Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
mój top wszech czasów (2014)
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #41
RE: mój top wszech czasów (2014)
Aro napisał(a):Money
a jaki to wykonawca? bo Pinki już zajęte Icon_razz

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
10.03.2015 10:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #42
RE: mój top wszech czasów (2014)
dzięki za typy, Aro Icon_smile2.
Yacy napisał(a):a jaki to wykonawca? bo Pinki już zajęte Icon_razz
zgadza się Icon_smile2.
poczekam na podmiankę Icon_smile2.
pozostałe 2 przyjęte Icon_smile2.
11.03.2015 12:08 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #43
RE: mój top wszech czasów (2014)
ku3a napisał(a):dzięki za typy, Aro Icon_smile2
nie mogło mnie tu nie być. Icon_smile
I już nie mogę się doczekać. Icon_smile No i skoro pytanie nr 13 dotyczy top 1000 Icon_wink i jeśli sam proces trwał tak długo, to nie może być inaczej, jestem za całością. Icon_smile
W końcu było mnóstwo miłej pracy i żmudnych przygotowań przy układaniu topu , więc każdy utwór nie może się tu zmarnować i zostać pominięty. Icon_wink
Yacy napisał(a):a jaki to wykonawca? bo Pinki już zajęte Icon_razz
Pinki , Pinki i faktycznie, Liliantyrka zabukowała Money. Icon_wink
To niech będzie "Child in Time" Deepów.
11.03.2015 09:10 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #44
RE: mój top wszech czasów (2014)
OK, przyjęte Icon_smile2.
to wyedytuj tylko, please, swój pierwszy głos, żeby potem się nie zgubiło, że coś zmieniałeś. bo za te kilka miesięcy mogę nie pamiętać Icon_wink2. bo chyba jakoś tyle będzie trwała cała prezentacja, coś mi to tak wygląda Icon_wink2.
11.03.2015 03:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #45
RE: mój top wszech czasów (2014)
Let the show begiiiiiiiin! Icon_smile2

Prezentacja wyników zacznie jeszcze ciut później, ale teraz już mogę co nieco napisać. Start przeciągnie się jeszcze trochę ponieważ postanowiłem każdy utwór opatrzyć linkiem, no i muszę do każdej pozycji dopisać rocznik, tym bardziej, że niektóre pytania tego dotyczą. To jeszcze jest w trakcie, ale jestem na dobrej drodze. Przy okazji wymyśliłem jeszcze jedno pytanie, szkoda że dopiero teraz. Tak więc poza kolejnością - z którego roku jest najmłodszy utwór w pierwszej dwudziestce?

Jeśli chodzi o linki, to prawie wszystkie prowadzą do youtube'a. Wyjątki dałoby się chyba zliczyć na palcach jednej ręki. Linki będą prowadzić do wersji studyjnych, a nie koncertowych. W zdecydowanej większości będą to oficjalne teledyski. W większości tej zdecydowanej większości będą to teledyski umieszczone na oficjalnych profilach wykonawcy albo wytwórni płytowej. Jedynie w dwóch przypadkach, prawdopodobnie z powodu problemów z prawami autorskimi, nie mogłem znaleźć linku do wersji studyjnej. Jeśli nie mogłem znaleźć linku do oficjalnego teledysku, to brałem muzykę z podpiętą okładką płyty albo filmiki z wyświetlanym tekstem utworu (lub ich bardziej profesjonalną wersję - mniej lub bardziej oficjalne tzw. lyric video). Tylko w pojedynczych przypadkach musiałem wybrać coś innego. Jeśli po kliknięciu w link zobaczycie, że coś jest nie tak (może np. film został skasowany i link jest już nieaktywny) albo jeśli wiecie o istnieniu filmu w lepszej jakości, to, proszę, zgłaszajcie mi te przypadki Icon_smile2.

Rocznik to data wydania płyty, a nie singla, jeśli utwór znajduje się na płycie. Wyjątek - jeśli singiel ukazał się wcześniej niż płyta lub jeśli wersja singlowa różni się bardzo znacząco od płytowej, a to singlowa sprawiła, że polubiłem utwór.

Mam nadzieję, że do końca tygodnia skończę przygotowania i będzie można ruszać z wynikami Icon_smile2. Na początku miałem zamiar przedstawić zdecydowanie mniej utworów, ale Wasze komentarze sprawiły, że ostatecznie zdecydowałem, że przedstawię 1000 najwyżej notowanych utworów na moim topie Icon_smile2. Pominięte więc zostaną tylko 54 utwory, które do tysiąca nie zdołały się dostać. Wiem, że narażam się tym na to, że niektóre pozycje na zostaną potraktowane z politowaniem, ale trudno, to jest mój top Icon_wink2. Pierwsze setki to będzie tylko suche przedstawienie wyników, później zacznę dawać też różne opisy. Liczę też na Wasze komentarze, by wspólnymi siłami sprawić, by w tym wątku zebrało się mnóstwo wspomnień, emocji i pozytywnych wrażeń Icon_smile2.

Serdeczne dzięki za wszystkie odpowiedzi na pytania! Icon_smile2
12.03.2015 05:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #46
RE: mój top wszech czasów (2014)
ku3a napisał(a):z którego roku jest najmłodszy utwór w pierwszej dwudziestce?
Pewnie z 2014 Icon_smile

ku3a napisał(a):Mam nadzieję, że do końca tygodnia skończę przygotowania i będzie można ruszać z wynikami
Super.

ku3a napisał(a):przedstawię 1000 najwyżej notowanych utworów na moim topie
To będzie zatem prawdziwa muzyczna uczta Icon_wink
12.03.2015 09:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #47
RE: mój top wszech czasów (2014)
ku3a napisał(a):Przy okazji wymyśliłem jeszcze jedno pytanie, szkoda że dopiero teraz. Tak więc poza kolejnością - z którego roku jest najmłodszy utwór w pierwszej dwudziestce
rocznik 2005.
No właśnie, nie pamiętam czy ten utwór na który stawiam pojawił się w poprzednim Topie. I jeśli (teoretycznie) się tam nie pojawił to nie jestem pewien swojej odpowiedzi na pytanie nr 2. Ale ja nic nie muszę pamiętać, tak jest dla mnie lepiej Icon_wink
13.03.2015 10:52 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 697
Dołączył: Jun 2007
Post: #48
RE: mój top wszech czasów (2014)
ku3a napisał(a):przedstawię 1000 najwyżej notowanych utworów na moim topie
Super wiadomość! Będzie się działo Icon_smile2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
13.03.2015 12:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #49
RE: mój top wszech czasów (2014)
Słowo się rzekło, top u płota. Startujemy!
W kolejnych kolumnach: miejsce w topie 2014, miejsce w topie 2007, rocznik, tytuł, wykonawca, link.
Jestem przygotowany na wszelką krytykę Icon_wink2.
Tak jak wcześniej pisałem, kilka pierwszych setek (prawdopodobnie co najmniej do miejsca 501.) to będzie sucha prezentacja utworów.

1000. NN. 1957. Jailhouse Rock - Elvis Presley (Click to View)
16.03.2015 05:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 697
Dołączył: Jun 2007
Post: #50
RE: mój top wszech czasów (2014)
Poprzedni top miał zdecydowanie mniej pozycji i teraz zauważamy wielkie spadki. W mojej ocenie prawie wszystkie mnie jakoś nie smucą, oprócz The Animals, który mnie ok 800 pozycji wyżej Icon_wink2 Chociaż i "Takie tango lubię". Już dwa razy Elvis. Ciekawe czy to oznacza, że już potem za bardzo Elvisa nie będzie.
Plagiat i Kazik - już zapomniałem jak to szło, musiałem sobie przypomnieć, a to u mnie było na liście i całkiem dobrze sobie radziło. Linki zdecydowanie się przydają. 5 piosenek sobie przesłuchałem.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.03.2015 09:41 PM przez tadzio3.)
16.03.2015 09:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
piotreklp3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 471
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #51
RE: mój top wszech czasów (2014)
(16.03.2015 05:08 PM)ku3a napisał(a):  Jestem przygotowany na wszelką krytykę Icon_wink2.
Przesadziłeś z ilością kawałków z jednego rocznika w tył Icon_razz2

(16.03.2015 05:08 PM)ku3a napisał(a):  1000. NN. 1957. Jailhouse Rock - Elvis Presley
Świetnie rozpocząłeś!

Prognozuję jakieś 300-400 nowości w całym zestawieniu Icon_surprised
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.03.2015 09:48 PM przez piotreklp3.)
16.03.2015 09:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #52
RE: mój top wszech czasów (2014)
no to na początek będe wybierał trójki. no chyba, że będę zmuszony wybrać inaczej. w tę ... czy w inną stronę Icon_smile2

zdecydowanie najbardziej lubię:
7 Seconds - Youssou N'Dour & Neneh Cherry
ale
Music - John Miles i Drive - The Cars też są ok. Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
16.03.2015 10:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #53
RE: mój top wszech czasów (2014)
Madonna w Topie?
No to mamy pierwsze zaskoczenie Icon_smile

ku3a napisał(a):993. NNN. 2014. Eez-eh - Kasabian
O, a tutaj jeszcze większe. Taka świeżynka już się załapała na Top. Mój numer dwa w podsumowaniu roku 2014 Icon_smile
Super Icon_smile

ku3a napisał(a):982. NNN. 2014. Europa Geht Durch Mich - Manic Street Preachers
Całkiem udana piosenka, ale na 100% to nie jest ostatnie słowo Maników w Twoim Topie.
16.03.2015 11:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #54
RE: mój top wszech czasów (2014)
dzięki za pierwsze komentarze! Icon_biggrin3
tadzio3 napisał(a):Poprzedni top miał zdecydowanie mniej pozycji i teraz zauważamy wielkie spadki.
no właśnie - te spadki tutaj to nie efekt tego, że utwory przestają się podobać, tylko że zestaw tak bardzo się rozrósł. poprzedni miał trochę ponad 600 pozycji.
tadzio3 napisał(a):Już dwa razy Elvis. Ciekawe czy to oznacza, że już potem za bardzo Elvisa nie będzie.
mniej więcej Icon_wink2. nie że w ogóle, ale prawie.
tadzio3 napisał(a):Linki zdecydowanie się przydają. 5 piosenek sobie przesłuchałem.
fajnie, cieszę się Icon_smile2.
piotreklp3 napisał(a):Przesadziłeś z ilością kawałków z jednego rocznika w tył Icon_razz2
kryteria były takie same jak przy innych rocznikach, a wiele utworów ocenionych surowiej, bo jeszcze nie przeszły próby czasu. no ale pod koniec tysiąca to chyba mogą być, co? Icon_wink2
nie żeby później już nic z 2014 nie było... Icon_wink2
piotreklp3 napisał(a):Prognozuję jakieś 300-400 nowości w całym zestawieniu Icon_surprised
zgadłeś, w tysiącu prawie 400.
Yacy napisał(a):no to na początek będe wybierał trójki.
Icon_smile2
Tomekk napisał(a):Madonna w Topie?
a czemu nie? Icon_smile2
choć z tych tanecznych to jedna z ostatnich, które mi się podobały...
Tomekk napisał(a):No to mamy pierwsze zaskoczenie Icon_smile
mam nadzieję, że takich będzie znacznie więcej Icon_wink2.
Tomekk napisał(a):O, a tutaj jeszcze większe. Taka świeżynka już się załapała na Top. Mój numer dwa w podsumowaniu roku 2014 Icon_smile
no przecież to jest 1000 Icon_smile2. z 2014 będą jeszcze zdecydowanie wyżej, zresztą sami obstawialiście Icon_wink2.
Tomekk napisał(a):Całkiem udana piosenka, ale na 100% to nie jest ostatnie słowo Maników w Twoim Topie.
z tego co pamiętam, to nie Icon_wink2.
17.03.2015 12:08 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #55
RE: mój top wszech czasów (2014)
Kolejny dzień, kolejna dwudziestka Icon_smile2.

980. NNN. 2010. Czarne auto - Cuba de Zoo (Click to View)
17.03.2015 12:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #56
RE: mój top wszech czasów (2014)
ku3a napisał(a):a czemu nie?
Myślałem, że nie lubisz tej piosenki Icon_wink

ku3a napisał(a):980. NNN. 2010. Czarne auto - Cuba de Zoo
Najlepsza nowość w tej dwudziestce, obok Nelly Furtado Icon_smile

Ich Troje Icon_razz to chyba jedyny przebój tej grupy, który mogę słuchać z przyjemnością.

Szkoda, że Ikar aż tak spada. Skrzydła mu nie pomogły Icon_neutral
17.03.2015 12:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #57
RE: mój top wszech czasów (2014)
tu zdecydowanie Tom i spółka:
Into The Great Wide Open - Tom Petty And The Heartbreakers
oraz
Fields Of Gold - Sting i Awangarda, jazz i podziemie - Strachy na Lachy.

ten ostanie Strachy mnie trochę zaskoczyły. ale ok.
zapewne będzie ich jeszcze kilka (naście?) i również w takiej części Topu gdzie pierwszy człon składa się z dwóch cyfr Icon_wink2 obstawiam tam dwa utwory. Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
17.03.2015 12:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #58
RE: mój top wszech czasów (2014)
Tomekk napisał(a):Ich Troje Icon_razz to chyba jedyny przebój tej grupy, który mogę słuchać z przyjemnością.
u mnie pewnie podobnie Icon_wink2.
Yacy napisał(a):Szkoda, że Ikar aż tak spada. Skrzydła mu nie pomogły Icon_neutral
tak netto to niewiele spadł.
Yacy napisał(a):ten ostanie Strachy mnie trochę zaskoczyły. ale ok.
że w ogóle są czy że w tych rejonach? myślę, że kilka innych pokaże temu utworowi jak Strachy powinny grać Icon_wink2.
Yacy napisał(a):zapewne będzie ich jeszcze kilka (naście?) i również w takiej części Topu gdzie pierwszy człon składa się z dwóch cyfr Icon_wink2 obstawiam tam dwa utwory. Icon_smile2
spojrzałem w wyniki i... Icon_mrgreen. na razie tyle Icon_wink2.
17.03.2015 12:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #59
RE: mój top wszech czasów (2014)
ku3a napisał(a):że w ogóle są
że akurat są te.
ku3a napisał(a):spojrzałem w wyniki i...
pomyliłem się o ... jedną cyferkę w jednym przypadku? no, no Icon_razz
Yacy nie napisał(a):Szkoda, że Ikar aż tak spada. Skrzydła mu nie pomogły Icon_neutral
sprostuję, że ja akurat wolę trzy inne (znaczy trzy są u mnie w TWC) Iry Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.03.2015 01:34 PM przez Yacy.)
17.03.2015 01:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #60
RE: mój top wszech czasów (2014)
Yacy napisał(a):że akurat są te.
z tego co pamiętam Icon_wink2 to coś tam jeszcze będzie później Icon_wink2.
Yacy napisał(a):sprostuję, że ja akurat wolę trzy inne (znaczy trzy są u mnie w TWC) Iry Icon_wink2
znowu cytowanie spłatało psikusa i nie zauważyłem.
no Ira jakaś też jeszcze powinna się pojawić Icon_wink2.
17.03.2015 02:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  płyta wszech czasów ku3a 140 36 243 12.06.2021 09:29 PM
Ostatni post: Yacy
  top wszech czasów (2019) ku3a 648 69 882 14.04.2021 08:41 PM
Ostatni post: ku3a
  top wszech czasów (2016) ku3a 551 133 115 19.08.2018 08:45 PM
Ostatni post: Miszon
  moje płyty wszech czasów ku3a 19 9 227 24.07.2011 11:53 PM
Ostatni post: ku3a
  moje piosenki wszech czasów (2007) ku3a 233 96 805 09.02.2009 10:56 PM
Ostatni post: abd3mz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości