Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
mój top wszech czasów (2014)
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
mój top wszech czasów (2014)
Tak, mój nowy top wszech czasów! Icon_biggrin3

Poprzednie wydanie mojego prywatnego topu wszech czasów było stworzone w roku 2007. Strasznie dawno temu! Długo się zbierałem do tego nowego wydania. Chciałem, żeby było zrobione najbardziej rzetelnie ze wszystkich dotychczasowych. Udało się! Wszystko zajęło potwornie dużo czasu, na pewno trzycyfrową liczbę godzin, choć ciężko wszystko zliczyć, bo jak policzyć czas poświęcony na przesłuchiwanie wszystkich utworów? Utwory ułożone w listę, lecą sobie jeden po drugim, a ja słuchając robię sobie jednocześnie co innego na komputerze. Nieważne. Ważne, że top został zamknięty. Bardzo chciałem skończyć jeszcze w roku 2014, żeby z pełnym przekonaniem móc powiedzieć, że to jest top datowany na ten właśnie rok. Udało się. Bardzo mocno finiszowałem, a ostatni szlif został wykonany 31 grudnia ok. godz. 22:00!! Icon_biggrin3

Zanim opiszę cały proces i przejdę do innych spraw chciałbym bardzo podziękować Karolinie za cierpliwość i wyrozumiałość! Icon_biggrin3 :-* Czasem z głośników leciała muzyka, która nie jest tą, której Karolina na co dzień by chciała słuchać Icon_wink2, a jednak tylko czasem mówiła, żebym założył słuchawki Icon_mrgreen.

Chciałbym też podziękować Marcie za zachętę i mobilizację do stworzenia topu oraz okazywaną ciekawość co do jego wyników Icon_smile2.

A jak cały proces przebiegał? Prawdopodobnie był dość standardowy, ale przy tak rozbudowanym zestawie bardzo mocno rozciągnięty w czasie. Zaczęło się dawno. Bazą był oczywiście top z roku 2007 i co jakiś czas dopisywałem sobie do excela kolejne utwory, które w topie powinny się znaleźć, zwykle gdy przy jakiejś okazji dany utwór usłyszałem. Potem, to już można nazwać początkiem procesu tworzenia topu, przejrzałem trójkowy zestaw propozycji do topu wszech czasów ogólnego i polskiego. W rezultacie okazało się, że było kilka ewidentnych braków w poprzednim notowaniu topu. Następny etap to przejrzenie excelowego pliku z wynikami mojej listy i kopiowanie wielu utwór do pliku z kandydatami do topu. Potem jeszcze przejrzałem moje topy poszczególnych wykonawców i co nieco dodałem do zbioru kandydatów. W ten sposób zestaw rozrósł się do ponad 1000 pozycji! Następny etap to chyba najbardziej czarna robota – zebrać mp3 wszystkich kandydatów i ułożyć je w playlistę. Dla wygody i rozdrobnienia roboty podzieliłem sobie playlistę na 3 części. Pierwsza to utwory które koniecznie musiały się znaleźć w najlepszej dwusetce (pierwsze 200 pozycji to, można powiedzieć, taka „właściwa” część mojego topu). Oczywiście tych utworów było więcej niż 200 Icon_wink2, mniej więcej 220. Druga grupa to fantastyczne utwory, które jednak podejrzewałem, że będą mieć problem, żeby do dwusetki się załapać (było ich około 300). Pozostałe ok. 500 utworów to trzecia grupa znakomitych utworów, które jednak uważałem, że znajdą się raczej w drugiej połowie tysiąca. Do tego momentu nie było zbyt trudno. Było pracowicie, czasochłonnie, czasem żmudnie, ale nie trudno. Schody zaczęły się dopiero na następnym etapie – przesłuchiwanie wszystkich utworów (najpierw trzecia grupa, potem druga i na koniec najlepsza – pierwsza) i ustawianie ich w kolejności. Przesłuchiwałem utwory w całości. Po przesłuchaniu i wstępnym (sic!) ułożeniu kolejności połączyłem 3 grupy w jedną. Wstępnie widziałem już jak wygląda mój top. No ale ponieważ przesłuchiwanie tylu utworów zajmuje mnóstwo czasu, to między poszczególnymi utworami rywalizującymi ze sobą mijało dużo czasu, a odpowiednie ułożenie kolejności wymaga przesłuchania utworów blisko siebie. Musiało więc nastąpić drugie przesłuchanie całości i ponowne układanie kolejności na żywo. Przed rozpoczęciem do zestawu dołożyłem jeszcze kilkanaście utworów, m.in. dużych przebojów z mojej listy z ostatnich kilkunastu tygodni (tzn. od czasu gdy zacząłem pracować nad topem). Im wyżej tym większe emocje i tym bardziej ręka drżała przy przesuwaniu poszczególnych utworów Icon_wink2. A jak doszło do podstawowej dwusetki to już naprawdę miałem ból głowy Icon_wink2. Niektórym utworom, które nie dostały się do tej prestiżowej dwusetki głupio by mi było spojrzeć w oczy Icon_wink2. Druga taka granica u mnie to pierwsza dwudziestka – to już jest absolutny top. Tyle pozycji miało kilka pierwszych notowań mojego topu. Na razie nie zdradzę z ułożeniem których numerów miałem największe problemy, bo mógłbym coś zdradzić. Na koniec została jeszcze jedna czarna robota - spisać pozycje piosenek z playlisty w foobarze do excela z wynikami topu. Na szczęście kilka sztuczek, m.in. dzięki formułom w excelu, sprawiło, że nie zajęło to wcale jakoś bardzo dużo czasu, a na pewno nie tyle, ile się obawiałem (przepisywać ręcznie pozycje 1054 utworów??). Cały proces trwał od sierpnia do końca roku, a od września to już na poważnie się nim zajmowałem. Ostatecznie w topie sklasyfikowane zostało 1054 utwory.
17.02.2015 02:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: mój top wszech czasów (2014)
Wyników nie zacznę przedstawiać już teraz. Start będzie miał miejsce w marcu. Nie wiem też jeszcze w jakiej formie będę przedstawiał wyniki - czy tylko wyniki, czy linki, czy komentarze do utworów (wszystkich albo niektórych). A jak byście chcieli? Icon_wink2 No i nie wiem ile pozycji przedstawić. 200 to na pewno, bo to jest sedno mojego topu, ale może kogoś interesowałoby więcej? Może nie zaraz wszystkie 1054 (czy też 1000), ale np. 500?

Komentarze komentarzami, ale by wprowadzić dodatkowy element zabawy chciałbym wzorem topów, które przeprowadza Yacy wprowadzić konkurs polegający na odpowiedzi na kilkanaście poniższych pytań. Dzięki, Jacku, za inspirację Icon_smile2. Mam nadzieję, że znajdzie się kilku/kilka odważnych, by spróbować odpowiedzieć na te pytania, a w niektórych z nich, nie da się ukryć, postrzelać Icon_wink2.

1. Na którym miejscu jest najwyższa nowość w top200? (3 pkt. za pomylenie się o max 3 miejsca, 2 pkt. za pomylenie się o max 10 miejsc, 1 pkt za pomylenie się o max 30 miejsc)

2. Co jest najwyższą nowościa w top200? (3 pkt za prawidłowe odgadnięcie, 1 pkt jeśli typowany utwór faktycznie zadebiutował w dwusetce, ale nie był najwyższą nowością)

3. Na którym miejscu jest najwyżej notowany utwór z 2014? (nie musi to być w pierwszej dwusetce) (3 pkt. za pomylenie się o max 10 miejsc, 2 pkt. za pomylenie się o max 30 miejsc, 1 pkt za pomylenie się o max 50 miejsc)

4. Co jest najwyżej notowanym utworem z 2014 roku? (3 pkt za prawidłowe odgadnięcie, 1 pkt jeśli typowany utwór faktycznie pojawił się w topie, ale nie był najwyższą nowością)

5. Z której pozycji miał miejsce najwyższy wypadek z dwusetki? (3 pkt. za pomylenie się o max 3 miejsca, 2 pkt. za pomylenie się o max 10 miejsc, 1 pkt za pomylenie się o max 30 miejsc)

6. Ile utworów wymieniło się w pierwszej dwusetce (czyli ile jest w niej nowości i powrotów)? (3 pkt. za pomylenie się o max 3 utwory, 2 pkt. za pomylenie się o max 10 utworów, 1 pkt za pomylenie się o max 20 utworów)

7. Ile utworów wymieniło się w pierwszej dwudziestce? (3 pkt. za odgadnięcie liczby utworów, 2 pkt. za pomylenie się o max 1 utwór, 1 pkt za pomylenie się o max 3 utwory)

8. Na którym miejscu jest najwyżej notowany polski utwór? (3 pkt. za pomylenie się o max 1 miejsce, 2 pkt. za pomylenie się o max 3 miejsca, 1 pkt za pomylenie się o max 5 miejsc)

9. Ile jest polskich utworów w dwusetce? (3 pkt. za pomylenie się o max 3 utwory, 2 pkt. za pomylenie się o max 10 utworów, 1 pkt za pomylenie się o max 20 utworów)

10. Który wykonawca ma najwięcej utworów w dwusetce? (2 pkt. za odgadnięcie wykonawcy, 1 pkt jeśli typowany wykonawca jest w trójce najliczniej reprezentowanych w dwusetce wykonawców)

11. Ile utworów w dwusetce ma najliczniej reprezentowany w niej wykonawca? (3 pkt. za odgadnięcie liczby utworów, 2 pkt. za pomylenie się o max 1 utwór, 1 pkt za pomylenie się o max 3 utwory)

12. Ile jest w dwusetce utworów dłuższych niż 9 minut? (3 pkt. za odgadnięcie liczby utworów, 2 pkt. za pomylenie się o max 2 utwory, 1 pkt za pomylenie się o max 5 utworów)

13. Proszę wymienić 3 wielkie przeboje, których na pewno nie będzie w top1000. (Za każdy prawidłowo wytypowany utwór - 1 pkt. Każdy utwór może być typowany tylko raz, a więc jeśli ktoś już go typował, to trzeba wybrać inny, a więc kto pierwszy, ten lepszy. Przy czym o tym czy coś zasługuje na miano "wielkiego przeboju" zdecyduję ja, żeby nie było, że ktoś jakieś niszowe rzeczy będzie zgłaszać. Jeśli uznam, że przebój nie jest "wystarczająco wielki" będzie możliwość ponownego zgłoszenia w to miejsce czegoś innego)

14. Z którego rocznika jest najwięcej utworów w dwusetce? (2 pkt. za odgadnięcie rocznika, 1 pkt jeśli typowany rocznik był w trójce najliczniej reprezentowanych roczników. Przy czym zastrzegam sobie ewentualne nieprzyznanie punktów za to pytanie, ponieważ nie mam tu jeszcze przygotowanych danych)

15. Ile w dwusetce jest utworów od roku 2008? (3 pkt. za pomylenie się o max 3 utwory, 2 pkt. za pomylenie się o max 10 utworów, 1 pkt za pomylenie się o max 20 utworów)

16. Ile jest w dwusetce utworów z liczbą w tytule? (2 pkt. za odgadnięcie liczby, 1 pkt za pomylenie się o max 3 utwory)

W sumie jest do zdobycia 45 punktów.

Wyniki topu zacznę przedstawiać w marcu (kiedy dokładnie? nie wiem Icon_wink2 ), a więc czasu na odpowiedź trochę jest. Spróbuję pomyśleć nad jakąś nagrodą dla zwycięzcy Icon_smile2. Będzie mi bardzo miło z powodu każdej osoby, które zechce wziąć udział Icon_smile2.
17.02.2015 02:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #3
RE: mój top wszech czasów (2014)
jupiii! Icon_smile2

ku3a napisał(a):najbardziej czarna robota – zebrać mp3 wszystkich kandydatów
oj tak! tak jak nie wyobrażam sobie ulubionych płyt nie mieć na CD tak nie wyobrażam sobie nie mieć utworów z TWC w mp3. z tym, że zdobycie CD jest łatwiejsze od satysfakcjonującego mp3 :-)mi sporo czasu zajęło zrobienie mp3 z CD, bo nie znalazłem dobrej jakości danego utworu... niestety do dziś mam kilka braków jakościowych.
ku3a napisał(a):utwory które koniecznie musiały się znaleźć w najlepszej dwusetce
ja miałem taką grupę, która musiała być w setce. było ich 113 Icon_razz
ku3a napisał(a):Niektórym utworom, które nie dostały się do tej prestiżowej dwusetki głupio by mi było spojrzeć w oczy
jak bym czytał o sobie Icon_smile2
ku3a napisał(a):spisać pozycje piosenek z playlisty w foobarze do excela z wynikami topu.
a nie wystarczy zaznaczyć i skopiować? no i usunąć zbędne dodatki. ja długo używałem winampa, ale foo ma o tyle fajnie, że po skopiowaniu do excela pojawia się też tytuł albumu. i przy kolejnym topie bardzo mi się to przyda Icon_smile2
ku3a napisał(a):Ostatecznie w topie sklasyfikowane zostało 1054 utwory.
kolejnym razem znów ustawię sobie cały top, bo to jednak uzależnia Icon_razz

a pytania. o! matko!!! Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
17.02.2015 09:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: mój top wszech czasów (2014)
Yacy napisał(a):jupiii! Icon_smile2
Icon_biggrin3
Yacy napisał(a):niestety do dziś mam kilka braków jakościowych.
ja tak samo...
Yacy napisał(a):a nie wystarczy zaznaczyć i skopiować?
już nie pamiętam jak w końcu sobie poradziłem. ważne, że mam ten etap już za sobą Icon_wink2.
17.02.2015 10:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
RE: mój top wszech czasów (2014)
O kurcze, będzie się działo. A ja jeszcze muszę się ogarnąć ze swoimi zestawieniami z okazji 1000 notowań. Po emocjach związanych z listą Yacego kolejny Top. Icon_smile2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.02.2015 12:18 AM przez tadzio3.)
18.02.2015 12:18 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
RE: mój top wszech czasów (2014)
I kilka słów do wstępnego komentarza. Rzeczywiście żmudny proces ustawiania, ale nie mógł być inny. U mnie układanie też trwa tyle czasu, tyle że w inny sposób. Przez mniej więcej pół roku ok 10 razy "głosuję" na każdy, a dokładniej rzecz biorąc oceniam punktowo w skali od 1 do 10, ale za to bardzo rygorystycznie, gdyż w normalnej sytuacji każdy miałby 9 albo 10. W końcu to najlepsze kawałki życia. Oceniam na podstawie fragmentów, albo nawet bez nich, zgodnie z odczuciami. Jest to jak mówiłem surowa ocena i jak bywało, że kawałek w danym dniu jakoś tak mniej niż zwykle podszedł, nie miałem zwyczajowych dreszczy czy może tego dnia po prostu ten utwór mniej pasował tego dnia, to mocno ocena spadała. Jednak dzięki temu ocena jest bardziej zróżnicowana i w samym czubie zostawały te, które zawsze mają to coś bez względu na wszystkie inne czynniki. I wtedy też ciekawie się odkrywało poszczególne pozycje. Oczywiście często zdarzały się te same liczby pkt, ale to już mniejszy ból głowy niż, wybieranie spośród kilkudziesięciu utworów.
U mnie było ok 400 kawałków i to po ostrej selekcji. W 2013 roku był ten top, może pod koniec tego roku zacznę pracę nad nowym, albo zrobię ponownie zestawienie polskiego topu. Czas pokaże.
A pełny odsłuch topu robię już po zakończeniu układania. I wtedy jest największa radość Icon_smile2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.02.2015 03:23 PM przez tadzio3.)
18.02.2015 03:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: mój top wszech czasów (2014)
Odpowiedzi na pytania - absolutne strzały:

1. 45

2. Metallica - All Nightmare Long

3. 215

4. Mambałaga - Luxtorpeda

5. 132

6. 14

7. 3

8. 15

9. 30

10. Metallica

11. 13

12. 7

13. Again - Archive, Somebody that I used to know - Gotye, Shine On You Crazy Diamond - Pink Floyd

14. 1991

15. 5

16. 6


A co do wyników, to chciałbym ich jak najwięcej. Jeżeli masz poukładanie wszystkie pozycje aż do 1000 to chętnie bym je poznał Icon_smile2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.02.2015 10:37 PM przez tadzio3.)
18.02.2015 03:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
RE: mój top wszech czasów (2014)
Dzięki za pierwszy typy Icon_biggrin3.
tadzio3 napisał(a):13. Again - Archive, Somebody that I used to know - Gotye, Shine On You Crazy Diamond - Pink Floyd
OK, wszystkie zaliczone Icon_smile2.
tzn. na razie nie mówię czy będą za te utwory punkty czy nie, ale że zostały przyjęte Icon_wink2.

jeśli chodzi o Twoje etapowe ocenianie piosenek, to zawsze to podziwiałem. zwykle jak pisałeś, że w ten sposób tworzysz swoją listę, a teraz też w przypadku topu Icon_smile2.
tadzio3 napisał(a):A co do wyników, to chciałbym ich jak najwięcej. Jeżeli masz poukładanie wszystkie pozycje aż do 1000 to chętnie bym je poznał Icon_smile2
no zobaczymy. choć nie wiem czy kogoś jeszcze by aż tyle interesowało Icon_wink2.
18.02.2015 04:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #9
RE: mój top wszech czasów (2014)
ku3a napisał(a):Tak, mój nowy top wszech czasów!
o, super.
Chętnie będę sprawdzać czy coś się zmieniło od ostatniego Topu Icon_smile
Cały proces tworzenia Topu może wydawać się nużący, ale na pewno nie dla Ciebie Icon_wink

ku3a napisał(a):A jak byście chcieli? No i nie wiem ile pozycji przedstawić. 200 to na pewno, bo to jest sedno mojego topu, ale może kogoś interesowałoby więcej? Może nie zaraz wszystkie 1054 (czy też 1000), ale np. 500?
Najlepiej Top 500, to taka optymalna liczba. No i przydałby się też komentarze w miarę możliwości Icon_smile

Moje odpowiedzi w konkursie:

1. na 51.

2. Jack White - Would You Fight For My Love?

3. 195

4. Jack White - Would You Fight For My Love? Icon_razz

5. ze 110.

6. 66

7. 7

8. na 6 miejscu.

9. 71

10. Aerosmith

11. 9

12. 14

13. Pytanie niedookreślone Icon_razz to postawię na The Beatles - Hey Jude, Kate Bush - Wuthering Heights i Madonna - Like A Prayer Icon_smile

14. 1991

15. 33

16. dwa.
18.02.2015 08:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
RE: mój top wszech czasów (2014)
Tomekk napisał(a):Cały proces tworzenia Topu może wydawać się nużący, ale na pewno nie dla Ciebie Icon_wink
gdyby nie to, że koniecznie chciałem się wyrobić przed końcem roku, a było to wymagające wyzwanie, to bym się nawet zmartwił, że to już koniec Icon_wink2.
Tomekk napisał(a):The Beatles - Hey Jude, Kate Bush - Wuthering Heights i Madonna - Like A Prayer
OK, wszystkie 3 przyjęte Icon_smile2.
dzięki serdeczne za odpowiedzi Icon_smile2.

tak ogólnie do wszystkich - przypominam, że poprzednie notowanie mojego topu jest datowane na rok 2007 i to w stosunku do tego wydania porównywane są wszystkie wyniki.
18.02.2015 10:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
RE: mój top wszech czasów (2014)
Nie wiem, jakim cudem nie pojawił się mój komentarz... A może admin go nieopatrznie skasował? Icon_mrgreen
W każdym razie - jestem zdecydowanie za 1054 utworami! W dole często są najciekawsze perełki.
19.02.2015 12:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
RE: mój top wszech czasów (2014)
ok, wezmę pod uwagę Icon_smile2
19.02.2015 01:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
RE: mój top wszech czasów (2014)
Przed chwilą zdałem sobie sprawę, że najwyższą nowością w top 200 (pytanie nr 2) będzie Metallica - All Nightmare Long. Zapomniałem, że tego jeszcze nie było w ostatnim topie, a to z pewnością największy hit ostatnich 7 lat.
Jeżeli jeszcze to możliwe, to chciałbym zmienić. Jeżeli nie - trudno.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
20.02.2015 02:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
RE: mój top wszech czasów (2014)
Jeśli masz taką możliwość, to wyedytuj post, bo potem, przy liczeniu punktów, mogę nie pamiętać, że zmieniałeś odpowiedź Icon_smile2.
20.02.2015 05:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #15
RE: mój top wszech czasów (2014)
to była ciężka robota Icon_smile2

no to może tak:

1. 33

2. ANL - Metallica

3. 233

4. Mambałaga

5. 99

6. 44

7. 5

8. 13

9. 66

10. Metallica

11. 11

12. 6

13. EPITAPH - King Crimson, WIEŻA RADOŚCI, WIEŻA SAMOTNOŚCI - Sztywny Pal Azji, SMOKE ON THE WATER - Deep Purple

14. 1991

15. 18

16. 5.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
20.02.2015 05:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
RE: mój top wszech czasów (2014)
Yacy napisał(a):to była ciężka robota Icon_smile2
tym bardziej bardzo dziękuję! Icon_biggrin3
Yacy napisał(a):EPITAPH - King Crimson, WIEŻA RADOŚCI, WIEŻA SAMOTNOŚCI - Sztywny Pal Azji, SMOKE ON THE WATER - Deep Purple
oczywiście wszystkie przyjęte Icon_smile2
20.02.2015 06:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
RE: mój top wszech czasów (2014)
ku3a napisał(a):Jeśli masz taką możliwość, to wyedytuj post, bo potem, przy liczeniu punktów, mogę nie pamiętać, że zmieniałeś odpowiedź
Dziękuję. Zmieniłem Icon_smile2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
22.02.2015 10:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 502
Dołączył: Dec 2014
Post: #18
RE: mój top wszech czasów (2014)
1. 10
2. Metallica - All Nightmare Long
3. 150
4. Luxtorpeda - Mambałąga
5. 31
6. 73
7. 5
8. 5
9. 75
10. Metallica
11. 9
12. 5
13. Pink Floyd - High Hopes, Budka Suflera - Takie tango, Breakout - Modlitwa
14. 1991
15. 20
16. 5
23.02.2015 02:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mateusz91 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Feb 2009
Post: #19
RE: mój top wszech czasów (2014)
Zazdroszczę! Ale tak mega pozytywnie. Bo musiało to być niezwykłe uczucie kiedy tego 31 grudnia o 22 odetchnąłeś z ulgą.
A ja juz wielokrotnie pisałem, nie jestem gotowy do ułożenia takiego topu. Top wykonawców sprawia mi trudność, a taki ogólny to już poziom arcytrudny.

Będę śledził. Niewiele pamiętam z poprzedniego notowania, więc na pewno będzie ciekawiej niż na trójkowym topie Icon_wink

Pytania mega kosmiczne Icon_smile jedynie chyba jestem pewien odpowiedzi nr 2. Padła już, ale to był utwór, o którym od razu pomyślałem i nie wyobrażam sobie żeby to nie było to nagranie.
Co do reszty to się jeszcze zastanowię.

Edit.
Zgłoszę już 3 utwory do pytania 13:

Alphaville - Forever Young
ABBA - Mamma Mia
Ewelina Flinta - Żałuję
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.02.2015 11:50 PM przez mateusz91.)
23.02.2015 11:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #20
RE: mój top wszech czasów (2014)
Ale się cieszę! Icon_smile2
bardzo czekam na wyniki. W sumie to bardzo chętnie bym poznała wszystkie 1054 utwory, ale wiem, że baaaardzo wiele z nich nie znam, więc i tak nic by mi to nie mówiło... Icon_frown Jestem więc za pierwszą 500 plus jako ciekawostkę np. ostatnią 50. Icon_smile2
Zaczynaj Kuba, zaczynaj! Icon_biggrin3
Pewnie będę tylko obserwować, ale chcę, byś o tym wiedział. Icon_smile2

A i postrzelam sobie:
1. 27
2. Nie mam dla ciebie miłości - Skubas
3. 27 Icon_wink2
4. Nie mam dla ciebie miłości - Skubas
5. 146
6. 28
7. 4
8. 17 [kurcze, nie pamiętam jak to było z polskimi utworami...]
9. 72
10. Kult
11. 8
12. 2
13. [za chwilę, bo nie widziałam innych typów Icon_wink2 ]
EDIT: a-ha - Stay On These Roads
Renata Przemyk - Babę zesłał Bóg
Kayah & Goran Bregović - Prawy do lewego
14. jednak nie inny niż 1991
15. 20
16. 5

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.03.2015 12:08 AM przez neon.ka.)
02.03.2015 01:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  płyta wszech czasów ku3a 140 36 219 12.06.2021 09:29 PM
Ostatni post: Yacy
  top wszech czasów (2019) ku3a 648 69 738 14.04.2021 08:41 PM
Ostatni post: ku3a
  top wszech czasów (2016) ku3a 551 132 409 19.08.2018 08:45 PM
Ostatni post: Miszon
  moje płyty wszech czasów ku3a 19 9 197 24.07.2011 11:53 PM
Ostatni post: ku3a
  moje piosenki wszech czasów (2007) ku3a 233 96 652 09.02.2009 10:56 PM
Ostatni post: abd3mz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości