Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kings Of Leon - Only By The Night
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Kings Of Leon - Only By The Night
[Obrazek: 200px-OBTN.jpg]

Z niecierpliwością czekam na nowy album grupy, która co prawda wykonuje muzykę głęboko zakorzenioną w klimacie kraju z którego pochodzi czyli USA, ale nazywanej najbardziej brytyjskim zespołem sceny amerykańskiej. Coś w tym jest, bo fani w UK ich uwielbiają, bardziej niż ich właśni rodacy.
Zespół zapowiada, że nowy album (wydany zaledwie rok, rocznikowo rok, po ostatnim) będzie jeszcze mocniejszy brzmieniowo niż poprzednik, swoją drogą znakomity Because Of The Times, choć jeszcze gdy rozpoczynali pracę nad Only By The Night szukali inspiracji....podobno w muzyce WHAM!. Chcieli być jak WHAM!.
Do nowego wydawnictwa dzieli nas jeszcze tylko miesiąc, niecały miesiąć. Znane są już piosenki Crawl, który grupa udostępniła fanom za darmo oraz pierwszy singiel Sex On Fire, który na tle poprzednich kompozycji grupy wydaje się być bardzo...dyskotekowy.
Zespół zdradził, że na płycie znajduje się najlepszy utwór jaki dotąd napisali, ale nie chcą zdradzić tytułu.

Tracklista:

1. "Closer"
2. "Crawl"
3. "Sex on Fire"
4. "Use Somebody"
5. "Manhattan"
6. "Revelry"
7. "Seventeen"
8. "Notion"
9. "I Want You"
10. "Be Somebody"
11. "Cold Desert"

Kings Of Leon to była rewelacja 2007 roku jeśli chodzi o płytę jak i piosenki na mojej liście. Niespodziewanie umieścili dwie piosenki w top 10 tamtego roku. Teraz powracają bardzo silnym singlem i wspomnianym wyżej Crawl, które jest na liście.
Osobiście sądzę, że Kingsi to wielcy rywale The Raconteurs (skoro obecnie nie ma rynku White Stripes) na scenie garażowej i alternatywnej made in usa. W tyle zostawili mniejsze projekty typu The Kills czy Black Rebel Motorcycle i....i będzie w tym roku bardzo ciekawie :]

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.08.2008 07:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 112
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
saferłel napisał(a):Osobiście sądzę, że Kingsi to wielcy rywale The Raconteurs (skoro obecnie nie ma rynku White Stripes) na scenie garażowej i alternatywnej made in usa
a ja tak nie sądze, bo dla mnie to troche różne bajki Icon_wink2.
tak czy inaczej, na plyte czekam z niecierpliwoscia, bo BOTT bylo u mnie w pierwszej dziesiatce podsumowaniu 2007 roku.
26.08.2008 10:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
No dwóch jednakowych zespołów nie ma...zawsze się czymś różnią. Ale napisałem ''osobiście'', więc...więc cieszę się, że o ty czekasz na nich bardzo-bardzo ;] Będę wypatrywać u ciebie ich nowych piosenek ;]

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.08.2008 11:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Przesłuchałem ten kawałek, który mi podesłałeś ale jakoś specjalnie wielkiego wrażenia na mnie nie zrobił jak na razie Icon_wink2

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
26.08.2008 11:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Zero rockowej duszy w tobie ;P Ja się właśnie muszę powstrzymać od jego słuchania bo jak tak dalej pójdzie to cały jego potencjał wypalę zanim wejdzie on na moją listę Icon_sad Oj, jak ja nie lubię takiego kombinowania.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.08.2008 11:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
To nie możesz wprowadzić tego od razu na listę zamiast sie wstrzymywać?

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
26.08.2008 11:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 112
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
ha! wlasnie! tak to jest, jak sie ma sztuczne zasady.

saferłel napisał(a):Będę wypatrywać u ciebie ich nowych piosenek ;]
"Sex On Fire" za tydzien na bank Icon_smile2 .
27.08.2008 12:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Nie mam sztucznych zasad! Ja mówię właśniie o nowym notowaniu co będzie za kilka dni. Do niego muszę czekać :/ Nie kręć chris Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
27.08.2008 12:14 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
saferłel napisał(a):Nie mam sztucznych zasad! Ja mówię właśniie o nowym notowaniu co będzie za kilka dni. Do niego muszę czekać :/ Nie kręć chris Icon_razz2

Nic nie kręcę, Ty tak to napisałeś że zabrzmiało jakbyś miał to na listę wprowadzić za pół roku...
Poza tym te sztuczne zasady jeszcze do niedawna u Ciebie obowiązywały Icon_wink2

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
27.08.2008 11:57 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Nie, na pewno Sex ma pewny debiut w najnowszym notowaniu, szkoda, że poznałem go jeden dzień po poprzednim, więc aż 7 dni prawie trzeba czekać ;]

To nie były sztuczne zasady, choć rozumiem, że może się tak wydawać, może i raz coś dziwnego się nawet zdarzyło Icon_biggrin...ale.....W każdym razie były sytuacje, że wolałem coś zostawić na później, bo i tak miałem nadmiar muzyki na listę, co miałem w takim razie robić? Nie będę w kółko listy poszerzał. Kilka numerów z konieczności trochę przesiedziało w poczekalni. Jakbym wszystko tak dawał hop-siup to znowu pokrzywdzone byłby równie znakomite numery, które wypaść by musiały. Lista to ciężki kawałek chleba.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
27.08.2008 12:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
http://pl.youtube.com/watch?v=HHhhcKxflMY - Nowe, fajne video do singla ;P

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
28.08.2008 12:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Zaczynamy słuchanie Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
06.09.2008 04:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #13
 
no to sobie posłuchałem... i jest nieźle Icon_wink2 nie wiem jak się dalej potoczą losy tej płyty i utworów na niej zawartych, ale jest naprawdę nieźle!!! A Sex On Fire pewnie wkrótce u mnie zadebiutuje Icon_wink2
POLECAM!!!

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
10.09.2008 07:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Czekałem ze swoją wypowiedzią, aż kto inny się zdefiniuje swojego stosunku do niej ;]
Jestem ciekaw czy postrzegasz ten album tak jak ja....Myślę, że obaj możemy zgodzić się, że płyta jest dobra, tylko dla mnie jest lekkim niedosytem. Nie jest tak dobra jak Bacause. Granie jest bardziej wypolerowane i ''piękne'' jak to TR określił, ale czy to jest TO?
Początek płyty, a konkretnie pierwsze 4 piosenki są znakomite, dalej coś się sypie...Zobaczymy jak na koniec roku będzie. Na razie jest w Top 30, więc chyba mogą być dumni z siebie....ale mierzyli wyżej.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.09.2008 08:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #15
 
Albumu nie słyszałem, ale w moich oczach (uszach?) jako słuchacza luźno związanego z muzyką rockową, "Crawl" brzmi przyzwoicie, chociaż jest chyba trochę przekombinowane jeśli chodzi o sferę muzyczną, a "Sex On Fire" bardzo dobrze. Po album może sięgnę - czas pokaże Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
10.09.2008 09:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
Płyta jest do odsłuchania na Last FM http://www.lastfm.pl/music/Kings+of+Leon...+The+Night

Odsłuchałem, znalazłem kilka fajnych momentów, płyta dobra, chociaż bez "pazura" w porównaniu do poprzedniej. Stąd lekki niedosyt pozostaje.
20.09.2008 09:24 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mr.vingoe
Unregistered

 
Post: #17
 
Zapoznałem się i jestem zadowolony. Jest w porządku. Byłoby znacznie lepiej, gdyby nie ten wokal, ta maniera. Coś mnie w nim drażni. Tak było zawsze i szkoda, bo wpłynie to niestety na ogólną ocenę z mojej strony. I mogłaby być to płyta, która spokojnie zmieściłaby się w top 30 płyt roku... a tak... obawiam się, że nie ma na to szans.
27.09.2008 01:52 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #18
 
dobra plyta.
28.09.2008 06:51 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kings Of Leon - Can We Please Have Fun Szymek79 5 147 19.04.2024 07:24 AM
Ostatni post: kajman
  Alter Bridge - Pawns & Kings neo01 12 816 08.09.2022 09:31 PM
Ostatni post: kajman
  Kings Of Leon - When You See Yourself Szymek79 2 270 20.09.2021 02:15 PM
Ostatni post: AKT!
  Kings Of Convenience - Peace Or Love Szymek79 5 484 28.06.2021 05:52 PM
Ostatni post: kajman
  Kings of Leon - WALLS Szymek79 5 1 111 24.09.2016 11:45 AM
Ostatni post: bugman
  Tokio Hotel - Kings of Suburbia Szymek79 0 695 24.09.2014 12:30 PM
Ostatni post: Szymek79
  Kings of Leon - Mechanical Bull Szymek79 3 960 24.09.2013 11:59 AM
Ostatni post: Szymek79
  U.N.K.L.E - Where Did The Night Fall: Another Night Out bugman 0 1 080 05.03.2011 10:35 PM
Ostatni post: bugman
  Kings of Leon - Come Around Sundown michal91d 15 2 660 03.10.2010 12:07 AM
Ostatni post: kleschko

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości