Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Slipknot - All Hope Is Gone
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 605
Dołączył: May 2008
Post: #1
Slipknot - All Hope Is Gone
[Obrazek: AllHopeIsGoneAlbum.jpg]

Tracklista:
1. ".execute." – 1:49
2. "Gematria (The Killing Name)" – 6:02
3. "Sulfur" – 4:38
4. "Psychosocial" – 4:42
5. "Dead Memories" – 4:29
6. "Vendetta" – 5:16
7. "Butcher's Hook" – 4:15
8. "Gehenna" – 6:53
9. "This Cold Black" – 4:40
10. "Wherein Lies Continue" – 5:37
11. "Snuff" – 4:36
12. "All Hope Is Gone" – 4:45

Szczerze mówiąc nigdy nie byłem fanem takiej muzyki, ale jakoś przy okazji "Duality" wpadło mi w ręce "Vol. 3: The Subliminal Verses" i... spodobało mi się. Pewnie dlatego, że bardzo polubiłem wokale Coreya.

Jestem po pierwszym przesłuchaniu i muszę przyznać, że krążek poza kilkoma momentami jest zdecydowanie spokojniejszy od poprzednika. To na pewno, przynajmniej dla mnie, nie jest minus, ale nie do końca wiem co o tym sądzić. W zasadzie nie stawiałem temu albumowi żadnych wymagań Icon_wink2 Jest OK, a czy coś poza tym, dowiem się przesłuchując go jeszcze kilka razy Icon_wink2 A Wy co sądzicie?

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.08.2008 01:11 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
2/5 Nudne, przewidywalne jak na taki gatunek....A ten pierwszy singiel brzmi tak jak już pisałem zresztą jak połączenie faktycznie najmocniejszych z brzmień z takim popowym refrenem, w dodatku kiepsko to wypada na dwa głosy. Najlepszy utwór to Gehenna, on mi się nawet...naprawdę podoba, ale reszta to już nie za bardzo...

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.08.2008 10:35 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 102
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
saferłel napisał(a):2/5 Nudne, przewidywalne jak na taki gatunek
Ty to nie powinienes takich plyt oceniac, bo to tak jakbym ja się brał za ocenianie disco Icon_cool2 .
29.08.2008 10:49 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Mam nadzieję, że to było żartem napisane? Icon_razz2
Czemu miałbym nie oceniać. Po 1 trzeba wszystkiego próbować, po drugie podobnych płyt też zdarzyło się słuchać nie raz, po trzecie to fakt, że takiego gatunku nie lubię to chyba nie powód bym się od niego na siłę separował (tak jak napisałem taka jedna Gehenna się trafiła, kto wie co będzie na następnej płycie), a jeśli sądzisz, że to jest po prostu dla mnie za mocne to napiszę ci tylko tyle, że słucham mocniejszych rzeczy, które lubię.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.08.2008 10:55 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 102
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
ja troche inaczej odbieram pisanie prywatnej opinii o czyms i ocenianie czegos.
prywatną opinię kazdy moze wyglosic na kazdy temat, ale ocena to juz tak jakos moim zdaniem malo subiektywnie brzmi. to tak jakby stawiac sie w pozycji jakiegos guru rozdającego karty w grze, cezara ktory może podnieść kciuk do gory albo w dół.
i dlatego wlasnie wydaje mi sie, że jesli cos sie ocenia, to powinno to należeć do gatunku ktory się lubi i czuje. wtedy ocena negatywna ma jakies znaczenie. zresztą pozytywna rowniez.
01.09.2008 02:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Ja opinię nierozłącznie wiąże z oceną. Gdybym myślał jak ty nie słuchałbym tak wielu rzeczy z pewnością, bo nie wystawienie oceny i przekazanie światu co o tym myślę byłoby bezwartościowe...Dobrze czuję się na RYM, że pomagam tworzyć jak najbardziej prawdziwy obraz danego albumu dzięki tym ocenom i innych ludzi.
Cezarem czy Guru byłbym jakbym nie podkreślał w ogóle, że to moja opinia i moje zdanie i próbował za wszelką siłę narzucić innym swój sposób myślenia. A tak nie jest, więc...

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
01.09.2008 02:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 102
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
saferłel napisał(a):Dobrze czuję się na RYM, że pomagam tworzyć jak najbardziej prawdziwy obraz danego albumu dzięki tym ocenom i innych ludzi.
prawde mowiąc mnie mało interesuje co sądzą fani np. Rihanny o płytach np. White Stripes i na odwrot. to nie są dla mnie wiarygodne oceny, a ważą tyle samo co oceny wiernych fanów.
01.09.2008 02:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Skądś prawdę trzeba czerpać Icon_biggrin I uwierz mi, że ludzie słuchający artystów pokroju Rihanny nie słuchają raczej TWS, i na RYM jest ich NIEWIELU także. Oni są jednak mniej otwarci na muzykę.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
01.09.2008 03:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 605
Dołączył: May 2008
Post: #9
 
Ależ oczywiście, że można słuchać i lubić i Rihannę i TWS! Icon_surprised
Ja akurat Rihanny nie cierpię, ale np. Paris Hilton czy Lindsay Lohan wg mnie nagrały całkiem przyzwoite popowe płyty, a TWS to jedna z moich ulubionych grup rockowych. I co z tego? Icon_wink2 To się nazywa eklektyzm Icon_mrgreen

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
01.09.2008 03:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Hehe skoro cię tak oburzyła moja opinia to rozumiem, że Paris i Lindsay zaliczasz do grupy artystów pokrewnych Rihanny Icon_razz2? - ale jestem złośliwy dzisiaj, wybaczcie, do dentysty wszak jadę :/ Icon_biggrin

Ja przyznam, że Rihannę to już bardziej lubię od tamtych dwóch...no a do White Stripes to mam takie same uczucia co ty, tzn nie są najlepsi, ale SĄ Icon_wink Też to jest eklektyzm w takim razie Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
01.09.2008 04:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 605
Dołączył: May 2008
Post: #11
 
Nie, Rihanna to samo dno amerykańskiej muzyki rozrywkowej, niżej upaść się nie da.
A one cóż, to też totalny mainstream i w sumie nic ambitnego, więc prędzej im do Rihanny niż do TWS Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
01.09.2008 04:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
A tu mnie z tą Rihaną zdziwiłeś...ja znalazłem na jej solowej płycie kilka niezłych soundsów. Naprawdę. Ogólnie było przeciętnie i było to ukoronowane wszystko utworem Umbrella, no ale jednak przewyższała zdecydowanie te dwie Panie. Nie zgadzamy się tym razem nawet w tej najbardziej żenującej muzyce Icon_biggrinIcon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
01.09.2008 04:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 605
Dołączył: May 2008
Post: #13
 
A słyszałeś płyty tych dwóch pań w ogóle? Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
01.09.2008 04:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Tak.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
01.09.2008 04:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 605
Dołączył: May 2008
Post: #15
 
Pfff, weź się weź w ogóle z takimi opiniami Icon_razz
Rihanna to dno dna, słucham takiej muzyki to wiem Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
01.09.2008 05:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
;]

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
01.09.2008 06:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 605
Dołączył: May 2008
Post: #17
 
Widziałem Twoje wspaniałe pół gwiazdki na RYM dla Paris Icon_biggrin3
Powiem tak, wróć do tego albumu, tylko bez uprzedzeń Icon_wink2
Czysta zabawa. Ja tak ostatnio podszedłem do "Purple Rain" Prince'a, którego jako osoby nie potrafię zdzierżyć i odkryłem kawałek miłej muzyki Icon_smile2
Consider it! Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
01.09.2008 07:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 605
Dołączył: May 2008
Post: #18
 
Btw. jeszcze coś dodam, za pamięci. To nie jest tak, że wszystkie płyty ocenia się w taki sam sposób i wrzuca do jednego worka wg tych samych kryteriów. Takie oceny są złe, bo nie są elastyczne i nie uwypuklają walorów danego albumu, tylko albo wskazują na jego liczne wady, albo nazbyt gloryfikują poszczególne elementy w zależności od gustu oceniającego.

Podejście do tej płyty nie może być takie jak do nowego Slipknota, ostatniego krążka Lil Wayne'a czy którejś z płyt The Beatles, bo wtedy oczywiście JESTEŚMY ZMUSZENI dać mu to 1/2 gwiazdki, lub na odwrót dajemy mu 4 czy 5 gwiazdek, a reszcie zdecydowanie mniej. Właściwe podejście do tej popowej płyty reprezentuje Rolling Stone:

Cytat:Rating: 3/5

As with global warming and the handgun crisis, future generations will judge us harshly for not preventing Paris Hilton's music career while there was still time. Fortunately, the heir mattress's album is much sleazier than her disappointingly competent single "Stars Are Blind." Damn it, Paris, we don't want mellow reggae from you -- we want idiotic trash disco like "Turn It Up," "Screwed" and the admirably tuneless version of "Do Ya Think I'm Sexy" "Don't be scared to party," this budding life coach advises. Why settle for pseudosleaze like Peaches when Paris delivers the real thing?

ROB SHEFFIELD
(Posted: Sep 6, 2006)

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
01.09.2008 07:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
Taaa, wezmę to pod uwagę ''czysta zabawa'' Icon_biggrin O ile melodia 1 singla była ok, to dalej się wszystko posypało z tego co pamiętam. Może wrócę jak może ktoś przypadkowo mi linka podrzuci....Icon_razz2

Ej ej, ale co się stało - Był temat o ostrym Slipknot, a teraz dominuje słodki pop Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
01.09.2008 07:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 102
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
aaktt napisał(a):Rihanna to dno dna, słucham takiej muzyki to wiem Icon_razz
Icon_lol

ale to jest wlasnie to o czym pisalem - jesli aaktt słucha podobnej muzyki i sam pisze, że to jest dno dna, to dla mnie to dużo znaczy. jeśli ja takie coś pisałem, a tego typu muzyki nie słucham, to nie pogniewałbym się jakby ktoś taką opinię totalnie olał Icon_wink2.
01.09.2008 07:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Florence + The Machine - High As Hope Szymek79 4 1 151 13.03.2018 08:43 AM
Ostatni post: kajman
  Pj Harvey - The Hope Six Demolition Project bugman 5 1 580 23.01.2016 07:33 PM
Ostatni post: Tomekk
  Hope Sandoval & the Warm Inventions - Through The Devil Yacy 4 1 109 12.08.2009 12:49 PM
Ostatni post: AKT!
  Pati Yang - Faith, Hope & Fury Miszon 7 1 846 04.04.2009 11:21 PM
Ostatni post: prz_rulez

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości