Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Złe czasy dla radiowych list przebojów w stacjach komercyjnych
TuneHunterz Online
Student/Prezenter Radiowy
*****

Liczba postów: 6 519
Dołączył: Jun 2010
Post: #21
RE: Złe czasy dla radiowych list przebojów w stacjach komercyjnych
(25.10.2016 03:49 PM)AKT! napisał(a):  
prz_rulez napisał(a):"Biebery", "Fast Cary", "Don't Be So Shy", "Sofia
co, co? ja nie kojarzę o co chodzi, rozwiń

a coś konkretnego? jakiś konkretny duży przebój?

"Hello" Adele, pełna zgoda, ale to raczej koniec 2015
"W dobrą stronę" faktycznie na Youtube Podsiadły przebija popularnością każdy z jego poprzednich teledysków i to wielokrotnie; było o nim rzeczywiście dosyć głośno

coś poza tym?

W tym roku to na 100% "Faded" Alan Walkera.Wersja instrumentalna ma już 179 milionów wyświetleń.Z tego powodu zrobiono wersję wokalną,która podbiła serca słuchaczy.Najpierw Weekend FM grało (przed końcem roku był w propozycjach do Hit Port'u,a potem trafił do Listy,gdzie zakombował parę pierwszych miejsc),potem RMF FM (13 razy na szczycie POPListy),RMF Maxxx,a na końcu Eska (7x numer 1 Gorącej 20).Gdyby nie NoCopyrightSounds wypromował (No lekko chyba przesadzam),to by nie było tak dużego bumu.No,ale jakby radiostacje zmodyfikowałyby format,to zamiast rumuńskich tańców itp. Daliby utwory z NCS,to byłby bum na promowanie lub też powrót muzyki Hands-Up,który jak na razie jest popularny w Niemczech (chociaż popularność muzyki powoli spada) albo stawiać na mocne brzmienia Hardstyle (Maxxx próbował jakby zwiększyć popularność utworu "Year Of Summer" Wildstylez'a,ale figa z makiem),która jeszcze by była bardziej popularna.

Radio Soundice - Siła Hitów na nowy rok akademicki
25.10.2016 04:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
RE: Złe czasy dla radiowych list przebojów w stacjach komercyjnych
Nie kojarzysz Alvaro Solera, a przede wszystkim Justina Biebera?
A "Fast Car" to ten cover stworzony przez Jonas Blue.
O, jeszcze w Polsce bardzo popularne było "Cake By The Ocean".
To już chyba całkiem sporo, prawda?
Kiedyś też nie było tak, że była masa wielkich przebojów. Gdybym miał Ci wymienić takowe np. z 2003, to też nie byłoby ich tak wiele.
A że wtedy wolałem więcej utworów z Poplisty to inna sprawa...
25.10.2016 05:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
TuneHunterz Online
Student/Prezenter Radiowy
*****

Liczba postów: 6 519
Dołączył: Jun 2010
Post: #23
RE: Złe czasy dla radiowych list przebojów w stacjach komercyjnych
(25.10.2016 05:37 PM)prz_rulez napisał(a):  Nie kojarzysz Alvaro Solera, a przede wszystkim Justina Biebera?
A "Fast Car" to ten cover stworzony przez Jonas Blue.
O, jeszcze w Polsce bardzo popularne było "Cake By The Ocean".
To już chyba całkiem sporo, prawda?
Kiedyś też nie było tak, że była masa wielkich przebojów. Gdybym miał Ci wymienić takowe np. z 2003, to też nie byłoby ich tak wiele.
A że wtedy wolałem więcej utworów z Poplisty to inna sprawa...

A kto by nie kojarzył? Jeśli chodzi o Alvaro,to przede wszystkim znamy z "El Mismo Sol",bo to był przede wszystkim Wielki letni Hit.Nie było,żadnego Radia czy telefonu bez tej nuty! Katowano dzień i nocą.Jeśli chodzi o pozostałych to też znam.Ale jakby Malice & Rooler z nagraniem "Aggressive Acts" trafili do młodzieżowych radiostacji,to na bank jeszcze byłby większym hitem.Warto było czekać te powiedzmy 4 miesiące,aż w końcu EPKa i już rzutem na taśmę numer 1 na liście najczęściej pobieranych utworów Hardstyle na Hardstyle.Com.No ale ma się tylko w marzeniach,bo to jest wizja utopijna.

Radio Soundice - Siła Hitów na nowy rok akademicki
25.10.2016 06:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kuba015 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 170
Dołączył: Mar 2016
Post: #24
RE: Złe czasy dla radiowych list przebojów w stacjach komercyjnych
Trzeba powiedzieć sobie jasno, że ludzie zaczynają coraz rzadziej słuchać radia, bo w internecie zawsze można sprawdzić sobie, co jest najpopularniejsze. To, że są tam wrzucane nowe notowania praktycznie eliminuje ten długi czas czekania z miejsca np. dwudziestego do pierwszego, który sięga czasem nawet półtorej godziny. W jednej chwili możemy sobie przeczytać całość i sprawa załatwiona. Jeszcze dziesięć lat temu, kiedy internet nie był tak ogólnodostępny jak dzisiaj, mieliśmy 30 Ton, POPListę w całości i wiele innych. Wyboru nie było, ludzie byli zmuszeni do czekania na wyższe pozycje, ale i tak czekali.

*** Codzienna Utworów Lista | 13 Wstecz ***
25.10.2016 07:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 448
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #25
RE: Złe czasy dla radiowych list przebojów w stacjach komercyjnych
Grupa_TeleKuba napisał(a):Wyboru nie było, ludzie byli zmuszeni do czekania na wyższe pozycje, ale i tak czekali.

Jak słuchałem Eski online (mamy u siebie śląski oddział stacji - (nie)stety jest ma ona tak słaby nadajnik, że w moim mieście praktycznie jej nie słychać) jeszcze jak była w niej Gorąca 20, standardem było, że było pokazywane w playerze jaki będzie odtwarzany następny utwór. Wyjątek stanowiła właśnie G20, kiedy to informacja o następnym utworze się nie pojawiała.

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.10.2016 09:33 PM przez kolej_grzesiek.)
25.10.2016 09:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #26
RE: Złe czasy dla radiowych list przebojów w stacjach komercyjnych
TuneHunterz napisał(a):"Faded" Alan Walkera
no faktycznie, na listach przebojów całkiem ładne wyniki jak na kolesia znikąd; kojarzę ten instrumentalny motyw, więc nawet do mnie jakoś tam to nieświadomie dotarło

prz_rulez napisał(a):Justina Biebera
napisałeś "Biebery" w cudzysłowie, jakby to był tytuł, więc postanowiłem dopytać; swoją drogą ten ostatni numer z nim jako wokalistą to straszna mielizna melodyczna, nie potrafię skojarzyć, jak leciało, a słyszałem

prz_rulez napisał(a):Nie kojarzysz Alvaro Solera
nie
włączyłem na youtube, ale brzmi jak masa podobnych piosenek

prz_rulez napisał(a):A "Fast Car" to ten cover stworzony przez Jonas Blue.
czy ja wiem, czy to przebój

prz_rulez napisał(a):O, jeszcze w Polsce bardzo popularne było "Cake By The Ocean".
o, z tym się mogę zgodzić

prz_rulez napisał(a):Gdybym miał Ci wymienić takowe np. z 2003, to też nie byłoby ich tak wiele.
nie chodzi o to, żeby było wiele, tylko żeby były wyraziste i definitywne
nic co się pojawiło w tym wątku takie nie jest; sami nie potraficie się zdecydować, co było przebojem roku w Polsce, bo nie było takiej piosenki -- może z polskich numerów rzeczywiście Podsiadło, ale poza tym? to też sprawka internetu; bo nie jesteśmy skazani na radio i telewizję i możemy sobie posłuchać czegokolwiek, co nam się spodoba; ja średnio kojarzę większość tych numerów, o których piszecie, bo nie słucham takiego radia sam z siebie -- łapię te kawałki w biegu -- w sklepie, knajpie, taksówce, czasem robię sobie taką rundkę po plejlistach z "przebojami" na spotify

i czasem coś mi wejdzie w głowę, jak "lush life" zary larsson czy to dnce i wtedy podłapuję na swoją plejlistę, ale większości tych numerów brakuje wyrazistości, by nazwać je przebojami, nawet jeśli robią odsłony na youtube, to trudno mi sobie wyobrazić, żeby przetrwały próbę czasu; takie chainsmokers jest najlepszym przykładem rozkładu nie tylko list przebojów, ale w ogóle powolnego upadku wielkich gwiazd muzyki jako takich; bo to nie są żadne gwiazdy, osobowości; oni klepią tanie substytuty muzyki dla niewymagającej szerokiej publiczności i zbijają wielkie pieniądze na tej miernocie; w latach 90. zazwyczaj nawet te kiczowate numery, których się mnóstwo grało w europie, zwykle były jakieś, jeśli już stawały się przebojami; obecne "przeboje" to w większości mamałyga

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
25.10.2016 10:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
RE: Złe czasy dla radiowych list przebojów w stacjach komercyjnych
Ja do tych list dorzuciłby jeszcze NRD z radia Eska Rock, które ponad rok temu z codziennej, na chwilę stała się tylko sobotnią, a jeszcze krótszą chwilę tylko w internecie. Potem zastygła...

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
25.10.2016 10:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
piotreklp3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 466
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #28
RE: Złe czasy dla radiowych list przebojów w stacjach komercyjnych
(25.10.2016 01:23 AM)AKT! napisał(a):  co było przebojem w Polsce tym roku?
Na nieszczęście "Tamta dziewczyna" zdecydowanie Icon_mad a z zagraniczniaków np. Justin Timberlake z "Can't Stop The Feeling".

Podsumowanie poplisty raczej wiernie oddaje gusta typowego Polaka w 2016 roku:
http://www.rmf.fm/au/?a=poplista&art=top50&rok=2016

i jeszcze tegoroczni zwycięzcy na liście OLIS-u:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Single_num...6_(Polska)

(25.10.2016 10:28 PM)tadzio3 napisał(a):  Ja do tych list dorzuciłby jeszcze NRD z radia Eska Rock (...)
Po zejściu do internetowego podziemia, ta stacja to już tylko muzyczna szafa z minimalną liczbą nowości Icon_rolleyes
25.10.2016 10:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #29
RE: Złe czasy dla radiowych list przebojów w stacjach komercyjnych
Chyba Radio Zet ostatni tylko wydłużyło swoją sobotnią listę przebojów (a przynajmniej tak mi się zdaje).

No i muzo.fm ma codzienną dwugodzinną listę z fajną muzyką (RFN)
I chyba prz o tym pisał, ale mam wrażenie, że to oni są najbliżej połączenia muzyki komercyjnej z niekomercyjną (choć sam wyrzuciłbym kilka nagrań i delikatnie zmienił profil stacji) Icon_smile http://www.muzo.fm/rfn/

A co do przebojów w radiu to gdy byłem w domu i coś leciało, to non stop w komercyjnych stacjach słyszałem "Stressed Out" Twenty One Pilots ("Hymn for the Weekend" też często leciał)
25.10.2016 11:17 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
TuneHunterz Online
Student/Prezenter Radiowy
*****

Liczba postów: 6 519
Dołączył: Jun 2010
Post: #30
RE: Złe czasy dla radiowych list przebojów w stacjach komercyjnych
Cytat:Chyba Radio Zet ostatni tylko wydłużyło swoją sobotnią listę przebojów (a przynajmniej tak mi się zdaje).
Tak! Od września Lista ZETki liczy 30 pozycji (wcześniej 20).

Radio Soundice - Siła Hitów na nowy rok akademicki
26.10.2016 06:45 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #31
RE: Złe czasy dla radiowych list przebojów w stacjach komercyjnych
piotreklp3 napisał(a):Na nieszczęście "Tamta dziewczyna" zdecydowanie
nie znam

piotreklp3 napisał(a):a z zagraniczniaków np. Justin Timberlake z "Can't Stop The Feeling".
no tak, prawda, był to jakiś przebój

michal91d napisał(a):"Stressed Out" Twenty One Pilots
prawda, ja też, to akurat całkiem niezły numer zresztą

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
26.10.2016 04:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
TuneHunterz Online
Student/Prezenter Radiowy
*****

Liczba postów: 6 519
Dołączył: Jun 2010
Post: #32
RE: Złe czasy dla radiowych list przebojów w stacjach komercyjnych
Jeszcze dodaj LP - Lost On You,Filatov & Karas - Tell It To My Heart.
Moje zdanie jest takie: Jakby zmodyfikował format,że zamiast Biebsów,Little Mixów czy rumuńskich potańcówek dali trance'owe numery + Hardstyle,Hands Uo,to już można byłoby poczuć powiew świeżości i być może dadzą na listy przebojów i przede wszystkim listy przebojów na Radia powrócą i poza tym mniej powtarzania piosenek,bo po co słychać jedno i to samo w kółko i dawać badziewane programy jak "Hity na MAXXXa" (nazwa skopiowana od Eski),"Muzyką Się Żyje" (Chociaż to hasło było wcześniej)

Radio Soundice - Siła Hitów na nowy rok akademicki
26.10.2016 05:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kuba015 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 170
Dołączył: Mar 2016
Post: #33
RE: Złe czasy dla radiowych list przebojów w stacjach komercyjnych
(25.10.2016 10:06 PM)AKT! napisał(a):  i czasem coś mi wejdzie w głowę, jak "lush life" zary larsson czy to dnce i wtedy podłapuję na swoją plejlistę, ale większości tych numerów brakuje wyrazistości, by nazwać je przebojami, nawet jeśli robią odsłony na youtube, to trudno mi sobie wyobrazić, żeby przetrwały próbę czasu; takie chainsmokers jest najlepszym przykładem rozkładu nie tylko list przebojów, ale w ogóle powolnego upadku wielkich gwiazd muzyki jako takich; bo to nie są żadne gwiazdy, osobowości; oni klepią tanie substytuty muzyki dla niewymagającej szerokiej publiczności i zbijają wielkie pieniądze na tej miernocie; w latach 90. zazwyczaj nawet te kiczowate numery, których się mnóstwo grało w europie, zwykle były jakieś, jeśli już stawały się przebojami; obecne "przeboje" to w większości mamałyga

Zgadzam się z tym. Słuchając muzyki z tej oraz poprzedniej dekady, łatwo jest wysnuć wniosek, że w dzisiejszych czasach dużą popularność zyskały utwory EDM. Są utwory takiego czy podobnego typu, które mi się spodobały, ale jestem zwolennikiem piosenek granych na instrumentach "fizycznych".

*** Codzienna Utworów Lista | 13 Wstecz ***
26.10.2016 10:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
TuneHunterz Online
Student/Prezenter Radiowy
*****

Liczba postów: 6 519
Dołączył: Jun 2010
Post: #34
RE: Złe czasy dla radiowych list przebojów w stacjach komercyjnych
(26.10.2016 10:10 PM)Grupa_TeleKuba napisał(a):  
(25.10.2016 10:06 PM)AKT! napisał(a):  i czasem coś mi wejdzie w głowę, jak "lush life" zary larsson czy to dnce i wtedy podłapuję na swoją plejlistę, ale większości tych numerów brakuje wyrazistości, by nazwać je przebojami, nawet jeśli robią odsłony na youtube, to trudno mi sobie wyobrazić, żeby przetrwały próbę czasu; takie chainsmokers jest najlepszym przykładem rozkładu nie tylko list przebojów, ale w ogóle powolnego upadku wielkich gwiazd muzyki jako takich; bo to nie są żadne gwiazdy, osobowości; oni klepią tanie substytuty muzyki dla niewymagającej szerokiej publiczności i zbijają wielkie pieniądze na tej miernocie; w latach 90. zazwyczaj nawet te kiczowate numery, których się mnóstwo grało w europie, zwykle były jakieś, jeśli już stawały się przebojami; obecne "przeboje" to w większości mamałyga

Zgadzam się z tym. Słuchając muzyki z tej oraz poprzedniej dekady, łatwo jest wysnuć wniosek, że w dzisiejszych czasach dużą popularność zyskały utwory EDM. Są utwory takiego czy podobnego typu, które mi się spodobały, ale jestem zwolennikiem piosenek granych na instrumentach "fizycznych".


EDM to House,Deep House,Elektro.Ale nie zapomnę o Hardstyle,który obecnie trendy panuje na mocniejsze odmiany,czyli Raw.No i wymienię najważniejszego producenta jakim jest nasz Polak - Regain.Na początku był "Insane" supportowany przez Titana,Jack Of Sound itp.,a potem "Push It The Limit",który już po świętach w 2015 roku zdobył numer 1 na Hardstyle.Com i dzięki Bookingom jest jednym z najświeższych artystów młodego pokolenia.A jakby grały radiostacje ten utwór,to różnie może bywać.Przede wszystkim czas już złamać barierę i od razu grać,aż do momentu,kiedy Słuchacze już parę razy po słuchają i polubią

Radio Soundice - Siła Hitów na nowy rok akademicki
26.10.2016 10:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #35
RE: Złe czasy dla radiowych list przebojów w stacjach komercyjnych
AKT! napisał(a):numerów rzeczywiście Podsiadło, ale poza tym
Obecnie na przykład bardzo popularna jest "Królowa łez" Chylińskiej.
Już chyba można powiedzieć, że jest to przebój.

Przebojem wakacji był chyba singiel Sylwii Grzeszczak, ale dla mnie jest on wyjątkowo słaby.
28.10.2016 08:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
RE: Złe czasy dla radiowych list przebojów w stacjach komercyjnych
Ja akurat uważam, że "Tamta dziewczyna" jest naprawdę dobra, jest jakaś historia zawarta, jest element zaskoczenia - bo kim jest "tamta dziewczyna"? A potem się okazuję, że "tamta dziewczyna" to żadna "tamta", tylko "ta"! Poza tym, "Tamta dziewczyna" brzmi zupełnie inaczej niż wszystkie utwory obok w RMF-ce czy w Esce!
No i kurczę... Mamy tu schlagwort! Kiedy ostatnio słyszeliście w muzyce pop jakiś schlagwort?
Chcę więcej takich numerów w Polsce!
28.10.2016 11:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości