Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silver Rocket - Tesla
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Silver Rocket - Tesla
[Obrazek: 439603637]

Tesla to trzeci studyjny album multiinstrumentalisty Mariusza Szypury, który razem ze swoim zespołem tworzy projekt Silver Rocket. Tesla jest również pierwszym albumem muzyka, który ma szansę zaistnieć w szerszym świecie, przede wszystkim dzięki udziale Moniki Brodki w singlowym nagraniu Niagara Falls. Jednak powodów by ta płyta została dostrzeżona jest wiele więcej...

Tesla opowiada historię wybitnego wynalazcy Nikola Tesli, jest swego rodzaju concept albumem o jego życiu. Pomysł bardzo oryginalny, a jeszcze ciekawsza jest muzyka.
Thereminy (pokochane przeze mnie od czasu gdy usłyszałem ich dźwięk u Goldfrapp Icon_biggrin), masa instrumentów dętych, skrzypce tworzą niepowtarzalny klimat albumu, któremu można podpiąć tak pięknie brzmiące łatki jak retropop czy psychodeliczny pop. W dodatku mamy elementy jazzu, trip hopu i ogólnie pojętej elektroniki. Do nagrywania Tesli posłużono się też m.in starymi analogowymi urządzeniami z lat 60, przez które przepuszczano poszczególnie linie melodyczne.

Dzieło jest stosunkowo krótkie. W jego skład wchodzi 9 utworów, na szczęście kilka z nich została ładnie rozwiniętych i słuchasz może się cieszyć ponad 40 minutami muzyki.

Tracklista:

1. Transatlantic
2. Edison
3. Niagara Falls feat
4. Coil
5. Aflame
6. Vivekananda
7. If
8. New Yorker
9. Space Oddity

Dla mnie jest to objawienie. 13 miejsce w topie płyt, 1 miejsce wśród rodzimym artystów. Nie ukrywam, że zainteresował mnie pomysł i muzyka jaka znalazła się na albumie. Określenie RETROPOP stało się największym magnesem. Nie wiem jak wy zareagujecie na ten album, ale ja potrzebowałem około 8-9 przesłuchań by docenić go w pełni. Może dlatego tak długo dawałem jej szansę bo od początku było wiadome jakiego to kalibru jest album?
Zachęcam do posłuchania.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.09.2008 07:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #2
 
byłem na ich koncercie przy okazji nagrania pierwszej płyty.. o, i to już jakieś 5 lat temu chyba było Icon_smile
tej nowej płyty nie znam, więc musze koniecznie po nią sięgnąć. ale dziś zaprzyjaźniam się z inną rodzimą produkcją: Natu + Envee Icon_smile
20.09.2008 08:30 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #3
 
Uwaga! Płyta uzależnia Icon_smile2

[Obrazek: kleschko.png]
27.09.2008 04:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #4
 
nuda. napewno nie bedzie sukcesem,w sumie juz przepadła.naprawde nie mozna bylo zaprosic innej woklastki niz tragiczna zawsze brodka?? boże....
28.09.2008 01:26 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Z tego co wiem ona pojawia się tylko w jednym utworze i śpiewa całkiem nieźle ;]

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
28.09.2008 11:06 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #6
Re: Silver Rocket - Tesla
saferłel napisał(a):Thereminy
Thereminy?! Poważnie? Icon_biggrin3 Już się za tym rozglądam Icon_wink2 /miałem sobie zbudować własny, ale jeszcze nie mam wszystkich potrzebnych do tego części.../

Moja prywatna galeria
28.09.2008 05:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Poważnie...a to się w ogóle da jakoś samemu zbudować Icon_razz2?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
28.09.2008 05:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #8
 
saferłel napisał(a):Z tego co wiem ona pojawia się tylko w jednym utworze i śpiewa całkiem nieźle ;]
tak w jednym ale w tym bedącym wizytówka plyty.ona nie umie spiewac wiec nie ma mowy o "niezłym" spiewaniu. nosowska na ich poprzedniej plycie to bylo cosIcon_smile
28.09.2008 06:49 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #9
 
saferłel napisał(a):a to się w ogóle da jakoś samemu zbudować Icon_razz2?
Da się... jak dużo innych instrumentów elektrycznych/elektronicznych Icon_wink2
Plany choćby tutaj.

Moja prywatna galeria
29.09.2008 09:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
No cóż, mi się jej wokale podobają, nie jest wokalistką wybitną, ale nie niszczy utworu....ale ja się przecież nie znam Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.09.2008 09:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #11
 
Płytę przesłuchałem raz i na razie dla mnie brzmi jak... demo. A dokładniej mówiąc poszczególne fragmenty utworów misie podobają, ale nie tworzą dla mnie całości. Przynajmniej na razie.
29.09.2008 10:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
To chyba raczej płyta jest niespójna, a nie DEMO-wa ?Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.09.2008 10:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #13
 
saferłel napisał(a):ale ja się przecież nie znam Icon_razz2

witaj w klubie, ja tez się na niczym nie znam... szczególnie na muzyce Icon_wink2
29.09.2008 10:29 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Dzisiaj na onet muzyka recenzja płyty Tesla ma taki sam tytuł jaki tutaj dałem podtytuł Icon_biggrin czyli - Polska płyta roku - tylko, że ze znakiem zapytania, ale pewnie zniknie niedługo Icon_razz2
Wreszcie jakieś mądre rzeczy mówią tam Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
04.10.2008 08:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #15
 
onet.muzyka to niestety dno większe od cgm'u nawet Icon_frown

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
04.10.2008 10:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
No popatrz a ja go mam w zakładkach Icon_razz2 Oczywiście nie czytam recenzji ani jego treści dogłębniej, bo o tym, że to dno już się przekonałem, ale czasem strzelą jakimś naprawdę niezłym niusem, wiec warto być na bieżąco.

PS - tylko ten gość od recenzji Silver Rocket jest spoko, naprawdę, nie piszę tego, bo dał im 4'5/5 Icon_biggrin, tylko jego teksty są naprawdę mądre i dobre - Styl i treść.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
04.10.2008 11:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #17
 
A wiesz, że kilka lat temu też ich miałem w zakładkach? I nawet śledziłem ich newsy od czasu do czasu! Icon_surprised

Teraz w sumie też mam od nich feed w rssach, ale mam też cgm tak na wszelki wypadek i tylko utwierdzam się w przekonaniu, że szkoda czasu na zaglądanie do nich Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
04.10.2008 11:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
To co tam czytujesz muzycznego w sieci jeśli można wiedzieć?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
04.10.2008 11:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #19
 
Billboard.com głównie, bo zawsze mają świeże newsy i różne blogi o muzyce regularnie odwiedzam, z tym, że to raczej nie jest muzyka rockowa Icon_wink2 Rolling Stone bardzo rzadko uaktualnia rssy, więc ich nie polecam. No i wszystko weryfikuję z wikipedią oczywiście Icon_wink2 No i fora muzyczne i jeszcze raz fora fora fora. Skarbnica wiedzy Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
04.10.2008 11:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #20
 
aaktt napisał(a):Billboard.com
tez często tu zaglądam Icon_smile2 ; a co do silver rocket może drugi singiel zadowoli rozczarowanych Brodką Icon_smile2

[Obrazek: kleschko.png]
06.10.2008 05:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Silver Lake - Siver Lake by Esa Holopainen santosz 1 105 19.06.2021 02:05 PM
Ostatni post: kajman
  Goldfrapp - Silver Eye Szymek79 6 1 757 17.04.2017 11:02 PM
Ostatni post: Remo
  Elbow - Build A Rocket Boys! bugman 12 2 203 05.03.2011 07:49 PM
Ostatni post: saferłel

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości