Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Maria Awaria
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #41
 
To zdanie zdanie nie miało na celu pokazać, że nie potrafię pojąć jej ''geniuszu''. Chodziło o coś w stylu ''w głowię mi się nie mieści to co ona tam wyprawia''

Tędy właśnie droga, na każdym forum. Dyskusja i jeszcze raz dyskusja.

PS - Wiem, że emocje biorą górę, rozumiem to bardzo dobrze. W każdym razie zapoznaj się z tym albumem, to po 1, a potem chętnie dalej z tobą pokonwersuje.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.09.2008 10:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 608
Dołączył: May 2008
Post: #42
 
Ale ja nie wiem o co tutaj się burzyć. To jeden z tych albumów, który albo się uwielbia, albo się nie cierpi. Ja mimo, że za Miastomanią szalałem, tej płyty nie potrafię strawić - nie jara mnie ani muzycznie, ani tekstowo. Zdecydowanie zabrnęła za daleko i teraz topi się w swoich lirycznych fantazjach. Z jednej strony podziwiam ją za teksty, bo faktycznie są pomysłowe i elokwencji w wielu przypadkach odmówić jej nie można, ale z drugiej zupełnie mnie to nie rusza. To taka płyta do posłuchania ze dwa razy, bo nie niesie ze sobą nic. Nie spodziewałem się takiej Marii szczerze mówiąc. Miałem nadzieję na coś wspaniałego po tym jak usłyszałem "Ciało", ale okazało się, że to obok "Muchomorów" najlepszy kawałek na płycie. Resztę można niestety zaorać.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
25.09.2008 01:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Jopkolog Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 979
Dołączył: Sep 2007
Post: #43
 
Marek napisał(a):nikt oprocz nosowskiej nie pisze tak inteligentnie-wesołych tekstow w polsce.to chyba plyta dla wytrawnych i dojrzalych ludzi-napewno tak.daje 10/10.
p.s. nie napiszesz takich rymow nigdyIcon_smile

Wybacz, ale się nie zgodzę... Inteligentnie-wesołe teksty Nosowskiej są klasyką w polskiej muzyce. Podobnie dowcipne gry słowami w piosenkach Kayah. Tymczasem grafomania Marii Peszek jest cokolwiek żenująca...

"Moje miasto" było zachwycające, niestety każdy kolejny utwór z poprzedniego albumu wprawiał mnie w coraz to większe rozczarowanie. A z nową płytą jest jeszcze gorzej. Poniżej wklejam fragment przeczytanej właśnie recenzji... Jakże trafnej!!!

Dziennikarze popularnych mediów zachwycają się "odważnymi", "wyzywającymi" i "wyuzdanymi" tekstami, "beztroską zabawą słowem", rzekomo przywróconym językiem miłości. No ja bardzo przepraszam, ale jeżeli ktoś mi w ogóle język miłości zabrał, to na pewno nie odda go autorka słów: Hej, hej, hej/Weź mój klej/Superglue/I love you ("Superglue").

Wątła jakość powyższego cytatu nie jest, niestety, na nowym albumie Peszek wyjątkiem, tylko regułą. Kwintesencją stylu warszawskiej artystki totalnej (wraz z płytą wydała książeczkę "Bezwstydnik") jest już sam tytuł krążka. "Maria Awaria" pełna jest częstochowskich rymów, których nie powstydziłby się niejeden kilkulatatek o średnio rozwiniętym talencie do klecenia wierszyków.
25.09.2008 05:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #44
 
zbyszu napisał(a):Kolega Marek lubi taką "wytrawną" sztuke. jeden lubi wina wytrawne, inny słodkie, jeszcze inny "patykiem pisane". I tyle...

oj zdecydowanie preferuje wino wytrawneIcon_smile
26.09.2008 03:29 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #45
 
Jopkolog napisał(a):Wybacz, ale się nie zgodzę... Inteligentnie-wesołe teksty Nosowskiej są klasyką w polskiej muzyce. Podobnie dowcipne gry słowami w piosenkach Kayah. Tymczasem grafomania Marii Peszek jest cokolwiek żenująca...
Kayah dowcipnieinteligentna??kocham ja ale gdzie niby taka jest?? maria jest o klase wyzej ale nie bede sie kłócił.nie rozmumiem czemu tyle krytyki sie leje na tą płytę,akurat ten kawałek z klejem traktuje z przmrużeniem oka jako dowcip,chyba nie sadzicie ze cała plyte nalezy brac doslownie i powaznie-nie bylo takiego założenia,zreszta artystka o ty mowila....jakas dziwna zazdrosc mi tu sie pojawia.ale skąd tyle jadu-macie dode,feel-tam sie wyżyjcie a inteligentna aktorke i piosenkarke-ARTYSTKE-zostawcie w spokoju.
26.09.2008 03:34 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #46
 
Jopkolog napisał(a):Dziennikarze popularnych mediów zachwycają się "odważnymi", "wyzywającymi" i "wyuzdanymi" tekstami, "beztroską zabawą słowem", rzekomo przywróconym językiem miłości. No ja bardzo przepraszam, ale jeżeli ktoś mi w ogóle język miłości zabrał, to na pewno nie odda go autorka słów: Hej, hej, hej/Weź mój klej/Superglue/I love you ("Superglue").
bardzo nietrafna recenzja zapuziałego krytyka,zreszta wiele razy tak bywało.kwestia zrozumienia tej plyty to podstawa.biedna maria mam nadzieje ze ma gdzies krytykeIcon_smile
26.09.2008 03:36 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #47
 
to moj osttani komentarz na forum.szkoda ale to nie ma sensu.pozdrawiam wszystkich i zycze mniejszego cisnienia albo wizyty u dobrego seksuologaIcon_smile
26.09.2008 03:41 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #48
 
chris975 napisał(a):
Cytat:kompletnie nietrafiona opinia na temat plyty.jak mozesz marie do dody porownywac??

Bo nie zgodna z Twoją? Icon_wink2 Każdy ma prawo do własnej opinii więc nie rozumiem tego zdziwienia...

Cytat:to chyba plyta dla wytrawnych i dojrzalych ludzi-napewno tak.daje 10/10.

Czyli co? Ci co jej nie słuchają nie są dojrzali i wytrawni?
Śmiech na sali!... :roll: Icon_confused

nie ci co nie słuchaja ale ci co krytykuja nie rozumiejac całego założenia i efektu.głupotą bylo oczekiwac po miastomani i manisiku czegos innego.śmiehc na sali dokladnie hehehe....
26.09.2008 03:51 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #49
 
saferłel napisał(a):Zgadzam się z Chrisem. Ale co tam - jest to o czym pisałem - wielkie kontrowersje, nawet tu, na forum.

Porównanie do Dody było jak najbardziej celowo, ale widocznie nie zrozumiałeś mojego postu. Nie piszę, że POZIOM muzyki Peszek jest równy tej od Dody, nie piszę, że są PODOBNE do siebie jeśli chodzi też o inne czynniki. Peszek robi po prostu podobne zamieszanie w pewnych kręgach. Jest kontrowersyjna. Jest ''Dodą alternatywnej muzyki''. I wcale to nie musi być bardzo negatywne określenie...
O mnie też możesz napisać ''Hitler muzyki techno'' - tak, najchętniej bym 99% płyt tego gatunku spalił tak jak Niemcy palili książki.

PS - z tym, że NIBY kupujesz zbyszu wszystko w oryginale, to co masz na liście to był oczywiście ewidentny żart, ale rozumiem, że wkurzyłem cię opinią o Św Marii Męczennicy Za Sztukę ;]

well... doda to kretynka wiec nazywanie marii "kretynka muzyki alternatywnej" to przesada gruba ale dziecko ty masz 16 lat wiec jeszcze wielu rzeczy nie rozumieszIcon_smile
Hitlerem sie nazywasz?? ojej...hmmm moze jakis psycholog czasem? goodbye.
26.09.2008 05:00 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #50
 
przepraszam jesli kogos urazilem,jesli to mozliwe niech administrator skasuje moje wszystkie posty w tym temacie-emocje poniosly,moze dlatego ze przykro ze cos co lubie jest mieszane z błotem ale niewazne.nie znalem wogole promocji tej plytyt bo liczy sie glownie muzyka dla mnie ale wlasnie slucham wywiadow z maria i utwierdzam sie w przekonaniu ze to nie miala byc i nie jest jaksa ważna ambitna płyta-"to płyta przy której najlepiej jest sie kochac" mowi maria,wiec naturalne ze spiewa lekka erotykęIcon_smile
przemyślana prowokacja ale na najwzyszym sczczeblu jesli pamieta sie jakie bylo założenie płyty.
tak sobie mysle --po co sięgacie po tą płytę skoro zapowiedzi wyraźnie mówiły o czym bedzie?
have a nice day. i love mariaIcon_smile
26.09.2008 02:00 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #51
 
Oj tak przesadziłeś naprawdę :/

A po co sięgnąłem? Bo takie kontrowersyjne rzeczy często mogą okazać się genialne. Ja do Peszek źle nastawiony nie byłem. W żadnym razie.

I już nie mam ochoty pisać na temat mojego porównania Peszek do Dody bo...no nie da się normalnie o tym podyskutować i nie rozumiecie mojej interpretacji tego :/

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.09.2008 07:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #52
 
Kurde, jakież tu emocje, walka... Myślę, że ta dyskusja niepowinna być powodem Twojego niepisania, Marku, na tym forum. To byłoby bez sensu.
Każdy z nas ma prawo do własnej opinii i nie ma sensu w tej kwestii zachowywać się jak Don Kichot.

Co do "Marii Awarii"... To jest bardzo dobra płyta. Może trzeba po prostu zrozumieć ogólny koncept. Jesli ktoś oglądał Peszek u Wojewódzkiego, to być może jest bliżej jego zrozumienia. Wszystko co na tej płycie się dzieje jest zamierzone. Ma bulwersować - bulwersuje. Wzbudzać ogólne dysputy - wzbudza. Wszyscy wiemy, że Peszek nie jest pierwszą lepszą z brzegu wokalistką. To artystka, aktorka itp itd. To co robi i tworzy to performance. Taki sam jak wetknięcie polskiej flagi w psie odchody. Twórczość Peszek wymyka się ogólnym standartom muzycznego rynku. Zatem nie mam sensu porównywanie jej do kogokolwiek, a juz tym tym bardziej do Dody. I nie ma znaczenia w tym przypadku zamysł takiego porównania. Z czystej przyzwoitości i wrażliwości nie powinno się tego robić.

Jednak najważniejsze jest to, że Maria Peszek swój cel osiągnęła. Pobudziła Polaków do dyskusji. Wyruszyła tą płytą zdobywać ludzkie umysły. I udało się. Zdobyła, bez wzgłędu na to, co na jej temat owe umysły sądzą.

I tylko apeluję przy okazji o wzajemny szacunek. Nie przerabiajcie się na hot-dogi Icon_smile2
27.09.2008 02:20 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #53
 
Cytat:Kurde, jakież tu emocje, walka... Myślę, że ta dyskusja niepowinna być powodem Twojego niepisania, Marku, na tym forum. To byłoby bez sensu.
Każdy z nas ma prawo do własnej opinii i nie ma sensu w tej kwestii zachowywać się jak Don Kichot.

Co do "Marii Awarii"... To jest bardzo dobra płyta. Może trzeba po prostu zrozumieć ogólny koncept. Jesli ktoś oglądał Peszek u Wojewódzkiego, to być może jest bliżej jego zrozumienia. Wszystko co na tej płycie się dzieje jest zamierzone. Ma bulwersować - bulwersuje. Wzbudzać ogólne dysputy - wzbudza. Wszyscy wiemy, że Peszek nie jest pierwszą lepszą z brzegu wokalistką. To artystka, aktorka itp itd. To co robi i tworzy to performance. Taki sam jak wetknięcie polskiej flagi w psie odchody. Twórczość Peszek wymyka się ogólnym standartom muzycznego rynku. Zatem nie mam sensu porównywanie jej do kogokolwiek, a juz tym tym bardziej do Dody. I nie ma znaczenia w tym przypadku zamysł takiego porównania. Z czystej przyzwoitości i wrażliwości nie powinno się tego robić.

Jednak najważniejsze jest to, że Maria Peszek swój cel osiągnęła. Pobudziła Polaków do dyskusji. Wyruszyła tą płytą zdobywać ludzkie umysły. I udało się. Zdobyła, bez wzgłędu na to, co na jej temat owe umysły sądzą.

I tylko apeluję przy okazji o wzajemny szacunek. Nie przerabiajcie się na hot-dogi Icon_smile2
_________________


trafiles w 10tke ze wszystkim.dopiero wczora j ogladnalem wywiad u wojewodzkiego bo generalnie nie interesuje mnie promocja płyt i utwierdzilem sie w swoim przekonaniu ze cel prowokacyjny zostal osiagniety i to za pomocą sztuki na najwyzszym poziomie.jesli jednak ktos czuje sie żle slyszac słowa:wzwód,napletek i hujawiak niech nie słuchaIcon_smile
i tak lubie saferłela bo slucha fajnej muzy heh.
moja muzyka: last.fm
27.09.2008 12:05 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 496
Dołączył: Aug 2008
Post: #54
 
Jedno jest pewne - ta płyta wzbudza emocje. Jak widać - duże Icon_smile2.

A skoro tak jest, to na pewno cel artystyczny został osiągnięty. Sztuka, która nie wzbudza emocji jest cienka Icon_wink2.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
27.09.2008 11:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #55
 
Miszon napisał(a):Sztuka, która nie wzbudza emocji jest cienka Icon_wink2 .
święte słowaIcon_smile
28.09.2008 01:20 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #56
 
Hmm dziwne masz podejście Marku. Komuś się coś nie podoba co Ty bardzo lubisz i już strzelasz fochami, że niby nie będziesz pisać na forum...
A sam nie zachowujesz się lepiej nazywając np. Dodę "kretynką". Może Ty w ten sposób uraziłeś kogoś tak jak Ty poczułeś się urażony tym, że ktoś skrytykował panią Peszek...

O gustach się nie dyskutuje jak ktoś mądrze kiedyś powiedział więc trzeba się pogodzić, że coś co w Twojej opinii jest świetne, cudowne dla kogoś innego będzie nic nie wartym gniotem...więc trochę luzu ludziska!...

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
28.09.2008 07:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #57
 
chris975 napisał(a):A sam nie zachowujesz się lepiej nazywając np. Dodę "kretynką".

doda jest kretynka i to jest jasne jak slonce w kręgach ludzi inteligentnych podobnie jak britney i aguilera,jesli ktos uwaza inaczej zostaje mi tylko głłęboko współczuć....a focha kazdy moze mieć kiedy chce.
28.09.2008 09:49 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #58
 
Marku, muzyka Marii Peszek ma zdecydowanie zły wpływ na ciebie. Co się z tobą ostatnio dzieje!!!?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
28.09.2008 09:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #59
 
Cytat:jesli ktos uwaza inaczej zostaje mi tylko głłęboko współczuć....
Ja tam nie jestem fanem żadnej z tych pań ale naprawdę współczuję Ci takiego podejścia do sprawy. Jak to pisze saferłel Peszek źle na Ciebie chyba działa Icon_wink2

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
29.09.2008 12:27 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #60
 
A ja przyznam szczerze, że dzięki odrobinie dobrej woli, przełamałem się dzięki szanownemu Panu aaktt i wysłuchałem cały album Chrisitiny Aguilery z 2006 i jest niezły. Gdyby jeszcze było to 1 CD byłoby już naprawdę NIEŹLE. Są i koszmarki i nawet jednak perełka (Mercy On Me)... - ale to tak trochę poza tematem piszę Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.09.2008 07:44 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Maria Peszek - AVE MARIA Szymek79 23 1 083 10.09.2021 06:20 PM
Ostatni post: kajman
  Baccara Feat. María Mendiola & Cristina Sevilla - I Belong To Your Heart prz_rulez 0 533 22.05.2017 11:31 PM
Ostatni post: prz_rulez
  ANNA MARIA JOPEK - Jo & Co Jopkolog 5 1 338 28.10.2008 11:08 AM
Ostatni post: Jopkolog
  Pat Metheny & Anna Maria Jopek - Upojenie Jopkolog 11 2 667 28.09.2008 01:24 AM
Ostatni post: Anonymous

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości