Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
10 lat reaktywacji LPGP
10 lat temu rozpoczęła się nowa era w dziejach listy
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 457
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #1
10 lat reaktywacji LPGP
Ani się człowiek nie obejrzał a tu właśnie dzisiaj minęło 10 lat od reaktywacji listy. 28 marca 2005 roku po raz pierwszy po 6 latach i 9 miesiącach przerwy (ostatnie notowanie przed zawieszeniem działalności datowane było na 28 czerwca 1998 roku) ułożyłem nowe 484 notowanie listy. Z reaktywacją działalności nosiłem się już od maja 2004 roku, kiedy to w jednej z gazet pojawił się załącznik w postaci mini-płyty z utworami zespołu Papa Dance - laureatów jednej z edycji listy przed zawieszeniem jej działalności. Było to dla mnie sporym zaskoczeniem, bo jak się okazało zespół wznowił działalność już dwa lata wcześniej - w 2002 roku. 21 marca 2005 ukazała się ich pierwsza od 17 lat płyta, i w związku z tym termin notowania reaktywacyjnego ustaliłem na świąteczny poniedziałek 28 marca. Na to pierwsze od prawie siedmiu lat notowanie składały się utwory z dwóch innych kompilacji - "Dance Mania 1" Popcornu oraz "Super Hity 2005" uzupełnione nowym singlem Papa Dance rzecz jasna. Lista liczyła wówczas 11 pozycji. Na liście oprócz jednego polskiego i ośmiu anglojęzycznych znalazły się po raz pierwszy kawałki w języku rumuńskim (oba kawałki O-Zone), co zwiastowało kierunek zmian w stronę wielojęzyczności listy, które miały miejsce w późniejszych jej edycjach.

Oto skład owego notowania reaktywacyjnego noszącego numer 484:


10. FOLLOW ME - Sven G

brak klipu

09. WHAT U GET IS WHAT U C - Cortes vs. X-Ray feat. Lemon Juice


WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.03.2015 12:52 AM przez kolej_grzesiek.)
29.03.2015 12:51 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
piotreklp3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 471
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #2
RE: 10 lat reaktywacji LPGP
Gratulacje jubileuszu!

Wybieram Twoface (nie spodziewałem się ich tutaj) i ATB, w kawałku, który z biegiem lat coraz bardziej mnie przekonuje Icon_wink
29.03.2015 01:00 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: 10 lat reaktywacji LPGP
Nie znalazłeś Svena G, bo tak naprawdę to Swen G Icon_wink
http://musicov.net/?song=SWEN+G
Przyznam, że jak na 2005 rok to lista dość oldiesowa. Aczkolwiek dzisiaj na mojej liście często są takie "opóźnienia" - wtedy jeszcze chciałem być na czasie, aczkolwiek był to okres schyłkowy tej ery.
29.03.2015 10:45 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości