Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zanim muzyka azjatycka wyszła na zachód...
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Zanim muzyka azjatycka wyszła na zachód...
Przyznaję, że mam jakiś dziwny fetysz na punkcie starszej muzyki z mniej popularnych krajów. Dzisiaj padło na Filipiny i Koreę Południową. O ile te pierwsze w niczym mnie nie zaskoczyły (bardzo dużo soft-rocka, jak zwykle), to Korea... To niesamowite oglądać utwory sprzed 16-20 lat, które wyglądały (i często brzmiały) tak amatorsko... I teraz porównać to sobie do wielkiego biznesu K-Popowego. Zresztą, K-Pop jeszcze w latach 2005-2007 nie był aż tak wielkim biznesem.

Przykłady:

Jeszcze z czasów, gdy utwory rockowe były popularne w Korei.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.08.2015 08:36 PM przez prz_rulez.)
09.08.2015 07:54 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 457
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #2
RE: Zanim muzyka azjatycka wyszła na zachód...
Z Baby Vox największą chyba karierę zrobiła Kan Mi Yeon (Youn), obecna także kiedyś i u mnie. W latach 90-tych zaczynało swoją karierę wiele ciekawych wykonawców takich jak występujący do dziś SHINHWA (debiut w 1998) czy Park Jin Young debiutujący bodajże w 1996 roku (obecnie właściciel agencji k-popowej JYP dla której nagrywają m.in. Wonder Girls).

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
10.08.2015 01:22 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #3
RE: Zanim muzyka azjatycka wyszła na zachód...
dla mnie muzyka koreańska przed k-popową rewolucją jest sporą tajemnicą; bardzo chciałbym posłuchać czegoś stamtąd z lat 60., 70., 80., ale trudno się do tego dobić

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
10.08.2015 09:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: Zanim muzyka azjatycka wyszła na zachód...
22.08.2015 06:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zanim została Lady Gagą... Tomekk 21 5 927 03.11.2011 10:31 PM
Ostatni post: saferłel

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości