Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Notowanie 93 (13.09.08)
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #41
 
kajman napisał(a):
saferłel napisał(a):Czy nie każdy kto wchodzi do studia ma jakieś ambicje by nagrać super płytę?
Właściwie nie miałem wracaćdo tematu, ale to stwierdzenie akurat uważam za zdecydowanie nie do końca sformułowane. Już samo określenie super płyta jest niejednoznaczne. Ja powiem tylko, że dla mnie nie jest ambitnym artysta, którego celem jest tylko jak najlepiej sprzedać siebie (pod względem finansowym).

Znów zaczynasz kombinować, tym razem ze mną Icon_razz2 Co jest niejasnego w tym stwierdzeniu? Ok powtórzę jeszcze raz:
Każdy artysta wchodzi to studia by nagrać SUPER płytę, a słowo super zastępuje tu wszystko najbardziej pozytywne cechy jakich artysta spodziewa się po swoim nowym produkcie. Nie ma prawdziwych muzyków, którzy nie myślą pozytywnie o nowym wydawnictwie i nie chcą by było ono najwybitniejszą częścią ich dyskografii pod każdym możliwym kątem (także tym finansowym).

Co do drugiej części wypowiedz: Czy artysta grający ambitną muzykę nie może mieć chęci zbicia na tym dużej kasy? To w koncu jego praca. Ty nie pracujesz dla kasy przypadkiem Chytry? Ok, ok, ok pewnie usłyszę tutaj wypracowanie o życiowym powołaniu itp - no właśnie, tak jest też z artystami i nie mam nic przeciwko klepaniu kasy za dobre piosenki.
W dodatku nie można o nikim wprost powiedzieć, że robi coś dla kasy....kiedyś sam takie tezy stawiałem, ale jak się tak przemyśli jednak te sprawy to dochodzę do wniosku, że nawet najbardziej antyulubionym artystom nie mogę tego zarzucić, chyba, że taki otwarcie to przyzna (jak np. ostatnio Eagles). I jeszcze jedno: to nie znaczy, że nie mam żadnych podejrzeń Icon_razz2 i nie dzielę się nimi z innymi...robię to, ale dyskretnie Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.09.2008 07:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #42
 
To ja wreszcie napiszę post na temat komentując listę.
Z nowości... jedno z nielicznych notowań (a może licznych), w którym nowości są takie sobie. Ale fakt... nowy Portishead niczego sobie. Icon_wink2
18.09.2008 04:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #43
 
Paweł napisał(a):jedno z nielicznych notowań (a może licznych),
Icon_biggrinIcon_biggrin

W każdym razie fajnie, że chciało ci się poznać takie Out Of Tune, Ladytron czy Tv On The Radio szczególnie - dość mało promowane grupy...

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.09.2008 05:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #44
 
saferłel napisał(a):W każdym razie fajnie, że chciało ci się poznać takie Out Of Tune, Ladytron czy Tv On The Radio szczególnie - dość mało promowane grupy...
Z reguły wyznaję taką zasadę, że zanim coś skomentuje muszę to poznać...dlatego komentując każdą listę zawsze staram się wszystkie nowości danej listy (lub większość) przesłuchać.
20.09.2008 10:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości