Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Strachy Na Lachy - Zakazane piosenki
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 070
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #1
Strachy Na Lachy - Zakazane piosenki
[Obrazek: Zakazane-piosenki_Strachy-na-Lachy,image...CD0208.jpg]

już 22 września 2008 ukaże się najnowszy album Strachów Icon_smile2 Icon_smile2 Icon_smile2

ukaże się w dwóch wersjach:
podstawowa CD, która będzie zawierać utwory:

1. Nocne Ulice (Bikini)
2. Dlaczego ja (Corpus X)
3. Po prostu pastelowe (Malarze i Żołnierze)
4. Wojny gwiezdne (Kryzys)
5. Marmur (Holy Toy)
6. Idzie wojna (Siekiera)
7. Fabryka (Dezerter)
8. Na kształt dziecka (Brak)
9. Wariat (Rejestracja)
10. Kwiecień'74 (Zespół Reprezentacyjny)
11. Nasza kultura (Izrael)
12. Zamknij wszystkie drzwi (Variete)
13. Łazienka (WC)

na wersji CD/DVD combo dodatkowo będą:

Bonusy:
Marmur - Tomek Budzyński
Zamknij wszystkie drzwi - Renata Przemyk
oraz
DVD (z sześcioma teledyskami koncertowymi zarejestrowanymi w lubinie plus najnowszy teledysk) :
1. Dlaczego ja - Gutek
2. Szare koszmary (TILT) - Tomek Kłaptocz
3. Nocne ulice - Muniek Staszczyk
4. Na kształt dziecka - Grabaż
5. Fabryka - Spięty
6. Zamknij wszystkie drzwi - Renata Przemyk
7. Po prostu pastelowe - teledysk

bardzo podoba mi się wersja wzbogacona o utwór Renaty Przemyk Icon_mrgreen

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
04.09.2008 11:46 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 082
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
a mi sie BARDZO NIE PODOBA jedna rzecz - cena rynkowa pierwszej plyty: 29.50, cena rynkowa drugiej: 47.50!
Mnie nie interesuje DVD, ale czemu mam miec za to 2 sciezki audio mniej :?: Icon_evil
04.09.2008 12:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 070
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #3
 
ku3a napisał(a):a mi sie BARDZO NIE PODOBA jedna rzecz - cena rynkowa pierwszej plyty: 29.50, cena rynkowa drugiej: 47.50!
tak cena za wersję z dvd jest z kosmosu! Ale cóż zrobić... ja już jestem po rozmowie z Merlinem Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
04.09.2008 12:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #4
 
zespół, który wypalił się i odcina kuponiki od sławy nagrywając płyty z coverami
niestety smutne to, że nie mają już nic do powiedzenia od siebie!

tylko nie piszcie mi, że nagrywaja te utwory na nowo, jakby były zupełnie innymi utworami, bo w to nie uwierzę Icon_razz
04.09.2008 01:41 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 070
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #5
 
Przecież Oni nagrywaja te utwory na nowo, jakby były zupełnie innymi utworami

Icon_mrgreen Icon_mrgreen Icon_mrgreen

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
04.09.2008 02:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Nie no, ja chętnie posłucham, chociaż też nie wiem czy robienie takich cover płyt ma na dłuższą metę sens....ja przyznam nie znam prawie żadnej piosenki w oryginalne, więc mnie na pewno nie boli jako znawce muzyki Polskiej ten wybór ;]
Co do cen płyt, to za bardzo narzekacie. Verve z DVD kosztuje 90zł! I co wy na to :/ :/ :/

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
04.09.2008 04:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 082
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
gdyby wersja normalna kosztowala 40 zl, to bym nie narzekal, ale bardzo nie podoba mi sie takie podejscie, że ktoś sobie myśli "a walniemy jeszcze dvd i 2 dodatkowe ścieżki, to wtedy fani kupią plytę dla tych dwóch numerów, żeby mieć pełen zestaw". a guzik!
04.09.2008 05:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Ale wiesz, to jest materiał VIDEO! Dwie ścieżki plus spory materiał video...to sporo według mnie. Nie martw się zresztą. Ja musiałbym dopłacić te 25-30 zł więcej za Verve tylko po to by mieć 6 piosenek audio z koncertu Coachella sprzed kilku tyg. plus 20 minutowy dokument. Wracając do Strachów - Na logikę to biorąc i trzeźwo patrząc (próbując przy okazji postawić się w sytuacji wytwórni), sądzę, że to klasyczna i odpowiednia cena. Zespół raczej nie serwuje nigdy na bonusowej płytce dodatkowych 12 nowych numerów.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
04.09.2008 05:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 082
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
saferłel napisał(a):Ale wiesz, to jest materiał VIDEO! Dwie ścieżki plus spory materiał video...to sporo według mnie.
ale mi chodzi o to, że dlaczego na tej tańszej wersji są 2 ścieżki mniej :?: przeciez wszystko miesci sie na jednej plycie. ktos po prostu zdecydował, że utną 2 kawalki, żeby spragnieni fani kupili droższą wersję, żeby mieć wszystko, bo inaczej tego dvd by nie kupili!
04.09.2008 06:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #10
 
tak gadacie, jakby nigdy w życiu żadna wytwórnia nic podobnego nie zrobiła... :->
przecież to częsta praktyka!
04.09.2008 06:42 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Dokładnie! Od początku o tym piszę. Skoro się piosenki nie zmieściły na płytę to się nie zmieściły i kropka. Nie ma co dyskutować o tym chyba. Widać, coś musi być w tych piosenkach, że są tam gdzie są...Wielu wykonawców kompletnie nic nowego nie daje na bonusy - kolejny powód byście nie narzekali Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
04.09.2008 06:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 070
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #12
 
saferłel napisał(a):Widać, coś musi być w tych piosenkach, że są tam gdzie są...
no przede wszystkim w bonusach ... są inni wokaliści Icon_mrgreen i dlatego to są ... bonusy Icon_mrgreen - w 13 z podstawowej wersji śpiewa tylko Grabaż, a w bonusach [Renata i Budzy] oraz na DVD Goście Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
04.09.2008 07:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 082
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
saferłel napisał(a):Skoro się piosenki nie zmieściły na płytę to się nie zmieściły i kropka.
jak nie zmiescily, skoro na drugiej edycji zmiescily... :roll:
04.09.2008 11:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Też bym sobie tak chętnie na pewne przypadki w historii wydawnictw ponarzekał, nie ma co. Tylko się człowiek bardziej denerwuje...

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.09.2008 04:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 070
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #15
 
no to sobie posłuchałem całą płytkę 3 razy!!!
Jest świetnie!
I z tego co wcześniej słuchałem na youtubie, najbardziej podobały mi sie
Nocne Ulice
Na kształt dziecka
Zamknij wszystkie drzwi

i tu się nic nie zmieniło! A jesli jeszcze w Zamknij... zaśpiewa Renata "bonus" Przemyk, to ... ale to uslyszę dopiero jak dojdzie do mnie wersja z DVD, bo na razie mam CD Icon_wink2

heh, własnie MO puszcza Nocne ulice Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
20.09.2008 12:13 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 008
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #16
 
Cytat:heh, własnie MO puszcza Nocne ulice Icon_smile2
a teraz Fabrykę Icon_smile2

.
20.09.2008 12:45 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #17
 
bardzo dobra plyta.
28.09.2008 06:51 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #18
 
nie ma lepszego artysty płci męskiej w Polsce, jak Budyń; świeżo po koncercie jestem
zatem Grabaż do domu!
Icon_razz
28.09.2008 11:36 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 070
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #19
 
Listoholik napisał(a):zatem Grabaż do domu!
ja widziałem Grabaża na kilku koncertach i potem trafił [na płytach] do domu. Ale skoro tak piszesz to przydałoby się odświeżyć koncertowe wrażenia [jak dobrze pójdzie to pewnie uda mi się to w ciągu miesiąca Icon_smile2]
A poza tym wg mnie BUDYŃ się skończył!!! [sam widziałem pusty talerz! Icon_mrgreen]

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
29.09.2008 08:01 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
Ja właśnie zaczynam słuchać płyty. Pierwszy numer - wow - prawdziwy rock'n'roll Icon_wink i ten zabawny akordeon wmieszany we wszystko Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.09.2008 08:05 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Strachy na Lachy - Przechodzień o wschodzie Yacy 2 887 11.09.2017 11:16 PM
Ostatni post: kajman
  STRACHY NA LACHY - Dodekafonia Yacy 15 2 982 23.02.2010 10:28 PM
Ostatni post: saferłel
  Big Day - Prawie proste piosenki Jopkolog 14 3 498 27.04.2008 01:09 PM
Ostatni post: saferłel
  Strachy Na Lachy - Autor stavanger 16 3 778 20.02.2008 11:10 PM
Ostatni post: Yacy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości