Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Notowanie 92 (06.08.08)
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
 
No to nieźle! Słuchaj się mamy!!

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.09.2008 12:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #22
 
szkoda, że Duffy, Gabriella i The Verve w dół, bo one są i u mnie w Top 30 Icon_smile2
07.09.2008 12:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #23
 
saferłel napisał(a):No to nieźle! Słuchaj się mamy!!
Ona słucha głównie Roxy FM więc... a ColdPlay poznała dzięki mnie, bo spodobało się jej nagranie "Viva La Vida", kupiła płytę a ja jej pokazałem starsze utwory. Moja mama na to, że nie znała tego zespołu z nazwy ale starsze nagrania okazuje się, że bardzo lubiła. I tak o to wciągnąłem ją w ten zespół.
Dzięki mnie kupiła też płytę Bruca Springsteena. Icon_razz
07.09.2008 01:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
 
To twoja mama szaleje. Kupuje płyty, tylko na podstawie kilku ścieżek ;] Nie jest zwykłym złodziejem, który mp3 najpierw zgrywa, a płyty i tak potem nie kupuje bo po co płacić 40zł za coś co GENIALNE w 1001% i tak nie jest... ;D

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.09.2008 01:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #25
 
Ja już dawno nie kupiłem płyty w ciemno Icon_sad
Chociaż w sumie, to kupiłem Icon_mrgreen
Foo Fighters "In Your Honor" - wtedy musiałem coś kupić, a podobała mi się okładka ( Icon_lol ), Beach Boysów "Pet Sounds", bo przecenili ich wtedy srogo, a znałem tylko 3 piosenki Icon_razz Sarę Bareilles tylko i wyłącznie na podstawie dwóch pierwszych singli Icon_wink2 Dixie Chicks - "The Long Way" - nie kojarzyłem żadnego utworu, a później jak już kupiłem i zripowałem na komputer, to okazało się, że miałem już ściągnięty ten album, tylko go nie przesłuchałem Icon_razz - tak patrzę na półki z muzyką i w tym roku tylko to chyba Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
07.09.2008 01:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
 
Najbardziej mnie zaciekawił ten fragment ''wtedy musiałem coś kupić, a podobała mi się okładka'' - z naciskiem na jego pierwszą część Icon_razz2

U mnie otworzyli w Realu wreszcie wielki EMPiK! Podobno tak wielki jak w Katowicach, gdzie akurat wczoraj miałem okazję być. Może i asortyment płyt się zwiększył dzięki temu. Eh wczoraj widziałem Monster R.E.M. za 32 zł w specjalnej edycji i nie miałem jak kupić Icon_sad

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.09.2008 01:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #27
 
saferłel napisał(a):Najbardziej mnie zaciekawił ten fragment ''wtedy musiałem coś kupić, a podobała mi się okładka'' - z naciskiem na jego pierwszą część Icon_razz2
Bo czasami tak mam, że idę do sklepu z myślą, że muszę kupić jakąś płytę, ale nie mam nic konkretnego na myśli Icon_wink2 I wtedy choćbym miał siedzieć tam 3 godziny, to i tak coś znajdę i kupię Icon_biggrin3

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
07.09.2008 02:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
 
Też tak czasem mam przyznam Icon_biggrin Między innymi w ten sposób nabyłem album grupy INXS - X (1990), który cholernie lubię, ale w normalnych warunkach bym go nie kupił...ale 29 zł to była okazja Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.09.2008 02:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #29
 
Ja tak kupiłem np. "C'mon C'mon" Sheryl Crow. Wcześniej słyszałem ten album może ze dwa razy, ale jakoś mnie nie uwiódł. Kupiłem i pokochałem Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
07.09.2008 02:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
 
No to sobie ponarzekam. Po pierwsze na Twoją listę. Zacznę od tego, że sporo jest świetnych utworów, ale zawsze znajdzie się sporo takich, które mnie załamują, jak dla mnie utrzymanych w bardzo podobnym stylu. W tym konkretnym przypadku to Sex_on_fire i Love is noise. Roisin i TTT komentować nie będę bo nie znam i zdecydowanie poznać nie chcę.
No i kolejne narzekanie (u mnie jedno z ulubionych) to single. Dlaczego na singla werw wrzuca coś takiego zamiast dużo lepszego Sit and wonder. Dlaczego singlem nie jest Crawl czy Rich Kid Blues? No właściwie to w pierwszym i ostatnim przypadku chyba znam odpowiedź - lepiej dać utwór słabszy, ale bardziej przyswajalny. Celem singla jest prawie zawsze komercja, a nie prezentacja wartościowej muzyki (w przypadku Raconteurs nie uważam, żeby wydane single były złe, ale gdzie im do RKB?).
P.S. Metallica nadrobiła 3 do Verve, co bardzo mnie cieszy. Icon_biggrin3
P.S.2. Notowanie 92 (06.08.08) :?: :?: :?:
07.09.2008 03:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
 
saferłel napisał(a):A więc tak jak przypuszczałem zaczęło się gratulowanie mi z powodu pojawienia się Strachów. Jeszcze kilka takich postów pewnie będzie Icon_razz2
Ja tam nie gratuluję. Powód? Może zrozumiesz, jak posłuchasz oryginału.
07.09.2008 03:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
 
kajman napisał(a):Może zrozumiesz, jak posłuchasz oryginału.
Znam oryginał. Oba lubię myślę tak samo, a teraz nawet Strachy, bo są na TOPIE Icon_razz2 i produkcja lepsza ;]

kajman napisał(a):No to sobie ponarzekam.
Fajnie. Uwierz mi, że ja kocham dyskusję i odpieranie zarzutów i tłumaczenie dlaczego tak, a nie tak Icon_razz2 Lepsze to od jednozdaniowego komentarza: Twoja lista jest fajna

kajman napisał(a):W tym konkretnym przypadku to Sex_on_fire
Pisze się bez tych dziwnych znaków. Nie utrudniaj sobie życia Icon_biggrin

kajman napisał(a):Roisin i TTT komentować nie będę bo nie znam i zdecydowanie poznać nie chcę.
TTT = Ting Tings, tak? Potrzebuję czegoś odprężającego - każdy powinien potrzebować ;] Na początku ten utwór mi się wydał też taki średni, szczególnie przez to, że po bardzo eleganckiej gitarowej zwrotce wchodzi dość mało pasujący i bardzo trywialny refren.

A Pani Roisin żałuj, ale chyba nigdy się do KRÓLOWEJ SCENY ELEKTRONICZNEJ 21 WIEKU nie przekonasz ;]


kajman napisał(a):No i kolejne narzekanie (u mnie jedno z ulubionych) to single. Dlaczego na singla werw wrzuca coś takiego zamiast dużo lepszego Sit and wonder. Dlaczego singlem nie jest Crawl czy Rich Kid Blues? No właściwie to w pierwszym i ostatnim przypadku chyba znam odpowiedź - lepiej dać utwór słabszy, ale bardziej przyswajalny. Celem singla jest prawie zawsze komercja, a nie prezentacja wartościowej muzyki (w przypadku Raconteurs nie uważam, żeby wydane single były złe, ale gdzie im do RKB?).

Są różne szkoły, które różnie to tłumaczą. Istnieją zarówno artyści, którzy świadomie słabsze numery wybierają na single (aby się ludzi płyt nasłuchali) i odwrotnie, ale w wypadku większość nie ma takich danych podanych i tylko nasz osobisty odbiór decyduje jak postrzegamy piosenkę.

Przykład Verve jest takim dość jasnym. Wracają z wielkim hitem do radia, chcieli na siebie zwrócić uwagę, chociaż jestem pewny, że sam fakt ich powrotu byłby wystarczającym argumentem i nie musieliby wydawać na 1 ogień piosenki, która jest perfekcyjna, ale na solowy album Richarda Ashcrofta.
Ta sytuacja jest jeszcze bardziej wyrazista jeśli spojrzymy przez pryzmat Love Is Noise i reszty nowej płyty. Zresztą sam Ci pisałem, że spokojnie coś możesz polubić z Forth, bo po prostu pozostałe 9 tracków to TOTALNIE inna bajka. Nie przypominam sobie w ostatnim czasie tak wielkiego muzycznego kontrastu.
Ale jak widać Verve radzą sobie u mnie świetnie, ponieważ ponad wszystkimi podziałami i opiniami uważam, że Love Is Noise w kategorii pop jest perfekcyjnym utworem, który ''za te pieprzone i głupie chórki'' będzie pamiętany za kilka ładnych lat - naprawdę.

Kontynuując, może rację masz z tym, że utwór słabszy czasem się wybiera, ale przyswajalny - tylko jednak mi nie pisz, że utwór przyswajalny jest zawsze słabszy ;] Tak na dobrą sprawę na naszych listach są same przyswajalne dla nas numery, ale ok - przepraszam - wybiegam w przyszłość, bo pewnie nie miałeś tego na myśli.

Cel singla = komercja?. Dobrze, że napisałeś - ''PRAWIE zawsze''. Nie muszę dzięki temu się tu wypowiadać szerzej Icon_biggrin Singiel ma pokazać i zaprezentować artystę TEORETYCZNIE z tej najlepszej strony, to single mają być hitami (i są...w każdym razie wszelkie Topy wszechczasów w 70% z singli są stworzone), mają mieć najbardziej zapamiętywane videa i być oczkiem w głowach kolekcjonerów - no chyba, że mamy do czynienia z tym typem zespołu o którym wyżej pisałem, ale oni też przez przypadek mogą swojej ideologii zrobić krzywdę. Tak było chyba z R.E.M. i Losin My Religion ;]...no prawie.
Teraz tak narzekasz w konkretnych przypadkach, ale siły są w naturze wyrównane. Następnym razem single

kajman napisał(a):P.S. Metallica nadrobiła 3 do Verve, co bardzo mnie cieszy. Icon_biggrin3
Heh i pewnie dojdziemy do takiego tyg. gdzie go prześcignie. Ale ogólnie, po dzisiejszym przesłuchaniu Metallici sądzę, że nowy Verve jest nie do pobicia i jako album i z poszczególnymi numerami też - nawet przez ''metaluchów''.

kajman napisał(a):P.S.2. Notowanie 92 (06.08.08) :?: :?: :?:
Szczegóły....na blogu mam dobrą datę - to się liczy Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.09.2008 04:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
zbyszu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 302
Dołączył: Sep 2007
Post: #33
 
Ahoj!

* 5/30
* Nowa Rosin M.? Singiel?
* Kings Of Leon - lider, który już mi sie nudzi Icon_confused2

Do nasłuchania
07.09.2008 08:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
 
zbyszu napisał(a):* Nowa Rosin M.? Singiel?
* Kings Of Leon - lider, który już mi sie nudzi Icon_confused2

1 - Zgadza się.

2 - Z taką fajną Roisin i mi może się znudzić szybko Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.09.2008 08:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #35
 
saferłel napisał(a):może się znudzić szybko Icon_razz2

czyli ogólnie wolisz parkietowe rytmy niż lekko dołujące neo-indie? Icon_razz2

pees. u mnie znaczące zmiany w TOP 100 płyt roku, choć nie ma tam jeszcze Kings Of Leon, ale np. Guillemots poszli jak burza Icon_wink2
07.09.2008 08:57 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
 
Listoholik napisał(a):
saferłel napisał(a):może się znudzić szybko Icon_razz2

czyli ogólnie wolisz parkietowe rytmy niż lekko dołujące neo-indie? Icon_razz2

W tym wypadku....

Wiesz, że u mnie Roisin to królowa pop, nie jakaś tam Madonna, tylko ona właśnie, a Kings to...królowie Icon_razz2 Może tak parka? ;P

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.09.2008 08:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #37
 
Listoholik napisał(a):pees. u mnie znaczące zmiany w TOP 100 płyt roku, choć nie ma tam jeszcze Kings Of Leon, ale np. Guillemots poszli jak burza Icon_wink2

Cieszę się, co pewien czas zaglądam z pomocą last fm na listę.
Kingsi są u mnie w 25, ale mnie rozczarowali, mimo, że to dobra płyta.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.09.2008 08:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #38
 
saferłel napisał(a):1. Ale jak widać Verve radzą sobie u mnie świetnie, ponieważ ponad wszystkimi podziałami i opiniami uważam, że Love Is Noise w kategorii pop jest perfekcyjnym utworem, który ''za te pieprzone i głupie chórki'' będzie pamiętany za kilka ładnych lat - naprawdę.
kajman napisał(a):P.S. Metallica nadrobiła 3 do Verve, co bardzo mnie cieszy. Icon_biggrin3
2. Heh i pewnie dojdziemy do takiego tyg. gdzie go prześcignie. Ale ogólnie, po dzisiejszym przesłuchaniu Metallici sądzę, że nowy Verve jest nie do pobicia i jako album i z poszczególnymi numerami też - nawet przez ''metaluchów''.
1. Ja po każdorazowym przesłuchaniu pamiętam tylko bezmyślny łomot perkusji podprawiony rzeżęniem innych instrumentów.
2. Mnie w tym momencie nie interesują albumy, tylko konkretne utwory. Zależy mi, żeby Metallica jak najszybciej zdetronizowała Verve na szczycie Forumowej. Wolałbym, żeby uczynił to inny utwór, ale jestem realistą i zdaję sobie sprawę, że tylko oni mogą to obecnie uczynić. A jeżeli inne utwory na tej płycie są na poziomie utworu, który znam, to nie miałbym nic przeciwko temu, żeby któryś z nich kiedyś zaszedł na szczyt.
07.09.2008 09:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #39
 
Łomot perkusji? :/ Normalny beat perkusyjny, nic niezwykle-odrażająco-prymitywnego :]
Z rzężeniem instrumentów też się zgodzę bo Verve to akurat warsztat mają nie lepszy od niejednego zespołu określanego mianem ''rock'' - choć singiel to tylko przedsmak tego co na płycie

PS - LIN jest zbudowane w dużej części na syntezatorach, a takie spokojne i płynne linie melodyczne raczej nie rzężą Icon_razz2

Masz wymagania co do tej Metallici powiem Ci Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.09.2008 11:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #40
 
saferłel napisał(a):...
Stary wielki respect jak ty nadążasz tak dużo pisać. Icon_eek2
08.09.2008 05:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości