Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycja nowej forumowej listy przebojów
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 180
Dołączył: Dec 2014
Post: #141
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
A w przypadku remisu kondzio decyduje
19.08.2015 11:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #142
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
TuneHunterz napisał(a):Czyli powiadasz Rincewind,że w 4 punkcie chcesz iść w stylu Best Listy VOX FM niż Gorącej 20 Radia Eska?
Żeby odpowiedzieć no to pytanie, musiałbym najpierw wiedzieć czym jest jedno, a czym drugie. A ponieważ nie mam o tym bladego pojęcia i co więcej nie mam zamiaru zmieniać tego stanu rzeczy, to raczej nie udzielę Ci odpowiedzi na to pytanie.
19.08.2015 11:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 180
Dołączył: Dec 2014
Post: #143
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Rincewind napisał(a):1) Nie wolno głosować na własne propozycje
4:8
Rincewind napisał(a):2) Aby zapewnić odpowiednią rotację należałoby określić górny limit czasu przebywania na liście (np. 10 notowań) po których utwór wypadałby z listy przechodząc do panteonu sławy.
0:12 (zmiana decyzji Rincewinda)
thestranglers napisał(a):3) lepiej byłoby przeznaczyć jednak na obce nowości obligatoryjną sumę przynajmniej 10 punktów
8:4
Yacy napisał(a):4) lepiej żeby głosować publicznie na forum
6:2
kondzio_92 napisał(a):5)jestem za tym że jeśli piosenka spadła to wchodzi do poczekalni i np. ma 3 tygodnie by powrócić do głównego Topu 20.
4:5
kajman napisał(a):6) Proponuję punktowanie 10-1
3:3
kajman napisał(a):7) Proponuję zakaz zgłaszania utworów danego wykonawcy w momencie gdy już dwa znajdują się w zestawie do głosowania (włącznie z tym co już jest na liście).
7:0, bo powinno być:

Rincewind napisał(a):7) 6:0 całkowicie za.
20.08.2015 05:38 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 180
Dołączył: Dec 2014
Post: #144
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
kajman napisał(a):Co do punktu 7 to wygląda tak jednoznacznie że napiszę do następnych zgłaszających: więcej żadnych Budek (bo chyba nic więcej się nie powtórzyło).
hmmm.... nie możemy wprowadzać zasady przed końcem głosowania, czyli niedzielą ale ....można sformułować delikatną prośbę o niezgłaszanie już Budki Icon_wink
20.08.2015 05:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
TuneHunterz Offline
Student/Prezenter Radiowy
*****

Liczba postów: 6 553
Dołączył: Jun 2010
Post: #145
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
(19.08.2015 11:18 PM)Rincewind napisał(a):  
TuneHunterz napisał(a):Czyli powiadasz Rincewind,że w 4 punkcie chcesz iść w stylu Best Listy VOX FM niż Gorącej 20 Radia Eska?
Żeby odpowiedzieć no to pytanie, musiałbym najpierw wiedzieć czym jest jedno, a czym drugie. A ponieważ nie mam o tym bladego pojęcia i co więcej nie mam zamiaru zmieniać tego stanu rzeczy, to raczej nie udzielę Ci odpowiedzi na to pytanie.

Już ci odpowiadam Rincewind
Best Lista VOX FM - Lista 20 hitów z muzyki Disco Polo i Dance jak i z polski i zagranicy.Możesz usłyszeć w soboty od 17 do 19.Tutaj praktycznie rzadko pojawiają się powroty.Za to często pojawiają nowości,ponieważ my decydujemy albo przez stronę voxfm.pl/bestlista albo SMS na 7142 wpisując na początku VOX FM i wykonawcę na którego chcesz oddać swój głos.Nawet są utwory,które Eska gra i jak kiedyś gadałem z Kondziem,to on powiedział,że niektóre są wyjątkami.Kiedyś w dziale oficjalne listy wrzuciłem z 2 notowania i w jednym były komentarze nt. To co wrzuciłem.Jeden był niepokojący od Artura,że Years & Years nie pasują do notowania.Odpowiedziałem,że jeśli ma pretensje,to niech ma do Marcina Kotyńskiego - prezentera programu,a zarazem fanatykiem zespołu.
Natomiast w przeciwieństwie do Gorącej 20 to często pojawiają się powroty,a co jakieś notowanie jakaś nowość.

Radio Soundice - Siła Hitów na nowy rok akademicki
20.08.2015 07:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Altec92 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 108
Dołączył: Jan 2013
Last.fm
Post: #146
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
No to ja też po swojemu :

[70'] BONNIE TYLER : Lost In The France
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.08.2015 09:43 AM przez Altec92.)
20.08.2015 09:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 180
Dołączył: Dec 2014
Post: #147
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Ustalmy teraz co decyduje o miejscu na liście:

proponuję jak przy MCHTopie: punkty, ilość głosów, ilość po kolei najwyższych not.

Mam także pomysł jak uniknąć miejsc ex aequo na liście. Myślę że nikt ich nie lubi, a poza tym tworzymy listę a nie plebiscyt i nie liczba punktów jest ważna ale pozycja Icon_wink

Pomysł mam taki: niech kolejnym kryterium będzie kolejność oddania głosu. Jeśli dany utwór z pary (trójki etc.) dostał wcześniej punkty wtedy jest wyżej na liście. Oczywiście w przypadku uzyskania punktów od tej samej osoby decyduje kolejność w danych głosach.

Wrzucam ww. pomysły pod refkę, bo ...taka modaIcon_wink
20.08.2015 12:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 180
Dołączył: Dec 2014
Post: #148
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Rincewind napisał(a):1) Nie wolno głosować na własne propozycje
4:8
Rincewind napisał(a):2) Aby zapewnić odpowiednią rotację należałoby określić górny limit czasu przebywania na liście (np. 10 notowań) po których utwór wypadałby z listy przechodząc do panteonu sławy.
0:12 (zmiana decyzji Rincewinda)
thestranglers napisał(a):3) lepiej byłoby przeznaczyć jednak na obce nowości obligatoryjną sumę przynajmniej 10 punktów
8:4
Yacy napisał(a):4) lepiej żeby głosować publicznie na forum
6:2
kondzio_92 napisał(a):5)jestem za tym że jeśli piosenka spadła to wchodzi do poczekalni i np. ma 3 tygodnie by powrócić do głównego Topu 20.
4:5
kajman napisał(a):6) Proponuję punktowanie 10-1
3:3
kajman napisał(a):7) Proponuję zakaz zgłaszania utworów danego wykonawcy w momencie gdy już dwa znajdują się w zestawie do głosowania (włącznie z tym co już jest na liście).
7:0
thestranglers napisał(a):8) co decyduje o miejscu na liście: proponuję jak przy MCHTopie: punkty, ilość głosów, ilość po kolei najwyższych not
1:0
thestranglers napisał(a):9) niech kolejnym kryterium będzie kolejność oddania głosu. Jeśli dany utwór z pary (trójki etc.) dostał wcześniej punkty wtedy jest wyżej na liście. Oczywiście w przypadku uzyskania punktów od tej samej osoby decyduje kolejność w danych głosach.
1:0
20.08.2015 12:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 143
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #149
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
a pytanie odnośnie nawiasów? kwadratowe czy jednak zwykłe? a może {} ?
ja się muszę jeszcze zastanowić, bo to nie jest taka błaha sprawa.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
20.08.2015 12:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kondzio_92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 303
Dołączył: Jul 2015
Post: #150
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
8) 2:0
9) 2:0
20.08.2015 01:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 512
Dołączył: Dec 2014
Post: #151
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Budka Suflera - Cały mój zgiełk (1984)
Dire Straits - On Every Street (1991)
Lombard - Mam dość (1985)
The Black Eyed Peas - Don't Phunk With My Heart (2005)
20.08.2015 02:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #152
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Witam Was serdecznie Icon_smile
Tak od kilkunastu dni śledzę wątek i zastanawiam się czy dołączyć do Was czy jednak nie? Icon_twisted
Mam nadzieję, że od września będę miał więcej czasu to może i wartałoby.

Teraz przejdę do plebiscytu ustalającego reguły gry:
1) Przeciw
4:9
2) Przeciw
0:13
3) Przeciw (jestem za całkowitą wolnością przy wyborze swojej dziesiątki z zestawu do głosowania, a nie bym musiał jeszcze pilnować czy obce nowości dostały odpowiednią liczbę punktów)
8:5
4) Za (przy około 20 uczestnikach zabawy już mało prowdopodobne będą manipulacje z wynikami Icon_wink )
7:2
5) Za (ale tylko tydzień na powrót i to wielokrotnie, czyli jeżeli danej piosence przydarzy się wypadek z dwudziestki kolejny raz, to ta reguła wciąż by obowiązywała)
5:5
6) Za (najprostsza punktacja jest najlepsza)
4:3
7) Za (rzeczywiście dwie piosenki jednego wykonawcy to max, tutaj nie budujemy topu konkretnych twórców)
8:0
8) Za
3:0
9) Za (dobry pomysł, pierwsza na forum znajdzie się wyżej - bo wiadomo, że wygra opcja z publicznym głosowaniem Icon_razz )
3:0
10) Aha i nie widzę punktu mówiącego ile czasu jedna propozycja może przebywać w zestawie. Ja optowałbym za sześcioma tygodniami ale pięć też jest do przyjęcia.
1:0 [?]
20.08.2015 02:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 806
Dołączył: Jun 2007
Post: #153
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Ja wcześniej proponowałem trzy. Jeżeli się w tym czasie nie przebije to raczej nie ma szans zamieszania na liście jeżeli w ogole się dostanie.
8 tak
9 nie
20.08.2015 03:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 180
Dołączył: Dec 2014
Post: #154
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
kajman napisał(a):Ja wcześniej proponowałem trzy. Jeżeli się w tym czasie nie przebije to raczej nie ma szans zamieszania na liście jeżeli w ogole się dostanie.
Ja zrozumiałem że każda propozycja ma tylko tydzień szansy. Kisić utwory w poczekalni tygodniami? Bez sensu jak dla mnie. Co tydzień nowe, no proszę Was, nie zabraknie Wam pomysłów! Icon_smile Ale chyba trzeba i to ustalić...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.08.2015 03:43 PM przez thestranglers.)
20.08.2015 03:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 180
Dołączył: Dec 2014
Post: #155
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Sundrajta napisał(a):nie widzę punktu mówiącego ile czasu jedna propozycja może przebywać w zestawie.
Chodzi Ci o przebywanie w Top20? Propozycja 10 tygodni maks jest w drugim punkcie przecież. Czy może o przebywanie w "poczekalni"? Chyba o to drugie.... W takim razie jestem na nie. Jak wyżej pisałem: nie udało się w danym tygodniu to wypad!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.08.2015 03:48 PM przez thestranglers.)
20.08.2015 03:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 180
Dołączył: Dec 2014
Post: #156
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Rincewind napisał(a):1) Nie wolno głosować na własne propozycje
4:9
Rincewind napisał(a):2) Aby zapewnić odpowiednią rotację należałoby określić górny limit czasu przebywania na liście (np. 10 notowań) po których utwór wypadałby z listy przechodząc do panteonu sławy.
0:13
thestranglers napisał(a):3) lepiej byłoby przeznaczyć jednak na obce nowości obligatoryjną sumę przynajmniej 10 punktów
8:5
Yacy napisał(a):4) lepiej żeby głosować publicznie na forum
7:2
kondzio_92 napisał(a):5)jestem za tym że jeśli piosenka spadła to wchodzi do poczekalni i np. ma 3 tygodnie by powrócić do głównego Topu 20.
5:5 (głosujmy na konkretną propozycję Kondzia, błagam, bo przez rok tego nie ustalimy, btw Kondziu określ proszę czy numery mogą wielokrotnie spadać do poczekalni)
kajman napisał(a):6) Proponuję punktowanie 10-1
4:3
kajman napisał(a):7) Proponuję zakaz zgłaszania utworów danego wykonawcy w momencie gdy już dwa znajdują się w zestawie do głosowania (włącznie z tym co już jest na liście).
8:0
thestranglers napisał(a):8) co decyduje o miejscu na liście: proponuję jak przy MCHTopie: punkty, ilość głosów, ilość po kolei najwyższych not
4:0
thestranglers napisał(a):9) niech kolejnym kryterium będzie kolejność oddania głosu. Jeśli dany utwór z pary (trójki etc.) dostał wcześniej punkty wtedy jest wyżej na liście. Oczywiście w przypadku uzyskania punktów od tej samej osoby decyduje kolejność w danych głosach.
3:1
Sundrajta napisał(a):10) Aha i nie widzę punktu mówiącego ile czasu jedna (nowa) propozycja może przebywać w zestawie (poczekalni). Ja optowałbym za sześcioma tygodniami ale pięć też jest do przyjęcia.
1:1 (Sundrajta, określ proszę pięć czy sześć)
thestranglers napisał(a):11) Ja zrozumiałem że każda (nowa) propozycja ma tylko tydzień szansy.
1:0
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.08.2015 04:12 PM przez thestranglers.)
20.08.2015 04:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 806
Dołączył: Jun 2007
Post: #157
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Pytanie 11 jest kiepsko sformułowane bo jeżeli odpowiedź będzie nie to trzeba będzie określić ile tygodni ma przebywać. W każdym razie na 11 odpowiadam nie.
Na 10 też nie i proszę dodać jako 12 kolejny wariant z trzema tygodniami.
A najlepiej sformułować to tak, żeby było kilka wariantów odpowiedzi.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.08.2015 04:35 PM przez kajman.)
20.08.2015 04:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 180
Dołączył: Dec 2014
Post: #158
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Rincewind napisał(a):1) Nie wolno głosować na własne propozycje
4:9
Rincewind napisał(a):2) Aby zapewnić odpowiednią rotację należałoby określić górny limit czasu przebywania na liście (np. 10 notowań) po których utwór wypadałby z listy przechodząc do panteonu sławy.
0:13
thestranglers napisał(a):3) lepiej byłoby przeznaczyć jednak na obce nowości obligatoryjną sumę przynajmniej 10 punktów
8:5
Yacy napisał(a):4) lepiej żeby głosować publicznie na forum
7:2
kondzio_92 napisał(a):5)jestem za tym że jeśli piosenka spadła to wchodzi do poczekalni i np. ma 3 tygodnie by powrócić do głównego Topu 20.
5:5 (głosujmy na konkretną propozycję Kondzia, błagam, bo przez rok tego nie ustalimy, btw Kondziu określ proszę czy numery mogą wielokrotnie spadać do poczekalni)
kajman napisał(a):6) Proponuję punktowanie 10-1
4:3
kajman napisał(a):7) Proponuję zakaz zgłaszania utworów danego wykonawcy w momencie gdy już dwa znajdują się w zestawie do głosowania (włącznie z tym co już jest na liście).
8:0
thestranglers napisał(a):8) co decyduje o miejscu na liście: proponuję jak przy MCHTopie: punkty, ilość głosów, ilość po kolei najwyższych not
4:0
thestranglers napisał(a):9) niech kolejnym kryterium będzie kolejność oddania głosu. Jeśli dany utwór z pary (trójki etc.) dostał wcześniej punkty wtedy jest wyżej na liście. Oczywiście w przypadku uzyskania punktów od tej samej osoby decyduje kolejność w danych głosach.
3:1
Sundrajta napisał(a):10) Aha i nie widzę punktu mówiącego ile czasu jedna (nowa) propozycja może przebywać w zestawie (poczekalni). Ja optowałbym za sześcioma tygodniami ale pięć też jest do przyjęcia.
1:2 (Sundrajta, określ proszę pięć czy sześć)
thestranglers napisał(a):11) Ja zrozumiałem że każda (nowa) propozycja ma tylko tydzień szansy.
1:1
kajman napisał(a):12) proszę dodać jako 12 kolejny wariant z trzema tygodniami (AD 10)
1:1
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.08.2015 05:58 PM przez thestranglers.)
20.08.2015 04:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 180
Dołączył: Dec 2014
Post: #159
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
paradoksalnie jeśli wszystkie punkty 10-12 zbiorą więcej minusów to wybierzemy chyba to rozwiązanie gdzie porażka będzie najmniejsza? Icon_biggrin
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.08.2015 04:52 PM przez thestranglers.)
20.08.2015 04:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #160
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Zaraz zarraz, bo trochę źle do tego podchodzimy! Przecież na początek każdy zgłasza 4 piosenki i powiedzmy że 20 osób weźmie udział w zabawie. Czyli w pierwszym tygodniu mamy 80 propozycji. Głosujemy i jest zwycięska dwudziestka. Do drugiego tygodnia każdy znowu powinien zgłosić jedną nowość. Zatem jasne jest że te minimum 20 najsłabszych propozycji od razu powinno zostać zastąpione przez nowości! Icon_question
Przecież nie będziemy rozbudowywać zestawu bez końca...
A w drugim tygodniu może się zdarzyć, że z dwudziestki wypadnie kilka piosenek, więc gdyby przyjąć zasadę, że wypadki z listy dostają tydzień na powrót, to jest możliwe, że w trzecim tygodniu np. ze trzy takie spadki całkowicie wylatują! I wtedy zestaw opuściłoby ponad 20 piosenek. Przy takich zasadach zastanawiam się kto może zgłosić więcej niż jedną nową propozycję? A może nie trzymamy się ścisłej zasady, że w każdym tygodniu musi być te 80 piosenek. Icon_rolleyes Tylko żeby później nie było tak, że zestaw schudnie kompletnie, bo kilku uczestników zapomniało dodać nowe propozycje!
Myślę że obowiązkowo powinno być przy oddawaniu swego głosu od razu zaprezentowanie swojej nowej propozycji na następny tydzień. Icon_idea
20.08.2015 05:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Propozycja zmiany kajman 32 2 314 15.06.2020 10:26 PM
Ostatni post: thestranglers

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości