Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Staind - The Illusion Of Progress
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Staind - The Illusion Of Progress
Z bloga mrsap.blogspot.com:

Staind - The Illusion Of Progress

Premiera w USA: 19 sierpnia
Premiera w Polsce: 8 września

[Obrazek: 7701508.jpg]

Tracklista

1 "This Is It" - 3:46
2 "The Way I Am" - 4:18
3 "Believe" - 4:17
4 "Save Me" - 4:52
5 "All I Want" - 3:29
6 "Pardon Me" - 5:02
7 "Lost Along The Way" - 4:19
8 "Break Away" - 4:09
9 "Tangled Up In You" - 4:35
10 "Raining Again" - 3:53
11 "Rainy Day Parade" - 4:16
12 "The Corner" - 5:17
13 "Nothing Left To Say" - 4:40

Bonusy

"It's Been Awhile (Acoustic Version from the Hiro Ballroom)" [Limited Edition] - 4:49
"Devil (Acoustic Version from the Hiro Ballroom)" [Limited Edition] - 5:18
"Schizophrenic Conversations (Acoustic Version from the Hiro Ballroom)" [Limited Edition] - 4:46
"The Truth" [iTunes Deluxe Edition][3] - 4:42
"Something Like Me" [iTunes Pre-Order Deluxe Edition][4] - 4:52

Kilka słów ode mnie...

Szósta już płyta studyjna zespołu Staind wbrew tytułowi nie jest krokiem na przód. Na "The Illusion Of Progress" muzycy kontynuują to, co tworzyli na poprzednich płytach. Przyznam, że nie jest to dla mnie wielka niespodzianka. Już po usłyszeniu pierwszego singla było jasne, że po raz kolejny na płycie znajdzie się kilkanaście melancholijnych piosenek uszlachetnionych świetnym wokalem Aarona Lewisa.

Mimo, że od kilku płyt Staind brzmi praktycznie tak samo, wsłuchując się w ich muzykę, można odkryć sporą różnorodność brzmieniową poszczególnych płyt, jak i również pewne okresowe tendencje. Pierwsze płyty były ostrzejsze. "14 Shades Of Grey" była najbardziej przebojowa. Kto nie słyszał takich hitów jak choćby "So Far Away" czy "Blow Away"? Z kolei "Chapter V" była najbardziej melancholijna i przepełniona emocjami.

Jaka jest nowa płyta? Po pierwszym przesłuchaniu ciężko powiedzieć. Uwagę zwraca niestety niewielkie zróżnicowanie materiału. Mam nadzieję, że po kilku przesłuchaniach zmieni się moje zdanie odnośnie tego aspektu. Na szczęście już po pierwszym przesłuchaniu zwróciłem uwagę na kilka utworów. Szczególnie polecam otwierający płytę "This Is It" (prawdopodobnie drugi singiel), "Break Away" - z tych cięższych, oraz ballady "Pardon Me" i "Tangled Up In You".

Nie oszukujmy się, w przypadku tego zespołu nie można mówić o niczym nowym, o jakichś wyraźnych zmianach w brzmieniu. Dlatego też w niemalże każdym utworze można odnaleźć jakieś podobieństwo do wcześniejszych dokonań grupy. Za to tutaj bardzo istotną rolę odgrywają teksty. Przestudiowałem je co prawda niezbyt dokładnie, ale jeden z nich szczególnie poraził mnie swoją prostotą ("All I Want"). W utworach Staind dominuje smutek i ból. Tak było zawsze i dlatego tworzą tak piękną muzykę. Jednak nie jest to jakiś paniczny ból rodem z Alice In Chains. Jest tutaj sporo światła i optymizmu. Ta muzyka ma w sobie siłę! Jest to doskonały materiał na jesienne wieczory, na nocne spacery. Coś co daje wytchnienie. Dlatego też mimo, że Staind się nie zmienia, dopóki będzie tworzyć piękną muzykę, zawsze będę po nich sięgać. I to, że jakikolwiek postęp jest tylko iluzją, pozostaje dla mnie bez znaczenia.

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
10.09.2008 08:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Take That - Progress saferłel 31 3 947 12.12.2010 07:57 PM
Ostatni post: Remo
  Kula Shaker - Pilgrim's Progress saferłel 13 2 030 09.06.2010 05:30 PM
Ostatni post: saferłel

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości