Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycja nowej forumowej listy przebojów
kondzio_92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 303
Dołączył: Jul 2015
Post: #41
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Cytat: Załóżmy, że moim ulubionym utworem z przeszłości jest utwór A wykonawcy X. Zgłaszam go więc do pierwszego notowania listy i głosuję niezmiennie dając mu za każdym razem 12 punktów, bo nie sądzę żeby nagle przestał być moim ulubionym
Nie ma to być jednorazowy Top Wszech czasów, tylko cotygodniowa lista, więc mam nadzieję że nikt nie będzie głosował tak jak napisałeś. Tylko każdy głosował będzie na to co w danym tygodniu najbardziej mu chodziło po głowie, tak jak to prowadzimy aktualne listy, tyle że po prostu z starszymi utworem Icon_lol .
Cytat: 1) Nie wolno głosować na własne propozycje.
Ja aż tak bym nie ograniczał tego głosowania
Cytat: 2) Aby zapewnić odpowiednią rotację należałoby określić górny limit czasu przebywania na liście (np. 10 notowań) po których utwór wypadałby z listy przechodząc do panteonu sławy. Jednak zacznie to działać dopiero od pewnego momentu (dla limitu równego 10 od 11 notowania).
Tutaj wybór pozostawiam wam. Chociaż ja jestem by nie wprowadzać takiego czegoś Icon_confused
Cytat:Dlatego cała playlista powinna być udostępniona np. na youtube, a jedynym wyznacznikiem tego, czy utwór się nadaje, nie byłoby to, czy był singlem, czy też nie, lecz to, czy jest dostępny w wybranym serwisie (np. youtube).
I z tym się zgadzam. Co tydzień będę mógł odświeżać playliste Icon_smile
18.08.2015 11:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #42
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
kondzio_92 napisał(a):Nie ma to być jednorazowy Top Wszech czasów, tylko cotygodniowa lista, więc mam nadzieję że nikt nie będzie głosował tak jak napisałeś.
akurat ja tak będę robił, to normalne zachowanie głosując na listę ze starszymi kawałkami... jest po prostu tak że albo je lubię albo ...lepiej nie użyję tu brzydkich słów Icon_biggrin
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.08.2015 11:11 AM przez thestranglers.)
18.08.2015 11:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #43
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Rincewind napisał(a):Być może innym mankamentem będzie liczba utworów stanowiących pulę do głosowania. Przy dziesięciu aktywnych użytkownikach będzie to w pewnym momencie gdzieś w granicach 50-80 utworów, przy 15 już 70-100.
ale przecież zgłaszamy teraz do czterech kompozycji, więc przy 10 graczach to "tylko" 40 utworów
potem dokładamy do Top20 po jednej propozycji więc liczba nagrań przy 10 graczach to 30
18.08.2015 11:08 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kondzio_92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 303
Dołączył: Jul 2015
Post: #44
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
(18.08.2015 10:58 AM)thestranglers napisał(a):  Ciągle myślę czy danie dwóch miejsc na nowe propozycje to nie za mało Kondziu? Za dwa ostatnie miejsca niewiele można kupić Icon_sad lepiej byłoby przeznaczyć jednak tę pulę 10 punktów na te obce nowości, da to im więcej nawet gdy ktoś ustawi je na końcu głosów
Dobra, to możemy coś takiego wprowadzić Icon_lol Może i rzeczywiście jest to najlepszy pomysł Icon_razz
18.08.2015 11:11 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kondzio_92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 303
Dołączył: Jul 2015
Post: #45
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Potrzebne jest stworzenie regulaminu, czy tutaj sobie ze wszystkim poradzimy? Icon_razz
18.08.2015 11:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #46
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
teraz dyskutujemy, zbieramy opinie, zadziała demokracja a potem stworzy się regulamin w specjalnym wątku

Może zbierzmy wytyczne co do samej listy:

Rincewind napisał(a):1) Nie wolno głosować na własne propozycje
1:2 - za Rincewind, przeciw Kondzio92 i thestranglers
Rincewind napisał(a):2) Aby zapewnić odpowiednią rotację należałoby określić górny limit czasu przebywania na liście (np. 10 notowań) po których utwór wypadałby z listy przechodząc do panteonu sławy.
1:2 - za Rincewind, przeciw Kondzio92 i thestranglers
thestranglers napisał(a):3) lepiej byłoby przeznaczyć jednak na obce nowości obligatoryjną sumę przynajmniej 10 punktów
2:0 - za Kondzio92 i thestranglers
18.08.2015 11:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kondzio_92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 303
Dołączył: Jul 2015
Post: #47
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Ok. A więc ja zdania nie zmieniam odnośnie tych trzech punktów : za pierwszymi dwoma jestem przeciw, za ostatnim jestem za Icon_lol Więc teraz czekamy aż ktoś jeszcze się uaktywni? Icon_smile
18.08.2015 11:28 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 376
Dołączył: Jun 2007
Post: #48
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
To teraz będzie:
1:3
1:3
2:1
18.08.2015 11:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
TuneHunterz Offline
Student/Prezenter Radiowy
*****

Liczba postów: 6 519
Dołączył: Jun 2010
Post: #49
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
No to ja
1:4
1:4
3:1

Radio Soundice - Siła Hitów na nowy rok akademicki
18.08.2015 12:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #50
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Po moich głosach sytuacja przedstawia się tak:

1:5
1:5
3:2
18.08.2015 12:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #51
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
pomysł ogólnie świetny! Icon_smile2
ale boję się, że w praniu przeważać będą nie_moje_utwory. mam na mysli bardziej gatunki niż poszczególne utwory...
ale mam nadzieję jednocześnie, że może nie bedzie tak źle.

po mnie tak:
1:6
1:6
4:2

może kazdy powinien do pierwszego notowania zgłosić utwory z różnych dekad? ja w każdym razie zaproponuję cztery utwory z różnych dekad Icon_smile2
i na pewno nie będa to utwory z mojej czołówki TWC, ale z jego dalszych rejonów. potem się zobaczy Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
18.08.2015 12:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #52
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
przy pomocy winampa losowo *) wybrałem utwory z mojego BARDZO szerokiego TWC:

Czerwone Gitary - Wschód słońca w stadninie koni
The Hooters - All You Zombies
Red Hot Chili Peppers - Road Trippin'
Votum - Train Back Home

*) losowo, więc to nie do końca ode mnie zależało i to nie moja wina Icon_razz

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
18.08.2015 01:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #53
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
62 odpowiedzi! Icon_eek Jestem w szoku!
18.08.2015 01:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kondzio_92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 303
Dołączył: Jul 2015
Post: #54
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
(18.08.2015 01:52 PM)prz_rulez napisał(a):  62 odpowiedzi! Icon_eek Jestem w szoku!
I to w 21 h Icon_lol
18.08.2015 02:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #55
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
O, widzę, że rozgorzała dyskusja. To dobrze. Wobec tego dorzucę jedynie swój głos w trzeciej kategorii, bo tam się jeszcze nie wypowiedziałem. Rozumiem potrzebę ruchu na liście, bo chyba nie będzie nic bardziej zabójczego dla tej zabawy jak stagnacja w czołowej dwudziestce, ale jestem przeciwny zaproponowanej regule, czyli 4:3.
Uzasadnienie:
1) kłopotliwa - trzeba sprawdzać ile punktów przypisało się nowym propozycjom i pilnować, żeby było co najmniej dziesięć, a podliczający punkty będzie miał jeszcze większy problem, o ile sobie tego jakoś nie zautomatyzuje.
2) mało skuteczna (w mojej ocenie) - 10 punktów to jakieś 17% ze wszystkich punktów, jakie dany user może przydzielić, czyli teoretycznie ok. 3 nowości, a praktycznie ze względu na liczną pulę propozycji może zakończyć się na jednej nowości lub ich braku
3) momentami frustrująca - czasami przyjdzie wydać 10 punktów na utwory, które mogą nam się nie podobać.

Myślę, że jakakolwiek dłuższa dyskusja na temat zasad w tym miejscu i o tym czasie nie ma sensu. Pójdźmy na żywioł i zróbmy to na początku bez jakichkolwiek reguł ograniczających. Zaufajmy świadomości uczestników, kto będzie chciał głosować na propozycje nowe będzie na nie głosował, kto będzie chciał głosować na obce - też, kto wyłącznie na swoje też powinien mieć do tego prawo itd. I zobaczmy co z tego wyjdzie. Może niepotrzebnie próbuję dostrzec coś, co w ogóle nie będzie miało miejsca.
18.08.2015 02:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #56
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
#2. (Classic Mucharts TOP)

Losowo wybrany utwór z mojej playlisty i zarazem moja druga propozycja:


Big Brovaz - Nu Flow [2002]

18.08.2015 02:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kondzio_92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 303
Dołączył: Jul 2015
Post: #57
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Ja sam już nie wiem : z jednej strony dobrze gdyby to 10 punktów zajęły propozycję, a z drugiej strony może warto zrobić tak jak to napisał Rincewind czyli dać wolna rękę do głosowania, bez tych wszystkich zasad. Zobaczylibyśmy jak by wyglądały pierwsze 4 - 5 notowań i jeśli będzie OK to będziemy kontynuować bez zasad, a jak będzie monotonnie to wtedy uzgodnimy jakieś zasady Icon_lol
Co wy na to? Icon_razz
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.08.2015 02:42 PM przez kondzio_92.)
18.08.2015 02:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #58
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Możemy tak zrobić na początku.
Przecież wszystkiego i tak nie skodyfikujemy Icon_cool
18.08.2015 02:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #59
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Rincewind napisał(a):3) momentami frustrująca - czasami przyjdzie wydać 10 punktów na utwory, które mogą nam się nie podobać
no aspekt frustracji nie powinniśmy w ogóle brać pod uwagę, nie zapominajmy że to mimo wszystko nasza wspólna lista Icon_razz2
Rincewind napisał(a):mało skuteczna (w mojej ocenie) - 10 punktów to jakieś 17% ze wszystkich punktów, jakie dany user może przydzielić, czyli teoretycznie ok. 3 nowości, a praktycznie ze względu na liczną pulę propozycji może zakończyć się na jednej nowości lub ich braku
propozycji będzie po jednej od każdego z nas jak rozumiem... i chodzi o to by nie było tego braku, that's the point...Icon_rolleyes
18.08.2015 02:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
MExpress Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 271
Dołączył: Apr 2012
Post: #60
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Kurde wszyscy glosuja to ja tez...

1:7
1:7
4:3

A oto moja pierwsza propozycja:
Ciekawe czy ktos zna lub pamieta.
Prince Ital Joe ft. Marky Mark - United 1994



Trzy kolejne zaprezentuje wkrotce.
18.08.2015 02:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Propozycja zmiany kajman 32 2 270 15.06.2020 10:26 PM
Ostatni post: thestranglers

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości