Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycja nowej forumowej listy przebojów
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #121
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Tomekk napisał(a):Ciekawe czy ktoś ją pamięta Icon_smile
Oczywiście. To ta pani, co pobiła rekord Guinessa za najdłuższy tytuł płyty.

3:7 (za, jestem zdziwiony, że chcecie głosować na swoje własne...)
1:10
7:4
5:2


Propozycje wybrałem z różnych stron świata:
1. Kara's Flowers - Dame cabeza
19.08.2015 02:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 194
Dołączył: Dec 2014
Post: #122
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
prz_rulez napisał(a):3:8 (za, jestem zdziwiony, że chcecie głosować na swoje własne...)
1:10
7:4
5:2
gwoli ścisłości Icon_wink
19.08.2015 02:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 194
Dołączył: Dec 2014
Post: #123
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
pięć punktów referendum (jeśli ktoś nie głosował jeszcze)... proponuję do niedzieli czekać na wyniki....

Rincewind napisał(a):1) Nie wolno głosować na własne propozycje
3:8
Rincewind napisał(a):2) Aby zapewnić odpowiednią rotację należałoby określić górny limit czasu przebywania na liście (np. 10 notowań) po których utwór wypadałby z listy przechodząc do panteonu sławy.
1:10
thestranglers napisał(a):3) lepiej byłoby przeznaczyć jednak na obce nowości obligatoryjną sumę przynajmniej 10 punktów
7:4
Yacy napisał(a):4) lepiej żeby głosować publicznie na forum
5:2
kondzio_92 napisał(a):5)jestem za tym że jeśli piosenka spadła to wchodzi do poczekalni i np. ma 3 lub 4 tygodnie (tutaj trzeba ustalić) by powrócić do głównego Topu 20.
3:1 za - Kondzio92, MExpress, Tonehunterz, przeciw - thestranglers

Jestem przeciw bo za dużo będzie tych propozycji wtedy. Poza tym jest milion utworów, jak jakiś spadł to ma pecha Icon_twisted
19.08.2015 02:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 891
Dołączył: Jun 2007
Post: #124
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Jestem przseciw jakiemukolwiek sztucznemu rozgraniczaniu listy i poczekalni, więc jeżeli coś takiego ma zaistnić to jestem za tym, żeby utwór mógł spaść do poczekalni (pod warunkiem że będzie miał wystarczającą liczbę punktów) czyli w 5 jestem za.

Zgłaszam też do przedyskutowania punktację za głosy. Pisałem już raz ale nie bylo reakcji. Proponuję punktowanie 10-1 a nie eurowizyjne.

I zgłaszam propozycję jeszcze jednego ograniczenia. Proponuję zakaz zgłaszania utworów danego wykonawcy w momencie gdy już dwa znajdują się w zestawie do głosowania (włącznie z tym co już jest na liście).
19.08.2015 02:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 194
Dołączył: Dec 2014
Post: #125
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
kajman napisał(a):Jestem przseciw jakiemukolwiek sztucznemu rozgraniczaniu listy i poczekalni
o żadnej poczekalni obecnie nie mówimy, jedynie o propozycjach do notowania, będzie to niezhierarchizowany zbiór piosenek, jeśli w piątym punkcie będziecie "za" to dołoży się do nich utwory spadające, btw, doprecyzujmy już tę liczbę tygodni na "odsiadkę", nie wiem, Kondziu, mogą być ewentualnie już te trzy?

Rincewind napisał(a):1) Nie wolno głosować na własne propozycje
3:8
Rincewind napisał(a):2) Aby zapewnić odpowiednią rotację należałoby określić górny limit czasu przebywania na liście (np. 10 notowań) po których utwór wypadałby z listy przechodząc do panteonu sławy.
1:10
thestranglers napisał(a):3) lepiej byłoby przeznaczyć jednak na obce nowości obligatoryjną sumę przynajmniej 10 punktów
7:4
Yacy napisał(a):4) lepiej żeby głosować publicznie na forum
5:2
kondzio_92 napisał(a):5)jestem za tym że jeśli piosenka spadła to wchodzi do poczekalni i np. ma 3 tygodnie by powrócić do głównego Topu 20.
4:1 za - Kondzio92, MExpress, Tonehunterz, kajman, przeciw - thestranglers
kajman napisał(a):6) Proponuję punktowanie 10-1
1:1 za - kajman, przeciw - thestranglers (sprawa kosmetyczna, ale przyzwyczaiłem się już do skali euro)
kajman napisał(a):7) Proponuję zakaz zgłaszania utworów danego wykonawcy w momencie gdy już dwa znajdują się w zestawie do głosowania (włącznie z tym co już jest na liście).
2:0 za - kajman, thestranglers
19.08.2015 03:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kondzio_92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 303
Dołączył: Jul 2015
Post: #126
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
(19.08.2015 03:03 PM)thestranglers napisał(a):  Jeśli w piątym punkcie będziecie "za" to dołoży się do nich utwory spadające, btw, doprecyzujmy już tę liczbę tygodni na "odsiadkę", nie wiem, Kondziu, mogą być ewentualnie już te trzy?
Mi pasuje Icon_razz
19.08.2015 03:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kondzio_92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 303
Dołączył: Jul 2015
Post: #127
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Po moich głosach :
6) 1:2
7) 3:0
19.08.2015 03:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 154
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #128
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
5. 4:2 bo
thestranglers napisał(a):jest milion utworów, jak jakiś spadł to ma pecha
6. 1:3 sam jestem zdziwiony, ale ... EURO
7. 4:0

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
19.08.2015 04:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 514
Dołączył: Dec 2014
Post: #129
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Dajcie znać jak już ustalicie, bo niestety nie mam czasu tego czytać.
Przepraszam, ale już na innym forum zawalam pewną rzecz, więc trudno,
żebym angażował się w kolejną.
Mnie jest bez różnicy w sumie, wszystko wyjdzie w tzw. praniu.
19.08.2015 05:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 891
Dołączył: Jun 2007
Post: #130
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
thestranglers napisał(a):o żadnej poczekalni obecnie nie mówimy
To słowo padło i nie z mojej klawiatury.
thestranglers napisał(a):będzie to niezhierarchizowany zbiór piosenek
Czyli określmy to jako zestaw do głosowania i wtedy będzie to jasne.
thestranglers napisał(a):mogą być ewentualnie już te trzy
Jeżeli to tak ma wyglądać to moim zdaniem powinien być jeden tydzień. Jeżeli to był wypadek przy pracy to po tygodniu wróci, jeżeli nie to po co to tak długo trzymać. I byłbym za tym, żeby ponowny wypadek był już definitywny.
No i jeszcze jedna kwestia chyba nie dyskutowana to czas pobytu utworów w zestawie tych utworów, które się na listę nie załapią, bo jeżeli tego nie ustalimy, to zestaw będzie nam się rozrastał do granic niemożliwości. Moim zdaniem pięć tygodni to góra ale wydaje mi się że 3 to wersja optymalna.
19.08.2015 05:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kondzio_92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 303
Dołączył: Jul 2015
Post: #131
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
thestranglers napisał(a):o żadnej poczekalni obecnie nie mówimy
To słowo padło i nie z mojej klawiatury. [/quote] Ja wspomniałem to słowo Icon_rolleyes Ale jeśli nie chcecie takiej opcji, to wszystko może być w propozycjach Icon_smile
Cytat:No i jeszcze jedna kwestia chyba nie dyskutowana to czas pobytu utworów w zestawie tych utworów, które się na listę nie załapią, bo jeżeli tego nie ustalimy, to zestaw będzie nam się rozrastał do granic niemożliwości. Moim zdaniem pięć tygodni to góra ale wydaje mi się że 3 to wersja optymalna.
Jestem za trzema tygodniami, ale to jest kolejny temat by wspólnie się zdecydować Icon_wink
19.08.2015 06:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 500
Dołączył: Aug 2008
Post: #132
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Listoholik napisał(a):REEL 2 REAL - Can You Feel It
kiedyś kupiłem używany telefon komórkowy i była na nim tylko ta piosenka Icon_razz
19.08.2015 06:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 891
Dołączył: Jun 2007
Post: #133
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Ale wtedy 3 tygodnie dla utworu, który nie wszedł i 3 dla tego który wypadł to trochę moim zdaniem nie w porządku.
19.08.2015 06:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kondzio_92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 303
Dołączył: Jul 2015
Post: #134
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
(19.08.2015 06:32 PM)kajman napisał(a):  Ale wtedy 3 tygodnie dla utworu, który nie wszedł i 3 dla tego który wypadł to trochę moim zdaniem nie w porządku.
Jak dla mnie w porządku Icon_razz więc 1:1 za tym by utwór które nie wszedł był 3 tygodnie w propozycjach Icon_smile
19.08.2015 06:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
piotreklp3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 476
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #135
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
1) 4:8 ZA
2) 1:11 PRZECIW
3) 8:4 ZA
4) 6:2 ZA
5) 4:3 PRZECIW
6) 2:3 ZA
7) 5:0 ZA

i od razu moje propozycje:

Sir Lord Baltimore - Kingdom Come [USA/1970]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.08.2015 07:50 PM przez piotreklp3.)
19.08.2015 07:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #136
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Na początek kwestia punktów 4-7, bo tu się jeszcze nie wypowiadałem:
4) jawność vs. tajność głosowania - dla mnie, to bez znaczenia, bo skoro wszystkie utwory będą na YT, to i tak moje zestawienie powstanie poza forum, a tu wkleję gotową dziesiątkę (chociaż wolałbym żeby była to większa liczba utworów, bo przy tylu ciekawych propozycjach z czegoś fajnego trzeba będzie zrezygnować)
5) 4:4 jestem za całkowitym zakazem powrotów na listę - może jestem czarnowidzem, ale przy przymusie głosowania na utwory spoza listy (patrz reguła 3) istnieje realne niebezpieczeństwo, że szczyt listy będzie stabilny, a na dole będzie efekt jojo - utwory będą na zmianę z tygodnia na tydzień wchodzić na listę, by za chwilę z niej spaść
6) głosowanie "eurowizja" vs. 10-1 - dla mnie bez znaczenia, kiedyś próbowałem przeliczyć dla topu jakiegoś wykonawcy co byłoby, gdyby zamiast "eurowizji" było 10-1. Zmiany były niewielkie (nieliczne utwory przesunięte o 1-2 pozycje i to gdzieś w niższych partiach zestawienia). Przykład EURO, jaki podał Yacy, akurat średnio tu pasuje, bo tam było 5-3-1 i był to moim zdaniem jeden z gorszych pomysłów na punktację, bo wtedy utwór, którego aż 5 uczestników umieściło na 3 miejscu, był w zestawieniu i tak niżej, niż ten który pojawił się tylko u jednej osoby, ale za to na pierwszej pozycji. Co prawda wtedy nie miało to większego znaczenia, bo liczył się tylko zwycięzca, a pozostałe pozycje nie miały znaczenia, ale gdyby chodziło o ranking, to system 5-3-1 byłby mocno niesprawiedliwy.
7) 8:0 całkowicie za.

Na koniec jeszcze pewna dyskusja na temat 2) i 3), bo zauważyłem, że ostatnio wygląda to tak, że jak ktoś jest przeciw 2) to jest automatycznie za 3). Wcale tak być nie musi, bo równie dobrze można wybrać jedną z tych dwóch opcji, jak i mogą być stosowane obydwie razem (jedna drugiej nie wyklucza), a można też być przeciwko każdej z nich. Być może thestranglers zrobił to nieświadomie, ale propozycje 2) i 3) przedstawił w taki sposób, jakby stanowiły one alternatywę i nie było innego wyboru (obecnie propozycja nr 3 sformułowana jest w odniesieniu do propozycji nr 2)). I chociaż 2) pochodzi z mojego postu, to ja jestem jej przeciwny, podobnie jak i regule nr 3), o czym pisałem już w jednym z wcześniejszych postów. Według mnie przez co najmniej kilka pierwszych notowań żadna z tych dwóch reguł nie powinna obowiązywać, bo obydwie są złe, gdyż zakładają czarny scenariusz i ograniczają nam swobodę wyboru. Ewentualne głosowanie w tej sprawie powinno się odbyć dopiero wtedy, gdy kolejne notowania pokażą, że ten czarny scenariusz się spełni i bez tego typu reguły lista będzie zbyt statyczna.
19.08.2015 09:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
TuneHunterz Offline
Student/Prezenter Radiowy
*****

Liczba postów: 6 562
Dołączył: Jun 2010
Post: #137
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Czyli powiadasz Rincewind,że w 4 punkcie chcesz iść w stylu Best Listy VOX FM niż Gorącej 20 Radia Eska?

Radio Soundice - Siła Hitów na nowy rok akademicki
19.08.2015 09:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 076
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #138
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
5. 4:5 - za dużo jest fajnych utworów żeby w ten sposób zajmować miejsce
6. 3:3 - co prawda bez większego znaczenia dla mnie
7. 9:0

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
19.08.2015 10:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 194
Dołączył: Dec 2014
Post: #139
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
O yeah, żadnych powrotów
19.08.2015 11:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 891
Dołączył: Jun 2007
Post: #140
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Co do punktu 7 to wygląda tak jednoznacznie że napiszę do następnych zgłaszających: więcej żadnych Budek (bo chyba nic więcej się nie powtórzyło).
19.08.2015 11:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Propozycja zmiany kajman 32 2 323 15.06.2020 10:26 PM
Ostatni post: thestranglers

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości