Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #136
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Na początek kwestia punktów 4-7, bo tu się jeszcze nie wypowiadałem:
4) jawność vs. tajność głosowania - dla mnie, to bez znaczenia, bo skoro wszystkie utwory będą na YT, to i tak moje zestawienie powstanie poza forum, a tu wkleję gotową dziesiątkę (chociaż wolałbym żeby była to większa liczba utworów, bo przy tylu ciekawych propozycjach z czegoś fajnego trzeba będzie zrezygnować)
5) 4:4 jestem za całkowitym zakazem powrotów na listę - może jestem czarnowidzem, ale przy przymusie głosowania na utwory spoza listy (patrz reguła 3) istnieje realne niebezpieczeństwo, że szczyt listy będzie stabilny, a na dole będzie efekt jojo - utwory będą na zmianę z tygodnia na tydzień wchodzić na listę, by za chwilę z niej spaść
6) głosowanie "eurowizja" vs. 10-1 - dla mnie bez znaczenia, kiedyś próbowałem przeliczyć dla topu jakiegoś wykonawcy co byłoby, gdyby zamiast "eurowizji" było 10-1. Zmiany były niewielkie (nieliczne utwory przesunięte o 1-2 pozycje i to gdzieś w niższych partiach zestawienia). Przykład EURO, jaki podał Yacy, akurat średnio tu pasuje, bo tam było 5-3-1 i był to moim zdaniem jeden z gorszych pomysłów na punktację, bo wtedy utwór, którego aż 5 uczestników umieściło na 3 miejscu, był w zestawieniu i tak niżej, niż ten który pojawił się tylko u jednej osoby, ale za to na pierwszej pozycji. Co prawda wtedy nie miało to większego znaczenia, bo liczył się tylko zwycięzca, a pozostałe pozycje nie miały znaczenia, ale gdyby chodziło o ranking, to system 5-3-1 byłby mocno niesprawiedliwy.
7) 8:0 całkowicie za.

Na koniec jeszcze pewna dyskusja na temat 2) i 3), bo zauważyłem, że ostatnio wygląda to tak, że jak ktoś jest przeciw 2) to jest automatycznie za 3). Wcale tak być nie musi, bo równie dobrze można wybrać jedną z tych dwóch opcji, jak i mogą być stosowane obydwie razem (jedna drugiej nie wyklucza), a można też być przeciwko każdej z nich. Być może thestranglers zrobił to nieświadomie, ale propozycje 2) i 3) przedstawił w taki sposób, jakby stanowiły one alternatywę i nie było innego wyboru (obecnie propozycja nr 3 sformułowana jest w odniesieniu do propozycji nr 2)). I chociaż 2) pochodzi z mojego postu, to ja jestem jej przeciwny, podobnie jak i regule nr 3), o czym pisałem już w jednym z wcześniejszych postów. Według mnie przez co najmniej kilka pierwszych notowań żadna z tych dwóch reguł nie powinna obowiązywać, bo obydwie są złe, gdyż zakładają czarny scenariusz i ograniczają nam swobodę wyboru. Ewentualne głosowanie w tej sprawie powinno się odbyć dopiero wtedy, gdy kolejne notowania pokażą, że ten czarny scenariusz się spełni i bez tego typu reguły lista będzie zbyt statyczna.
19.08.2015 09:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów - Rincewind - 19.08.2015 09:34 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Propozycja zmiany kajman 32 2 289 15.06.2020 10:26 PM
Ostatni post: thestranglers

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości