Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Notowanie 99 z 3.10.08
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Notowanie 99 z 3.10.08
Ten tydzień na mojej liście był wyjątkowo szczęśliwy dla dwóch osób: Jacke White'a i Evy Cassidy. No i bardzo dobry dla Strachów na Lachy.
Jack pojawił się na mojej liście w dwóch wcieleniach. Raconteurs z Rich kid blues był już na krawędzi wylotu, ale listę zapostował mrsap i skorzystali z tego wskakując na podium. A z kolej JW w duecie z Alicią Keys zadebiutowali najwyżej, bo aż na miejscu. Utwór z nowego Bonda powalił mnie totalnie i nawet nie przeszkodził w tym drażniący wokal. Ale klimaty w Another way to die są niesamowite no i perkusja w niektórych momentach to po prostu bomba.
Natomiast Eva zadebiutowała na liście łącznie z poczekalną aż w czterech piosenkach. Wprawdzie tylko dwie weszły od razu do Top50, ale to jednak jest bardziej aż niż tylko, szczególnie, że trzeciej z nich zabrakło naprawdę bardzo niewiele. Najwyżej bo na 13 zadebiutował absolutny klasyk czyli Summertime, który zaskoczył mnie dziwną jak na ten utwór pulsacją. Poza tym udało się dostać do Top50 My love is like a red rose, a niewiele zabrakło Blue eyes crying in the rain. A jeśli dodać, że jeden utwór był w poczekalni wcześniej, to wynik jest imponujący.
Dziesiątkę zamykają dwa utwory SnL. A skoro dla A my nie chcemy uciekać stąd jest to powrót do 10, a dla znajdującym się tuż za nim Zamknij wszystkie drzwi to absolutny debiut. Wysłuchałem tego drugiego utwory, gdy już przesłuchania do mojej listy były w bardzo zaawansowanej fazie i spodobał mi się co najmniej tak, jak utwory, które właśnie wtedy słuchałem (gdyby nie to, zostałby odłożony na kolejny tydzień). Ciekawe jakie wrażenie zrobi na mnie wersja bez Renaty.
No dobrze, ale trzeba wspomnieć w końcu także o nowym liderze. Ale jaki on tam nowy. Jeszcze w zielone gramy już nieraz było na szczycie i dokonało tego ponownie, chociaż Raconteurs bardzo mocno naciskało.
O dwóch nowościach, które od razu trafiły do Top10 już wspominałem, ale jeszcze jest trzecia, której udało się zająć od razu 7 miejsce. Nawet dla ciekawości przesłuchałem wersję ojca z grupą Breakout, ale nie umywa się do tego, co uczynił jego syn wsparty damskim wokalem. Czarno-czarny film został zaaranżowany oszczędnie, ale zarazem perfekcyjnie.
Dziwne, że przy takim natłoku nowości w ścisłej czołowce znalazł się jeszcze utwór spośród tych będących już w moim zestawieniu, który zadebiutował w Top10. A udało się scoverowanemu utworowi kolejnego klasyka polskiego bluesa. Przyznam się jednak, że o tym, że Przyjdź do mnie dwa jest utworem Martyny dowiedziałem się bodajże wczoraj.
Oprócz 8 nowości w 50 (i następnych 11 w poczekalni) na liście są też 2 powroty. Pierwszy z nich powrócił znacznie wyżej niż był przed wypadkiem. No cóż, ale Sit and wonder nie tylko w porównaniu z dwoma pozostałymi znanymi mi utworami z ostatniej płyty Verve. Tuż za nim utwór, który trafił do mnie dzięki stavangerovi. W zasadzie słuchamy nieco innej muzyki, ale ostatnio to już drugi utwór, który poznałem dzięki niemu. I nie dziwię się zupełnie, że u niego The final truth zadebiutowała od razu na szczycie, chociaż u mnie tylko na 20.
Peter Gabriel w zasadzie zawsze jest gwarantem dobrej jakości, chociaż nie wszystkie jego utwory trafiają na moją listę. Jednak Whole thing, chociaż trochę poczekał na swoją kolej, to jak już zaskoczył, to przeskoczył poczekalnię bez problemu.
Ostatnia nowość jakby nie w moich klimatach i wiele nie brakowało, abym nie zdecydował się jej poznawać po kiepskim poprzednim ich utworze. Jednak Strange Animal mnie do siebie przekonał, chociaż tak do końca to też nie od razu.
Tym razem odpuszczę sobie komentowanie najwyższych skoków, szczególnie że łatwo je zauważyć po kolorze, ale mimo tego, że też kolor jest widoczny napiszę o tym, że Eraserhead i What if, ale one na to zasługują, gdyż podobnie jak wspomniana wcześniej Eva nie załapały się do Top50 z powodu tabunu innych nowości.
1. 3. 38 JESZCZE W ZIELONE GRAMY - Raz Dwa Trzy
2. 4. 6 RICH KID BLUES - The Raconteurs
3. 1. 24 SUMMERS LOST - Hurt
4. 2. 57 TO CO NIENAZWANE - Anna Maria Jopek
5. N. 1 ANOTHER WAY TO DIE - Jack White & Alicia Keys
6. 8. 12 DOWN TO EARTH - Peter Gabriel
7. N. 1 CZARNO-CZARNY FILM - Jean Lubera & Piotr Nalepa
8. 11. 5 PRZYJDŹ DO MNIE DWA - Elżbieta Adamiak
9. 12. 20 A MY NIE CHCEMY UCIEKAĆ STĄD - Strachy na Lachy
10. N. 1 ZAMKNIJ WSZYSTKIE DRZWI - Strachy na Lachy & Renata Przemyk
11. 5. 4 EVERYTHING COMES TO YOU - Peter Gabriel & Richard Evans & Joji Hirota & Sevara Nazarkhan & Sinead O Connor & Guo Yue
12. 6. 17 LOVE ME LIKE A RIVER DOES - Melody Gardot
13. N. 1 SUMMERTIME - Eva Cassidy
14. 9. 53 ZRÓB CO MOŻESZ - Anna Maria Jopek
15. 7. 7 WAR - Judas Priest
16. 20. 6 CAPE COD KWASSA KWASSA - Vampire Weekend
17. 18. 10 ZA PIERWSZĄ CHMURĄ - Maryla Rodowicz
18. 17. 3 ALL NIGHTMARE LONG - Metallica
19. P. 2 SIT AND WONDER - The Verve
20. N. 1 THE FINAL TRUTH - Lunatic Soul
21. 15. 58 NIE ZABIJAJ - Katarzyna Groniec
22. 19. 3 I WILL WRITE PEACE ON YOUR WINGS AND YOU WILL FLY OVER THE WORLD - Sleepmakeswaves
23. 13. 78 THE FUNERAL - Band Of Horses
24. 16. 22 CHROMOLĘ - Waglewski Fisz Emade
25. 27. 4 TOUNKA - Rokia Traore
26. 25. 59 M.I.A. - Avenged Sevenfold
27. 22. 9 ARA BATUR - Sigur Ros
28. 21. 6 NOCNY SUFIT - Maryla Rodowicz
29. 48. 14 ONE DAY YOU WILL TEACH ME TO LET GO OF MY FEARS - Sleepmakeswaves
30. N. 1 WHOLE THING - Francis Bebey & Alex Faku & Tim Finn & Peter Gabriel & Karl Walllinger & Andy White
31. 31. 32 A LITTLE PIECE OF HEAVEN - Avenged Sevenfold
32. 30. 6 FIRST LIGHT - Moonspell
33. 47. 5 COME ALIVE - Foo Fighters
34. 41. 6 TO TAME A LAND - Dream Theater
35. 24. 10 I IDOLIZE YOU - Lizz Wright
36. 35. 7 POLSKA MIŁOŚĆ - Raz Dwa Trzy
37. 29. 10 JEST CUDNIE - Maryla Rodowicz
38. 36. 34 WITCH'S BREW - Peter Cincotti
39. 33. 12 MED SUD I EYRUM - Sigur Ros
40. 39. 25 LYRA - Kate Bush
41. 49. 20 WIERSZ O PŁACZU - Stare Dobre Małżeństwo
42. N. 1 MY LOVE IS LIKE A RED ROSE - Eva Cassidy
43. 37. 4 PIGEON DRUMMER - No-Man
44. N. 1 STRANGE ANIMAL - Sparks
45. P. 2 AGAIN - Fuel
46. 38. 14 J SMITH - Travis
47. 40. 2 UMMADELIC - Hipgnosis
48. 32. 18 THE LOTUS EATER - Opeth
49. 42. 2 W CZYICHŻE RĘKACH BYŁEM MANEKINEM - Digitalllove
50. 43. 50 ANESTHETIZE - Porcupine Tree


poczekalnia:
46. SHOCK & AWE - Tribe after Tribe
BLUE EYES CRYING IN THE RAIN - Eva Cassidy
ERASERHEAD - Pendragon
WHAT IF - Cog

CEMETERIES IN LONDON - Coldplay
BĄDŹ JAK METEOR BĄDŹ JAK BŁYSKAŃCE - Made in Poland
44. NOW - Mates of State
PIERWSZY DZIEŃ RESZTY NASZEGO ŻYCIA - Anna Maria Jopek
MARMELADE FIRES - Mum
IF YOU'RE OUT THERE - John Legend
VACUITY - Gojira

45. BATCAT - Mogwai
LIFE EXPENTANCY - Klone
BURDEN - Opeth
AKT MIŁOSNY ALBO ŻYCIE - Stare Dobre Małżeństwo
50. SPRÓBUJ MÓWIĆ KOCHAM - Anna Maria Jopek
I CIĄGLE WIDZĘ ICH TWARZE - Hedone
PORCELAIN HEART - Opeth
CHAIN OF FOOLS - Eva Cassidy
DEVOUR - Shinedown
SOMEWHERE - Eva Cassidy
JUNGLE DRUM - Emiliana Torrini

ZBAWICIEL DIESEL - Lao Che
LETTER FROM GOD TO MAN - Dan Le Sac Vs Scroobius Pip
JEJ PORTRET - Anna Maria Jopek & Bogusław Mec
SWEETEST ANGEL - Jonatha Brooke

FUNKY BAHIA - Sergio Mendes & Will.I.Am & Sideah Garrett
BUDZIĆ SIĘ I ZASYPIAĆ Z TOBĄ - Dorota Miśkiewicz
GOLIATH - The Mars Volta
HOME - Immanu El
LONESOME TRAVELLER - Anita Lipnicka & John Porter
ABOUT LOVE AND INDIFFERENCE - The Niro
BLESSED - Fady Maalouf
THE BLIND WALK OVER THE EDGE - Fear My Thoughts
CONSPIRE - Antimatter
SIEDMIU NIE ZAWSZE WSPANIAŁYCH - Lao Che

leżakownia (całkiem spora, ale jak sobie pomyślę, co by się działo na liście, gdyby jej nie było... to żal mi tylko Anoushki bo była już tak blisko Top50)
10. SENAMOU - Angelique Kidjo & Amadou & Mariam
14. BREAKFAST ON THE MORNING TRAM - Stacey Kent
23. CITIZEN / SOLDIERS - 3 Doors Down
26. MYSTERIOUS WAYS - Angelique Kidjo
28. GOODNITE - Melody Gardot
34. SING FOR THE SUBMARINE - REM
EASY - Anoushka Shankar & Karsh Kale & Norah Jones
FIGHTING FOR A LOST CAUSE - Antimatter
NUDE - Radiohead

nieszczęśliwa 666:
STILL NOT OVER YOU (GETTING OVER ME) - Michael McDonald
REACTION - Dead Letter Circus
02.10.2008 09:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #2
 
Ale notowanie!
kajman napisał(a):5. N. 1 ANOTHER WAY TO DIE - Jack White & Alicia Keys
Nie mam jeszcze tego utworu w dobrej jakości...
kajman napisał(a):7. N. 1 CZARNO-CZARNY FILM - Jean Lubera & Piotr Nalepa
I u Ciebie najwyżej. Icon_wink2 Na razie!
kajman napisał(a):10. N. 1 ZAMKNIJ WSZYSTKIE DRZWI - Strachy na Lachy & Renata Przemyk
Ja chyba wolę wersję z Grabażem. Na dwa utwory się nie zdecyduję, więc muszę się na coś zdecydować. Icon_wink2
kajman napisał(a):13. N. 1 SUMMERTIME - Eva Cassidy
Wiedziałem!
kajman napisał(a):30. N. 1 WHOLE THING - Francis Bebey & Alex Faku & Tim Finn & Peter Gabriel & Karl Walllinger & Andy White
Czułem, że kiedyś się pojawi! [Ale ten Peter ma przyjaciół. Icon_wink2 ]
kajman napisał(a):42. N. 1 MY LOVE IS LIKE A RED ROSE - Eva Cassidy
Początek.
kajman napisał(a):44. N. 1 STRANGE ANIMAL - Sparks
Trzy razy na razie słyszałem i mimo, że lepszy od Dobrego, to wokal i tak mnie wkurza.
kajman napisał(a):WHAT IF - Cog
IF YOU'RE OUT THERE - John Legend
VACUITY - Gojira
JUNGLE DRUM - Emiliana Torrini
Nic mi nie mówią Ci wykonawcy!
kajman napisał(a):SWEETEST ANGEL - Jonatha Brooke
Szkoda, że się pojawiła bo nie wiem czy u mnie się utrzyma.
kajman napisał(a):BUDZIĆ SIĘ I ZASYPIAĆ Z TOBĄ - Dorota Miśkiewicz
Tego też nie mam w dobrej jakości...
02.10.2008 10:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
abd3mz napisał(a):1. Ale notowanie!
kajman napisał(a):5. N. 1 ANOTHER WAY TO DIE - Jack White & Alicia Keys
Nie mam jeszcze tego utworu w dobrej jakości...
kajman napisał(a):7. N. 1 CZARNO-CZARNY FILM - Jean Lubera & Piotr Nalepa
I u Ciebie najwyżej. Icon_wink2 Na razie!
kajman napisał(a):10. N. 1 ZAMKNIJ WSZYSTKIE DRZWI - Strachy na Lachy & Renata Przemyk
Ja chyba wolę wersję z Grabażem. Na dwa utwory się nie zdecyduję, więc muszę się na coś zdecydować. Icon_wink2
kajman napisał(a):13. N. 1 SUMMERTIME - Eva Cassidy
Wiedziałem!
kajman napisał(a):30. N. 1 WHOLE THING - Francis Bebey & Alex Faku & Tim Finn & Peter Gabriel & Karl Walllinger & Andy White
Czułem, że kiedyś się pojawi! [Ale ten Peter ma przyjaciół. Icon_wink2 ]
kajman napisał(a):42. N. 1 MY LOVE IS LIKE A RED ROSE - Eva Cassidy
Początek.
kajman napisał(a):44. N. 1 STRANGE ANIMAL - Sparks
Trzy razy na razie słyszałem i mimo, że lepszy od Dobrego, to wokal i tak mnie wkurza.
kajman napisał(a):2. WHAT IF - Cog
IF YOU'RE OUT THERE - John Legend
VACUITY - Gojira
JUNGLE DRUM - Emiliana Torrini
Nic mi nie mówią Ci wykonawcy!
kajman napisał(a):3. SWEETEST ANGEL - Jonatha Brooke
Szkoda, że się pojawiła bo nie wiem czy u mnie się utrzyma.
kajman napisał(a):5a. BUDZIĆ SIĘ I ZASYPIAĆ Z TOBĄ - Dorota Miśkiewicz
Tego też nie mam w dobrej jakości...
1. No fakt, sam byłem w szoku.
5. Jeżeli nie zapomnę to wrzucę na chomika. Tylko napisz czy na mojego czy na Twojego. To samo z Dorotą.
7. Ale moje notowanie jest z tego tygodnia, a neon.ki i Twoje z zeszłego, więc nawet to najwyżej jest dyskusyjne.
10. Wersji z Grabażem nie znam. Jeżeli będzie porównywalnie dobra, to... nie wiem, co zrobię.
13. A ja tydzień temu tylko przypuszczałem. Zresztą wtedy żadna się nie przebiła. A teraz już wiem, że przynajmniej jedna się nie przebije.
30. A ja nie. Chyba dwa tygodnie trzymałem trochę na siłę, bo nie mogło zaskoczyć.
42. Nie wiadomo. Ale pewnie trochę w górę jeszcze pójdzie.
44. A ja nie zauważyłem niczego szczególnego w wokalu.
2. Trochę dziwne przynajmniej jeżeli chodzi o Johna. Chyba był w zestawie do głosowania. Ale do tej pory mnie nie zachwycał, a w ostatnim utworze z Andre 3000 mocno wkurzył. Ten momentami brzmi Gabrielowato.
A już w ogóle dziwię się, że nie znasz Gojiry. To taki wielki japoński potwór.
3. Mówi się trudno. Ostatnio strasznie dużo rzeczy się u Ciebie nie utrzymuje.
03.10.2008 12:49 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
"Sit And Wonder" wraca. Świetnie! Znakomity kawałek.
Chociaż na tym forum jestem chyba jednym z nielicznych, którym "Love Is Noise" bardziej się podoba. Icon_lol Komu jeszcze?
03.10.2008 09:10 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Niezłe przemeblowanie Icon_smile2 Z tych nowości które znam, najbardziej pasuje mi 20. Ale te które mnie cieszą najbardziej i tak wylądowały w poczekalni Icon_wink2 Ciekawe czy bliżej im będzie do "nieszczęśliwej 666" czy "szczęśliwej 50"... Tylko skąd tą Gojirę wytrzasnąłeś, bo u mnie jeszcze do trzydziestki jej przecież daleko Icon_wink2 A w "szczęśliwej" szczególnie miło prezentuje się tym razem kolor zielony Icon_smile2

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
03.10.2008 10:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
1981 napisał(a):"Sit And Wonder" wraca. Świetnie! Znakomity kawałek.
Chociaż na tym forum jestem chyba jednym z nielicznych, którym "Love Is Noise" bardziej się podoba. Icon_lol Komu jeszcze?
Nie jestem pewien, bo Sit and wonder jest tylko na 3 listach, a Love na dużo więcej.
03.10.2008 10:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
wspaniałe podium!
tylko jedna AMJ w dziesiatce! Icon_eek2
"Another Way To Die" jest super. u mnie tez chyba juz teraz zadebiutuje.
03.10.2008 01:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Fajnie, że tak wszyscy chwalą Anothery Way, musi być naprawdę dobre. W sumie w ciemno mogę chyba strzelić, że cieszy mnie ich pozycja na twojej liście Icon_razz2
Strachy podbijają listę, ale to ten numer, który już gdzieś komentował i mi się nie podobał tak bardzo by wejść na listę. Widać, że nawet jeśli doceniam jakiś Polski zespół to i tak za rzeczy inne niż reszta Icon_razz2 Powrót Sit And Wonder....spokojnie...stać ich na podium. A co mi tam, mogę mówić co chcę Icon_smile Foo Fighters pnie się w górę. Moja duma Icon_razz2 Miłe zaskoczenie mnie spotkało w związku z Sparks. Naprawdę niezły ten zespół jest. Mają w sobie tyle energii i wariactwa, że Strange Animal to znakomity koktajl wzmacniający. Doceniony przez ciebie jak widać.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
03.10.2008 01:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
p.u.r.h. napisał(a):1. Niezłe przemeblowanie Icon_smile2
2. Z tych nowości które znam, najbardziej pasuje mi 20.
3. Ale te które mnie cieszą najbardziej i tak wylądowały w poczekalni Icon_wink2 Ciekawe czy bliżej im będzie do "nieszczęśliwej 666" czy "szczęśliwej 50"...
4. Tylko skąd tą Gojirę wytrzasnąłeś, bo u mnie jeszcze do trzydziestki jej przecież daleko Icon_wink2
5. A w "szczęśliwej" szczególnie miło prezentuje się tym razem kolor zielony Icon_smile2
1. Przez grzeczność nie zaprzeczę. Icon_wink2
2. A które znasz.
3. Cogowi pewnie do 50, chociaż u mnie to nigdy nic nie wiadomo.
4. Wszystko przez sklerozę i sentyment. Godzilla to ulubiony bohater filmowy z dzieciństwa (zaraziłem nim także syna), więc chciałem sprawdzić, co to jest, a kiedy przeglądałem zbiory do przesłuchania, zapomniałem, że tylko dlatego go ściągnąłem. Za tydzień powędruje do leżakowni (ale na specjalnych prawach), chyba że...
5. No to jest odmioana, bo ostatnio podobał Ci się niebieski.
03.10.2008 07:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
ku3a napisał(a):1. wspaniałe podium!
2. tylko jedna AMJ w dziesiatce! Icon_eek2
3. "Another Way To Die" jest super. u mnie tez chyba juz teraz zadebiutuje.
1. Jak zwykle. Icon_mrgreen
2. Sam jestem w szoku, ale przy takiej nawale rewelacyjnych utworów coś musiało się nie załapać.
3. Jak już złapałem dobrą wersję, to od razu mnie wzięło.
03.10.2008 07:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
saferłel napisał(a):1. Fajnie, że tak wszyscy chwalą Anothery Way, musi być naprawdę dobre.
2. W sumie w ciemno mogę chyba strzelić, że cieszy mnie ich pozycja na twojej liście Icon_razz2
3. Strachy podbijają listę, ale to ten numer, który już gdzieś komentował i mi się nie podobał tak bardzo by wejść na listę.
4. Widać, że nawet jeśli doceniam jakiś Polski zespół to i tak za rzeczy inne niż reszta Icon_razz2
5. Powrót Sit And Wonder....spokojnie...stać ich na podium. A co mi tam, mogę mówić co chcę Icon_smile
6. Foo Fighters pnie się w górę. Moja duma Icon_razz2
7. Miłe zaskoczenie mnie spotkało w związku z Sparks. Naprawdę niezły ten zespół jest.
8. Mają w sobie tyle energii i wariactwa, że Strange Animal to znakomity koktajl wzmacniający. Doceniony przez ciebie jak widać.
1. Nie wszyscy, trafiłem także na kilka krytycznych opinii.
2. Mam nadzieję, że nie będziesz musiał się z tego stwierdzenia wycofywać.
3. Cóż, mówi się trudno.
4. Jeżeli ja doceniam polskiego wykonawcę to tylko i wyłącznie za to, że jego nagranie jest lepsze od zagranicznych. A to uważam za świetne. Ciekawe, że oprócz AMJ pozostała polszczyzna w czołowce to są covery.
5. Akurat jak tak patrzę na moje zestawienie, to tak dużo jest utworów, które stać na podium, że nawet połowa tego nie wykorzysta.
6. I słusznie. Jak dla mnie zdecydowanie najlepszy ze znanych mi ich utwór.
7. Niezły (rzekłbym nawet że znacznie więcej niż niezły) to jest utwór. Poza tym znam tylko koszmarne Good morning, więc odczucia mam mięszane.
8. Można tak to określić, ale te stwierdzenia zdecydowanie bardziej pasują mi do Dorsza przylądkowego.
03.10.2008 07:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #12
 
kajman napisał(a):5. Jeżeli nie zapomnę to wrzucę na chomika. Tylko napisz czy na mojego czy na Twojego. To samo z Dorotą.
Nie robi mi to różnicy. Może wrzuć na swojego. [Dzięki!]
kajman napisał(a):7. Ale moje notowanie jest z tego tygodnia, a neon.ki i Twoje z zeszłego, więc nawet to najwyżej jest dyskusyjne.
W takim razie napiszę, że u Ciebie najwyżej zadebiutowało. Icon_wink2
Cytat:10. Wersji z Grabażem nie znam. Jeżeli będzie porównywalnie dobra, to... nie wiem, co zrobię.
Chyba muzyka jest ta sama i tylko podmieniono wokal.
kajman napisał(a):2. Trochę dziwne przynajmniej jeżeli chodzi o Johna. Chyba był w zestawie do głosowania
Nie pamiętam wszystkich nazw wszystkich artystów, których utwory przesłuchiwałem. Szczególnie jeśli zrobili średnie wrażenie.
Nie pamiętam, żeby Godzilla coś śpiewała. Icon_wink2
ku3a napisał(a):tylko jedna AMJ w dziesiatce! Icon_eek2
A tylko dwie w 50.
03.10.2008 07:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #13
Re: Notowanie 99 z 3.10.08
abd3mz napisał(a):
kajman napisał(a):7. Ale moje notowanie jest z tego tygodnia, a neon.ki i Twoje z zeszłego, więc nawet to najwyżej jest dyskusyjne.
W takim razie napiszę, że u Ciebie najwyżej zadebiutowało. Icon_wink2
ciągle piszecie nieprawdę, bo jakkolwiek by na to nie patrzeć, najwyżej jest jednak u mnie Icon_mrgreen .

a to zmobilizowało mnie do napisania też wreszcie komentarza.

kajman napisał(a):O dwóch nowościach, które od razu trafiły do Top10 już wspominałem, ale jeszcze jest trzecia, której udało się zająć od razu 7 miejsce. Nawet dla ciekawości przesłuchałem wersję ojca z grupą Breakout, ale nie umywa się do tego, co uczynił jego syn wsparty damskim wokalem. Czarno-czarny film został zaaranżowany oszczędnie, ale zarazem perfekcyjnie.
mhm, zgadzam się, chociaż w pierwszej chwili wydawało mi się, że muzycznie tamta wersja będzie lepsza. zanim jednak utwór sie skończył, zmieniłam zdanie.

Bezapelacyjnie najbardziej cieszę się z miejsca 7 i 8, ale te są również znakomite:
kajman napisał(a):1. 3. 38 JESZCZE W ZIELONE GRAMY - Raz Dwa Trzy
9. 12. 20 A MY NIE CHCEMY UCIEKAĆ STĄD - Strachy na Lachy
29. 48. 14 ONE DAY YOU WILL TEACH ME TO LET GO OF MY FEARS - Sleepmakeswaves
42. N. 1 MY LOVE IS LIKE A RED ROSE - Eva Cassidy
a przy okazji - aż mi się nie chce wierzyć, że to jeszcze nie zostało napisane, ale prawidłowo to ta róża jest podwójnie czerwona Icon_smile2 .

kajman napisał(a):30. N. 1 WHOLE THING - Francis Bebey & Alex Faku & Tim Finn & Peter Gabriel & Karl Walllinger & Andy White
a tą piosenkę akurat akurat na płycie mniej lubię.

Szkoda Maryli i Sigura....

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
04.10.2008 12:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #14
 
Cytat:5. N. 1 ANOTHER WAY TO DIE - Jack White & Alicia Keys
Ta-dah! Jedyny utwór z obecnego notowania, który naprawdę mi się podoba Icon_wink2

U mnie ciągle w górę i wkrótce pewnie w top 40, bo podoba mi się coraz bardziej Icon_smile2
Polecam teledysk - dużo daje w odbiorze utworu.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
04.10.2008 01:34 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #15
 
neon.ka napisał(a):ciągle piszecie nieprawdę, bo jakkolwiek by na to nie patrzeć, najwyżej jest jednak u mnie Icon_mrgreen .
Icon_redface2 :roll:
neon.ka napisał(a):a przy okazji - aż mi się nie chce wierzyć, że to jeszcze nie zostało napisane, ale prawidłowo to ta róża jest podwójnie czerwona Icon_smile2 .
Icon_redface2 Icon_wink2
aaktt napisał(a):Polecam teledysk - dużo daje w odbiorze utworu.
Icon_lol [Ciekawe co kajman na to odpisze. Icon_wink2 ]
04.10.2008 12:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
Re: Notowanie 99 z 3.10.08
neon.ka napisał(a):
abd3mz napisał(a):
kajman napisał(a):7. Ale moje notowanie jest z tego tygodnia, a neon.ki i Twoje z zeszłego, więc nawet to najwyżej jest dyskusyjne.
W takim razie napiszę, że u Ciebie najwyżej zadebiutowało. Icon_wink2
ciągle piszecie nieprawdę, bo jakkolwiek by na to nie patrzeć, najwyżej jest jednak u mnie Icon_mrgreen .
2. Bezapelacyjnie najbardziej cieszę się z miejsca 7 i 8, ale te są również znakomite:
kajman napisał(a):1. 3. 38 JESZCZE W ZIELONE GRAMY - Raz Dwa Trzy
9. 12. 20 A MY NIE CHCEMY UCIEKAĆ STĄD - Strachy na Lachy
29. 48. 14 ONE DAY YOU WILL TEACH ME TO LET GO OF MY FEARS - Sleepmakeswaves
42. N. 1 MY LOVE IS LIKE A RED ROSE - Eva Cassidy
3. a przy okazji - aż mi się nie chce wierzyć, że to jeszcze nie zostało napisane, ale prawidłowo to ta róża jest podwójnie czerwona Icon_smile2 .
kajman napisał(a):30. N. 1 WHOLE THING - Francis Bebey & Alex Faku & Tim Finn & Peter Gabriel & Karl Walllinger & Andy White
a tą piosenkę akurat akurat na płycie mniej lubię.
Szkoda Maryli i Sigura....
7. Pamiętałem, że u Ciebie było bardzo wysoko, ale zaufałem Sebastianowi i przyjąłem, że u mnie jest wyżej.
2. Aż 4 utwory w moim Top10 uważasz za znakomite. Icon_biggrin3 Bardzo mnie to cieszy.
42. Icon_redface2 Poprawię.
30. A u mnie na 2 z 4 poznanych, a jak byłoby w kontekście całej płyty to nie wiem.
04.10.2008 03:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
aaktt napisał(a):Polecam teledysk - dużo daje w odbiorze utworu.
Jeżeli teledysk może mi coś dać w odbiorze utworu, to oznacza, że ten utwór musi być bardzo kiepski. Jeżeli muzyka nie potrafi obronić się sama, to oznacza, że jest niewarta słuchania. To tak jakbyś powiedział, że widok jedzenia poprawia jego walory smakowe.
04.10.2008 03:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #18
 
kajman napisał(a):7. Pamiętałem, że u Ciebie było bardzo wysoko, ale zaufałem Sebastianowi i przyjąłem, że u mnie jest wyżej.
Misie ta szóstka po prostu w głowie odwróciła...

Ja jednak podziękuję za Dorotę [ściągam płytę], ale z Jacka nie. Icon_smile2
04.10.2008 03:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #19
 
kajman napisał(a):
aaktt napisał(a):Polecam teledysk - dużo daje w odbiorze utworu.
Jeżeli teledysk może mi coś dać w odbiorze utworu, to oznacza, że ten utwór musi być bardzo kiepski. Jeżeli muzyka nie potrafi obronić się sama, to oznacza, że jest niewarta słuchania. To tak jakbyś powiedział, że widok jedzenia poprawia jego walory smakowe.
Oczywiście, że poprawia! Dla mnie każdy detal ma znaczenie! Oczywiście, że zdecydowanie milej je się jedzenie, które jest estetyczne wizualnie! Tak samo milej słucha się piosenki, która ma dobry teledysk i przez to budzi miłe skojarzenia, czy kupuję płytę lub książkę, która ma ładną okładkę! Niepoświęcanie uwagi tym detalom to co najmniej ignorancja! Icon_surprised

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
04.10.2008 03:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #20
 
Coraz bardziej przekonuję się, że nie masz szacunku do opinii innych...
04.10.2008 03:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości