Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Slipknot - All Hope Is Gone
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #21
 
saferłel napisał(a):O ile melodia 1 singla była ok, to dalej się wszystko posypało z tego co pamiętam.
Właśnie pierwszy singiel to najgorszy kawałek na tej płycie, naprawdę. Dla mnie zupełnie bezpłciowy przynajmniej Icon_wink2

A linka mogę podrzucić, nawet z bonusowymi remixami, jeśli masz ochotę Icon_mrgreen

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
01.09.2008 11:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
 
ku3a napisał(a):
aaktt napisał(a):Rihanna to dno dna, słucham takiej muzyki to wiem Icon_razz
Icon_lol

ale to jest wlasnie to o czym pisalem - jesli aaktt słucha podobnej muzyki i sam pisze, że to jest dno dna, to dla mnie to dużo znaczy. jeśli ja takie coś pisałem, a tego typu muzyki nie słucham, to nie pogniewałbym się jakby ktoś taką opinię totalnie olał Icon_wink2.

Nie, to byłaby ignorancja ;] Tak nie można, naprawdę. Krytyk zresztą musi by uniwersalny ;]
A gdyby Slipknot mi się spodobał i dał mu tytuł płyty roku też byś tak marudził Icon_razz2?

aaktt - nie gadaj tylko zapodaj linka, myślałem, że już będzie na mnie czekał jak tu zajdę znów Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
01.09.2008 11:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #23
 
Link w fazie uploadu Icon_wink2

Buehehe, przejrzałem sobie trochę Twoich ocen na RYM i większość, jeśli nie wszystkie płyty z szufladki pop / r&b, które miałeś okazję oceniać mieszczą się w przedziale: pół - dwie gwiazdki. Coś jest w takim razie nie tak, skoro rock i alternatywę potrafisz windować w górę, a mainstream bez wyjątku leży i kwiczy. Może po prostu nie lubisz takiej muzyki i nie powinieneś brać się za jej słuchanie i ocenianie? Icon_wink2

Ja np. zwykle nie oceniam muzyki, której nie lubię tylko dlatego, żeby móc odhaczyć daną pozycję na liście, bo jaki to ma sens. Na każdej z płyt, które dostały ode mnie jakąś notę potrafię znaleźć coś dobrego i napisać dlaczego coś mi się podoba, a coś innego nie Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
01.09.2008 11:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
 
to widzę, że masz podobne podejscie do mojego Icon_wink2.
saferłel napisał(a):Krytyk zresztą musi by uniwersalny ;]
zauwaz jednak, że nie ma krytyka, ktory sie zajmuje kazdym rodzajem muzyki. trzeba byc specjalistą w jakims konkretnym gatunku, żeby byc wiarygodnym. co oczywiscie nie znaczy, że inne gatunki można pomijać.
uważam, że jesli chcesz być krytykiem, a nie tylko fanem oceniającym poszczegolne albumy i nagrania, to powinienes byc jeszcze bardziej obiektywny. czasem zbyt pozytywnie oceniasz swoich ulubiencow, mimo że to co podlega ocenie tak naprawdę nie jest wcale tak dobre, to tylko Twoja dusza spragnionego nowej tworczosci fana wzięła górę nad rozumem Icon_wink2.
saferłel napisał(a):A gdyby Slipknot mi się spodobał i dał mu tytuł płyty roku też byś tak marudził Icon_razz2?
wtedy bym pomyślał, że może powoli zmienia Ci sie gust i jestes bardziej przygotowany na mocniejsze uderzenia Icon_razz.
02.09.2008 10:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #25
 
Cytat:Link w fazie uploadu Icon_wink2
Próbowałem dwa razy, ale coś ostatnio przerywa mi połączenie z internetem i za każdym razem działo się to jakoś w połowie. Spróbuję jeszcze raz za chwilę Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
02.09.2008 02:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
 
Dusza wzięła górę nad rozumem Icon_biggrin - ładne. Ale niestety po 1, ZAWSZE ta dusza fana jest obecna przy ocenianiu, nawet najbardziej obiektywnym, bo to jest naturalne i zdrowe po prostu - takie jest moje zdanie. A po 2 zawsze możesz mi to zarzucić kiedy coś co uwielbiam ocenię pozytywnie, nową płytę jakiegoś ulubieńca itp...to nie jest dobre nastawienie, MUSISZ mi wierzyć, że owszem, patrzę na nazwę (czyt. 1 punkt), ale muzyka przede wszystkim i nieuczciwy NIE MOGĘ BYĆ i sam bym się w to wszystko nie bawił, tak sądzę, jeśli na moim własnym podwórku by się takie rzeczy działy.

Ja też mam oczywiście mam swoje ''specjalizacje'' Zgadzam się. Ale nadal nie uważam bym nie miał prawa oceniać innych rzeczy. Przecież zawsze jest nadzieja i możliwość, że ta płyta będzie właśnie tą przełomową! A jak się nie podoba to trudno, dostaje to na co zasłużyła. Każdy ma prawo wiedzieć co o tym myślę. Nie obchodzi mnie potem czy z tego skorzysta czy nie...


aaktt - lubię pop, bo na popie się wychowałem. Zawsze to powtarzam i o tym też już tu na forum pisałem, ale widocznie przegapiłeś tą wypowiedź. Ewentualnie konsekwencje tego to bardzo duża wybredność w tych rytmanch, ale jest to też spowodowanie drastycznie słabym poziomem popu w ostatnich latach, tak w ogóle. Naprawdę znam dużo płyt pop, dużo dobrych, a wręcz znakomitych (chyba PSB jest najbardziej jasnym przykładem), RNB nie jest moją muzyką i też na pewno widać po RYM, że dużo ocen dla takiej muzyki nie ma. Kilka płyt już jednak w życiu przesłuchałem w celu i zapoznania się z gatunkiem czy też w celu poznania jakiś najważniejszych w jego ramach pozycji.

I w żadnym razie nie mam prowadzonej listy gdzie sobie odhaczam jakieś dyskografie. Nie robię nic na siłę bo to nie ma sensu większego. Bardzo by mnie to zmęczyło podejrzewam i nie sprawiło frajdy.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
02.09.2008 04:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
 
saferłel napisał(a):MUSISZ mi wierzyć, że owszem, patrzę na nazwę (czyt. 1 punkt), ale muzyka przede wszystkim i nieuczciwy NIE MOGĘ BYĆ
nie chodzilo mi o to, że nieuczciwy, tylko o to, że niektorzy mają u Ciebie fory Icon_razz.

ale to są tylko szczegóły. ogół jest taki, że szczerze podziwiam Twoje podejście, pasję i to co i ile robisz Icon_smile2.
02.09.2008 04:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
 
Wiem o tym, już to pisałeś. Miło mi :]

Tak, mają fory, ale.....eh to trochę trudne do wytłumaczenia. Wiadomo, że na płytę pupila czeka się bardziej, próbuję się ja czasem na maksa wycisnąć (czasem to nie popłaca!!) i na pewno koncentruję się na niej trochę bardziej niż na innych - ale od razu zaznaczam, że TAK MA PEWNIE KAŻDY i w dodatku na pewno nie krzywdzę innych wykonawców przez to, każdy tej ''koncentracji'' dostaje odpowiednio dużo. Po prostu ci bardziej ukochani, są jeszcze jeden mały poziom wyżej. Ale dalej jeśli chodzi już m.in o przelanie na internetowy papier uczuć w stosunku do albumu nie ma przecież żadnego układu. Tylko ja i muzyka, bez nazw. I jedyne co mogę zrobić i co można nazwać faworyzowaniem to danie tej jednej szansy więcej na poprawę swojej sytuacji (jeśli dany album nie spełnia nadziei) temu ''VIP-owi Icon_razz2''.
Kocham zespół za muzykę jaką gra, a nie muzykę za to, że nagrał ją dany zespół.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
02.09.2008 04:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #29
 
Cytat:I w żadnym razie nie mam prowadzonej listy gdzie sobie odhaczam jakieś dyskografie.
A RYM? Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
02.09.2008 07:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
 
Tzn?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
02.09.2008 07:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #31
 
No Rate Your Music, w jakimś sensie to właśnie taka lista, tylko taka bardziej gadżeciarska, bo odświeża się na bieżąco, każdy może ją podejrzeć, poza tym z różnymi numerkami, gwiazdkami, bajerami etc Icon_wink2 W pewnym sensie sprzyja "machinalizacji" muzyki. Ile razy średnio odsłuchujesz album zanim wystawisz mu ocenę na Rate Your Music? Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
02.09.2008 10:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
 
Zależy od płyty.....Zawsze słucham przynajmniej dwa pełne razy, przynajmniej (o ile płyta nie jest naprawdę TOTALNIE BEZNADZIEJNA, a to się wyczuwa łatwo - tak jest z tymi najbardziej skrajnymi rzeczami). Czasem jakaś płyta nie daję mi spokoju i mimo, że na koniec dostaje ocenę 3'5 czy 4, to np. zostaje przesłuchana około 8-9 razy Icon_biggrin co może wskazywać na jakieś nadmierne uwielbienie ;]

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
03.09.2008 03:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Florence + The Machine - High As Hope Szymek79 4 1 119 13.03.2018 08:43 AM
Ostatni post: kajman
  Pj Harvey - The Hope Six Demolition Project bugman 5 1 576 23.01.2016 07:33 PM
Ostatni post: Tomekk
  Hope Sandoval & the Warm Inventions - Through The Devil Yacy 4 1 106 12.08.2009 12:49 PM
Ostatni post: AKT!
  Pati Yang - Faith, Hope & Fury Miszon 7 1 837 04.04.2009 11:21 PM
Ostatni post: prz_rulez

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości