Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kajman30 nr 96 z 12.09.08
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 733
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
kajman30 nr 96 z 12.09.08
Na szczycie dwa utwory bez zmian, na 3 awans z 4, na 4 troche większy ruch, bo awans z 7 Jeszcze w zielone gramy. I dopiero od piątego miejsca...
Do pierwszej dziesiątki powracają zupełnie niespodziewanie dwa utwory po ogromnych skokach. W obydwu przypadkach to utwory, które jak się wydawało, szczyt formy dawno już mają poza sobą. A tymczasem największy skok na liście zalicza Nie zabijaj, które skacze z miejsca 31 na. Ale jeszcze większym zaskoczeniem jest dla mnie skok Citizien/soldiers, które awansowało z 28 na 8 miejsce. Do tej pory najwyżej było na miejscu 14 i to pół roku temu.
Ale między nimi pojawia się najwyższa i też mocno zaskakująca nowość. Wprawdzie niejednokrotnie utwory debiutowały u mnie wyżej niż na 7 miejscu (ostatnio uczynił to Peter Gabriel Icon_lol ) co uczyniło Everything comes to you, ale jest to utwór, którego dzisiaj o 18 jeszcze nie znałem.
Po tych skokach do 10 bledną kilkunastooczkowe skoki weteranów: The lotus eater i Chromolę oraz jedynej w tym towarzystwie świeżynki First Light, ale wspomnieć o nich jednak trzeba.
Więcej uwagi poświęcę pozostałym 2 nowościom. Od dłuższego czasu czułem, że Pigeon drummer ma potencjał, ale jakoś nie mógł go zrealizować błąkając się po poczekalni. Teraz jednak niezwykle efektownie wystrzelił na 25 miejsce. Z kolei debiutująca z pominięciem poczekalni Tounka po raz kolejny potwierdza, że mam wyraźną słabość do afrykańskich rytmów.
1. 1. 54 TO CO NIENAZWANE - Anna Maria Jopek
2. 2. 21 SUMMERS LOST - Hurt
3. 4. 50 ZRÓB CO MOŻESZ - Anna Maria Jopek
4. 7. 35 JESZCZE W ZIELONE GRAMY - Raz Dwa Trzy
5. 31. 55 NIE ZABIJAJ - Katarzyna Groniec
6. 5. 3 RICH KID BLUES - The Raconteurs
7. N 1 EVERYTHING COMES TO YOU - Peter Gabriel & Richard Evans & Joji Hirota & Sevara Nazarkhan & Sinead O Connor & Guo Yue
8. 28. 21 CITIZEN / SOLDIERS - 3 Doors Down
9. 3. 8 SAMEJ CIĘ NIE ZOSTAWIĘ - Anna Maria Jopek
10. 11. 3 CAPE COD KWASSA KWASSA - Vampire Weekend
11. 9. 9 DOWN TO EARTH - Peter Gabriel
12. 10. 17 A MY NIE CHCEMY UCIEKAĆ STĄD - Strachy na Lachy
13. 6. 14 LOVE ME LIKE A RIVER DOES - Melody Gardot
14. 8. 4 WAR - Judas Priest
15. 34. 15 THE LOTUS EATER - Opeth
16. 30. 19 CHROMOLĘ - Waglewski Fisz Emade

17. 15. 23 SING FOR THE SUBMARINE - REM
18. 12. 22 10000 DAYS (WINGS PT 2) - Tool
19. 22. 8 PO DRUGIEJ STRONIE PRZEMSZY - Muariolanza
20. 13. 7 ZA PIERWSZĄ CHMURĄ - Maryla Rodowicz
21. 25. 2 PRZYJDŹ DO MNIE DWA - Elżbieta Adamiak
22. 14. 4 POLSKA MIŁOŚĆ - Raz Dwa Trzy
23. 20. 6 SENAMOU - Angelique Kidjo & Amadou & Mariam
24. 36. 3 FIRST LIGHT - Moonspell
25. N 1 PIGEON DRUMMER - No-Man
26. 17. 7 I IDOLIZE YOU - Lizz Wright
27. 21. 6 WE ALL FALL DOWN - iLiKETRAiNS
28. 23. 56 M.I.A. - Avenged Sevenfold
29. 18. 12 THE FISH AND THE BIRD - Mark Knopfler
30. 19. 16 BREAKFAST ON THE MORNING TRAM - Stacey Kent
31. 16. 29 A LITTLE PIECE OF HEAVEN - Avenged Sevenfold
32. 24. 75 THE FUNERAL - Band Of Horses
33. 27. 9 PIERWSZY DZIEŃ RESZTY NASZEGO ŻYCIA - Anna Maria Jopek
34. 29. 11 J SMITH - Travis
35. 38. 3 NOCNY SUFIT - Maryla Rodowicz
36. N 1 TOUNKA - Rokia Traore
37. P 4 CITIZEN OF THE PLANET - Alanis Morissette
38. 32. 34 DYBUK - Żywiołak
39. 26. 8 MYSTERIOUS WAYS - Angelique Kidjo
40. 35. 11 GOODNITE - Melody Gardot
41. 41. 7 JEST CUDNIE - Maryla Rodowicz
42. 47. 9 MED SUD I EYRUM - Sigur Ros
43. P 9 STAIRWAY TO HEAVEN - Rodrigo y Gabriela
44. P 30 THE ICE HOTEL - Stacey Kent

45. 33. 47 ANESTHETIZE - Porcupine Tree
46. 39. 3 TO TAME A LAND - Dream Theater
47. 40. 31 WITCH'S BREW - Peter Cincotti
48. 48. 29 GOLIATH - The Mars Volta
49. 37. 3 POWIEDZ MI OGNIU - Homo Twist
50. 45. 8 SHOCK & AWE - Tribe after Tribe


poczekalnia:
42. COME ALIVE - Foo Fighters
50. ONE DAY YOU WILL TEACH ME TO LET GO OF MY FEARS - Sleepmakeswaves
NOW - Mates of State
SPRÓBUJ MÓWIĆ KOCHAM - Anna Maria Jopek
SIEDMIU NIE ZAWSZE WSPANIAŁYCH - Lao Che
44. LYRA - Kate Bush
ZBAWICIEL DIESEL - Lao Che
I WILL WRITE PEACE ON YOUR WINGS AND YOU WILL FLY OVER THE WORLD - Sleepmakeswaves
46. CHAIN OF FOOLS - Eva Cassidy
CEMETERIES IN LONDON - Coldplay
43. ARA BATUR - Sigur Ros
FIGHTING FOR A LOST CAUSE - Antimatter
ABOUT LOVE AND INDIFFERENCE - The Niro
HOME - Immanu El
LETTER FROM GOD TO MAN - Dan Le Sac Vs Scroobius Pip
WIERSZ O PŁACZU - Stare Dobre Małżeństwo
THE BLIND WALK OVER THE EDGE - Fear My Thoughts
I CIĄGLE WIDZĘ ICH TWARZE - Hedone
SIT AND WONDER - The Verve
LIFE EXPENTANCY - Klone
BLESSED - Fady Maalouf
DEVOUR - Shinedown
PORCELAIN HEART - Opeth
NUDE - Radiohead
FUNKY BAHIA - Sergio Mendes & Will.I.Am & Sideah Garrett
AKT MIŁOSNY ALBO ŻYCIE - Stare Dobre Małżeństwo
SCORPION FLOWER - Moonspell
PRETTY AMAZING GRACE - Neil Diamond
CONSPIRE - Antimatter
UNFURL - Katatonia
REACTION - Dead Letter Circus
I'VE GOT THE WORLD ON A STRING - Michael Buble
LIGHTS IN THE SKY - Nine Inch Nails

leżakownia:
49. WANDERLUST - Bjork
CHODŹMY - Grzegorz Turnau
MATULU - Digitalllove
STILL NOT OVER YOU (GETTING OVER ME) - Michael McDonald

I jeszcze trzy ciekawostki:
1. Właśnie zauważyłem, że do tej pory miałem 16 numerów 1, czyli wychodzi mi sześć tygodni pobytu utworu na pierwszym miejscu.
2. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby średni staż na liście utworów z pierwszej piątki wynosił aż 43 tygodnie. Na szczęście potem jest trochę utworów ze znacznie krótszym stażem.
3. W poczekalni miały zadebiutować Big city lights, ale po 1 tygodniu wypadły z 30 na liście matce.
11.09.2008 09:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
zbyszu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 302
Dołączył: Sep 2007
Post: #2
 
Ahoj!

* 0/30 - a co tam Icon_wink2
* Groniec tylko + 26 w 55 tygodniu na Liscie - a co tam Icon_wink2

Do nasłuchania - a co tam Icon_wink2
11.09.2008 11:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #3
 
kajman napisał(a):7. N 1 EVERYTHING COMES TO YOU - Peter Gabriel & Richard Evans & Joji Hirota & Sevara Nazarkhan & Sinead O Connor & Guo Yue

to cieszy. bo to fajny niesinglowy kawałek, który też chyba dzięki mnie trochę udało sie tu wylansować! Icon_smile2
12.09.2008 12:26 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 733
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
zbyszu napisał(a):1* 0/30 - a co tam Icon_wink2
2* Groniec tylko + 26 w 55 tygodniu na Liscie - a co tam Icon_wink2
1* Niedawno miałeś Gabriela a ja nieco wyżej Travisa to było lepiej. Poza tym niżej jest także u mnie Eva Cassidy, a jakiś czas temu była Bjork. Czyli jednak mamy trochę utworów, które nam obu się podobają.
2. To jest utwór, który bardzo się przez jego specyfikę porównuje z innymi, ale utwór niesamowity i nie widzę nic dziwnego w tym, że mi się tak podoba. A jakoś nie przekonuje mnie, że utwór starszy powinien podobać się bardziej niż nowszy.
12.09.2008 10:04 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 733
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Listoholik napisał(a):
kajman napisał(a):7. N 1 EVERYTHING COMES TO YOU - Peter Gabriel & Richard Evans & Joji Hirota & Sevara Nazarkhan & Sinead O Connor & Guo Yue
to cieszy. bo to fajny niesinglowy kawałek, który też chyba dzięki mnie trochę udało sie tu wylansować! Icon_smile2
To akurat przede wszystkim dzięki koszMARKOWI, ale cieszy obecność także i u Ciebie. Natomiast wyłącznie dzięki Tobie poznałem Dana i Pipa, którzy pojawili się w poczekalni i za to wielkie dzięki.
12.09.2008 10:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
zbyszu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 302
Dołączył: Sep 2007
Post: #6
 
kajman napisał(a):A jakoś nie przekonuje mnie, że utwór starszy powinien podobać się bardziej niż nowszy.
Chyba odwrotnie, ale moze to wina za słabej kawy albo podniecenia z planowanego wyjazdu. Morze - jade nad morze Yuppppiiiii
12.09.2008 10:09 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
kajman napisał(a):2. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby średni staż na liście utworów z pierwszej piątki wynosił aż 43 tygodnie. Na szczęście potem jest trochę utworów ze znacznie krótszym stażem.
to lepiej niz na lpmn... Icon_razz

fajnie, że Raconteursi w scislej czołówce, ale szkoda, że to RKB, a nie ich najlepszy kawalek.
12.09.2008 10:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #8
 
Niesamowite jak moze zaskoczyc utwór i wciągnąć w swoje sidła ... Ho ho wystarczyły trzy godziny z okładem aby zadebiutowało w TOP 10. Icon_biggrin3 . I cieszę się , że nareszcie druga z kolei nowość wygramoliła się z poczekalni .
Mimo że w każdej dziesiątce jest wiele utworów które lubie lub bardzo lubie to najbardziej w tym tygodniu cenie utwory z koloru zielonego z Katarzyną na czele Icon_biggrin3
ku3a napisał(a):fajnie, że Raconteursi w scislej czołówce, ale szkoda, że to RKB, a nie ich najlepszy kawalek.
no własnie.... Icon_wink2
12.09.2008 12:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 733
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
zbyszu napisał(a):
kajman napisał(a):A jakoś nie przekonuje mnie, że utwór starszy powinien podobać się bardziej niż nowszy.
Chyba odwrotnie, ale moze to wina za słabej kawy albo podniecenia z planowanego wyjazdu.
Oczywiście, że odwrotnie. Sorrrrrrrrrry.
12.09.2008 03:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 733
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
ku3a napisał(a):fajnie, że Raconteursi w scislej czołówce, ale szkoda, że to RKB, a nie ich najlepszy kawalek.
No cóż, dla mnie ten jest bezkonkurencyjnie najlepszy z tych, które poznałem z ostatniej płyty (Carolina, Many, Salute).
12.09.2008 03:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 733
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Aro napisał(a):1. Niesamowite jak moze zaskoczyc utwór i wciągnąć w swoje sidła ... Ho ho wystarczyły trzy godziny z okładem aby zadebiutowało w TOP 10. Icon_biggrin3 .
2. I cieszę się , że nareszcie druga z kolei nowość wygramoliła się z poczekalni .
3. Mimo że w każdej dziesiątce jest wiele utworów które lubie lub bardzo lubie to najbardziej w tym tygodniu cenie utwory z koloru zielonego z Katarzyną na czele Icon_biggrin3
1. Właściwie to wystarczyło kilka minut. Trzy goodziny ugruntowały moją decyzję.
2. Ja także, bo długi czas były to niespełnione nadzieje.
3. No, no... Katarzyna? A 3DD także?
12.09.2008 03:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #12
 
piosenka, której kibicuję dopiero na 41. chociaż dobrze,że jest taka Icon_smile2
no właśnie trochę podobnie jak na LPMN się robi 1. miejsce 54tyg.
12.09.2008 03:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
W końcu pojawił się u ciebie mój vice-ulubiony kawałek ze składanki Big Blue Ball ;] To ciekawe, że zdobywa on dużą popularność po tym...jak wypadł u mnie Icon_biggrin Bardzo sentymentalny z ciebie człowiek. Jak widzę liczbę tyg. czołowej 5, to aż nie mogę uwierzyć, że tak długo może ''trzymać'' dana piosenka..Powiedz mi, ale razy dziennie słuchasz tych utworów? Naprawdę nie masz ich czasem dość? I czy będzie rozpacz jak już u nikogo AMJ nie będzie Chytry? Z nowości interesuje mnie tylko No Man, mój tata ma bodajże ten album. Mogę bez problemu zapoznać się z tym numerem. Vampire Weekend jednak trzyma się dzielnie. Tak samo R.E.M. Minimalny spadek na ''tej liście'' to naprawdę nic ;]

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.09.2008 03:54 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #14
 
kajman napisał(a):To akurat przede wszystkim dzięki koszMARKOWI

oczywiście. tym bardziej, że Marek zaczerpnął ten utwór ode mnie Icon_biggrin3
12.09.2008 05:11 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 733
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
Listoholik napisał(a):
kajman napisał(a):To akurat przede wszystkim dzięki koszMARKOWI
oczywiście. tym bardziej, że Marek zaczerpnął ten utwór ode mnie Icon_biggrin3
Temu nie zaprzeczam, ale u niego jest w 30, a u Ciebie (być może tylko jeszcze) nie.
12.09.2008 06:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 733
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
saferłel napisał(a):1. W końcu pojawił się u ciebie mój vice-ulubiony kawałek ze składanki Big Blue Ball ;] To ciekawe, że zdobywa on dużą popularność po tym...jak wypadł u mnie Icon_biggrin
2. Bardzo sentymentalny z ciebie człowiek.
3. Jak widzę liczbę tyg. czołowej 5, to aż nie mogę uwierzyć, że tak długo może ''trzymać'' dana piosenka..
4. Powiedz mi, ale razy dziennie słuchasz tych utworów? Naprawdę nie masz ich czasem dość?
5. I czy będzie rozpacz jak już u nikogo AMJ nie będzie Chytry?
6. Z nowości interesuje mnie tylko No Man, mój tata ma bodajże ten album. Mogę bez problemu zapoznać się z tym numerem.
7. Vampire Weekend jednak trzyma się dzielnie.
8. Tak samo R.E.M. Minimalny spadek na ''tej liście'' to naprawdę nic ;]
1. Ale nie pamiętam, żeby u Ciebie załapał się do Top30, bo wtedy powinienem znać go wcześniej.
2. Nic o tym nie wiem. Z czego tak wnioskujesz?
3. Islands grupy King Crimson trzyma mnie już od prawie 30 lat, więc ten rok i troszkę to niewiele.
4. W tygodniu jakieś pięć, ale wszystko w ciągu 3 dni.
5. I tak już tak wiele uczyniła, więc nawet specjalnie nie będę mocno zły, jeżeli za tydzień wypadnie z wszystkich list.
6. To jakby lekka sprzeczność z punktem 1.
7. I pewnie jeszcze sporo będzie się trzymał.
8. Fakt, za tydzień może np. awansować, ale i tak i tak na TOP10 to już raczej nigdy nie powróci (chyba, że będzie jakiś katastrofalny brak wsparcia w czołówce, ale na to się na razie nie zanosi poza wypadkiem najniższej Jopek).
12.09.2008 06:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #17
 
Szkoda, że Peter Gabriel spada. Może jeszcze jest jakiś ratunek dla niego? Bo gdyby nie on to byśmy nie mieli raczej wspólnego kawałka.
13.09.2008 10:38 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 733
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
Paweł napisał(a):Szkoda, że Peter Gabriel spada. Może jeszcze jest jakiś ratunek dla niego? Bo gdyby nie on to byśmy nie mieli raczej wspólnego kawałka.
Akurat ta piosenka podobała mi się znacznie bardziej niż tydzień temu, ale 10 utworów podobało mi się jeszcze bardziej. Raczej poza 15 to jeszcze długo nie powinien wylecieć, a i awans jest niewykluczony.
Jeżeli raczej oznacza poza jeszcze jednym żadnego, to faktycznie masz rację, bo mamy jeszcze tylko wspólny Vampire Weekend.
13.09.2008 02:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
Sentymentalny, bo trzymasz się tak długo tych numerów Icon_smile

No i nie porównuj Islands z piosenkami z listy, którą robisz od kilkudziesięciu tyg.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.09.2008 02:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #20
 
kajman napisał(a):Jeżeli raczej oznacza poza jeszcze jednym żadnego

uwielbiam te Twoje bezprzecinkowe zawijasy słowne Icon_mrgreen
13.09.2008 02:52 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości