Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
POLSKI TOP WSZECH CZASÓW PTZ
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #61
 
Yacy napisał(a):Przyszła nowa wokalistka i oczarowała mnie ...
a jeśli chodzi o mnie to ... Przyszła nowa wokalistka i rozczarowała mnie ...
Ja szczerze mówiąc niczego dobrego po nowej wokalistce nie oczekiwałem, tym bardziej jak zobaczyłem ją w "Szansie na Sukces", ale te nowe piosenki znacznie bardziej przypadły mi do gustu, a szczególnie "My Road" no i się zaskoczyłem pozytywnie
Miszon napisał(a):- nie oglądałeś Magdy M. ? Tam leciało to często (jest także na płycie z kawałkami z niej).
Ja też nie oglądałem, ale jak bym wiedział, że ten kawałek jest to może bym zaczął Icon_wink2 Ja myslałem, że tam tylko Goya leci z tym "Choć pomaluj mój świat". Bo serialem z najlepszą muzyką pozostaje "39 i pół", dlatego czekam na kontynuację.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
14.10.2008 11:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #62
 
abd3mz napisał(a):Ja dużo nie znam, ale jak będę robił swój top to sam wyszukam. Icon_smile2
Tworząc swój top juz niczego nie wyszukiwałem, bo to zestawienie obejmuje moje ulubione piosenki poznawane przez całe życie. Jedyną trudnością było zebranie ich do kupy i nie zapomnienie o żadnej.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
14.10.2008 11:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #63
 
tadzio3 napisał(a):149 Na samym dnie - T.Love
Jeden z najsympatyczniejszych kawałków T.Love, mam do niego słabość
A tytuł to "Syn Miasta" Icon_smile2

.
14.10.2008 04:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #64
 
aaa, właśnie Icon_mrgreen
dziwiłem się, że nie kojarzę takiej piosenki T.Love, chociaż tekst był znajomy Icon_razz.
no i trzeba dodać, że Muniek napisał polski tekst do istniejącego już kawałka.
14.10.2008 04:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #65
 
stavanger napisał(a):
tadzio3 napisał(a):149 Na samym dnie - T.Love
Jeden z najsympatyczniejszych kawałków T.Love, mam do niego słabość
A tytuł to "Syn Miasta" Icon_smile2
Heh, a widzisz. Ja przez te wszystkie lata używałem tej nazwy. Nawet jak wpisze w google ten tytuł to i na wrzucie taki znajduję, na muzyka.pl i innych, ale racja oficjalny tytuł to "Syn miasta". Sorry

A piosenki, które chciałeś Ku3o już są na Chomiku Icon_smile2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
14.10.2008 08:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #66
 
serdeczne dzięki Icon_smile2
14.10.2008 09:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #67
 
Kolejna ciekawa odsłona

140 Ballada o dziwnym malarzu - Dżem
Prawdziwa, piękna ballada Dżemu z pierwszej płyty. Trochę niedoceniana.
"Życie swe zamienił w deliryczny sen,
Gubiąc gdzieś po drodze prawdę swą i sens."


139 Znów jesteś ze mną - De Mono
Kawałek, kóry przypomina mi dzieciństwo, bo pamiętam jak niesamowicie podobał mi się ten utwór. Miałem może z 6, czy 7 lat i znałem ją na pamięć. Hit Muzycznej Jedynki.
"A teraz kiedy przy mnie śpisz
Wybaczam wszystkie te nienajlepsze chwile i dni
Dotykam twoich rąk
Wiem że już jutro daleko będziesz stąd"


138 Kraków - Myslovitz i Marek Grechuta
Wyjatkowy duet, ostatnia piosenka Marka Grechuty.
"Kraków hejnał gra tak wita mnie"

137 A to co mam - Kasia Kowalska
Kasia Kowalska w repertuarze jaki uwielbiam najbardziej.
"Może znaczysz więcej niż sam wiesz
Może pragnę Cię bardziej
Niż ktokolwiek kiedyś pragnął Cię"


136 Bez ciebie umieram - Manaam
To taka słodka miłosna balladka, ale jakże fajna. Wyjątkowa.
"Idę, nie idę, idę, biegnę
Kochany biegnę do ciebie"


135 Kto może mi to dać - Kasia Kowalska
Poruszający kawałek Kasi Kowlaskiej. Klimat utworu zachwyca. Z repertuaru Kasi jest to mój ulubiony przebój.
"Kto mnie podtrzyma gdy zabraknie sił?
Kto poda rękę w zamian nie chcąc nic?
Kto powie mi gdzie mam iść dalej?
Kto może mi to dać?
Kto dotknie mnie choć chwilę?
Kto może mi to dać?"


134 Conceiving You - Riverside
Riverside to magiczny polski zespół, jeden z najlepszych przedstawicieli prog-rocka. Ceniony zagranicą. A sama piosenka przepiękna.
"I've been watching you
Not waiting for the right moment to make the first move"


133 Słodkiego miłego życia - Kombi
Jedna z niewielu piosenek Kombi, kórą lubię i cenię, tę w szczególności.
"Kto przegrany, nie liczy się, odpada z gry"

132 Tam, gdzie nie siega wzrok - Anna Maria Jopek i Pat Metheny
Duet Anny Mari Jopek z Patem Metheny udał się znakomicie. Światowej sławy jazzman pokazał tutaj swoją klasę kompozytorską.
"Świat kocha tych, co śmiało idą pod wiatr w nieznaną dal"

131 Fala ludzkich serc - Daab
Ikona polskiego reggae nagrała kilka znakomitych, bujajacych kawałków. Ten buja i to bardzo!
"Nikt już fali nie powstrzyma wielkiej fali ludzkich serc,
Takiej siły nigdzie nie ma, jestem pewny,
Dziś to wiem, dziś to wiem."

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
17.10.2008 09:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 055
Dołączył: Jun 2007
Post: #68
 
146 Co może przynieść nowy dzień - Kasia Kowalska to utwór z 1998 roku

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
17.10.2008 10:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #69
 
Małe zainteresowanie, ale wrzucam kolejną dychę.

130 Kiedy umieram… - Hunter
Zdecydownie mój ulubiony utwór Huntera. Już po pierwszym przesłuchaniu wciagnął mnie niemiłosiernie. Dobre, mocne granie zawsze jest w cenie Icon_smile
"Bredząc trzy po trzy przypomniałeś, że Ty
Jesteś Władcą Snów - wierzyli bez słów
Poszli w ogień za tobą - zginęli przed!
Powiększając armię cieni"


129 Marchewkowe pole - Lady Pank
Kultowy kawałek Lady Pank z kultowego filmu o Jacku i Placku ;p A ten wstęp gitarowy jest świetny.
"Rosnę sobie - dołem głowa, górą nać
- Kto mi powie: co się jeszcze może stać?"


128 Łatwopalni Maryla Rodowicz
Maryla Rodowicz dopiero po latach nagrała swój jeden z najlepszych utworów w karierze, ale nie jest on zwykły, bo stworzony w hołdzie Agnieszce Osieckiej. Bardzo klimatyczny.
"A my tak łatwopalni
Tak śmiesznie mali
Dosłowni zbyt"


127 Paw - Dżem
Co tu duzo pisać. Dżem w jednej z najbardziej lubianym i znanym kawałku nie mógł nie znaleźć w tym zestawieniu.
"Siedzę teraz sam w ogrodzie,
Wśród umarłych kwiatów.
Nikt już nie, nikt już nie odwiedza mnie."


126 W żółtych płomieniach liści - Skaldowie i Łucja Prus
Mam słabośc do tej piosenki. Bo niby taka staroświecka, grzeczna, spkojna, ale jednak piękna. Poruszyła mnie tym bardziej szczególnie jak usłyszałem ją zaraz pom tym jak dowiedziałem się o śmierci Łucji Prus. A tekst napisała wspomniana wcześniej Agnieszka Osiecka.
"Wśród ptaków wielkie poruszenie,
ci odlatują, ci zostają,
na łące stoją jak na scenie -
czy też przeżyją, czy dotrwają?"


125 War Is Over - Collage
Collage to cudowny zespół, który nagrał jedną z moich płyt wszech czasów "Moonshine". Po prostu cud, miód dla uszu. Słuchając np tego kawałka czuję się błogo i tak cudownie. Dla mnie ten zespół to legenda.
"We will dream on and talk
Toast to nothing and laugh
Now nothing can tell us apart
Because
War is over
Tonight"


124 Łydka - happysad
Najbardziej erotyczna piosenka tego zespołu, ale jak zgrabnie napisana i jaka nośna. Ulubiona piosenka nastolatek słuchających happysad ;p Nie powiem, ja tez ją uwielbiam słuchac i śpiewać Icon_smile
"bo zanim zgasną resztki dnia
zanim anioły się przyśnią
zanim nasze ciała wyschną
powtórzymy wszystko"


123 Trzy noce z deszczem - Robert Gawliński
Jeszcze jeden znakomity utwór Roberta Gawlińskiego solo. Wydaje mi się że trochę zapomniany, a swego czasu leciał w każdym radio i był na pierwszych miejscach wiekszości list przebojów.
"Pogasły światła i zamknęli niebo
W pewien zwyczajny dzień odeszłaś stąd
Trzy noce płakałem z deszczem bojąc się tego
Malując na piersiach krzyż swoją krwią, swoją krwią..."


122 Mru-mru - Hey
Piękny kawałek Heya z późniejszej działalności zespołu. Pasuje zarówno w zimne wieczory, jak i gorące dni.
"Za oknem minus pięc
Nie kocham cię już
Wiatr zrywa czapki z głów
Nie kocham cię już"


121 Peggy Brown - Myslovitz
Jeden z pierwszych utworów Myslovitz jaki usłyszałem. Był chyba 1996 rok. I wtedy wiedziałem, że to będzie wielki zespół. Do dzisiaj przebój żyje w sercach słuchaczy.
"Jej głos jest dla mnie muzyką
Pulsuje jak ciche echo
Jej twarde białe piersi
Mleczniejsze są niż jej mleko
Jej suknia z miękkiej tafty
Dziś skromnie opuszczona"

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
20.10.2008 10:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #70
 
Nie kojarzę miejsc 130 i 131. Ale to mnie raczej nie dziwi, bo Daab znam 1 kawałek, a Huntera 3 bodajże.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
21.10.2008 11:15 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #71
 
Myślałem, że 'fala ludzkich serc" to powszechnie znany utwór, a "Kiedy umieram..." to chyba najwięszy przebój Huntera.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
21.10.2008 11:56 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #72
 
tadzio3 napisał(a):139 Znów jesteś ze mną - De Mono
Kawałek, kóry przypomina mi dzieciństwo, bo pamiętam jak niesamowicie podobał mi się ten utwór. Miałem może z 6, czy 7 lat i znałem ją na pamięć. Hit Muzycznej Jedynki.
heh, tak, przebój Muzycznej Jedynki Icon_smile2. oglądało się kiedyś Icon_mrgreen . "Statki na niebie", "Hej cześć" Formacji NSch, "Jako mąż i nie mąż" i inne Icon_mrgreen .
tadzio3 napisał(a):137 A to co mam - Kasia Kowalska
Kasia Kowalska w repertuarze jaki uwielbiam najbardziej.
cudowna piosenka, nawet po tylu latach się nie zestarzała. moja ulubiona Kasi.
tadzio3 napisał(a):129 Marchewkowe pole - Lady Pank
Kultowy kawałek Lady Pank z kultowego filmu o Jacku i Placku ;p
yhy, ale jednak Jacek i Placek wyrośli na to, na co się zapowiadali... :roll:
tadzio3 napisał(a):124 Łydka - happysad
bardzo jestem ciekaw innych happysadów w tym topie Icon_smile2. co będzie najwyżej, na którym, ile będzie w setce. i wielu innych rzeczy na topie również bardzo jestem ciekaw! Icon_smile2
"Łydkę" teraz już też bardzo lubię Icon_wink2.
tadzio3 napisał(a):123 Trzy noce z deszczem - Robert Gawliński
Jeszcze jeden znakomity utwór Roberta Gawlińskiego solo. Wydaje mi się że trochę zapomniany, a swego czasu leciał w każdym radio i był na pierwszych miejscach wiekszości list przebojów.
heh, no i co z niego wyrosło...
tadzio3 napisał(a):121 Peggy Brown - Myslovitz
Jeden z pierwszych utworów Myslovitz jaki usłyszałem. Był chyba 1996 rok. I wtedy wiedziałem, że to będzie wielki zespół. Do dzisiaj przebój żyje w sercach słuchaczy.
moja ścisła czołówka Myslovitzów! a na koncertach jak to wymiata! Icon_mrgreen
21.10.2008 05:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #73
 
tadzio3 napisał(a):123 Trzy noce z deszczem - Robert Gawliński
Mam jeszcze kasetę "Solo" kupioną za 16 (ówczesnych) zł Icon_smile2

.
21.10.2008 05:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #74
 
tadzio3 napisał(a):Myślałem, że 'fala ludzkich serc" to powszechnie znany utwór, a "Kiedy umieram..." to chyba najwięszy przebój Huntera.
Daabu znam tylko "W moim ogrodzie", a największym przebojem Huntera jest w moim mniemaniu taki kawałek po angielsku (nie pamiętam tytułu, tylko teledysk kojarzę i trochę melodię/text)... A dlatego największym, bo przez ok. 10 lat był to jedyny ich kawałek jaki znałem.
edit: teraz sprawdziłem - tym kawałkiem jest "Freedom".

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
21.10.2008 10:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #75
 
stavanger napisał(a):Mam jeszcze kasetę "Solo" kupioną za 16 (ówczesnych) zł Icon_smile2
Złotówki jak najbardziej współczesne. Ówczesne to były tysiące... konkretnie 160 000 zł.
22.10.2008 02:04 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #76
 
1981 napisał(a):
stavanger napisał(a):Mam jeszcze kasetę "Solo" kupioną za 16 (ówczesnych) zł Icon_smile2
Złotówki jak najbardziej współczesne. Ówczesne to były tysiące... konkretnie 160 000 zł.
To był już 1995rok Icon_wink2

.
22.10.2008 05:59 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #77
 
Wracając jeszcze do Buzu Squat - faktycznie, coś mi się pomyleło z tytułem i jest to "(Nasze) przebudzenie", ale pomyłka wziąć się stąd, że miałem nagrany jedynie teledysk tego kawałka i BARDZO dawno go nie słuchałem/nie oglądałem. A co do płyty "Zacznij wreszcie słuchać" - w tym tym oto linku na samym początku mamy wyjaśnienie, cóż to była za płyta Icon_smile.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
22.10.2008 11:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #78
 
ku3a napisał(a):heh, tak, przebój Muzycznej Jedynki Icon_smile2. oglądało się kiedyś Icon_mrgreen . "Statki na niebie", "Hej cześć" Formacji NSch, "Jako mąż i nie mąż" i inne Icon_mrgreen .
Mi się jeszcze bardzo kojarzy "Nie samym chlebem człowiek żyje" Piersi. Icon_smile2 A potem już była "Muzyczna Jedynka" jako top 10 najlepszych polskich piosenek.
ku3a napisał(a):
tadzio3 napisał(a):124 Łydka - happysad
bardzo jestem ciekaw innych happysadów w tym topie Icon_smile2. co będzie najwyżej, na którym, ile będzie w setce. i wielu innych rzeczy na topie również bardzo jestem ciekaw! Icon_smile2
"Łydkę" teraz już też bardzo lubię Icon_wink2.
Póki co było już 4, to bardzo dużo jak na tak młody zespół. A szkoda, że "Łydka" nie trafiła nigdy na Twoją listę
ku3a napisał(a):
tadzio3 napisał(a):123 Trzy noce z deszczem - Robert Gawliński
Jeszcze jeden znakomity utwór Roberta Gawlińskiego solo. Wydaje mi się że trochę zapomniany, a swego czasu leciał w każdym radio i był na pierwszych miejscach wiekszości list przebojów.
heh, no i co z niego wyrosło...
No właśnie, nie wiadomo co... Icon_neutral2
ku3a napisał(a):
tadzio3 napisał(a):121 Peggy Brown - Myslovitz
Jeden z pierwszych utworów Myslovitz jaki usłyszałem. Był chyba 1996 rok. I wtedy wiedziałem, że to będzie wielki zespół. Do dzisiaj przebój żyje w sercach słuchaczy.
moja ścisła czołówka Myslovitzów! a na koncertach jak to wymiata! Icon_mrgreen
Ja niestety nie miałem jeszcze okazji być na ich koncercie, a teraz mają jeszcze zawieszenie koncertowe, to szanse na to póki co są marne Icon_frown

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
22.10.2008 12:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #79
 
stavanger napisał(a):
tadzio3 napisał(a):123 Trzy noce z deszczem - Robert Gawliński
Mam jeszcze kasetę "Solo" kupioną za 16 (ówczesnych) zł Icon_smile2
Ja też mam gdzieś mam oryginalną kasetę, ale nie mam pojęcia za ile, bo chyba sam nawet nie kupowałem
Miszon napisał(a):a największym przebojem Huntera jest w moim mniemaniu taki kawałek po angielsku (nie pamiętam tytułu, tylko teledysk kojarzę i trochę melodię/text)... A dlatego największym, bo przez ok. 10 lat był to jedyny ich kawałek jaki znałem.
edit: teraz sprawdziłem - tym kawałkiem jest "Freedom".
W sumie to też jeden z najwięszych przebojów, ale najbardziej kochanym przez fanów jest chyba jednak "Kiedy umieram..."
1981 napisał(a):
stavanger napisał(a):Mam jeszcze kasetę "Solo" kupioną za 16 (ówczesnych) zł Icon_smile2
Złotówki jak najbardziej współczesne. Ówczesne to były tysiące... konkretnie 160 000 zł.
No, a może to już był czas, kiedy krążyły zarówno stare jak i nowe pieniądze, bo pamietam ten okres

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
22.10.2008 12:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #80
 
Miszon napisał(a):A co do płyty "Zacznij wreszcie słuchać" - w tym tym oto linku na samym początku mamy wyjaśnienie, cóż to była za płyta Icon_smile.
To znaczy wyjaśnienia nie ma, jest tylko napisane, że utwór pochodzi z tej płyty, ale skąd ta płyta, co na niej jest to nie wiadmo. Na pewno po raz pierwszy ten utwór pojawił się na JEDYNEJ długogrającej płycie z premierowymi kawałkami "Dowódcy miłości".
Zapewne to jakaś składanka.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
22.10.2008 12:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Lista Piosenek Wszech Czasów (ogólna i polska) tadzio3 15 15 040 07.05.2023 12:59 PM
Ostatni post: tadzio3
  POLSKIE PIOSENKI WSZECH CZASÓW - TOP 400 - Wydanie 5 tadzio3 188 9 535 03.05.2023 07:08 PM
Ostatni post: kajman
  Lista Piosenek Wszech Czasów 2021 tadzio3 253 5 639 19.12.2021 12:25 AM
Ostatni post: kajman
  Polski top wszech czasów PTZ 2020 (4) tadzio3 216 8 707 22.03.2021 10:40 PM
Ostatni post: tadzio3
  Lista Piosenek Wszech Czasów 2018 tadzio3 134 14 829 18.09.2018 12:09 PM
Ostatni post: tadzio3
  Polski Top Kamili tadzio3 31 7 219 24.08.2009 11:41 PM
Ostatni post: furendo91
  Top Wszech Czasów Kamili tadzio3 10 3 240 08.05.2009 12:17 PM
Ostatni post: tadzio3
  Lista wszech czasów 2007 - suplement tadzio3 52 22 098 15.11.2008 09:28 PM
Ostatni post: tadzio3

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości