Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycja nowej forumowej listy przebojów
kondzio_92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 303
Dołączył: Jul 2015
Post: #21
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
(17.08.2015 10:29 PM)Listoholik napisał(a):  określmy jeszcze raz dokładne ramy powstania utworu

> od którego - do którego roku?
> styl muzyczny każdy, czy raczej tylko w wybranych gatunkach?

> propozycja: by przy zgłaszanym utworze koniecznie podać w nawiasie rok ukazania się utworu Icon_smile
(bo to przecież ponadczasowa ma być lista, nieprawdaż?)
> Wszystko do sierpnia 2010 roku, żeby piosenki nie były młodsze niż 5 lat
> Gatunek nieważny, może być każdy. Jedyne na czym mi zależy to żeby były to single
>Mile by mnie to ucieszyło, ale nawet jeśli ktoś nie poda to znajdę rok wydania, więc z tym LUZ Icon_lol
17.08.2015 10:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
TuneHunterz Offline
Student/Prezenter Radiowy
*****

Liczba postów: 6 519
Dołączył: Jun 2010
Post: #22
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
No to ja zacznę
Rocco - Everybody (2002)
Barthezz - On The Move (2001)
Neo Cortex - Elements (2002)
Brooklyn Bounce - Loud & Proud (2002)

Radio Soundice - Siła Hitów na nowy rok akademicki
17.08.2015 10:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kondzio_92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 303
Dołączył: Jul 2015
Post: #23
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
(17.08.2015 10:51 PM)Listoholik napisał(a):  
kondzio_92 napisał(a):> Gatunek nieważny, może być każdy.

oj, chyba byś nie chciał... bo zacznę metal podawać.... i cały czar tej list w Waszych oczach pryśnie Icon_razz2
Mi nie przeszkadza metal... nawet sam lubię czasem posłuchać. Nawet jestem za tym, żeby było różnorodnie Icon_wink no chyba że wolisz ograniczyć listę do popu? Bo ja nie Icon_lol
17.08.2015 10:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kondzio_92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 303
Dołączył: Jul 2015
Post: #24
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
(17.08.2015 10:58 PM)Listoholik napisał(a):  np. AC/CD, Sepultura, Vader i Behemoth..... i co wtedy? Icon_razz2
Zgłosić Możesz co chcesz... Zgłoś nawet Behemotha Icon_lol Ale nie wiem czy ten gatunek jest dość popularny na forum, by ktoś oprócz ciebie potem głosował na te piosenkiIcon_lol ale nie zabraniam Icon_smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.08.2015 11:07 PM przez kondzio_92.)
17.08.2015 11:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #25
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
kondzio_92 napisał(a):Jedyne na czym mi zależy to żeby były to single
zmieńmy to, proszę, czasem nie wiadomo co nim było a co nie
17.08.2015 11:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #26
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
a ja będę proponował po utworze z dekady Icon_razz2 z tych które lubię Icon_razz2
17.08.2015 11:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kondzio_92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 303
Dołączył: Jul 2015
Post: #27
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
(17.08.2015 11:37 PM)thestranglers napisał(a):  a ja będę proponował po utworze z dekady Icon_razz2
Fajny pomysł Icon_smile
17.08.2015 11:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kondzio_92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 303
Dołączył: Jul 2015
Post: #28
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
(17.08.2015 11:36 PM)thestranglers napisał(a):  
kondzio_92 napisał(a):Jedyne na czym mi zależy to żeby były to single
zmieńmy to, proszę, czasem nie wiadomo co nim było a co nie
Może trochę źle to nazwałem, ale chodzi mi o utwory, które w ogóle zaistniały - były promowane itp. Icon_confused Żeby nie był to jakiś utwór, który znają tylko ci co kupili płytę Icon_razz
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.08.2015 11:47 PM przez kondzio_92.)
17.08.2015 11:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Listoholik napisał(a):zaraz napisze kajman i zgłosi 4 utwory Starego Dobrego Małżeństwa
Ojtu ojtam. Zgłosiłbym Schody, Epitafium, Jude i La fiestę lub coś w tym rodzaju (bardziej w rodzaju, ale mniej popularne). Ale sorry, nie wchodzę w to dlatego że będą wygrywały jakieś diska, a prog, skrajna awangarda, jazz, psychodelia itp nie będą miały żadnych szans. No i byłbym zdecydowanie za tym, żeby to nie były single.
17.08.2015 11:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #30
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
kajman napisał(a):No i byłbym zdecydowanie za tym, żeby to nie były single
jestem za, to znaczy zgłaszamy wszystko: i single i nie single Icon_smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.08.2015 12:04 AM przez thestranglers.)
18.08.2015 12:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #31
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
kurde, pamiętam tą Guesch Patti Icon_eek
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.08.2015 12:05 AM przez thestranglers.)
18.08.2015 12:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #32
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Zapowiada się fantastyczna zabawa. Że też do tej pory nikt na to z nas nie wpadł! Tylko mi tu nie spiep...yć tego! Icon_evil

Maszyna wypluła dziś takie dziwa:

#1 The Stranglers - Nuclear Device (The Wizard of Aus) (1979)
18.08.2015 12:45 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #33
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Myślę wciąż w jaką stronę pójdzie nasza lista i w związku z tym by była jak najdłużej atrakcyjna chciałbym wprowadzić pewien przepis. Atrakcyjna lista to oczywiście "nowości" w każdym notowaniu. Czy możemy więc od głosowania na drugie notowanie wprowadzić przepis na obligatoryjne 10 punktów (w różnej konfiguracji: 10, 8+2, 6+3+1, 4+3+2+1 itp.) na "obce" nowe propozycje? Przyniosłoby to z pewnością ciągły powiew i zapobiegło stagnacji listy.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.08.2015 08:34 AM przez thestranglers.)
18.08.2015 08:33 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #34
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
thestranglers napisał(a):kurde, pamiętam tą Guesch Patti
a ja nie pamiętam Icon_razz

Na razie zgłaszam pierwszą propozycję, utwór pochodzi z czasów, gdy dopiero zaczynałem sluchać muzyki i wszystkie dźwięki wydawały mi się takie fajne i przyjemne, a wakacyjne przeboje nie były takie "nachalne" jak obecnie.

#1. (CLASSIC MYCHARTS TOP)

Moony - Dove (I'll Be Loving You) [2002]


(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.08.2015 09:44 AM przez Tomekk.)
18.08.2015 09:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kondzio_92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 303
Dołączył: Jul 2015
Post: #35
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
(18.08.2015 08:33 AM)thestranglers napisał(a):  Myślę wciąż w jaką stronę pójdzie nasza lista i w związku z tym by była jak najdłużej atrakcyjna chciałbym wprowadzić pewien przepis. Atrakcyjna lista to oczywiście "nowości" w każdym notowaniu. Czy możemy więc od głosowania na drugie notowanie wprowadzić przepis na obligatoryjne 10 punktów (w różnej konfiguracji: 10, 8+2, 6+3+1, 4+3+2+1 itp.) na "obce" nowe propozycje? Przyniosłoby to z pewnością ciągły powiew i zapobiegło stagnacji listy.
Nie do końca wiem o co ci chodzi, ale rozumiem to tak :
Z topu 20 układa każdy swój Top 10 i tu nic nie zmieniamy, a na propozycję można łącznie oddać 10 pkt i można zagłosować na 1 utwór i dać całą dyche, można zagłosować na 2 utwory i dać na oba 5 pkt lub różnie np. na jeden 7 pkt, a na drugi 3 pkt itd.
O to ci chodziło? Icon_razz
18.08.2015 09:48 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #36
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Myślałem bardziej że z przewidzianych "eurowizyjnych" punktów przynajmniej dziesięć (w dowolnej konfiguracji) musi powędrować do obcych nowości.
Twój pomysł mógłby być niesprawiedliwy w przypadku mnogości świetnych nowych propozycjiIcon_smile
18.08.2015 10:28 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kondzio_92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 303
Dołączył: Jul 2015
Post: #37
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
(18.08.2015 10:28 AM)thestranglers napisał(a):  Myślałem bardziej że z przewidzianych "eurowizyjnych" punktów przynajmniej dziesięć (w dowolnej konfiguracji) musi powędrować do obcych nowości.
Twój pomysł mógłby być niesprawiedliwy w przypadku mnogości świetnych nowych propozycjiIcon_smile
No to teraz już rozumiem... Świetny pomysł, ale chyba trochę ciężki do zrozumienia Icon_confused A może by się wprowadziło zasadę że każdy w swoim Top 10 musi umieścić przynajmniej dwa utwory z propozycji? Icon_smile
18.08.2015 10:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Rincewind Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 734
Dołączył: Sep 2010
Post: #38
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
thestranglers napisał(a):Przyniosłoby to z pewnością ciągły powiew i zapobiegło stagnacji listy.
Słuszna uwaga, bo to jest potencjalne niebezpieczeństwo dla tego typu listy. Do tej pory jeszcze się w tym wątku nie wypowiadałem, bo jak zwykle sceptycznie jestem nastawiony do tego typu przedsięwzięć. Czym innym jest wybór największego hitu z ograniczonego zbioru kilkudziesięciu, a nawet stu lub dwustu paru utworów, a czym innym z całego spektrum muzyki powstałej do 2010, bo to już będą pewnie dziesiątki, a może setki tysięcy (o ile nie więcej) potencjalnych kandydatów. Taka entuzjastyczna akcja na hurra jest fajna na początku, ale wiele punktów swobody biorących się z braku precyzyjnych reguł sprawia, że za jakiś czas prawdopodobnie zacznie to kuleć. Szczególnie, że ma to być lista typu hity z przeszłości i to jest potencjalnie niebezpieczne. Załóżmy, że moim ulubionym utworem z przeszłości jest utwór A wykonawcy X. Zgłaszam go więc do pierwszego notowania listy i głosuję niezmiennie dając mu za każdym razem 12 punktów, bo nie sądzę żeby nagle przestał być moim ulubionym. Takim sposobem przy średniej frekwencji utwór może być na liście do jej końca, o ile nie zdarzy się tak, że zapomnę na niego zagłosować. Dlatego powinny być wprowadzone dwie reguły: 1) Nie wolno głosować na własne propozycje. 2) Aby zapewnić odpowiednią rotację należałoby określić górny limit czasu przebywania na liście (np. 10 notowań) po których utwór wypadałby z listy przechodząc do panteonu sławy. Jednak zacznie to działać dopiero od pewnego momentu (dla limitu równego 10 od 11 notowania).
Być może innym mankamentem będzie liczba utworów stanowiących pulę do głosowania. Przy dziesięciu aktywnych użytkownikach będzie to w pewnym momencie gdzieś w granicach 50-80 utworów, przy 15 już 70-100. Dla użytkownika, który w pewnym momencie będzie chciał dołączyć do zabawy, to będzie spore wyzwanie, szczególnie dla młodzieży, która sporej części propozycji może po prostu jeszcze nie znać. 60 utworów to jakieś 4-5, a może więcej, godzin słuchania, które czasami trudno wygospodarować na samo przesłuchanie, a już nie wspomnę o tym, że trzeba trochę czasu poświęcić na wyszukanie utworu. Dlatego cała playlista powinna być udostępniona np. na youtube, a jedynym wyznacznikiem tego, czy utwór się nadaje, nie byłoby to, czy był singlem, czy też nie, lecz to, czy jest dostępny w wybranym serwisie (np. youtube).
18.08.2015 10:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #39
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
[ad Kondzia]

też dobry pomysł Icon_smile
w sumie łatwiej będzie Ci to sprawdzić niż zliczać jeszcze dodatkowo punkty dla nowości, cokolwiek będzie dobre by te nowości w notowaniu były i by lista była "mobilna" Icon_smile

aha, i zaznaczmy by były to dwie obce propozycje, to bardzo ważne!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.08.2015 10:46 AM przez thestranglers.)
18.08.2015 10:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #40
RE: Propozycja nowej forumowej listy przebojów
Rincewind napisał(a):Dlatego powinny być wprowadzone dwie reguły: 1) Nie wolno głosować na własne propozycje.
jestem na nie - w sumie gdy przypadnie mi do gustu obca propozycja to mogę i na nią do końca świata głosować, poza tym jeśli ktoś nie będzie wcale głosował to jego propozycje będą wyżej w rankingu
Rincewind napisał(a):2) Aby zapewnić odpowiednią rotację należałoby określić górny limit czasu przebywania na liście (np. 10 notowań) po których utwór wypadałby z listy przechodząc do panteonu sławy.
wolałbym też nie, ale zgodzę się z wolą większości... takie sztuczne zamykanie drogi utworowi po dziesięciu tygodniach mi osobiście kłóci się z ideą listy

Ciągle myślę czy danie dwóch miejsc na nowe propozycje to nie za mało Kondziu? Za dwa ostatnie miejsca niewiele można kupić Icon_sad lepiej byłoby przeznaczyć jednak na obce nowości obligatoryjną sumę przynajmniej 10 punktów, da to im więcej nawet gdy ktoś ustawi je na końcu głosów
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.08.2015 11:13 AM przez thestranglers.)
18.08.2015 10:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Propozycja zmiany kajman 32 2 270 15.06.2020 10:26 PM
Ostatni post: thestranglers

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości