Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Miszmasz
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 773
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Miszmasz
Już od dawna chodzą mi po głowie różne topy i topiki związane z moją listą i nie tylko. Takim pierwszym impulsem był toptext neon.ki i dlatego pierwszym takim topem będzie top textów. Przy czym ze względu na bardzo słabą znajomość angielskiego ograniczę się do utworów polskich. Oparłem się w nim głownie na textach piosenek z list mychartsowych, ale dodałem jeszcze pięć innych piosenek. Łącznie wyszły mi 74 utwory, których texty kojarzyłem na tyle, że byłem w stanie je ocenić. 36 z nich oceniłem jako dobre, ale ostatecznie uznałem, że przedstawię Top15 z tych 18, które podobają misię najbardziej. Ciekawostką jestto, że trzy pierwsze texty pochodzą z coverów.
1. Raz Dwa Trzy - Jeszcze w zielone gramy
2. Grzegorz Turnau - Gdziekolwiek
3. Strachy na Lachy - Encore jeszcze raz
4. Anna Maria Jopek - Zrób co możesz
5. Maryla Rodowicz - Kiedy się dziwić przestanę
6. Raz Dwa Trzy - Polska miłość
7. Katarzyna Groniec - Nie zabijaj
8. Marek Grechuta - Pewność
9. Robert Kasprzycki - Naprawdę kocham deszcz
10. Waglewski Fisz Emade - Chromolę
11. Anna Maria Jopek - Samej cię nie zostawię
12. Maryla Rodowicz - Za pierwszą chmurą
13. Stare Dobre Małżeństwo - Wiersz o płaczu
14. Jarosław Wasik - Posłanie dla nadwrażliwych
15. Hedone - I ciągle widzę ich twarze
27.08.2008 07:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
fajny pomysł. choć wiem, że to tylko cover Icon_wink2.
to jest lista ze stanem na dzień dzisiejszy czy taki raczej top wszech czasow? (choć u Ciebie to specjalnej roznicy miedzy jednym i drugim nie ma Icon_razz ).
27.08.2008 07:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 773
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
ku3a napisał(a):fajny pomysł. choć wiem, że to tylko cover Icon_wink2.
to jest lista ze stanem na dzień dzisiejszy czy taki raczej top wszech czasow? (choć u Ciebie to specjalnej roznicy miedzy jednym i drugim nie ma Icon_razz ).
Cover niewątpliwie, ale ze zmienionym textem.
A stan ewidentnie na dzień dzisiejszy. W topie wszechczasów pewnie liderowi byłoby trudno załapać się do 10, może nawet do 20. Podejrzewam, że tam połowę czołówki obstawiłby śpiewany Leśmian (i na pewno jeden Bryll by się tam wmieszał, a do tego nie byłby to top czysto polski).
27.08.2008 09:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #4
 
kajman napisał(a):pierwszym takim topem będzie top textów

bardzo ciekawy pomysł (bo uwielbiam piosenki z tekstem, polskie oczywiście, i tesktem niewątpliwie dobrym i wywołującycm ciary na plecach)
ale tylko pomysł ciekawy, bo jednak Twój wybór oceniam słabo, wręcz katastroficznie
musze trochę pomyśleć i może przedstawię kiedyś i swój TOP - PIOSENKI Z TEKSTEM Icon_smile2


polski język byc dobry język! Icon_biggrin3
27.08.2008 11:19 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kiefer Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 656
Dołączył: Aug 2007
Post: #5
 
Bardzo mi sie podoba lider pierwszy i lider ostatni Icon_smile2

Kieferuj Chomikuj:
[Obrazek: Kiefer.gif]
28.08.2008 11:54 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 773
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Kiefer napisał(a):Bardzo mi sie podoba lider pierwszy i lider ostatni Icon_smile2
Ostatni poznany dzięki Twojej liście. Icon_biggrin3
28.08.2008 01:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 966
Dołączył: Nov 2007
Post: #7
 
Bardzo ciekawy top. Swietny lider. Icon_biggrin3 Dla mnie niespodzianką jest brak Twojego sztandarowego ostatnio hitu ''To co nienazwane" .
Chyba, że "....nie znalazłeś odpowiednich słów
Bo przecież to, co nienazwane- gubi się ..."
28.08.2008 01:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #8
 
Bardzo ciekawy pomysł miała neon.ka i może teraz zacznie się lawina tekstopów? Icon_wink2
Może i ja ułożę swój, ale chyba musiałbym przeczytać teksty, bo ze słuchu to muzyka pewnie muzyka miałaby wpływ na ocenę.
kajman napisał(a):Oparłem się w nim głownie na textach piosenek z list mychartsowych, ale dodałem jeszcze pięć innych piosenek. Łącznie wyszły mi 74 utwory, których texty kojarzyłem na tyle, że byłem w stanie je ocenić. 36 z nich oceniłem jako dobre, ale ostatecznie uznałem, że przedstawię Top15 z tych 18, które podobają misię najbardziej.
A Czarne kowboje na którym miejscu? Icon_mrgreen
02.09.2008 06:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
Niestety żaden z tych utworów nie był u mnie na liście Icon_biggrin Może top tekst stanie się nowym forumowym hitem Icon_razz2, chociaż raczej nie brałbym udziału w nim, bo trochę to niepotrzebne jak dla mnie i czas marnuje, ale tylko w moim przypadku i tak w ogóle to gratuluję takich prób i pomysłów jak ten top.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
02.09.2008 06:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #10
 
byłam tu od razu jak się top pojawił ale przeletnio tylko...

z tych, które znam [a nie znam właściwie tylko jednego], moja pierwsza trójka to byłaby ta:
14. Jarosław Wasik - Posłanie dla nadwrażliwych [a że u Ciebie tak nisko... to się dziwię... :roll: ]
2. Grzegorz Turnau - Gdziekolwiek
4. Anna Maria Jopek - Zrób co możesz

a ostatnia jedynka ta:
5. Maryla Rodowicz - Kiedy się dziwić przestanę

no i właśnie, bo nie odpowiedziałeś - co się stało z 'To, co nienazwane'?...

fajne zestawienie Icon_smile2 . szykuje się coś następnego?

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
16.09.2008 07:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości