Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MOJA LISTA - notowanie 130 wrzesień 2008
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 500
Dołączył: Mar 2008
Post: #1
MOJA LISTA - notowanie 130 wrzesień 2008
NOTOWANIE 130 WRZESIEŃ 2008

  1. 09 02 METALLICA - THE DAY THAT NEVER COMES
  2. 02 02 KINGS OF LEON - SEX_ON_FIRE
  3. 05 03 THE AUTOMATIC - STEVE MCQUEEN
  4. 04 02 SLIPKNOT - PSYCHOSOCIAL
  5. 01 03 THE VERVE - LOVE IS NOISE
  6. 06 05 THE LAST SHADOW PUPPETS - THE AGE OF THE UNDERSTATEMENT
  7. N- 01 SCARS ON BROADWAY - WORLD LONG GONE
  8. 03 04 THE LAST SHADOW PUPPETS - STANDING NEXT TO ME
  9. 12 02 THE RACONTEURS - MANY SHADES OF BLACK
  10. N- 01 THE LAST SHADOW PUPPETS - MY MISTAKES WERE MADE FOR YOU
  11. 08 03 PRIMAL SCREAM - CAN'T GO BACK
  12. 07 03 WEEZER - PORK AND BEANS
  13. 13 06 BULLETS FOR MY VALENTINE - HEARTS BURST INTO FIRE
  14. 10 04 THE SUBWAYS - ALRIGHT
  15. 15 03 THE FUTUREHEADS - WALKING BACKWARDS
  16. N- 01 JACK WHITE AND ALICIA KEYS - ANOTHER WAY TO DIE
  17. 11 05 SCARLETT JOHANSSON - FALLING DOWN
  18. 14 05 THE RACONTEURS - SALUTE YOUR SOLUTION
  19. N- 01 OASIS - THE SHOCK OF THE LIGHTNING
  20. N- 01 BIFFY CLYRO - MOUNTAINS
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.07.2011 04:18 PM przez marsvolta.)
02.10.2008 02:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 500
Dołączył: Mar 2008
Post: #2
RE: MOJA LISTA - notowanie 130 wrzesień 2008
O Nowościach:

SCARS ON BROADWAY - WORLD LONG GONE

Czy doczekamy się kolejnej płyty Systemu. Jak na razie nie wygląda to najlepiej bo zespół zawiesił działalność, a na dodatek Daron Malakian i Serj Tankian nagrali świetne płyty poza swoimi macierzystymi zespołami. Scars on Broadway Malakiana to kolejny dowód na to, że on był mózgiem SOAD i choć w żaden sposób nie chce umniejszając roli tego drugiego, to gołym okiem widać, że płyta Scars, aż kipi od pomysłów i nowych fantastycznych piosenek. Pierwszy singiel nie do końca mi się podobał natomiast World Long Gone od razu wpadło mi w ucho. Trochę bardziej przypomina System i to może to. Mocna zwrotka, ale od razu przebojowy i zabójczy, a potem kapitalny refren. Bardzo mi się podoba, ale do pierwszego chyba nie dojdzie. Taka jest teraz konkurencja!

THE LAST SHADOW PUPPETS - MY MISTAKES WERE MADE FOR YOU

O Last Shadow Puppets już trochę pisałem wcześniej. Teraz powracają z trzecim singlem z jak dla mnie rewelacyjnej pierwszej płyty duetu. Nie wiem może jest w tym jakiś haczyk, ale po mimo swej prostoty te piosenki trafiają od razu. I choć pisałem o tym wcześniej dla minie Alex Turner jest fenomenem na wielką skalę i jeżeli nic się nie stanie i dalej będzie trzymał taki poziom to po latach będzie można go porównać do wielkich muzyków na wyspach, a jest to na pewno możliwe.

JACK WHITE AND ALICIA KEYS - ANOTHER WAY TO DIE

Piosenka z Bonda. Zawsze bardzo lubiłem Chrisa Cornella i jak dowiedziałem się, że będzie on autorem nowej piosenki do Bonda to bardzo się ucieszyłem. W końcu poprzednie piosenki w wykonaniach Garbage i Sheryl Crow były fajne. No może Madonna trochę dała się ponieść i nie miało to już swojego klimatu. Dlatego strasznie byłem zawiedzony „You Know My Name” to nie było to na co czekałem. Dlatego gdy usłyszałem, że teraz zrobi to Jack White (bo Amy nie da rady), to nie byłem już tak entuzjastycznie nastawiony do całego pomysłu. Na dodatek Alicia Keys? Jednak jak się okazało tym razem wyszło świetnie i jak słucham singla i oglądam teledysk to zastanawiam się dlaczego miałem wątpliwości czy mu się uda. Przecież Jack gra muzykę jak z przed czterdziestu lat na okrągło, a ona pomimo tego chwyta pozostaje śwież naładowana pomysłami i przebojowości. Nie inaczej jest tym razem na dodatek ta orkiestra w tle i tek klimat James Bonda. Wszystko jest w tym utworze oddane z zachowaniem idealnych proporcji. W końcu nowy wizerunek Bonda doczekał się piosenki z prawdziwego zdarzenia.

OASIS - THE SHOCK OF THE LIGHTNING

Nie czekałem na ich nową płytę bo w cuda nie wierze i wiem, że najlepsze lata mają już za sobą. Takie utwory jak Supersonic, Shakermaker czy Live Forever są po prostu niedoścignione. Ale może można nagrać album na miarę (What's the Story) Morning Glory ? to było by łatwiejsze zadanie bo debiut jest z innej półki. Może i można, ale oni tego raczej nie zrobią bo zwiastujący nową płytę singiel „Shock Of The Lightning” jest fajnym utworem najlepszym jaki nagrali od lat, ale daleko mu do poziomu tytułowego singla z drugiej płyty zespołu. Nie zmieni to jednak faktu, jest to fajny szybki i przebojowy numer, który może się podobać i mnie się podoba.

BIFFY CLYRO – MOUNTAINS

Na składankę singli Biffy Clyro przygotowali właśnie ten utwór. I jest to typowa dla ich repertuaru piosenka. Jeżeli jest jeszcze ktoś kto nie zapoznał się z repertuarem tego zespołu to polecam składankę, bo jest to na pewno rzecz godna uwagi.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.07.2011 04:24 PM przez marsvolta.)
02.10.2008 02:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 500
Dołączył: Mar 2008
Post: #3
 
Darzuciłem też opisy nowości z poprzedniego miesiąca. Są w poście z poprzedniego misiąca.
02.10.2008 02:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
O tak, Bond! Ja czekam na wszystko - piosenkę, zwiastuny i w końcu na film. Muszę koniecznie wykupić sobie bilet na dzień premiery (a najchętniej wygrałbym wejściówki na przed premierę ;P).
Nowy utwór jakoś tak...nie dotarł do mnie jeszcze Icon_biggrin Bardzo jestem go ciekaw. Brzmi fajnie jeśli chodzi o nazwiska, White - wiadomo, a Keys to jedna z lepszych wokalistek rejonów jakich raczej nie lubię. Moja lista wciąż pamięta świetnego Cornella, więc liczę, że utwór Another Way To Die nie powinien zepsuć wspaniałem serii Bondowskich numerów, która zaczęła się już pod koniec lat 80 i z wyjątkiem Madonny trwa do dziś.

Plusa też stawiam Ci za Oasis i Last Shadow (szybko się pojawiają, fajnie). Bardzo dobra czołówka, ewentualnie Slipknota bym usunął. Miło widzieć rzadziej spotykane na listach Alright czy też Futureheads.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
02.10.2008 02:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 500
Dołączył: Mar 2008
Post: #5
 
Dlaczego moja lista jest robiona co miesiąc.

Żeby nie zwariować. Jako dość leniwy, ale i w miarę już dorosły człowiek wiem, że nie zawsze znajdę czas by ułożyć zestawienie. Poza tym te zmiany pozycji i to wszystko co trzeba przemyśleć.

Dlaczego na liści jest mała rotacja.

To dlatego, że trafiają tam piosenki wyłącznie te, które uznaje za najważniejsze dla mnie. Dla przykładu podam, że jak jakiś utwór podobał nam się kiedyś na lp3 to przebywał tam nawet i 26 tygodni, albo i więcej o czym doskonale wiemy. Mi z takiej listy podoba się może z parę piosenek, a te które wpływają na moje życie i które będę pamiętał po latach jako te najważniejsze są jeszcze większą rzadkością. Jeśli nie znajduje się nic co mogło by wypchnąć z listy starsze utwory to te starsze zostają. Na marginesie dodam, że kiedyś miałem jeszcze mniejszą rotację. Wiem, że taki sposób myślenia jest nieco kontrowersyjny, ale na mojej liści nie ma teraz Coldplaya bo jakoś uważa, że kiedyś zasługiwali, a teraz już mnie to tak nie kręci, ale osobiści lubię Viva La Vida i mogę tego posłuchać jednak to już trochę zespół nie z mojej półki. A kiedyś tak lubiłem Yellow. Ten ostatni przykład pokazuje mniej więcej jak dobieram utwory na swoją listę i co na nią trafia.

Pozdrawienia dla Ku3y
02.10.2008 02:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
dzięki za wyjaśnienie Icon_smile2. i też pozdrawiam.
Metallica na pierwszym. i dobrze! Icon_smile2
w ogole cała pierwsza dziesiątka znakomita, choć muszę sobie przypomnieć jak leciało to Automatic Icon_razz.
akurat mi "World Long Gone" srednio sie podoba. nie wiem czy byloby w pierwszej połówce ulubionych kawałków z plyty. ale to tylko swiadczy o sile albumu Icon_smile2. choc przyznam, że dorownac osiagnieciom "Elect The Dead" na mojej liscie bedzie ciezko Icon_smile2.
02.10.2008 03:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #7
 
na Twej liście Rock Is (not) Dead Icon_smile2
Another Way To Die rzeczywiście lepsze od poprzedniej piosenki do filmu o Agencie 007
02.10.2008 03:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Po tych wyjaśnieniach mogę być dumny, że jeden z moich ulubionych singli (SEX) jest np. na 2 miejsc, Primale tuż poza 11 Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
02.10.2008 03:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #9
 
No ten BOnd naprawdę dobry. Choć taki mało "bondowy" trzeba przyznać. Bo na ten przykład wspomniane Garbage i Crow to od pierwszych nut nawet tego nie wiedząc, można było pomyślć "brzmi jak piosenka z Bonda".

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
06.10.2008 12:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  MOJA LISTA - notowanie 154 wrzesień 2010 marsvolta 3 1 285 07.10.2010 10:21 AM
Ostatni post: ku3a
  MOJA LISTA - notowanie 142 wrzesień 2009 marsvolta 5 1 725 22.10.2009 02:34 PM
Ostatni post: ku3a
  MOJA LISTA - notowanie 133 grudzień 2008 marsvolta 3 1 561 27.12.2008 05:02 PM
Ostatni post: Gary
  MOJA LISTA - PODSUMOWANIE ROKU 2008 marsvolta 0 1 202 27.12.2008 03:10 PM
Ostatni post: marsvolta
  MOJA LISTA - notowanie 132 listopad 2008 marsvolta 6 2 213 19.12.2008 05:58 PM
Ostatni post: michal91d
  MOJA LISTA - notowanie 131 październik 2008 marsvolta 7 2 958 12.11.2008 12:09 AM
Ostatni post: Konrad
  MOJA LISTA - notowanie 129 sierpień 2008 marsvolta 8 2 365 15.09.2008 12:07 PM
Ostatni post: ku3a
  MOJA LISTA - notowanie 128 lipiec 2008 marsvolta 7 2 390 26.08.2008 04:30 PM
Ostatni post: zbyszu
  MOJA LISTA - notowanie 127 czerwiec 2008 marsvolta 6 2 440 10.07.2008 10:52 PM
Ostatni post: kleschko
  MOJA LISTA - notowanie 126 maj 2008 marsvolta 2 1 280 31.05.2008 03:58 PM
Ostatni post: ku3a

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości