Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
notowanie 1267 - 21.06.2015
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
notowanie 1267 - 21.06.2015
Notowanie 1267:

01. 01. 13. 13. Wojenka - Lao Che
02. 02. 05. 05. Nikt nie może służyć dwóm Panom - 2Tm2,3
03. 07. 02. 02. 44 dni - Luxtorpeda
04. 03. 10. 10. Eli Eli Lama Sabachtani - 2Tm2,3
05. 05. 06. 06. Ship to Wreck - Florence and the Machine
06. 04. 13. 13. Superhero - Faith No More
07. 06. 17. 17. Tu - Lao Che
08. 14. 01. 01. Sunny Side Up - Faith No More
09. 11. 01. 01. What Kind of Man - Florence and the Machine
10. 22. 01. 01. Go - The Chemical Brothers

11. 08. 23. Heteromagnes - Bracia Figo Fagot
12. 10. 13. Dżin - Lao Che
13. 09. 06. O, matko - Organek
14. 13. 06. C'est la vie - Stereophonics
15. 12. 13. A chciałem o sobie - Lao Che
16. 15. 06. Zwiedzam świat - Fisz Emade Tworzywo
17. 16. 09. Upadamy - Plagiat199
18. 17. 04. Summer of Chances - The Cribs
19. 31. 01. Rzuć to wszystko co złe - Zbigniew Wodecki with Mitch & Mitch Orchestra And Choir
20. 21. 27. I Am a River - Foo Fighters
21. 27. 15. Psycho - Muse
22. 18. 07. My Lust My Fear - Bright Ophidia
23. 19. 10. Kalifat - Kazik & Kwartet Proforma
24. 20. 08. Laughs and Jokes and Drinks and Smokes - Mark Knopfler
25. 23. 27. Serce na patyku - Piotr Bukartyk
26. 24. 21. Wstydzę się - Domowe Melodie
27. 25. 21. This Right Here - Markéta Irglová
28. NN. 01. Tow.W.A. - Plagiat199
29. 34. 13. Dead Inside - Muse
30. 26. 13. Cold Blood - Apocalyptica & Franky Perez
31. 29. 23. Podobna - Domowe Melodie
32. 32. 36. Without a Map - Markéta Irglová
33. 33. 25. Świnia - Łydka Grubasa
34. NN. 01. Druga radiowa piosenka - Absurd
35. 28. 14. Baba na psy - Artur Andrus
36. 30. 06. In the Cloud - Camouflage
37. NN. 01. Marching Orders - Editors
38. 35. 25. Techno - Domowe Melodie
39. 38. 35. Magiczna kraina - Bracia Figo Fagot
40. NN. 01. Sugar Mama - Led Zeppelin
41. 36. 18. Save Me Now - Billy Idol
42. 37. 10. Zostań - Kortez
43. 40. 35. Oooooo - Bracia Figo Fagot
44. 39. 28. Zakupokalipsa - Porozumienie
45. NN. 01. Mokotów - Lilly Hates Roses
46. 47. 08. Jesteśmy najlepsi - Big Cyc
47. 41. 36. Something From Nothing - Foo Fighters
48. 42. 09. Twinge - Chevelle
49. 43. 22. Ballad of the Mighty I - Noel Gallagher's High Flying Birds
50. 44. 11. Małe miasta - Małe Miasta

Wypadły (z którego, ile razy były na liście):

45. 11. Orphan - Toto
46. 29. Głupi ja - Organek
48. 30. Pył - Fisz Emade Tworzywo
49. 17. Gdzie jest twój dom - AmperA
50. 34. Kup sobie psa - Piotr Bukartyk

Legenda:
Pierwsza dziesiątka - miejsce, miejsce tydzień temu, liczba tygodni w dziesiątce, liczba tygodni w dziesiątce z rzędu.
Kolejne dziesiątki - miejsce, miejsce tydzień temu, licza tygodni w pięćdziesiątce.

Lista płyt. Notowanie 1255:

01. 01. 06. 06. Źródło - 2Tm2,3
02. 03. 03. 03. Explositive - Kontrust
03. 02. 14. 14. Dzieciom - Lao Che
04. 04. 05. 05. Sol Invictus - Faith No More
05. 05. 26. 26. 3 - Domowe Melodie
06. 07. 08. 08. Terra - Plagiat199
07. 06. 34. 34. Discochłosta - Bracia Figo Fagot
08. 08. 25. 25. Sonic Highways - Foo Fighters
09. 09. 03. 03. For All My Sisters - The Cribs
10. 10. 11. 11. Tracker - Mark Knopfler

Wypadły (z którego, ile razy były w dziesiątce, ile razy były w dziesiątce z rzędu):

-

--------------------------

11. Prawie martwy - Frontside
12. Disquiet - Therapy?
13. Drones - Muse
14. Petarda - Arka Noego
15. Głupi - Organek
16. The Subways - The Subways
17. Get Hurt - The Gaslight Anthem
18. Jesteśmy najlepsi - Big Cyc
19. Muna - Markéta Irglová
20. Mamut - Fisz Emade Tworzywo
21.06.2015 02:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: notowanie 1267 - 21.06.2015
No no, pojawił się Led Zeppelin. Ja też się zainteresowałem tym kawałkiem. Co prawda znałem, ale takie wyodrębnienie go i promocja w Trójce spowodowała, że kawałek nabiera innych kolorów Icon_smile2
Nieoczekiwanie "What Kind of Man" zadebiutowało w top 10. Dwie Flrencje w dziesiątce to coś czego w życiu bym się nie spodziewał u Cibie Icon_wink2 Teraz tylko czekać na debiut płyty Icon_smile2
Apropos "Rzuć to wszystko co złe" - u Ciebie na liście jak zawsze mówiłeś nie ma konkretnych wersji piosenek, ale sam utwór. W tym wypadku jest to nowa wersja starego kawałka.
A i zawsze zapominałem zapytać. Na liście płyt nie ma u Ciebie żadnych koncertówek i składanek. To oznacza, że w ogóle ich nie słuchasz, nie kupujesz? A jeżeli kupujesz to jakie są ulubione? Icon_smile2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
23.06.2015 11:35 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: notowanie 1267 - 21.06.2015
tadzio3 napisał(a):Co prawda znałem
ja go wcześniej nie znałem Icon_smile2.
tadzio3 napisał(a):Teraz tylko czekać na debiut płyty
prawdopodobnie już w najbliższą niedzielę Icon_smile2. pierwsze 2 przesłuchania były na przetarcie i przyzwyczajenie się, a od trzeciego zaczęło się już podobać Icon_smile2.
tadzio3 napisał(a):W tym wypadku jest to nowa wersja starego kawałka.
tak, przy czym ja oryginału nie znam, a nawet nie wiedziałem, że takie coś istnieje Icon_wink2.
tadzio3 napisał(a):A i zawsze zapominałem zapytać. Na liście płyt nie ma u Ciebie żadnych koncertówek i składanek. To oznacza, że w ogóle ich nie słuchasz, nie kupujesz? A jeżeli kupujesz to jakie są ulubione?
zgadza się, na mojej liście płyt są tylko płyty z debiutanckim materiałem poszczególnych wykonawców. nie ma koncertówek, składanek zarówno pojedynczych wykonawców, jak i zbierających wielu, nie ma ścieżek dźwiękowych do filmów.
ale oczywiście słucham takich płyt i kupuję. przy czym np. koncertówki jakoś średnio mnie jarają. bardzo rzadko kupuję, a nawet słucham. nawet jak Metallica coś tam wydała nie tak dawno z jakichś koncertów, to nawet tego nie ściągnąłem Icon_wink2. oglądanie koncertów na dvd też mnie nie jara. a kupowanie takich płyt dla mnie mija się z celem, no bo przecież jak obejrzę taki koncert, to już jest zaliczone i koniec Icon_wink2. A np. Karolina przeróżne koncerty U2 zna dosłownie na pamięć, bo -naście, jak nie -dziesiąt razy oglądała je ze znajomymi Icon_wink2. No tak już mam Icon_wink2.
A moje ulubione? Koncertówka to pewnie byłoby "On the Night" Dire Straits, z czasów kiedy nie miałem jeszcze takiego podejścia i cieszyło mnie, że jeszcze coś od DS się ukazało. "Alchemy" o dziwo mniej lubię. No ale ja generalnie od nich najbardziej lubię dwie ostatnie studyjne płyty.
Ulubiona składanka to pewnie "Big Ones" Aerosmith. Wtedy u mnie był prawdziwy szał na nich. Płyta "Get a Grip" święciła niewyobrażalne triumfy na mojej liście, a potem wyszła ta składanka i słuchałem jej całymi tygodniami prawie codziennie od poniedziałku do piątku.
Ulubiony soundtrack to "Pulp Fiction".
O, tak by to z grubsza wyglądało Icon_wink2.
23.06.2015 12:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: notowanie 1267 - 21.06.2015
tadzio3 napisał(a):W tym wypadku jest to nowa wersja starego kawałka.
Czyli dopuszczasz wejście konkretnej wersji piosenki jeżeli nie znasz innej.

A więc same starocie lubisz Icon_wink2
Nie dziwię się, że Karolina ogląda koncerty wielokrotnie. Mają one w sobie tę moc, w ogóle inną energię niż płyta studyjna. Również uwielbiam taką formę albumów czy DVD. Czasem tylko czekam aż w końcu któryś zespół taką płytę wyda. Wiele piosenek nabiera też nowej jakości.
"Alchemy" i "On The Night" bardzo lubię. Tę pierwszą to chyba częściej słuchałem niż jakąkolwiek płytę studyjną Dire Straits!
Składanki też lubię, bo to często dobry sposób na poznanie zespołu z największych przebojów, albo mający jakiś nietypowy koncept, dobór utworów.
Soundracków stosunkowo mniej słucham, ale pewnie zebrałoby się kilka ulubionych.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
23.06.2015 01:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
RE: notowanie 1267 - 21.06.2015
tadzio3 napisał(a):Czyli dopuszczasz wejście konkretnej wersji piosenki jeżeli nie znasz innej.
tylko że ja tego "Rzuć..." nie traktuję jako wersji, ale po prostu jako utwór. choć wiem, że to wersja, bo z tymi Mitchami. trochę zawikłane to Icon_wink2.
tadzio3 napisał(a):Mają one w sobie tę moc, w ogóle inną energię niż płyta studyjna.
OK, zgadzam się, ale dla mnie oglądanie koncertów więcej niż raz, to tak jakby jakiś film oglądać więcej niż raz. po co, skoro już znam fabułę, rozwiązanie i w ogóle. chyba że po prostu dla przyjemności oglądania całości, ale to dotyczy tylko kilku-kilkunastu moich ulubionych filmów ever jak wszelkie Monty Pythony, "Rejs", "Seksmisja", "Gwiezdne Wojny", "Pulp Fiction" itp.
23.06.2015 04:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
RE: notowanie 1267 - 21.06.2015
ku3a napisał(a):OK, zgadzam się, ale dla mnie oglądanie koncertów więcej niż raz, to tak jakby jakiś film oglądać więcej niż raz. po co, skoro już znam fabułę, rozwiązanie i w ogóle.
No wiesz. To tak jak słuchasz któryś raz płyty studyjnej Icon_wink2 Też przecież wiesz co będzie, a jednak lubisz słuchać więcej niż raz. To samo z płytą koncertową. Z DVD oczywiście jest trochę inaczej, bo nie oglądam ich często, nie mniej jednak zdecydowanie potrafię zrozumieć tę chęć częstego wracania do tych samych koncertów.
Z wymienionych przez Ciebie filmów jedynie nie przepadam za "Gwiezdnymi wojnami". Inne oglądam często z przyjemnością Icon_smile2
ku3a napisał(a):tylko że ja tego "Rzuć..." nie traktuję jako wersji, ale po prostu jako utwór. choć wiem, że to wersja, bo z tymi Mitchami. trochę zawikłane to
No tak. Nie ma co tworzyć jakichś twardych reguł. Bo to w końcu inna wersja tej piosenki, ale z drugiej strony jest to nowe wydanie w gronie innych muzyków.
Ja na szczęście nie robię takich ograniczeń i nie mam takich zagwozdek. Jak mi dana wersja bardzo się podoba to trafia na moją listę, nawet gdy kiedyś była w innej.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.06.2015 05:18 PM przez tadzio3.)
23.06.2015 05:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 502
Dołączył: Dec 2014
Post: #7
RE: notowanie 1267 - 21.06.2015
Dzisiaj skupiam się na płytach, bo śliczny jest numer 1 i to po raz kolejny.
Pytanie pół żartem, pół serial:
Czy jesteś spowinowacony albo spokrewniony z wokalistką zespołu Kontrust? Icon_wink
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kontrust
Kiedyś Kuba Podolski (Triquetra, Cuba de Zoo) zaczął żartować w moim wywiadzie, że on i Lukas to daleka rodzina. Icon_lol
Na drugim. Bardzo, bardzo, bardzo dobra płyta. Zaczynam rozumieć, co u Ciebie tak wysoko robi.
Frontside a potem Arka Noego - takie rzeczy tylko u Kuby.
Czy w Muse się jeszcze nie wsłuchałeś czy to już są górne możliwości tego albumu u Ciebie?

Przy okazji - chociaż chyba to już pisałem, no ale skleroza...
Brak utworu Muse na LP3 - cóż, jestem w gronie tych, którzy uważają, że to nieporozumienie jakieś.
Nawet jeśli nie głosuję, nie podoba mi się, to i tak myślę, że 14 utworów w tym 3 numery 1
powinny być oczywistą przepustką do zestawu. Chyba, że zespół znacznie obniża loty.
Obniża na tej płycie?
24.06.2015 05:28 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
RE: notowanie 1267 - 21.06.2015
adameria napisał(a):Czy jesteś spowinowacony albo spokrewniony z wokalistką zespołu Kontrust? Icon_wink2
moja historia poznania zespołu Kontrust była taka, że jakiś czas temu poznałem się z jednym chłopakiem piszącym do Teraz Rock. Co jakiś czas ze sobą mailujemy. Któregoś razy przysłał mi linka do któregoś utworu Kontrust właśnie z pytaniem czy to przypadkiem nie jest moja rodzina Icon_wink2. No więc nie jest, ale moja siostra ma na imię... Agata Icon_mrgreen.
adameria napisał(a):Kiedyś Kuba Podolski (Triquetra, Cuba de Zoo) zaczął żartować w moim wywiadzie, że on i Lukas to daleka rodzina. Icon_lol
no nigdy nie wiadomo prawdę mówiąc. Co prawda Łukasz to gdzieś tam ze Śląska, ale nie trzeba wszystkich powiązań znać. Ja na przykład w sumie trochę dla żartu spytałem kiedyś ojca czy nie mamy jakichś powiązań z Kubą Jaroszem, który wtedy grał w reprezentacji Polski w siatkę i powiedział, że owszem! Podobno nasi pradziadkowie byli braćmi!
adameria napisał(a):Na drugim. Bardzo, bardzo, bardzo dobra płyta. Zaczynam rozumieć, co u Ciebie tak wysoko robi.
super, bardzo się cieszę, że Ci się spodobała! Icon_biggrin3
adameria napisał(a):Frontside a potem Arka Noego - takie rzeczy tylko u Kuby.
no tak, czasem się zdarzą takie zbitki Icon_wink2.
adameria napisał(a):Czy w Muse się jeszcze nie wsłuchałeś czy to już są górne możliwości tego albumu u Ciebie?
to dopiero sytuacja po dwóch przesłuchaniach, więc to zdecydowanie jeszcze wczesny etap rozpędzania się. Już po pierwszym przesłuchaniu był debiut w drugiej dziesiątce, a po drugim skok na 13. miejsce, więc myślę, że jeszcze wszystko co najlepsze jest przed tą płytą.
adameria napisał(a):Obniża na tej płycie?
jak na razie żaden utwór mnie nie zachwycił. owszem, te 2 poznane wcześniej się podobają i są na liście, ale są daleko od wejścia do dziesiątki. niemniej jednak, nie oznacza to, że Muse obniżyło loty, zmieniło styl czy (co może najważniejsze) gra teraz tak, że to nie pasuje do Trójki. bo pod tym względem nic się nie zmieniło. Więc... Icon_rolleyes
24.06.2015 09:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #9
RE: notowanie 1267 - 21.06.2015
właśnie "usłyszałem" PSYCHO. i przyszedłem sprawdzić co jest u Ciebie na liście. no i jest najwyżej z Musów - czyli jednak dobrze słyszę Icon_wink2
Lilly i Editors są u mnie tuż poniżej 50 miejsca, więc ich debiuty cieszą Icon_smile2

uuu... Dżin się wysmyknął... a ja myślałem, że zmieni Wojenkę.

Cepellini!!! zaskok wielki!

ps. chyba sięgnę po całe MUSE, bo to co puszcza Ola Kaczkowska brzmi fajnie Icon_wink2
a może to tylko zmęczenie i nocna pora... okaże się wkrótce Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
25.06.2015 02:18 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
RE: notowanie 1267 - 21.06.2015
Yacy napisał(a):czyli jednak dobrze słyszę Icon_wink2
no na razie najbardziej mi się podoba z całej płyty.
Yacy napisał(a):Cepellini!!! zaskok wielki!
dla mnie właściwie też. a w najnowszym notowaniu wyraźnie pójdą do góry.
Yacy napisał(a):okaże się wkrótce
ciekaw więc jestem wyniku Icon_smile2.
25.06.2015 11:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości