Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #55
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
O, widzę, że rozgorzała dyskusja. To dobrze. Wobec tego dorzucę jedynie swój głos w trzeciej kategorii, bo tam się jeszcze nie wypowiedziałem. Rozumiem potrzebę ruchu na liście, bo chyba nie będzie nic bardziej zabójczego dla tej zabawy jak stagnacja w czołowej dwudziestce, ale jestem przeciwny zaproponowanej regule, czyli 4:3.
Uzasadnienie:
1) kłopotliwa - trzeba sprawdzać ile punktów przypisało się nowym propozycjom i pilnować, żeby było co najmniej dziesięć, a podliczający punkty będzie miał jeszcze większy problem, o ile sobie tego jakoś nie zautomatyzuje.
2) mało skuteczna (w mojej ocenie) - 10 punktów to jakieś 17% ze wszystkich punktów, jakie dany user może przydzielić, czyli teoretycznie ok. 3 nowości, a praktycznie ze względu na liczną pulę propozycji może zakończyć się na jednej nowości lub ich braku
3) momentami frustrująca - czasami przyjdzie wydać 10 punktów na utwory, które mogą nam się nie podobać.

Myślę, że jakakolwiek dłuższa dyskusja na temat zasad w tym miejscu i o tym czasie nie ma sensu. Pójdźmy na żywioł i zróbmy to na początku bez jakichkolwiek reguł ograniczających. Zaufajmy świadomości uczestników, kto będzie chciał głosować na propozycje nowe będzie na nie głosował, kto będzie chciał głosować na obce - też, kto wyłącznie na swoje też powinien mieć do tego prawo itd. I zobaczmy co z tego wyjdzie. Może niepotrzebnie próbuję dostrzec coś, co w ogóle nie będzie miało miejsca.
18.08.2015 02:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów - Rincewind - 18.08.2015 02:16 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Propozycja zmiany kajman 32 2 297 15.06.2020 10:26 PM
Ostatni post: thestranglers

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości