostu rewelacyjna piosenka. Tylko tyle i aż tyle.
44 NZCA LINES - New Atmosphere
Przyznam się, że nie rozumiem początkowej sentencji – może dlatego, że jest po francusko – wiem natomiast, że stanowi ona doskonałe preludium do tego najeżonego elektroniką bardzo monumentalnej kompozycji. Pomnikowe jest tu niemalże wszystko. Począwszy od dusznego teledysku (dosłownie) aż po kroczące syntezatory i piękny śpiew Michaela Lovetta.
43 Pompeya - Pasadena
Pompeya to jedna z moich ulubionych ekip indie rockowych. Przede wszystkim ze względu na nieprzeciętny talent do komponowania świetnych melodii. Pasadena jest jedną z nich. Do tego nieco orientalny smaczek i aura unosząca się nad tym kawałkiem. Przepyszne. Pępki są naprawdę ważne Icon_smile.
42 Zibra – ECLIPSE
Zibra to wywrotowcy, którzy dobrze wiedzą, że same wywroty w 21 wieku oraz samo rozrabianie dźwiękami nie wystarcza. Eclipse jest najlepszą piosenką – bo najbardziej przebojową i najbardziej wyważoną. Nie brakuje Depeszowskiego mroku, ale też jest sporo z punkowej zadziorności spod znaku The Damned. Kawałek jest perfekcyjny – bo jest niemalże doskonały w swoich proporcjach.
41 All Tvvins - Darkest Ocean
All Tvvins zaskoczyli mnie zupełnie, choć właściwie nie powinni. Udowadniają bowiem, że muzyka gitarowa potrafi być porywająca. Warunkiem jest nie eksponowanie na siłę dźwięku gitar tylko umiejętne wywarzenie proporcji pomiędzy ścianą dźwięku, rytmem, harmoniami wokalnymi i melodią. Panowie uzyskali przepis już dobrze znany ale jednak kluczowy do osiągniecia sukcesu w 2015 roku.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
01.01.2016 07:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #29
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2015
Zibra tu, Zibra tam. Kilka EP-ek na koncie i z każdej jakiś potencjalny hit. Jeden z ciekawszych debiutów 2015.
02.01.2016 12:10 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #30
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2015
a ja grałem tylko Paris i jakoś mnie tamto nie wzięło... może niepotrzebnie zarzuciłem ich temat? Icon_rolleyes
02.01.2016 01:45 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #31
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2015
40 Niia - Body
Niia to niewiasta, której muzyki słuchanie jest niezbędne do normalnego egzystowania w szalonym świecie pełnym agresji i presji. Piosenka sama w sobie jest bolesnym wyzwaniem i krzykiem wypowiedzianym najmocniej, jak się dało. Ale mimo wszystko bardzo kojącym.
39 Foals - Lonely Hunter
Przepiękna piosenka, które słuchanie to wielka sprawa. Z każdej płyty tej załogi można wyłuskać takie perły. Foals są wielcy i chyba nikt już nie ma wątpliwości. Choć gdy przypomnę sobie ich początki to w życiu nie powiedziałbym, że dojdą do punktu, do którego doszli.
38 Scavenger Hunt - Till I See A Sign
Scavenger Hunt jest zupełnie nie z tej krainy, urwała się z czasów mojej młodości. I dlatego tez ukradła moje serce. Till I See A Sign to piosenka marzenie – wyrwana żywcem z lat 80/90. To wtedy tworzono piękne piosenki, które z nieco naiwną nostalgią wspominam dziś. Czy one były lepsze? Nie, one były wtedy – w innych okolicznościach. Pewnie Scavenger Hunt w 2045 będę słuchał z taką sama rozkoszą, z jaką słucham dziś Amy Grant. Pod warunkiem, że dożyję tego roku.
37 Mating Ritual - Moonlight
To jest najdziwniejszy kawałek z czołówki roku 2015. Zaczyna się plemiennym wyciem i w tym nieco plemiennym klimacie pozostaje do końca. Utwór jednak nie jest polowaniem na rekord Guinessa a świetnym przebojem. Posiadającym bardzo udany pomysł i wykonanie. Cytując klasyka z filmu – gość jest walnięty, ale tylko świry są coś warte.
36 Glowbug - Webs
Glowbug już na debiucie powiedzieli: My tu jeszcze wrócimy. Wrócili z mocnym przytupem. Bardzo zbliżyli się do stylistyki zapomnianego już nieco Idiot Pilot. Momentami niemalże ich odwzorowują. Nawet w Webs, który w gruncie rzeczy jest przesympatycznym i słonecznym utworem – i tu znalazło się miejsce na charkoty i dziwne krzyki. Brawo za świetny come back.
35 MIAMIGO - Irreversible
Oni jeszcze będą Icon_smile. Irreversible był dowodem, że to nie Horse 21 wieku, ale rasowa rockowa załoga.
34 Mirror Talk - 1/M/T
O mały włos przeoczyłbym tę genialną kompozycję, gdyby nie Rincewind. To, że disco potrafi być piękne dowiedziono już wielokrotnie – nie będę zatem odkrywczy twierdząc, że wykonano to po raz kolejny. Tym razem za serce chwyta noworomantyczna lekkość i słodycz i doskonały głos. Piosenki nie powstydziłby się żaden artysta.
33 LANY - Someone Else
Oni jeszcze będą Icon_smile
32 Prinze George - Upswing
Bajeczna zabawa elektroniką. Jakże ubogie były czasy, gdy człowiek był skazany tylko na żywe instrumenty. Współczuję załogom punkowym, że byli skazani na trzy instrumenty. Kiedyś sam bym nie uwierzył w to co piszę. Dziś słucham Upswing i nie wierzę własnym uszom. Jak piękny i sugestywny można wytworzyć klimat za pośrednictwem wygenerowanych dźwięków. Potęga przestrzeni. Poezja.
31 Big Black Delta - It's Ok
Oni jeszcze będą Icon_smile. Electric Light Orchestra żyje – wstrząsająca piosenka o bardzo smutnym przesłaniu.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
03.01.2016 07:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #32
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2015
dziobaseczek napisał(a):34 Mirror Talk - 1/M/T
mam na plejce już jakiś czas Icon_wink
dziobaseczek napisał(a):Z każdej płyty tej załogi można wyłuskać takie perły. Foals są wielcy i chyba nikt już nie ma wątpliwości.
muszę sprawdzić tytuły przy kolejnym odsłuchu LP Icon_lol
03.01.2016 07:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #33
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2015
30 MONAKR - Diamond
Oni jeszcze będąIcon_smile

29 FINS! – Out of Sight
Czy Fins! będą kimś więcej niż dostarczyciele jednego hita? Trudno wyrokować, być może tak, być może nie. Prawdę poznamy na początku 2016, gdy światło dzienne ujrzy ich debiutancki krążek. Ale jakie to będzie miało znaczenie, że za 5 lat jedyną osobą pamiętającą o nich będę ja, skoro Berlińczycy kompletnie mnie powalili tym przepięknym, bajecznym kawałkiem. I będę miał do czego wracać już do końca moich dni, gdy będę miał cięższy dzień.

28 Night Panther - Desire
Kordian ratuje mi muzyczne życie w takich rejonach muzycznych. Posłuchajcie, jak blisko doskonałości jest tej piosence. Jak bardzo łatwo można byłoby ją przyporządkować jakiejś zasłużonej załodze z lat 80. Czuć tutaj niesamowite pokłady przestrzeni już zarezerwowanej dla ekip z naszego czasu. Na taką produkcję wtedy mogli sobie pozwolić nieliczni. Najważniejsza jest piosenka – a ta powala. Szczególnie końcówka.

27 Paperwhite – Pieces
Paperwhite to taki Wilson Phillips 21 wieku. Genialne melodie, świetne bogate brzmienia, soczyste wokalizy i przedni klimat. Wszystko się trzyma tutaj kupy i jednocześnie jest niebywale świeże. Pieces jest wspaniałym popowym kawałkiem, który w latach 90 pewnie podbił by niejedną listę przebojów.

26 LA Priest - Oino
Był kiedyś utwór roku na dziobasowej w wykonaniu Late Of The Pier, ale zespół już nie istnieje, bo kostuchna dosięgnęła bębniarza. LA Priest kontynuują świetne tradycję zapoczątkowane przez ten niesamowicie obiecujące trio.

25. The Wombats - Greek Tragedy
Oni jeszcze będą Icon_smile

24 Lo-Fi-Fnk - Pirate Radio
Teledysk Roku. Zdecydowanie. Genialnie zrobiony obraz kręcony oczami uzależnionego przez smartfony młodego człowieka wyjeżdzającego na wakacje. Ostatecznie nie wiemy, czy zdążył na samolot Icon_smile Lo-Fi-Fnk wracają w zupełnie nowym obliczu, zrzucili posępne maski i zaczęli grać pogodne taneczne piosenki. Jak dla mnie bomba, ponieważ stylistyka się zmieniła a poziom nadal jest świetny. Dobry artysta stworzy dobrą piosenkę nawet na grzebieniu.

23 Editors - Life Is A Fear
Editorsi już mają status wielkiej załogi i nic nie muszą nikomu udowadniać. Mimo to robią to nadal. Life is fear porywa niesamowicie pięknym i sygestywnym klimatem. To jeden z ich najlepszych piosenke, choć bardzo mocno korzystający z dokonań innych wykonawców. Nie przeszkadza mi, że stylistycznie już ktoś wystosował taki manifest. Interesuje mnie to, że pięknie ulokował się w moim sercu. Przepiękne.

22 Zola Blood - Pieces of the day

Zola Blood grają mroczny i cięższy pop. W przypadku Pieces of the day pojawia się jak na nich całkiem sporo światła. Oczywiście to granie, które nadal bardzo intryguje sugestywnym klimatem i mrokiem, ale refren jest zaskakująco przebojowy. Generalnie broni się w tym utworze sposób budowania napięcia. Do końca pulsuje podskórnym nerwem – momentami ma się wrażenie, że piosenka za chwilę wybuchnie a jednak kontrastuje z canto dość liryczny refren. Końcówka nie pozostawia złudzeń, że już wybuchu nie będzie – ale dawno nie słyszałem tak pięknej i dostojnej pieśni.

21 Skylar Spence — I Can't Be Your Superman
Oni jeszcze będą Icon_smile. Świetny kawałek i jakże mylący wstęp.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
03.01.2016 09:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #34
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2015
20 Crozet - Harbor
Ta piosenka jest żywcem wyciągnięta z lat 80 tych. Tak naprawdę, to nie powstydziłby się jej np. Mr Mister czy Def Leppard. Tu nawet perkusja jest stylizowana na retro. Na nic byłaby stylizacja, jeśli piosenka nie byłaby dobra. A tu mamy z przepieknym utworem, który zawładnął mną do cna. Stąd wysokie miejsce w podsumowaniu roku. To po prostu doskonała piosenka.

19 Big Black Delta - RCVR (featuring Debbie Gibson)
O ludziach typu Jonathan Bates mówi się, że mają łeb jak sklep. Jest to przykład prawdziwego artysty, którego nie opuszczają pomysły i inwencja nawet na minutę. Udowadniał to już wielokrotnie i nadal utrzymuje fanów w tej świadomości. RCVR jest najeżony masą niesamowitych dźwięków i robi niesamowite wrażenie. Do tego zauważyć należy, że moc tego utworu to w dużej mierze nieco retrospektywna otoczka. Absolutna bomba.

18 Neon Indian - Slumlord Rising
Oni jeszcze będą Icon_smile

17 Wolfside - Dreamgirl
Kolejny bajeczny przebój dziobasowy, który właściwie przeszedł zupełnie niezauważony. Przestałem się dziwić, że ludziska nie sięgają po takie piosenki – ponieważ nie jest łatwo wyłowić ich z morza innych. Natomiast ten kto śledzi dobre kanały muzyczne w internecie zawsze coś znajdzie dla siebie. I wyłowi tę przecudnej urody pieśń. Pieśń, której siłą jest oczywiście bajeczna melodia, pięknie zarysowany nostalgiczny klimat. Prześliczne.

16 Grimes - REALiTi
Grimes to już zjawisko. Ta niepozorna filigranowa dziewoja dokonuje na naszych oczach rzeczy zupełnie niebywałych. Mało kto potrafi tak brawurowo balansować między liryzmem i szaleństwem. REALiTi jest kawałkiem popowym mającym sporo z dokonań Madonny, ale oczywiście nie da się ukryć, że Pani Ciccone może takiej finezji w dniu dzisiejszym tylko pozazdrościć. Chciałbym , by tak brzmiał każdy popowy utwór. Żywię tylko nadzieje z pełnego krążka wyłowię jaką perełkę na tym poziomie.

15 Swim Deep - Namaste
Swim Deep robią niesamowitą robotę i zaczynają uchodzić przez fachowców za wielka nadzieję muzyki poprockowej. Doskonale wskrzeszają bripopowe tradycje i maczają je w nieco psychodelicznym sosie. Namaste broni się pięknie w zalewie indie grania, ze względu na fakt, że autorzy pozostawili w niej ślad iskry bożej.

14 Last Dinosaurs – Apollo
Oni jeszcze będą Icon_smile

13 MONAKR - Calling Out
Czułem od początku, że w takich wielkich kompozycjach muszą maczać palce ludzie, którzy mają już parę piosenek na swoim koncie. Czuć bowiem bardzo zdrową rutynę i wyczucie, które trudno posiąść tylko na lekcji muzyki. Przestrzeń tej piosenki jest tak wielka, że właściwie można ją podawać w kilometrach sześciennych. Jest dojrzałość dużo wieksza niż w przypadku Hey Champ, jest piękna melodia i potęga aranżacji. Jest to kolejny dowód, że efekty elektroniczne są w stanie nadać piosence zupełnie nowy wymiar. No i ten piękny niedosyt – kawałek jest przecież tak krótki . Poezja.

12 Memory Flowers - Cartwheels
Memory Flowers to kolejna wielka nadzieja muzyki rockowej. Bardzo mocno przypominają zupełnie zapomnianych The Judybats. Każdy fan indie pamięta w latach 90 co oni z nielicznymi potrafili wyprawiać. Jak rozrywali duszę pięknymi, wręcz bajecznymi piosenkami. Mam głęboka nadzieję, że będą starali się iść w ich kierunku i wydaje się, że mają na to papiery. Cartwheels jest po prostu niebotyczna. Trochę szkoda, że nie załapała się do top 10 – ale nie zmiania to faktu, że na słowa uznania zasługują oraz na to, by śledzić nadal ich poczyniania.

11 Pr0files - Get It Up
Żadko zdarza mi się, by piosenka była moją obsesją. Ten kawałek zawładnął mną zupełnie na pewnym etapie, największą zadrą był niesamowity rytm tej piosenki. Kawałek kroczy dostojnie i bajecznie lawiruje to między mrocznym dekadenckim popem a niemalże dyskotekowym drivem. W okolicach 2:30 utwór zupełnie wymyka się twórcom z ręki i tak powstaje jeden z najlepszych popowych kawałków ostatnich lat. Utwór oczywiście z racji dużego ładunku mroku przepadł zupełnie.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.01.2016 09:18 PM przez dziobaseczek.)
08.01.2016 09:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #35
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2015
dziobaseczek napisał(a):25. The Wombats - Greek Tragedy
chyba akurat trochę za wysoko jak dla mnie
dziobaseczek napisał(a):23 Editors - Life Is A Fear
sam nie wiem czemu bardziej mi się podoba Ocean Of Night, może żebym zobaczył sens? Icon_lol
dziobaseczek napisał(a):18 Neon Indian - Slumlord Rising
pukają do mojego top40
dziobaseczek napisał(a):16 Grimes - REALiTi
dla mnie bardziej z Flesh Without Blood sprawiła że zakołysał świat Icon_wink
09.01.2016 03:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #36
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2015
10 The Wombats - Emoticons

Wombaty, szynszyle i dziobaki – to trzy najlepsze zwierzęta i najmądrzejsze. Wombaty nie potrafią zadziwiać. Lata lecą, płyty, single a oni nadal zachwycają świeżością swoich utworów. Nadal świetnie się bawią. Muzyka, która wychodzi spod ich instrumentów nie jest wybitnym, przełomowym zmieniającym bieg historii pomnikiem. To po prosty świetnie zagrana, zaśpiewana, wyprodukowana, przebojowa kopalnia przebojów. Emoticons jest jednym z najlepszych piosenek, jakie stworzyli. Jeden z kawałków, do których wracanie jest czystą przyjemnością.

9 Neon Indian - Annie

Od początku wiedziałem, że najlepszym i najbardziej wygranym chillwave’owskim wykonawcą jest Alan Palomo. Ponieważ jego wczesne kompozycje były najbardziej brawurowe i nosiły znamiona nieskończącego się potencjału. Nie pomyliłem się, Night School jest dziełem niesamowitym. Jest to bowiem coś w stylu hołdu dla wszelkiej maści odmian Disco, w szczególny sposób np. Italo (przynajmniej ja to tak odczuwam). Rzecz jasna wszystko spowija typowa dla Neon Indian kwasowa otoczka i ponadprzeciętne linie melodyczne. Slumlord Rising powala piekną impresją na wstępie i kompletnie bajecznym refrenem. Street level ma w sobie coś z Toro Y moi, The Glitzy Hive ociera się o stylistykę Prince’a, Techno Clique brzmi, jakby zostało współtworzone gdzieś wespół z gromadkę Hiphopowców, Dear Skorpio Magazine jest kompletnie zwariowaną piosenką o potężnym potencjale komercyjnym a Bozo jest kwaśny, jak z debiutu. No i Ania – jeden z lepszych popowych piosenek w ich wykonaniu.

8 Möscow çlub - Celine Feat Amanda Akerman (Alpaca Sports)

Japończycy też potrafią grać świetną muzykę i nie koniecznie to musi być jazgot w stylu Melt Banana. Möscow çlub działają na wyobraźnię sentymentalnego wychowanka lat 80/90. Celine bowiem uderzają w najpiękniejszą nutę przywołując najpiękniejsze noworomantyczne melodie. Wszyscy się pukali w czoło, gdy widzieli moje zachwyty nad biegnącą w stronę Jasona Kylie – tu mamy tę samą analogię. Gdy słucham takiej śliczności – aż chce mi się krzyczeć z radości. Przyznam się, że dawno nie słyszałem tak wzruszającej i ślicznej piosenki. Ne wiem jaka w tym zasługa Alpaca Sports ale wiem, że Japończycy na dobre zagościli w moim sercu.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
12.01.2016 06:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #37
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2015
dziobaseczek napisał(a):9 Neon Indian - Annie
jak najbardziej popieram choć skala Twojego uwielbienia do pozazdroszczenia Icon_wink
12.01.2016 09:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #38
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2015
Jeżeli chodzi o Neon Indian, to jak najbardziej jest to jeden z większych plusów ubiegłego roku. Jednak w tekście pojawiły Ci się pewne nieścisłości. Po pierwsze tytuł ich ostatniego albumu to "Vega Intl. Night School", a nie samo "Night School". Po drugie nie ma takiego utworu jak "Slumlord Rising". Właściwy tytuł to wyłącznie samo "Slumlord", a "Slumlord Rising" to tytuł filmiku, który jest videoclipem do tego utworu.
13.01.2016 12:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #39
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2015
Rincewind napisał(a):Jeżeli chodzi o Neon Indian, to jak najbardziej jest to jeden z większych plusów ubiegłego roku. Jednak w tekście pojawiły Ci się pewne nieścisłości. Po pierwsze tytuł ich ostatniego albumu to "Vega Intl. Night School", a nie samo "Night School". Po drugie nie ma takiego utworu jak "Slumlord Rising". Właściwy tytuł to wyłącznie samo "Slumlord", a "Slumlord Rising" to tytuł filmiku, który jest videoclipem do tego utworu.
Rincewind - dziękuję za czujność.
thestranglers napisał(a):jak najbardziej popieram choć skala Twojego uwielbienia do pozazdroszczenia
Icon_wink

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
13.01.2016 08:33 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #40
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2015
lubię suspens Twoich podsumowań, no i oczywiście czekam na czołówkę Icon_smile
13.01.2016 09:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2023 dziobaseczek 10 152 21.01.2024 10:42 AM
Ostatni post: Szymek79
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2022 dziobaseczek 12 457 26.01.2023 07:17 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2021 dziobaseczek 9 710 11.01.2022 06:48 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2020 dziobaseczek 12 1 027 14.01.2021 02:58 PM
Ostatni post: thestranglers
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2019 dziobaseczek 40 5 868 22.01.2020 10:09 AM
Ostatni post: Dobromiera
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2018 dziobaseczek 62 6 415 15.01.2019 09:23 PM
Ostatni post: AKT!
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2017 dziobaseczek 39 5 937 11.02.2018 02:58 PM
Ostatni post: Dobromiera
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2016 dziobaseczek 32 11 853 11.01.2017 02:47 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2014 dziobaseczek 54 22 601 10.01.2015 06:44 PM
Ostatni post: Kordian
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów - Podsumowanie roku 2013 dziobaseczek 77 26 533 24.01.2014 12:54 PM
Ostatni post: dziobaseczek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości