Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lista
malik Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 11
Dołączył: Sep 2008
Post: #1
Lista
Witam wszystkich.
Zdecydowałem się w końcu na prowadzenie własnej listy. Chodziło mi to po głowie od dłuższego czasu. Miałem tylko wątpliwości co do kryterium, którym muszę się kierować przy jej układaniu. Przyjąłem, że ograniczać się będę do nowości płytowych (niekoniecznie singlowych) z ograniczeniem czasowym - rok wstecz. Będę też brał pod uwagę piosenki nagrane przed laty, ale wydane na oficjalnych płytach typu "The best of...", jak również wydawnictwa koncertowe. Spędziłem pół nocy na układaniu pierwszej trzydziestki pierwszego notowania. Przeanalizowałem wiele płyt wydanych w ostatnim czasie. Wyszło trochę dziwnie, bo na mojej liście nie znalazł się żaden utwór z aktualnej listy przebojów trójki. Jest jednak kilka piosenek z listy, które mają szansę znaleźć się również na mojej.
Not. 1
1 N 1 Tomasz Budzyński - Umieraj
2 N 1 Tomasz Budzyński - Halo halo
3 N 1 Total Chaos - Avoid All Sides
4 N 1 The Grit - I Came Out The Womb An Angry Cunt
5 N 1 Coldplay - Life In Technicolor
6 N 1 Siddhartha - Zjednoczone
7 N 1 New Found Glory - No Reason Why (Gorilla Biscuits)
8 N 1 Melt Banana - Cat Brain Land
9 N 1 Glasvegas - Daddy's Gone
10 N 1 James - Whiteboy
11 N 1 Trash Fashion - It's A Rave Dave
12 N 1 De Press - Zre nas konsumpcja
13 N 1 Raz, Dwa, Trzy - Pałacyk Michla
14 N 1 Argy Bargy - Lights Over London
15 N 1 Kitava - Oi, Ant Kalno
16 N 1 Eef Barzelay - I Love The Unknown
17 N 1 Agent Orange - Bloodstains
18 N 1 The Lines - Cool Snap
19 N 1 Cage The Elephant - Back Against The Wall
20 N 1 Kings Of Leon - I Want You
21 N 1 Girugämesh - Stupid
22 N 1 KSU & Andrzej Grabowski - Po drugiej stronie drzwi (akustycznie)
23 N 1 Eluvium - Radio Ballet
24 N 1 The Dandy Warhols - Mis Amigos
25 N 1 Good Riddance - Salt (Live)
26 N 1 Raggafaya - Bakagenci
27 N 1 Dead Kennedys - MTV Get Off The Air
28 N 1 Trash Fashion - It's A Rave Dave
29 N 1 Anti-Flag - Good And Ready
30 N 1 KSU - To jest to - mój świat (akustycznie)
25.09.2008 08:45 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #2
 
malik napisał(a):To jest to - mój świat (akustycznie)
to nie jest mój świat Icon_confused2

[Obrazek: kleschko.png]
25.09.2008 09:31 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
ciekawe zestawienie. co prawda w tej chwili mamy 0 wspolnych piosenek na listach, ale po wykonawcach widzę, że z Twojej listy moglbym czasem uszczknac cos dla siebie (jesli tylko chcialbys sie dzielic, wrzucając na jakiegos chomika czy cos takiego Icon_smile2 ).
co do zasad, to jak wgryziesz sie w to forum, to zobaczysz, że niemal każdy tu ma inne i nieraz jest to powodem ostrych dyskusji, kiedy to nie rozumie się nawzajem jak można mieć własnie takie zasady. tak wiec rób listę po swojemu, tak jak Tobie sie wydaje, że jest słusznie.

pozdrawiam.
25.09.2008 09:54 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #4
 
malik napisał(a):Witam wszystkich.
Cześć! Icon_smile2
Cytat:Skąd: już z Polski
Zjeżdżają się forowicze do kraju. Icon_biggrin3
malik napisał(a):Przyjąłem, że ograniczać się będę do nowości płytowych (niekoniecznie singlowych) z ograniczeniem czasowym - rok wstecz.
Bardzo mnie ten nawias cieszy.
malik napisał(a):Będę też brał pod uwagę piosenki nagrane przed laty, ale wydane na oficjalnych płytach typu "The best of...", jak również wydawnictwa koncertowe.
To akurat trochę niekonsekwencja, bo co chwilę wydawane są jakieś bestofy i w ten sposób zrobisz sobie z listy top wszech czasów, ale rób jak uważasz. Icon_smile2
malik napisał(a):1 N 1 Tomasz Budzyński - Umieraj
2 N 1 Tomasz Budzyński - Halo halo
Cieszę się, że nie tylko ja znam płytę Budzyńskiego.
malik napisał(a):5 N 1 Coldplay - Life In Technicolor
Jeden z moich ulubionych Coldplayów na nowej płycie.
malik napisał(a):9 N 1 Glasvegas - Daddy's Gone
Płyta czeka na przesłuchanie.
malik napisał(a):16 N 1 Eef Barzelay - I Love The Unknown
Rewelacyjny tytuł. Masz może chomika? Chętnie poznałbym nieznaną połowę Twojej listy. Icon_smile2 [Coś misie wydaje, że dominują tam mocne brzmienia. Icon_wink2]
Pozdrawiam!
25.09.2008 10:00 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
malik Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 11
Dołączył: Sep 2008
Post: #5
 
ku3a napisał(a):...co do zasad...rób listę po swojemu, tak jak Tobie sie wydaje, że jest słusznie.
Myślę, że tak właśnie jest najlepiej.
abd3mz napisał(a):To akurat trochę niekonsekwencja, bo co chwilę wydawane są jakieś bestofy i w ten sposób zrobisz sobie z listy top wszech czasów.
No tak, tylko że na "bestofach" pojawiają się również nowe utwory. Wówczas również byłaby niekonsekwencja, gdybym część utworów brał pod uwagę, a innych, wydanych na tej samej płycie - nie. Poza tym w ten sposób daję szansę zaistnienia na mojej liście utworom, które bardzo mi się podobały rok, dwa, pięć... lat temu.
abd3mz napisał(a):Cieszę się, że nie tylko ja znam płytę Budzyńskiego.
Wzięło mnie od pierwszego przesłuchania. Między wierszami słychać starą dobrą Armię
abd3mz napisał(a):Chętnie poznałbym nieznaną połowę Twojej listy. Coś misie wydaje, że dominują tam mocne brzmienia.
To prawda.

Dziękuję za miłe słowa wsparcia (to mobilizujące przy okazji debiutu). Chętnie udostępnie Wam coś ze swoich zbiorów, tylko gdybym poznał jakieś alternatywne sposoby (nie http://www.chomikuj) umieszczania utworów gdzieś w sieci (informatycznie jestem surowy).
25.09.2008 11:09 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #6
 
Bardzo ciekawa lista!
Sporo rzeczy nie słyszałem, ale z nawzyt brzmią bardzo zachęcająco Icon_smile2 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
25.09.2008 11:30 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #7
 
malik napisał(a):Wówczas również byłaby niekonsekwencja, gdybym część utworów brał pod uwagę, a innych, wydanych na tej samej płycie - nie.
Ja tak właśnie robię. Icon_wink2
malik napisał(a):Poza tym w ten sposób daję szansę zaistnienia na mojej liście utworom, które bardzo mi się podobały rok, dwa, pięć... lat temu.
I ok. Rób jak uważasz. Icon_smile2
malik napisał(a):Chętnie udostępnie Wam coś ze swoich zbiorów, tylko gdybym poznał jakieś alternatywne sposoby (nie http://www.chomikuj) umieszczania utworów gdzieś w sieci (informatycznie jestem surowy).
Chomik wydaje misie jednym z wygodniejszych sposobów. Może 4shared.com? może mediafire.com?
25.09.2008 11:31 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
malik Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 11
Dołączył: Sep 2008
Post: #8
 
Miszon napisał(a):Bardzo ciekawa lista!
Sporo rzeczy nie słyszałem, ale z nawzyt brzmią bardzo zachęcająco Icon_smile2 .
Które najbardziej?
25.09.2008 11:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
malik napisał(a):24 N 1 The Dandy Warhols - Mis Amigos
Witaj na forum!
Mnie ciekawi powyższy kawałek, chętnie poszukam i posłucham.
Coldplay też fajny, chociaż wydaje mi się, że zainteresowanie płytą "Viva La Vida" minęło zaskakująco szybko. Przynajmniej mi.

Pozdrowienia.
25.09.2008 12:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 055
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Witamy na forum i życzymy wytrwałości w układaniu

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
27.09.2008 06:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #11
 
malik napisał(a):
Miszon napisał(a):Bardzo ciekawa lista!
Sporo rzeczy nie słyszałem, ale z nawzyt brzmią bardzo zachęcająco Icon_smile2 .
Które najbardziej?
Pierwsza czwórka, miejsca 15-19, 21.
Co prawda jeśli chodzi o niektóre z tych rzeczy, to mogę się srogo mylić bo kompletnie nie mam pojęcia cóż to może być i może mi się to nie spodoba, ale nazwy i tytuły brzmią ciekawie Icon_wink2.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
27.09.2008 11:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
malik Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 11
Dołączył: Sep 2008
Post: #12
 
Wiadomo, że nazwa nie zawsze oddaje to, co zespół prezentuje. Np. nazwa Total Chaos bardziej oddawałaby to, co grają Japończycy z Melt Banana (totalne zamieszanie - po pierwszym przesłuchaniu nie zrozumiałem, jaki dźwięk leci z którego głośnika), choć oni sami też nieźle punkują. Najwięcej hałasu robi jednak Girugämesh, których bębny są jakby wyjęte z przedostatniej Metallicy. Ale lubię nie tylko to, co jest ostre. I tak Kitavę usłyszałem w "Strefie Rock'N'Rolla..." - świetny, delikatny, melodyjny folk. A Siddhartha to klasyczne reggae. Dzięki za wszelkie słowa wsparcia. No to może wrzucę jeszcze notowanie z niedzieli.
Not. 2
1 6 2 Siddhartha - Zjednoczone
2 1 2 Tomasz Budzyński - Umieraj
3 7 2 New Found Glory - No Reason Why (Gorilla Biscuits)
4 2 2 Tomasz Budzyński - Halo Halo
5 8 2 Melt Banana - Cat Brain Land
6 4 2 The Grit - I Came Out The Womb An Angry Cunt
7 3 2 Total Chaos - Avoid All Sides
8 5 2 Coldplay - Life In Technicolor
9 9 2 Glasvegas - Daddy's Gone
10 10 2 James - Whiteboy
11 15 2 Kitava - Oi, Ant Kalno
12 11 2 Trash Fashion - It's A Rave Dave
13 12 2 De Press - Zre Nas Konsumpcja
14 17 2 Agent Orange - Bloodstains
15 18 2 The Lines - Cool Snap
16 16 2 Eef Barzelay - I Love The Unknown
17 13 2 Raz, Dwa, Trzy - Pałacyk Michla
18 19 2 Cage The Elephant - Back Against The Wall
19 14 2 Argy Bargy - Lights Over London
20 22 2 KSU & Andrzej Grabowski - Po drugiej stronie drzwi (akustycznie)
21 23 2 Eluvium - Radio Ballet
22 21 2 Girugämesh - Stupid
23 20 2 Kings Of Leon - I Want You
24 26 2 RaggaFaya - Bakagenci
25 25 2 Good Riddance - Salt (live)
26 29 2 Anti-Flag - Good And Ready
27 N 1 Metallica - The Day That Never Comes
28 N 1 The Sugarcoats - Blowing It Again
29 N 1 David Gilmour - Wish Yoy Were Here (Live In Gdańsk)
30 N 1 La Panika - Nostalgie d'amour
29.09.2008 07:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
Ciekawy, oryginalny zestaw. Jedna z nielicznych list gdzie jest Glasvegas w tej formie, Coldplay, również w innej niż tradycjna formie Icon_wink Dużo nieznanych nic mi nie mówiących nazw. Końcówka bardziej przejrzysta za sprawą Kingsów czy też Gilmoura.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.09.2008 08:00 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
w kwestii formalnej - lepiej każde notowanie postować w nowym wątku (jeśli masz zamiar z nami zostać na dłużej Icon_smile2)
29.09.2008 10:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #15
 
I kajmanowi będzie łatwiej liczyć. Icon_smile2
To gdzie będziesz wrzucał swoje utwory? Icon_smile2
29.09.2008 04:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
malik Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 11
Dołączył: Sep 2008
Post: #16
 
A co liczy kajman?
30.09.2008 07:27 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #17
 
Lepiej: czego kajman nie liczy? Icon_lol

kajman liczy forumową, czyli podsumowanie pierwszych 40 miejsc z list zapostowanych w danym tygodniu na mycharts.
Więcej:
Notowanie 109 z 24.09.08
Zasady liczenia Forumowej.
Icon_smile2
30.09.2008 04:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
malik napisał(a):A Siddhartha to klasyczne reggae
mam nadzieję, że nie masz na myśli słoweńskiej Siddharty Icon_biggrin3
30.09.2008 06:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #19
 
abd3mz napisał(a):Lepiej: czego kajman nie liczy?
Icon_mrgreen Icon_mrgreen Icon_mrgreen
dobre i trafne
Icon_lol

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
30.09.2008 08:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
malik Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 11
Dołączył: Sep 2008
Post: #20
 
prz_rulez napisał(a):mam nadzieję, że nie masz na myśli słoweńskiej Siddharty Icon_biggrin3
Nie. Mam na myśli to: http://www.siddhartha.glt.pl/
Czuję, że to klimaty tadzia3.
01.10.2008 07:35 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości