Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycja nowej forumowej listy przebojów
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 775
Dołączył: Jun 2007
Post: #474
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Chciałem jeszcze trochę odczekać, żeby upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu, a na pieczenie tej drugiej to być może za wcześnie, ale skoro w bieżących wątkach pojawiają się wypowiedzi na jeden z tych tematów to chyba trzeba to sformalizować, żeby dojść do jakiś ustaleń. I myślę, że najlepszym rozwiązaniem (także w tej drugiej sprawie, którą chcę poruszyć) będzie ankieta. Na razie chciałbym zaproponować wstępnie pytania i dać tydzień czasu na inne propozycje.
A. Pojawia się coraz więcej wypowiedzi proponujących zmianę zasadę przyznawania punktów obcym (zgłoszonych przez inne osoby) nowościom. I są to wypowiedzi, że tych punktów jest za dużo. W związku z tym proponowałbym w ankiecie trzy pytania:
1. Pozostajemy przy zasadzie przyznawania obcym nowościom 5 punktów.
2. Przyznajemy obcym nowościom minimum 3 punkty.
3. Przyznajemy punkt obcym nowościom, ale wystarczy 1.
4. Możemy nie przyznać żadnego punktu obcym nowościom.
B. Wprawdzie za kilka miesięcy miną tylko cztery lata od stworzenia Mycharts Classic Top 20, ale ja chciałbym poruszyć temat, który stanie się aktualny rok później (może niecały). Teoretycznie bowiem od 17.08.2020 będziemy mogli zgłaszać utwory, które powstały w momencie, kiedy nasz top już istniał. Moim zdaniem dziwnie będzie wtedy wyglądało określenie classic. Druga sprawa to fakt, że teoretycznie będzie można zgłaszać utwory, które pojawiały się w propozycjach do Mycharts Top 30 (pierwsze propozycje pojawiły się prawie dokładnie rok później, a teoretycznie mogły mieć nawet rok), a jakoś nie przekonuje mnie, że te samy utwory pojawiały się w tym i tamtym topie. Dlatego też proponuję takie pytania w ankiecie:
1. Pozostajemy przy starej zasadzie zgłaszania utworów, które mają minimum pięć lat i tylko tej.
2. Pozostajemy przy starej zasadzie zgłaszania utworów, które mają minimum pięć lat, ale nie mogą być zgłaszane utwory, będące wcześniej propozycjami do Mycharts Top 30, one muszą mieć minimum 10 lat.
3. Zasada zostaje utrzymana, ale dodatkowo nie brane będą utwory, które pojawiły się później niż 16.08.2015.
4. Zasada zostaje utrzymana, ale dodatkowo nie brane będą utwory, które pojawiły się w 2015 r. lub później.
Chciałem dodać jeszcze opcje z zaokrągleniem daty do końca 2014 roku, ale ostatecznie z tego zrezygnowałem, ale jakby ktoś by to poparł to chętnie dopiszę.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.03.2019 08:07 AM przez kajman.)
20.03.2019 08:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów - kajman - 20.03.2019 08:21 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Propozycja zmiany kajman 32 2 293 15.06.2020 10:26 PM
Ostatni post: thestranglers

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości